Przekleństwo pustej gadaniny tych co mają rację

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Przyznaję, że nie mogę wysłuchiwać gadaniny różnego rodzaju funkcjonariuszy medialnych reżimu Tuska. (Mamy coraz więcej kłopotów z adekwatnym nazywaniem rzeczy po imieniu. Boć ci co gadają przed kamerami to nie dziennikarze, zajmujący się polityką, to nie politycy. Ale jak ich nazwać, żeby zwykły kowalski mógł ich zidentyfikować?) Po prostu są to ludzie z obsługi reżimu. Im się nie dziwimy, że robią wodę z mózgu, bo takie ich zadanie. Nikt w czasie wojny nie dziwił się piszącym w prasie gadzinowej, ale z pewnością zastanawiał się co piszących łączy z polskością? Okupantowi zależało jednak na tym, by pisali Polacy. Do podobnej kategorii zaliczało się „dziennikarzy” stanu wojennego.

Katastrofa jaką był wynik ostatnich wyborów wyzwoliła mnóstwo komentarzy. Ciekawić mogą te, które pochodzą ze środowisk, które nie mogły liczyć na żadne zwycięstwo, ale tak jak klientela Tuska głosowały nie za Polską, ale przeciw PiSowi. Innymi słowy wspierały Tuska.

Oto jeden z przykładów mowy zawierającej 100 % prawdy, a jednak z interesem Polski nie mającej nic wspólnego. To właśnie taka pusta gadanina, co więcej rzucająca cień na drogą wielu Polakom ideę narodową.

Oto, co w sejmie powiedział Grzegorz Braun:

Odwołaliśmy wreszcie szczęśliwie Mateusza Jakuba Morawieckiego, ale dlaczego mielibyśmy powoływać człowieka, który wybrał go sobie nie tak dawno na doradcę.

Następnie polityk Konfederacji zwrócił się bezpośrednio do Donalda Tuska. - Dlaczego mielibyśmy pana poprzeć, pana któryś jest panie premierze chorążym tej rewolucji światowej we wcieleniu eurokołchozowym pod zielonym, tęczowym, różowym, jakim tam jeszcze sztandarem

Pan, jako reeksport z Brukseli całą tę brednię, te wiatraki do mielenia ptaków, którymi mamy napędzić, ogrzać i oświetlić nasz piękny kraj, tę tęczową rewolucję, która oczekuje od nas, żąda, wymaga, żebyśmy spokojnie przypatrywali się temu, jak nasze dzieci są gwałcone, dobrze jeśli tylko przez uszy, dezinformowane, deprawowane w systemie szkolnictwa, który pan jak słyszę, zamierza powierzyć osobom, które organizowały tutaj w ostatnich latach tłumne sabaty czarownic -

"Obojętne nam, do której wieszacie się klamki". Zaznaczył, że "Konfederacja nie może poprzeć takiej kandydatury. Konfederacja nie może bowiem popierać kontynuacji hurtowej wyprzedaży polskiej suwerenności na rzecz eurokołchozu" - podkreślił. - Pan, jako wysłannik tej, z mojego punktu widzenia, strasznej idei i praktyki eurokołchozu jest najdalszy od moich marzeń o przywództwie suwerennej RP.

Czy to jest moment, w którym zmiana na stanowisku premiera może odmienić ten bieg rzeczy, wyprzedaż suwerenności, wasalizację, w myśl której Polska nigdy nie wstaje z kolan, zaledwie zmienia klęczniki. Nam Konfederatom wszystko jedno, której wieszacie się klamki, czy w Berlinie, czy w Moskwie, czy w Waszyngtonie, czy w Jerozolimie. My chcielibyśmy by to tylko warszawskie klamki zapadały w polskich sprawach, ale może nigdy nie jest za późno, może pan premier i jego świeża ekipa jakimś cudem, bo cud, byłby tutaj potrzebny dokonają nowego otwarcia. My jednak, z ostrożności procesowej, posłowie klubu Konfederacji, nie będziemy leczyć dżumy cholerą - powiedział Braun.

Braun w swym zacietrzewieniu nie zastanawia się nad tym co mówi, albo zdradza mimo woli istotne cele swojej partii. „Odwołaliśmy wreszcie szczęśliwie Mateusza Jakuba Morawieckiego”. Z kolei Tuskowi ma za złe tylko, że tegoż Morawieckiego miał kiedyś za doradcę. Morawiecki dla Brauna, podobnie jak dla Tuska, to wróg. Dlaczego musiał odejść? Przecież nie dlatego, że źle rządził – już dziś Braun może się przekonać co to są złe i szkodliwe dla Polski rządy. Po prostu dlatego, że tak chciała UE i jej poplecznicy krajowi, a więc także Braun. Tenże Braun w swej filipice mów: „Konfederacja nie może bowiem popierać kontynuacji hurtowej wyprzedaży polskiej suwerenności na rzecz eurokołchozu". A więc czego on w końcu chce? On i jemu podobni? Wiadomo, chcieliby rządzić i byłoby to właśnie leczeniem dżumy cholerą.

