Nie ulegajmy zalewowi głupoty i szantażu.

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Rzeczpospolita aktualizacja: 29.06.2017, 18:09

Dr hab. Rafał Pankowski: Od dwóch lat w Polsce postępuje epidemia nienawiści

„Radio Maryja propaguje od lat treści antysemickie. Wsparcie czołowych polityków dla stacji propagującej takie treści jest wielkim błędem - uważa dr hab. Rafał Pankowski.

REDAKCJA POLECA

Czy jesteśmy świadkami budowania atmosfery strachu oraz narastającej niechęci wobec uchodźców w Polsce? Niewpuszczenie do kościoła dziecka, bo ma inny kolor skóry, czy oplucia młodej muzułmanki w centrum Lublina, to jednostkowe przypadki?

Kto to jest pan Pankowski?

Dr hab. Rafał Pankowski, socjolog i politolog, profesor Collegium Civitas, zastępca redaktora naczelnego magazynu „Nigdy Więcej": Takich przypadków jest w Polsce dużo, co świadczy o sytuacji w naszym kraju bardzo źle. Oczywiście zjawisko nietolerancji, ksenofobii, dyskryminacji nie jest nowe. Jako stowarzyszanie „Nigdy Więcej" monitorujemy i obserwujemy ten problem od połowy lat 90. Dziś nie można bagatelizować problemu rasizmu i ksenofobii.

Nie jest ważne kim jest ten pan, ale ważne jest co wypisuje, w jakim celu to robi i kto mu to zleca? Nie wiem też kto finansuje „Rzeczpospolitą”, ale publikując tak przewrotne teksty, jak wyżej przywołany, nie działa w najmniejszym stopniu na polską opinie publiczną, bo każdy Polak nie zaślepiony nienawiścią do własnego kraju i narodu – tak panie Pankowski, nienawiść, o której pan pisze ma właśnie swój matecznik w środowiskach „totalnej opozycji”, której pan bzdury powtarza i kolportuje – wie dobrze, że nikt nikogo w Polsce nie prześladuje za kolor skóry, pochodzenie czy zwyczaje. Tylko o kompletnym kretyństwie świadczy szukanie w Polsce rasizmu. Lublin, o którym pan pisze posiada 6,5 tysiąca studentów z Azji, Afryki i innych kontynentów. Na ulicy przy której mieszkam łatwiej spotkać Chińczyka, Koreańczyka, Wietnamczyka, kobietę w chustce na głowie niż Polaka. Niech pan Pankowski nie wypisuje głupstw, ale po prostu przyjedzie i zobaczy, jak wygląda rasizm i ksenofobia po lubelsku. W ostatnich dniach ulice Lublina były pełne młodzieży sportowej z wielu krajów, wesołej, krzykliwej, ale czującej się jak u siebie. W kościołach widuję wielu ciemnoskórych, ale nie spotkałem księdza dziwoląga, który by ich z kościoła, wyganiał, bo po prostu takowi nie istnieją. I jeszcze jedna rada, niech pan Pankowski zniży swój liberalny intelekt i choćby trochę posłucha Radio Maryja, a niech przede wszystkim nie poniewiera ludzi znacznie jego pod każdym względem przewyższających, którzy się tam wypowiadają. I niech szuka nienawiści tam, skąd ona swym jadem sączy i zatruwa naszą atmosferę, a nie u źródeł przez siebie wydumanych .

Wiem wszakże skąd się biorą pseudonaukowi denuncjatorzy Polski – nie łudźmy się, jak wyżej powiedziano, piszą oni nie dla Polski, ale dają paliwo dla wszystkich, którzy nas za granicą opluwają i nam szkodzą – oni po prostu świadczą usługi tym, którym zależy, by Polska na powrót była ich kolonią, jak drzewiej bywało.

Oczywiście błąd tkwi także w przyzwoleniu owych rzekomo ksenofobicznych władz Rzeczypospolitej. Bo rzeczywiście przyzwalają one na zbyt wiele. Gdyby tak nie było wielu aferzystów i złodziei siedziało by od dawna za kratkami, ale nie dzieje się im nic złego. Przeciwnie stale odgryzają się, stawianym im uzasadnionym zarzutom. Gdyby tak nie było w Warszawie od dawna rządziłby komisarz, a nie pani, która kpi sobie ze wszystkich, ufna w czyjeś tam orędownictwo. I można by wymieniać owych „gdyby” dziesiątki, setki, ale nie warto, bo naród o tym wie i cierpliwie czeka, tylko na ile tej cierpliwości starczy?

