"Wpycha się nas w nowy Układ Warszawski". P. Bączek o "zacieśnianiu współpracy kontrwywiadów Polski i Rosji" na polecenie Putina

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Artykuł

Putin zwraca uwagę na Polskę i na polskie służby już od jakiegoś czasu - mówi w rozmowie w portalem wPolityce.pl Piotr Bączek.

wPolityce.pl: Podano dziś informację, że Władimir Putin zalecił FSB zacieśnić współpracę z polskim kontrwywiadem. O co tak naprawdę chodzi Rosjanom?

Piotr Bączek: To nie jest pierwsza informacja o zacieśnianiu współpracy pomiędzy SKW a Rosjanami. Przypomnę, że kilka miesięcy temu opinią publiczną wstrząsnęło doniesienie, że służba kontrwywiadu w Afganistanie korzysta z łączności satelitarnej organizowanej przez Rosjan, przez satelitę, który jest w posiadaniu Gazpromu.

(O SPRAWIE PISALIŚMY TUTAJ: Po naciskach mediów MON zmieni satelitę do łączności z Afganistanem. Zamiast sprzętu Gazpromu, wykorzystamy satelity krajów UE i NATO)

Później były też kontakty w siedzibie SKW, w tej sprawie posłowie Opioła i Kaczmarek wysyłali interpelacje do premiera. To też jest poważna sprawa, bo na teren chroniony, będący pod ścisłą kontrolą, na teren, na który nie mogą wchodzić osoby bez specjalnego certyfikatu weszła delegacja rosyjska i podobno po budynku poruszała się bez przeszkód. Kolejna informacja, także z interpelacji posła Opioły jest taka, że na misję do Afganistanu sprzęt żołnierski wysyłany jest samolotami rosyjskimi. Rosyjskie samoloty transportują polskich żołnierzy i polski sprzęt, m.in. komputery. To jest taki ciąg zdarzeń i faktów, które świadczą, że sytuacja jest tak ustawiona przez stronę rosyjską, aby ta współpraca była od jakiegoś czasu zacieśniana właśnie na poziomie najbardziej newralgicznym, jakim są służby specjalne.

wPolityce.pl: Trudno podejrzewać Władimira Putina, ze nagle zaczął cenić polski kontrwywiad, raczej trzeba zapytać wprost, co on z tego będzie miał?

Piotr Bączek: Rosyjskie służby specjalne będą miały dostęp do polskich oficerów, będą mogły bez przeszkód sporządzać charakterystyki tych, których nie znały. Będą miały wgląd do metod pracy, być może również do dokumentów. Ta współpraca będzie się zacieśniała. Jeszcze jest pytanie, co ma być celem tej współpracy? Ochrona kontrwywiadowcza Polski i Rosji? Przed kim? Przed NATO? Przed Stanami Zjednoczonymi? Przed Zachodnia Europą? To jest pytanie. Zarówno SKW, jak i MON powinny ujawnić tę umowę jeżeli została już taka podpisana, bądź wyniki rozmów, które były już prowadzone.

wPolityce.pl: Jeśli rzeczywiście chodzi o dostęp do naszych oficerów, to jest to intryga szyta grubymi nićmi. Czy to możliwe, że nikt tego nie widzi, a może jest rządowe przyzwolenie na taka działalność Rosjan w Polsce?

Piotr Bączek: W kontekście tych ostatnich informacji dotyczących Akronu, Zakładów Azotowych, kontaktów Jana Krzysztofa Bieleckiego, informacji ABW, to "zacieśnienie współpracy kontrwywiadów" jest logicznym ukoronowaniem tej sytuacji. To jest wpychanie nas w nowy Układ Warszawski. I to układ i polityczny i w sferze gospodarczej i bezpieczeństwa. Tego nie mówi się wprost, tylko wykonuje się ten plan małymi krokami.

Rozmawiał Marcin Wikło

http://wpolityce.pl/wydarzenia/54011-wpycha-sie-nas-w-nowy-uklad-warszawski-piotr-baczek-o-zaciesnianiu-wspolpracy-kontrwywiadow-polski-i-rosji-na-polecenie-putina-nasz-wywiad

Brak głosów

Komentarze

To wyjaśniło się co Koziej z Patruszewem podpisał w Moskwie.
http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/4438/Wizyta_Szefa_BBN_w_Moskwie.html
Szlaki kontaktów z Patruszewem przecierał Zdzisław Lachowski.
http://niezalezna.pl/18072-wiceszef-bbn-zarejestrowany-jako-tw

Vote up!
0
Vote down!
0
#414125

Podstawowe pytania:

"Jeszcze jest pytanie, co ma być celem tej współpracy? Ochrona kontrwywiadowcza Polski i Rosji? Przed kim? Przed NATO? Przed Stanami Zjednoczonymi? Przed Zachodnia Europą?"

