Pomnik katyński - zasłona dymna?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Świat

Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem artykuł Stanisława Matejczuka p.t. Spektakl wokół pomnika, który ukazał się na łamach wydawanego przez autora pisma Polonia Semper Fidelis w numerze 98 z 15 maja 2018 r. Chodzi oczywiście o pomnik katyński w Jersey City.

Zamiar burmistrza tego miasta Stevena Fulopa zlikwidowania owego pomnika, który jego zdaniem zawadza nie tylko w tej części miasta, ale jest w ogóle niewłaściwy pod każdym względem, nie wyłączając racji historycznych jego istnienia. W dodatku obraża zmysł estetyczny i straszy dzieci. Do tego dochodzi, że antysemita negujący holokaust, marszałek sejmu polskiego, Stanisław Karczewski upomina się o ów pomnik, co w przekonaniu pana Fulopa jest wprost oburzające.

Matejczuk dziwi się, że burmistrz Jersey City aż tak wiele wie, można się domyślać o Polsce, holokauście, za zwłaszcza o tym, co się wydarzyło w Katyniu. Nie podzielam tej opinii, bo mnie wydaje się, że on wie tyle samo, co owi studenci, którzy na pytania o holokauście wzruszali ramionami, a przewodnik w Muzeum Holokaustu zapytany, czym był nazim sądził, że to jakaś dzielnica Niemiec. Śmieszne to, ale wskazuje zarazem na pewne przyzwolenie na to, by różnego rodzaju hebesy walili w Polskę swą głupotą i za to jeszcze bywali zapraszani do odwiedzenie Auschwitz, oczywiście racząc zaproszenie przyjąć. Z kolei pewnie będą go w Polsce uroczyście przyjmować, może nawet sam marszałek sejmu, którego nie myśli on przepraszać za obelżywe słowa pod jego adresem wypowiedziane.

Jeśli już jesteśmy przy tych smutno-śmiesznych sprawach, to powiedzmy sobie szczerze, że wrzawa wokół pomnika od początku do końca była dęta. Przecież pan Fulop z pewnością nie wie, że w Katyniu zginęli także obywatele polscy – Żydzi. A gdyby nawet, to co z tego, skoro w USA w dobie Zagłady nie dbano o los milionów Żydów. Nikt nie przeczy istnieniu holokaustu, ale zaprzeczyć trzeba temu, by ludzie ze środowisk dziś tak głośno o holokaust oskarżający nie Niemców, ale właśnie naród, który tak jak Żydów eksterminowano i od którego tamci jedynie mogli oczekiwać pomocy, mieli dziś prawo do wygadywania rzeczy wprost haniebnych, obliczonych na konkretne walory.

I tu dochodzimy do sedna sprawy poruszonej przez pana Matejczuka. Bo ma on rację, że nie o pomnik katyński chodzi, ale o to, by za zasłoną urządzanej wokół niego hucpy przeprowadzić ustawę 447, czyniącą z władz USA pomagiera w wyłudzaniu pieniędzy należnych prawem kaduka. Żydowskie mienie w Polsce okupowanej ginęło tak, jak polskie i tracili je obywatele polscy, będący ofiarami wojny i okupacji. Żydom Niemcy za ich straty zapłacili, Polsce nie, i chyba nigdy nie zapłacą. Ale ustawa przeszła, bo nagłośniono protesty przeciw Fulopowi, a Polacy pozwolili się w tę wrzawę wciągnąć. Za to ustawa 447 przeszła przy taktownym milczeniu władz polskich. Wiadomo, Trump cenny sojusznik. Ale przypomnijmy sobie naszych sojuszników z lat 1939-1945, zwłaszcza 1944-45, kiedy wystawiono nas niejako na pchlim targu i tanio sprzedano.

Może dość tej smutnej opowieści, ale dodać trzeba jedno, nie tylko na poruszony temat. Brak u nas w wielu rzeczach wiarygodności, brak konsekwentnej egzekutywy przeważnie arcydobrych inicjatyw. A za to tolerowanie, by na forum europejskim indywidua piekły swój lub swej kliki zakalec, gardłując przeciwko państwu i narodowi, które do zgoła czegoś innego ich powołały. Wprost patrzeć się nie chce, kiedy dawny szpicel bezpieki lub biegun partyjny reprezentują Polskę, w żywe oczy kpiąc z tych, którzy potrafili obronić swą godność, honor i uczciwość, nie sięgając po łatwy chleb zdrajcy.