A co do tzw. „uchodźców”, to lepiej, by Polacy nie przekonali się na własnej skórze, jak to się zdarzyło Niemcom, Francuzom, Włochom do czego prowadzi głupia i lekkomyślna „humanitarność”. A wszystko dlatego, że społeczeństwa nie potrafiły się uchronić przed inwazją łasych na ich dobra przybyszów i były zbyt leniwe, by wytwarzać te dobra własnymi rękoma.

Miast wypisywać niepoważne komunały, podziękujmy rządowi naszemu, że nas przed tym, jak na razie chroni.

Zygmunt Zieliński.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (17 głosów)

Komentarze

zadaniowcy

 

z opluwania Polski

ci zadaniowcy żyją

z antypolonizmem

nawet się nie kryją!

 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

jan patmo

#1543297

Propagandyści sowieccy osiągnęli już szczyty absurdu. Kto mógł nie wpuścić dziecka o "innym kolorze skóry"?
 Ksiądz? kościelny czy organista? To oczywisty kretynizm, ale za granicą może funkcjonować.

Vote up!
10
Vote down!
0

Leopold

#1543309

Panie Rafale Pankowski!

Jeśli pisze pan o antysemityzmie propagowanym przez Radio Maryja - tu cytat: „Radio Maryja propaguje od lat treści antysemickie. Wsparcie czołowych polityków dla stacji propagującej takie treści jest wielkim błędem", to jako Torunianin - zapraszam pana do sanktuarium pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II przy ul. Starotoruńskiej. Tę kaplicę  i całą świątynię wzniesiono właśnie z inicjatywy o. dra Tadeusza Rydzyka, któremu zarzuca pan... antysemityzm. Gdyby tak było, jak pan napisał w "Rzepie", to jak pan wytłumaczy tak ogromne przedsięwzięcie udokumentowania i utrwalenia dowodów w obronie i ochronie Żydów w czasie II wojny światowej??? Nie, - pan nie jest w stanie wytłumaczyć celowości tego przedsięwzięcia ojca Redemtorysty. Dlaczego? Ano dlatego, że jest pan jednym z tych użytecznych durniów (z tytułem dra hab.), którym "nie po drodze" ukazywać prawdę o losach mojżeszowych na ówczesnym terytorium Rzeczpospolitej i II wojny światowej. Wstyd dla naukowca, który profanuje tytuł doktora habilitowanego!   

Tamże zobaczy pan dowód (Kaplica pamięci), że RM nie dość, - że nie propaguje antysemityzmu - to wskazuje na Braci Rodaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej uratowali dziesiątki tysięcy Żydów, za co groziła kara śmierci.

Więcej tutaj: http://kaplica-pamieci.pl/#MainStage 

Na tych marmurowych płytach są nazwiska Polaków, którzy ryzykując swoim życiem uratowali życie Żydom. Ale skąd panu, panie Rafale Pankowski o tym wiedzieć??? Pan jest "nafaszerowany" tym, co pana mocodawcy każą panu pisać!
Zatem... kim pan jest? Według mnie, jest pan po prostu... użytecznym durniem na usługach antypolskiego lewactwa!!! 

 

Pozdrawiam Cię księże Zieliński i dziękuję za poruszenie tego tematu. Szczęść Boże,

Satyr
(dr hab. inż. Jan Kowalkowski) 

   

Vote up!
10
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1543311

najwidoczniej nie słuchał nigdy RM i dlatego opowiada takie głupstwa. Może ma za to jakieś konfitury?

Moje gratulacje za rzeczowe stanowisko - jak zwykle zresztą - wobec takich głupstw jakie opowiada pan Pankowski.

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Szpilka

#1543353

Rafał Pankowski (ur. 1976) – polski socjolog i politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Collegium Civitas w Warszawie, zastępca redaktora naczelnego magazynu „Nigdy Więcej”.

"Nigdy Więcej", kwartalnik, zawiera artykuły i wypowiedzi „najwybitniejszych” polskich intelektualistów wyrażających sprzeciw wobec ksenofobii i skrajnej prawicy. W czasopiśmie pojawili się m.in. Marek Edelman, Jan Tomasz Gross, Agnieszka Holland, Michał Głowiński, Maria Janion, Jacek Kuroń, Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Owsiak, Andrzej Szczypiorski, ks. Michał Czajkowski, Władysław Bartoszewski, Andrzej Zoll czy Simon Wiesenthal.