Pozdrawiam.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#414126

gość z drogi

nie chcę byc złym prorokiem..ale mamy szambo

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#414127

gość z drogi

i tuska...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#414128

Szambo zawsze można uprzątnąć. Trzeba mieć tylko właściwych ludzi, odpowiednie narzędzia i dobrą wolę :-)

Pozdrawiam.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#414129

gość z drogi

musimy oczyścić teren ze szpionów,śpiochów i ich POmocników...inaczej na nic cały trud...

daleko nie trzeba szukac...zobacz ,co się dzieje dookoła nas ...w najbliższym otoczeniu...

serdecznie pozdrawiam z drogi do Polski wolnej od "somsiadów"i,wolnej i zasobnej...

serdecznie pozdrawiam:) z 10 tką...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#414130

że oni potrafią więcej szamba produkować niż my ewentualnie się zbierzemy i uprzątniemy. Jeśli szambo jak dziś widzimy wysadzilo nawet w Solidarności, jesteśmy dlatego w takich cyklach i zawsze przegrywamy! Życie za krótkie i każde pokolenie napotyka szambo którego nie zdąży uprzątnąć.
wes

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>wes</p>

#414132

"Życie za krótkie i każde pokolenie napotyka szambo którego nie zdąży uprzątnąć."

Ale obowiązkiem każdego pokolenia jest dbałość o sprzątanie naszej wspólnej zagrody. Inaczej naprawdę ugrzęźniemy.

Nie można tracić nadziei, bo gdy ją stracimy - stracimy też szansę na wolność.

Pozdrawiam.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#414136

To się chyba stało, stan wojenny, magdalenka, kanciasty stół, przegraliśmy. Teraz nowe pokolenia raczej niczego nie dokonały, gril saxy marna praca jeśli już jest.Nie doczekam przełomu, przestałem wierzyć, po prostu czekam na koniec i nikomu nie wierzę.
wes

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>wes</p>

#414137

Nie przesadzajmy.
Zawsze najbardziej rzuca się w oczy zło. Wręcz kłuje w oczy tak, że wydaje się, że zło jest wszechobecne. Ale tak się tylko wydaje, że nie ma dobra. Dobro jest i będzie, póki będą dobrzy, przyzwoici ludzie.

Sursum corda! :-)

Pozdrawiam.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#414138

mialem przyjaciół, to było40 lat temu śpiewaliśmy: w górę serca! niech zwycięży Lech. ... dziś jestem w innym miejscu sam tylko z 4-oma ścianami.
Pozdrawiam
wes

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>wes</p>

#414139

gość z drogi

a my ?

nocne pozdrowienia :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#414140

 -Jajo DVB-T- to Satyr dał mi do zrozumienia że powinienem zostać w 4 ścianach. Może to moja wina!

My , to pojęcie względne nigdy nie wiadomo jak je otoczenie zrozumie.

wes

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>wes</p>

#414141

gość z drogi

i od nowa ...czyli razem łatwiej wykurzyć bande,zdrajców,sprzedawczyków i szpionów...?

nie czas na rozmienianie się na drobne...Żle się dzieje w państwie Polskim...każde z nas ciagnie za sobą bagaż doświadczeń ...dobrych i złych...ważne by do Celu dojść RAZEM///

póżniej mozemy wrócić na swoje scieżki ale teraz nie ,teraz musimy połaczyc siły ...i uwierzyć,że damy radę...

Wszyscy jesteśmy rozdrażnieni,ciągle napadani ze wszystkich stron ale Cel jest jeden Polska...

Poznań Wybrzeże.Solidarność ...to były kolejne kroki do odzyskania niezależności 

od rosyjskiego okupanta...Dzisiaj Putin i jego "narzędzia" kolejny raz mieszają w naszym polskim kotle...tego by jeszcze brakowało,zebyśmy sami zaczęli sobie skakać do oczu...To nonsens...

psy szczekają karawana idzie do Celu...

naszym celem jest Naród i Polska ,póki jeszcze CZAS...