Ta pusta gadanina to, niestety, nasza polska przywara. Mamy mnóstwo polityków już nie tyle kawiarnianych, co domorosłych. a stale wpadamy w takie wnyki, jak w ostatnich wyborach. Co z tego, że bywają oceny trafne, jak choćby Brauna, skoro w końcu zawsze wynika z nich jakaś fantastyka, a nie dojrzała myśl polityczna?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (10 głosów)

Komentarze

Odp: PO_litruki :)

Pozdrawiam.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1659707

 

31-03-2024 [00:16] - Alina@Warszawa 

Pierwszy raz trudno mi zgodzić się z ks. Profesorem. Pusta gadanina Brauna nie jest taka pusta - Braun jak mało który poseł ma dość duży konkretny dorobek zawodowy, w tym ważny film "Eugenika w imię postępu" (o ile dobrze pamiętam tytuł). 
Poza tym jako jedyny poseł w sejmie, polskim sejmie ZGASIŁ ŚWIECE CHANUKOWE, co chyba powinno się ks. profesorowi Zielińskiemu bardzo podobać, że jako jedyny katolik czynnie sprzeciwił się propagowaniu w sercu Polski obcych sekt. Jako jedyny poseł tamtej kadencji zaczął stosować "interwencje poselskie" np. w Instytucie Higieny, w domu dziecka pod Piasecznem, gdzie jest uwieziony chłopak pozbawiony kontaktu z rodzoną matką, bo tak chciał ojciec ze służb specjalnych, w Techniku Elektrycznym w Nisku, gdzie ukraińscy uczniowie chcieli zwolnić nauczycielkę matematyki, w Niemieckim Instytucie Historii zapobiegł szkalowaniu Polski i Polaków przez koszernego historykach za niemiecki jurgielt - rozgonił imprezę, zniszczył mikrofon - nie wiadomo, czy ma zapłacić Niemcom za szkody ... Wyrzucił z sądu haniebną choinkę obwieszoną obrzydliwościami LGBT, zamiast ozdobami świątecznymi. 

Tak więc ks. Profesor chyba jest niedoinformowany, pewnie czerpie wiedzę o Braunie z TVN-u. Inne telewizje o nim nie mówią, a cała Konfederacja była dokładnie zamilczana przez  poprzednią TVP Info, zupełnie tak jak i obecną. Braun pojawia się jedynie w transmisjach obrad sejmu, z tym, że na czas jego wystąpień telewizja Republika nadaje reklamy ....
Konfederacja Korony Polskiej - partia stworzona przez Brauna - nie rządziła, i nie miała żadnego realnego wpływu na to co się działo w Sejmie. Teraz ma 4 przedstawicieli. Nasuwa się pytanie jakimi treściami są wypełnione wypowiedzi innych polityków, szczególnie tych rządzących 3 kadencję? 

Mówić o "pustej gadaninie Brauna" może tylko ktoś, kto nie ma pojęcia co mówi Braun, szczególnie na tle innych posłów, tych "patriotycznych", którzy jak jeden rabin glosowali za odebraniem Braunowi immunitetu po widowiskowym zgaszeniu świeczek chanukowych. Dziwne jest, że nie ma ciągu dalszego szykanowania Brauna. Może sekta Lubawiczerów odstąpiła od ścigania Brauna, po tym jak cały Sejm, Senat i Prezydent RP ponownie zapalili chanukiję włażąc w rabinackie tyłki. 
Czyżby ks. Profesor zapomniał o tym, że "na początku było SŁOWO". Ono wówczas też było na początku puste, całkiem puste ...

Na marginesie - czy ks. Profesor wie coś czy przytoczone przemówienie uruchomiło kontrwywiad do wyjaśnienia zarzutów postawionych "Oskarowi" i "Studentowi", bo coś cicho na ten temat?

W ramach kącika humoru polecam filmik z siedzibami Z. Ziobro i J. Owsiaka

 

https://naszeblogi.pl/comment/457232#comment-457232

Vote up!
1
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1659727

@ Zawiedzony

Nic nie ujmując Braunowi, logicznie, ks. Prof. ma racje.

Być może polityka happeningów Brauna dziś jest jedynie skuteczna, ale pytanie, czy on sam ją udźwignie? Czy cokolwiek jest w stanie ona zmienić? Czy może dalej myślimy, że mamy do czynienia z teatrem i zabawą?       

Vote up!
1
Vote down!
0

Ryszard Surmacz

#1659759