Kibole nie lubią profesora Baumana z dwóch powodów. Oficjalnie, bo w latach 40. i 50. służył w rosyjskim NKWD, a potem w KBW, formacjach zwalczających podziemie. A nieoficjalnie? Bo jest Żydem.

Kibole nie lubią także większości z w/w „najwybitniejszych” polskich intelektualistów !

R. Pankowski nie lubi kiboli…

Patriotyczni kibice Śląska posiadają od 2012 roku wielką flagę, sektorówkę, z listą nazwisk komunistycznych przestępców: Stefan Michnik, Jakub Berman, Józef Goldberg, Anatol Fejgin, Fajga Mindla, Salomon Morel, Feliks Rosenbaum. Nad nimi motto: „Morderców narodu polskiego znamy!”.

PS

"Bauman przyjechał do Wrocławia… – To tak, jakby do Izraela przyjechał esesman?" ~ D. Gaszyński

Vote up!
10
Vote down!
0

casium

#1543334

Proszę Księdza, nie ma co się dziwić panu dr hab. Rafałowi Pankowskiemu (że zachowam księdza ironiczny ton) gdyż taki ma po prostu sposób na życie. Jeden zarabia na utrzymanie uczciwą pracą - piecze chleb, stawia domy czy też leczy ludzi, inny jest na to za leniwy, może za mało zdolny... Pan dr hab. Rafał Pankowski całą swoją drogę zawodową oparł na kłamstwie, uznając zapewne, wzorem pewnego "wielkiego" manipulatora, że jeśli je powtórzy tysiąckroć - no... może prawdą się nie stanie, ale uwierzy w nie wystarczająca ilość ludzi, żeby zapewnić mu lekką i w miarę godziwą egzystencję.

Prześledziłem dostępny w necie "dorobek" naukowy i publicystyczny pana dr hab. Rafała Pankowskiego i wyraźnie widać, że pan dr hab. parafrazując znane powiedzenie Stefana Kisielewskiego, najpierw stwarza nieistniejące problemy aby później bohatersko z nimi walczyć. Konkretnie walczy z problemem rasizmu w Polsce, który znajduje zarówno wśród grup kibicowskich jak i populistycznej, radykalnej prawicy (habilitacja pracy pod tytułem "The Populist Radical Right in Poland"). Populistyczna, radykalna, prawica w Polsce. W sumie... racja, nie ma przecież dnia, abyśmy nie słyszeli o przypadku linczu, czy przynajmniej pobicia jakiegoś Murzyna, czy innego Araba w naszym ksenofobicznym kraju. Wszak w ubiegłym tygodniu opluto w Lublinie niemiecką muzułmankę, zapewne zresztą dwa razy - raz za kolor skóry a dwa za wyznawaną religię. Co prawda nie zachowały się ani ślady biologiczne (ślina) ani cyfrowe (jakiekolwiek zapisy z monitoringu, telefonów etc.) tego incydentu ale przecież to musi być prawda, dziewczyna nie mogła kłamać, Koran zabrania.

Gorzej z tymi kibicami, oni są w swym rasizmie tak przebiegli, że w ogóle się nie ujawniają i trzeba naprawdę dołożyć starań, żeby pokazać społeczeństwu (nota bene też rasistowskiemu) ich prawdziwe, wredne oblicze. Pamiętamy, jak to w 2011 roku stowarzyszenie "Nigdy Więcej" (w którym czynnie udziela się p. dr hab. Rafał Pankowski) nie mogąc znaleźć wokół stadionu Lechii Gdańsk odpowiednio rasistowskich haseł, samo wytworzyło transparent "Nie jesteś Polakiem - wynocha" aby następnie bohatersko go zamalować pod czujnym okiem przypadkowo obecnych na miejscu ekip telewizyjnych. Ośmielę się zasuponować, że na przygotowanie i zamalowanie tego transparentu stowarzyszenie otrzymało od Miasta Gdańsk dotację - wszak niezręcznie byłoby robić zrzutę wśród tak światłych ideowców na farby, czy płótno pod transparent.

Największym hitem jest jednak opublikowana w 2009 roku na łamach periodyku "Nigdy Więcej" rozprawa o narodowosocjalistycznym black metalu. Naprawdę mocne, ilość bzdur na linijkę tekstu - imponująca i trudna do pobicia. Żeby być uczciwym, muszę stwierdzić, że nie cały "black metal" został w czambuł przez p. dr hab. Rafała Pankowskiego potępiony. Na pochwałę zasłużył sobie prowadzony przez Adama "Nergala" Darskiego zespół Behemot, w twórczości którego dr hab. Rafał Pankowski nie doszukał się żadnych niebezpiecznych treści. Serio.

pozdr...

