Prawdziwy Europejczyk - czytaj człowiek sowiecki

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Dla kasy, stanowiska, walczy z prawdą i potępia też własnego bratanka Grzegorza Brauna! Prawdziwy człowiek sowiecki - o przepraszam Europejczyk:
O przepoczwarzeniu sie Prezesa TV tutaj:

http://www.sdp.pl/juliusz-braun-jak-michnik-potepia-pospieszalskiego

Juliusz Braun, jak Michnik. Potępia Pospieszalskiego

wt., 13/12/2011 - 16:19 — Błażej Torański
Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun wyraził głębokie ubolewanie i przeprosił za program Jana Pospieszalskiego, w którym oskarżono Bronisława Geremka "o zdradę ruchu Solidarności".

W czwartek, 8 grudnia, w programie "Jan Pospieszalski: Bliżej" w TVP Info pokazano dokument, który - według autora programu - miał dowodzić, że prof. Bronisław Geremek jesienią 1981 roku zdradził "Solidarność".

W filmie Grzegorza Brauna - jego fragment Jan Pospieszalski zaprezentował - pokazano depeszę ambasadora Niemieckiej Republiki Demokratycznej do kierownictwa służb specjalnych Niemiec. Ambasador przypomina swoją rozmowę z ówczesnym ministrem rządu PRL Stanisławem Cioskiem. Mieli rozmawiać przed wprowadzeniem stanu wojennego. Wedle relacji ambasadora Niemiec Stanisław Ciosek miał zacytować prof. Bronisława Geremka: „po siłowej konfrontacji z władzą » Solidarność «mogłaby powstać na nowo jako rzeczywisty związek zawodowy bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego oblicza i ambicji sięgania po władzę”.

Obecni w studiu - Grzegorz Braun (prywatnie bratanek prezesa TVP) i Bronisław Wildstein - ocenili depeszę ambasadora komunistycznych Niemiec jako dokument „szokujący”. Odciął się od tej opinii tylko Andrzej Celiński, który uznał takie materiały za szokujące "tylko dla idiotów, którzy mają z góry ustaloną tezę".

Po programie Jana Pospieszalskiego zaprotestowała Fundacja prof. Bronisława Geremka „przeciw szkalowaniu wielkiego Polaka i opozycjonisty na antenie TVP”. Pod protestem podpisali się m.in. Adam Michnik, Tadeusz Mazowiecki i Lech Wałęsa.

Teraz Juliusz Braun przepraszając widzów TVP przypomina, że przez wiele lat współpracował z prof. Bronisławem Geremkiem i – jak podkreśla - „działalność tego wielkiego Polaka zawsze darzyłem wielkim szacunkiem, traktując znajomość z Nim jako honor i wyróżnienie”.
Wiecej: http://www.sdp.pl/juliusz-braun-jak-michnik-potepia-pospieszalskiego

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

http://niezalezna.pl/20374-kto-stoi-za-nagonka-na-pospieszalskiego

Kto stoi za nagonką na Pospieszalskiego?

Po programie „Jan Pospieszalski: Bliżej”, w którym mówiono o dokumencie historycznym demaskującym Bronisława Geremka, rozpoczął się frontalny atak na Jana Pospieszalskiego. Sygnał do nagonki dała Fundacja im. Bronisława Geremka, która wystosowała do TVP list potępiający "perfidne" działania dziennikarza. Portal Niezalezna.pl sprawdził, kto stoi za tą nieznaną dotąd szerzej instytucją.

Niespodzianki nie było. We władzach fundacji, która ma działać "na rzecz rozwoju instytucji społeczeństwa obywatelskiego i kształtowania postaw społecznych", zasiadają mianowicie:
- Adam Michnik - redaktor naczelny "Gazety Wyborczej"
- Helena Łuczywo - była wiceprezes Agory, dziennikarka związana z "GW"
- Mikołaj Dowgielewicz - urzędnik obecnego rządu, sekretarz stanu ds. europejskich MSZ
- Jacek Dubois - adwokat, znany m.in. z bronienia gangsterów z mafii pruszkowskiej
- Jacek Krawiec - prezes PKN Orlen
- Tadeusz Mazowiecki - były premier, współtwórca Unii Demokratycznej i Unii Wolności
- Adam Rotfeld - były minister spraw zagranicznych. W znajdujących się w IPN dokumentach SB figuruje jako kontakt operacyjny pod czterema pseudonimami: „Rauf”, „Rad”, „Ralf” i „Serb”
- Aleksander Smolar - prezes Fundacji Batorego, były członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, PZPR, Unii Demokratycznej i Unii Wolności
- Maciej Witucki - prezes Telekomunikacji Polskiej

Ciekawa jest też lista partnerów Fundacji im. Bronisława Geremka - znajdujemy na niej niezwykle zasłużone "na rzecz rozwoju instytucji społeczeństwa obywatelskiego i kształtowania postaw społecznych" Fundację Ryszarda Krauzego, Agorę Holding czy spółkę EuRoPol GAZ, która wraz z rosyjskim Gazpromem Export funduje stypendia naukowe dla doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#207620

Nie przypadkowo UE coraz bardziej przypomina ZSRS.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#207701