Mamy wspaniałą młodzież i  tą zwaną niesłusznie kibolami i tą dbającą o historię i tradycję...

i mamy na przeciw nas mafię ...tak mafię,bo czym jest Amber Gold,Likwidacja Stoczni,Polskiego Lotnictwa,Marynarki Wojennej i Handlowej,czy oddanie Stali i Węgla w obce ręce....to jest mafia ,a my musimy z nią walczyć...nagłaśniajmy gdzie sie tylko da  ich kombinacje  i dile 

Naszą bronią są klawiatury ,nasze gazety i nasza determinacja...

nie marnujmy sił i intelektu na niepotrzebne potyczki słowne ,niczego nie wnoszące,

lecz piszmy jak nas okradano,szmacono,poniewierano...jedni mają doświadczenia paskudne z Urzedami Skarbowymi inni z mafijną polityką takich tworów jak NFI i ich klony....jeszcze innych niszczą banki lub komornicy...

Demaskujmy draństwa i przekręty.a ludzie przestaną wierzyć tvn ,czy mieszadłu...lecz sami zaczną wyciągać wnioski 

dużo tego ,więc do roboty

a nie jak małe dzieci w piaskownicy...ten mi zabrał łopatke a tamta dała przez łeb...a tymczasem naćpane towarzycho okrada nas ze wszystkiego

:)

ja sobie wzięłam na tapetę NFI i krokodyle,i tych co kochają konfitury...

pozdr "złota akcja ,od veta"

Dobrej Nocy ,Tobie i Wszystkim i Tobie Polsko :)

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#414142

 mądrą wypowiedź i życzę dobrej nocy , spokoju i wytrwałości w działaniu.

wes

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>wes</p>

#414143

gość z drogi

pozdr :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#414144

Odłóżmy teorię na bok.

Współpraca może dotyczyć tylko jednego, zapewnienia wpływów rosyjskich /politycznych i gospodarczych/ w Polsce oraz walkę z opozycją antyrosyjską. Hamulce im puszczają.

Vote up!
0
Vote down!
0
#414131

j.w.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#414133

gość z drogi

ale nie jest to sprawa dla malkontentów i pesymistów...

mamy narzędzia ,czyli klawiatury,więc tropmy i nagłaśniajmy....niby nic ,ale to...naprawdę dużo :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#414135

Cytat: "To jest wpychanie nas w nowy Układ Warszawski. I to układ i polityczny i w sferze gospodarczej i bezpieczeństwa. Tego nie mówi się wprost, tylko wykonuje się ten plan małymi krokami."

Małymi krokami, poprzez testowanie naszych reakcji.

Pozdrawiam.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#414134

Tu nie chodzi już o ,,nowy Układ Warszawski,,. Wcześniej, wraz z tuskimi, nastąpiła zdrada Polski na rzecz niemiec i faszystowskiej ue.
Nagłośnienie przez Pucina zdrady antynatowskiej antypartii PO, której celami są partyjniactwo i prywata, mimo wcześniejszej zdrady antynatowskiej, jaką był zamach smoleński, to już ,,pójście za ciosem nieoddanym,, przez NATO.

Albo tuskie się wytłumaczą, albo nie ma już NATO.

Teraz chodzi już o układ euroazjatycki.

Czy lewackie, prokomunistyczne i prosyjonistyczne usa postawią się, czy postawią się lewackie francja i anglia ?

Moim zdaniem czas już najwyższy (Breżniew umarł) zawiązywać szeroko pojętą Konfederację Barską:
,,... nigdy przed mocą nie ugniemy szyi, bo u Chrystusa my na ordynansach, słudzy Maryi...,,.
Czas na realizację naszej odwiecznej misji przedmurza Europy, a zapewne i świata.

Z duchem, to już tak jest, że wystarczy iskra. My mamy tylko nadstawić serca. Tu i teraz. I ponieść wici - w wolny świat.

Oby nie zabrakło nam Lechów Kaczyńskich i generałów Józefów Bemów i marszałków Piłsudskich. Oby na czas przybyła armia Hallera i Legiony Dąbrowskiego. Oby odnalazła się husaria i w powietrzu, i na lądzie.
Oby odnalazły się Bóg, Honor i Ojczyzna w naszych sercach...
Oby naszym duchem stał się duch Powstańców, zwłaszcza Warszawskich i Styczniowych, duch Żołnierzy Wyklętych, duch zwycięzców w bitwie o Jasną Górę, o Warszawę, o Monte Cassino.
Oby nie zabrakło nam Eugeniuszów Kwiatkowskich, gdy zwyciężymy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#414170

Służba Kontrwywiadu Wojskowego, rosyjskie służby i bezpieczeństwo Tu-154M nr 101

http://wpolityce.pl/artykuly/54040-sluzba-kontrwywiadu-wojskowego-rosyjskie-sluzby-i-bezpieczenstwo-tu-154m-nr-101

Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#414176