/benjamin

Vote up!
9
Vote down!
0
#1543335

Pozwolę sobie coś dodać do tych ciekawych wypowiedzi. Otóż dziwię się, ze w naszej publicystyce, tej nie na zamówienie  notorycznych "przyjaciół" Polski i Polaków tak wiele miejsca poświęca się banałom, jak n. p.panu Wałęsie, który przecież nie przestanie  wypierać się swej przeszłości, panu Petru, jakiemu Kijowskiemu, czy dziś już zestarzalej  Nowoczesnej, a nie demaskuje się takich podróbek nauki, jak pan, o którym tu mowa czy też też łamy, na jakich produkuje on swą naukowość? Oni na prawdę szkodzą, bo dają kość psiarni, która na ledwo zipiącym Zachodzie na nas ujada. 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1543346

Ileż to zabytków z odnowionymi dopiero co elewacjami, nie tylko zresztą w dużych miastach, upstrzonych jest różnej wielkości odciskami z gotowych "pieczątek" z napisami typu "Faszyzm nie przejdzie" czy "Nigdy Więcej"! Najwyższy czas, żeby się tą lewacką chuliganerią  zajęła policja i zaczęła surowo karać zarówno inicjatorów takich napisów na murach zabytkowych obiektów (i nie tylko), jak i ich wykonawców!

Lewacka chuliganeria pod sąd!     

Vote up!
6
Vote down!
0

jan patmo

#1543352

Niepopełnione czyny

 

Jak do niepopełnionych czynów

się nie przyznacie,

to Niemiec zajrzy wam w gacie!

 

PS Jak się okazuje, kamery nie zanotowały faktu oplucia muzułmanki, również nie zarejestrowały innych "rasistowskich incydentów",wymyślanych przez lewacką antypolska hołotę! A hołota tłumaczy to tym, że kamery się w tym czasie odwróciły. Teraz więc policja powinna zająć się tą rasistowską antypolską hołotą!

Vote up!
5
Vote down!
0

jan patmo

#1543356

Powiem nie ładnie. Ten Profesor Pankowski to jakiś półpanek.

Maria Konopnicka lepsze bajki pisała, lepsze bo dla bardziej wymagających czytelników.

M. Konopnicka O krasnoludkach i sierotce Marysi, Półpanek bohater epizodyczny; żaba przekonana o swym wyjątkowym talencie muzycznym. Z dumy i pychy Półpanek wreszcie pękł i babcia zielarka musiała go pozszywać.

Ten tekst znalazłem na stronie ściąga dla gimnazjalistów. Pożyteczny Przyda się dzieciom.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1543359

....ale wlos mi sie jezy na glowie, gdy czytam koniec artykulu. Humanitaryzm albo jest, albo go nie ma, czy moze byc glupi i lekkomyslny? Humanitaryzm - to postawa, ktora cechuje szacunek do czlowieka i troska o jego dobro.

Pisze to, bo kiedys, przed wielu laty,  tez zostalam przyjeta przez obce mi panstwo i kulture - i nikt mi nie mowil, ze przyjechalam do tego kraju, bo bylam lasa na ich dobra. Musze sie poprawic - ludzie prosci i niewyksztalceni tak mysleli i nieraz, rzadko dali mi to odczuc. Inni przyjeli mnie goscinnie. I to nie byla ucieczka przed wojna.

Sposob, metody, kontrole sa karygodne, i nad tym musi EU pracowac, ale nie humanitaryzm.

Wiem, ze poleje sie na moja glowa fala krytyki, co niektorzy nazwa mnie  trollem, ale zapewniam was, ze nie jestem trollem i pisze to wedlug mego sumienia.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Gosia

#1543380

nic...

Vote up!
1
Vote down!
-1

W koronie królów wyglądam pięknie.

#1543384

PiS musi przyspieszyć rozliczanie prominentów PO-mafii, pokazać,że nikt ne jest bezkarny, nie jest "świętą krową", czasu coraz mniej...

Vote up!
3
Vote down!
-1

Yagon 12

#1543388

to PISdolizy sa MAFIA !

Vote up!
0
Vote down!
-1

..............xyz

#1557729

Chrystus też byl Uchodźcą !

amen

Vote up!
0
Vote down!
-1

..............xyz

#1557730