Oświadczenie Stow. Twórców dla Rp w sprawie odmowy dofinansowania fundacji ks. T.Isakowicza-Zaleskiego

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Kraj

Wielka prośba do PT Internautów o rozpropagowanie drogą drugiego obiegu poniżej zamieszczonego stanowiska Stow. Twóców dla Rzeczypospolitej, gdyż w obecnej sytuacji politycznej inne możliwości są raczej mizerne.

***

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczypospolitej w sprawie odmowy dofinansowania Fundacji im. Brata Alberta.

Jesteśmy – Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczypospolitej – poruszeni decyzją Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o nieprzyznaniu, skromnej skądinąd, dotacji dla Fundacji im. Brata Alberta opiekującej się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Wskutek tej niezrozumiałej i niesprawiedliwej decyzji zagrożone jest istnienie aż dwu placówek prowadzonych przez tę Fundację: Środowiskowego Domu Samopomocy w Radwanowicach k. Krakowa – cieszącego się opinią wzorcowego w swoim zakresie – oraz świetlicy terapeutycznej w Chrzanowie. Bardzo prawdopodobna, niestety, perspektywa utraty z dnia na dzień możliwości rehabilitacji i terapii aż 55 dzieci, głęboko nas niepokoi.

Ta decyzja pokazuje po raz kolejny jaskrawy rozziew pomiędzy oficjalną ideologią i propagandą czynników rządzących dziś w Polsce, głoszącą służebny charakter centralnych instytucji państwa wobec spontanicznych inicjatyw społeczeństwa obywatelskiego, a codzienną rzeczywistością państwa zbiurokratyzowanego i ociężałego, w którym centralizacja decyzji, obojętność na konkretne problemy lub nieumiejętność rozeznania realnych potrzeb wspólnot i formalistyczny prymat paragrafów i punktacji nad celowością działania, przekraczają granice absurdu.

Zachodzi jednak również wątpliwość, czy w tym wypadku mamy do czynienia wyłącznie z urzędniczą indolencją i formalizmem, czy może jednak w grę nie wchodzą inne motywacje tego kroku. Istnieją bowiem poważne powody, aby przypuszczać, że niepełnosprawne i nieświadome niczego dzieci zostały w ten sposób „ukarane” za postawę i działalność animatora tych, i wielu innych, chwalebnych dzieł miłosierdzia chrześcijańskiego, ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Musimy zatem postawić publicznie następujące pytania:

- czy faktycznym powodem nieudzielenia wsparcia Fundacji im. Brata Alberta jest „polityczna niepoprawność” ks. Isakowicza-Zaleskiego, kapłana, patrioty i społecznika, autora książek odważnie dociekających prawdy historycznej i drążących trudne pytania, tak źle zatem widzianych w kręgach politycznego, intelektualnego, medialnego i – niestety niekiedy także – eklezjalnego establishmentu?

- czy może również takim samym powodem jest „niepoprawność religijna” tego kapłana ormiańskokatolickiego, należącego do wspólnoty od wieków dającej świadectwo, często martyrologiczne, wierności Chrystusowi i Jego Jedynemu Kościołowi Powszechnemu w wielości rytów, obrządków i zwyczajów, co zapewne drażni i irytuje zwolenników coraz bardziej natrętnej dziś i agresywnej wizji „świeckości państwa”?

Te pytania musiały zostać postawione w imię obrony jakości obyczajów polskiego życia publicznego. Oczekujemy na nie jasnej i wiarygodnej odpowiedzi, a przede wszystkim cofnięcia podjętej już fatalnej decyzji.

Zarząd Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczypospolitej
Zdzisław Krasnodębski – prezes
Andrzej Zybertowicz – wiceprezes
Robert Kaczmarek
Jarzy Zalewski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Oświadczenie Stowarzyszenia zasługuje na uznanie i pełne poparcie. Niezależnie od tego, może trzeba pomyśleć o "drugoobiegowym" dofinansowaniu Fundacji im. Brata Alberta? Chętnie przyłączę się do podobnej akcji....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.nessundormablog.com

#229740

Trzeba promować to stowarzyszenie wszędzie, gdzie się da.
Szczególnie w czasach, kiedy kreuje się fałszywe autorytety i mąci w głowach.
STdRp jest nam potrzebne, bo są to twórcy, artyści, ludzie nauki i mediów - niezależni i suwerennie myślący.
Takiej elity nam teraz bardzo brakuje. Chuchajmy na nią i dmuchajmy ;-)

ps.
Póki co, jest cały czas możliwa pierwszoobiegowa droga - to odpis 1% podatku.
Będzie satysfakcja i pisemne podziękowanie :-)

Pozdrawiam.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#229743

Ale ks. Isakowicz-Zaleski pewnie sie tego spodziewał!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Petronela

#229741

Skandal, racja.

Ks. Tadeusz spodziewał się, bo były już w zeszłym roku sygnały i przeprawy z nadgorliwymi urzędnikami.
Państwo wszechobecnej "miłości" czuwa nad POprawnością POlityczną w każdym wymiarze.

Pozdrawiam.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#229746

Jestem pracownikiem instytucji kultury od ponad trzydziestu lat i nie dziwi mnie juz decyzja odmowy dofinansowania tej szczytnej inicjatywy ks. Zalewskiego. W instytucjach kultury podległych Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałkom poszczególnych województw dzieje się tyle nieprawości, zwyklych przekrętów, łamania praw pracowniczych i defraudacji finansowych na taką skalę, że zupełnie niemożliwe jest, aby osoby odpowiedzialne za ten stan nie miały tego świadomości i może z tych przekrętów nie czerpały korzyści. Cóż zatem może znaczyc taka drobna sprawa nieprzyznania funduszy dla fundacji wspomagajacej niepełnosprawnych, gdy spokojnie się toleruje, a może i wspiera przekręty w kulturze i nikomu to nie wadzi i nikt nie jest w stanie w tych sprawach reagować?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#229782

Tak właśnie wygląda nasze państwo. O jego fatalnej kondycji świadczy to, jak się opiekuje i wspiera osoby chore, słabe i oczekujące pomocy od instytucji państwowych.
Psim obowiązkiem tychże jest w pierwszej kolejności wspomaganie stowarzyszeń pozarządowych, takich fundacji jak choćby Fundacja im. Brata Alberta, która może być przykładem świetnej organizacji i wspaniałej atmosfery, gdzie wszyscy podopieczni, którzy tam przebywają znaleźli prawdziwy dom, ciepłą atmosferę i wpaniałe miejsce do życia. i Byłam tam, więc wiem o czym piszę.

Pozdrawiam.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#229817

na hej-kto-polak

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#229812

Dzięki wielkie!

Pozdrawiam.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#229818

Dzieki za rozpropagowanie tu

Oswiadczenia Zarzadu Stow. Tworcow dla Rzeczypospolitej

w sprawie odmowy dofinansowania Fundacji im. Brata Alberta.

Nie pierwszy to i nie ostatni przyklad kompromitacji rzadzacej PO.

Sprawa jest o tyle przykra, ze dotyczy osob bardzo chorych, w tym dzieci.

Nalezy protestowac, przynajmniej tak samo, jak w sprawie telewizji Trwam.

pozdrowienia.

* ponizej - Radwanowice (prawie) z lotu ptaka - wybudowane staraniem ks. Isakowicza-Zaleskiego, z poparciem wiernych:

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#229820

Baco,
to jakieś stare zdjęcie, a teraz jest tam jeszcze piękniej :-)

Masz rację, nazywając tę sprawę kompromitacją. Skandal z dyskryminacją chorych dzieci i perfidną zemstą na niepokornym ks. Tadeuszu po prostu dech zapiera!

Ta władza komopromituje się co godzinę i na każdym kroku. To już lawina kompromitacji, tsunami skandali i afer!

Tyle za nami, ale jak długo, ile jeszcze nas czeka?!
Strach pomyśleć!

Ale kiedyś przyjdzie posprzątać tę stajnię, wywalić cały gnój i pogonić szczury, co się tam zadomowiły i pasożytują w najlepsze.

Kończę już, bo mi ciśnienie znów skoczyło...

Serdeczności zaoceaniczne.Ursa Minor

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ursa Minor

#229821

niepelnosprawnych puszczal przez komin,tak ze niedaleko pada jablko od jabloni.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#229839