I to nie jest czymś, z czym się dziś można pogodzić. I tkwi w tym wielkie niebezpieczeństwo, że zło w ten sposób tolerowane, jak przydeptana trawa, kiedyś podniesie głowę. Że ta zemsta, którą zapowiadają wrogowie tego państwa i narodu, rzeczywiście nastąpi. Nie dajmy się zwieść sondażom, a raczej patrzmy, komu trzeba, na ręce.

Zieliński.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (25 głosów)

Komentarze

związek to może i może być taki, że Polonia amer. się aktywizowała a to sie mogło nie podobać środowiskom zydowskim, może za to mieli pokazowo dostać po łapkach? fullopa żydzi amerykańscy przywołali do porządku, co można rozumieć w różny sposób, chocby i taki, że chcą mieć monopol na międzynarodowe zadymy.

Vote up!
9
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1564174

Że atakuje nas każdy kto jest jeszcze żyw

Wybierając słabych i obcym spolegliwych

Jesteśmy tarczą dla wszelkich słów obelżywych

 

Czas się zjednać i wybrać ludzi Tych z Honorem

Żebyśmy nie byli wymyślonym  potworem

Każda riposta w przypadku  wroga ataku

Ma się skończyć ripostą by nie było znaku

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1564181

Im zajadlej byle burek bez budy szczeka na Polske, z tym większym poważaniem jest traktowany przez polskie władze - a to przyjmują go w Warszawie jak głowę państwa, a to obwieszają orderami.
Taka reguła podkładania się pod kopa i całowania za to buta obowiązuje od '89 roku wszystkich rządzących a wsród obecnych władz jest wręcz celebrowna z nabożeństwem.
Strach się bać, ale wychodzi na to, że Jaruzelski podpisał cyrograf z diabłem. To jest, sprzedał Polskę Komisji Trójstronnej na warunkach gangsterów i narzucił wykonywanie dealu na wszystkich tych kolaborantów, którzy tworzą od tamtej pory rządy - przed nami odgrywa się tylko spektakl.
Jak się naród zacznie buntować to się mu zrobi majdan i rozbiory.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1564186

Zakłamana została historia i przyczyna rozbiorów, Konstytucji majowej, powstań "niepodległościowych" , polityki II RP i klęski wrześniowej. Potem lata okupacji sowieckiej nie pozwalały odkłamać tych diabelskich układów. Ale już 30 lat mija...mamy niby wolną Polskę ,IPN ...i co? I psinco. Kłamali, kłamią ciągle i wciąż. To diabeł jest ojcem kłamstwa. Mordują nienarodzone dzieci, płacą obcym banksterom...a produkt brutto rośnie i dług też. Koniec świata z tymi nibypolakami.

Jedyna nadzieja w internecie....ale i tu niepoprawni emisariusze wciskają swoje rewersy GW....i po diabelsku straszą,grożą  i kłamią.

Vote up!
4
Vote down!
0

Verita

#1564199

Wiernopoddańczy sługus Kremla to sam mógł sobie... Podpisał, bo wcześniej USA i Rosja zrobiły geszeft kosztem Polski. A co było przedmiotem tego geszeftu? Czekam na odpowiedzi!   

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1564231

 Prezydent Trump i jego otoczenie bardzo pragmatycznie traktują otoczenie międzynarodowe. Rozmawia z tymi, którzy są im do czegoś potrzebni, którzy stanowią jakąś wartość dodaną.  Wartości dodanej nie stanowi ani Polska, ani PAD? Dlaczego nie może dojść do spotkania prezydentów dwóch sojuszniczych narodów?

PS

Spotkania ze środowiskami żydowskimi? Będą jakieś kolejne, tajne, ustalenia?

Vote up!
12
Vote down!
0

casium

#1564191

"Wartości dodanej nie stanowi ani Polska, ani PAD? Dlaczego nie może dojść do spotkania prezydentów dwóch sojuszniczych narodów?"
Polska stanowi wartość oddaną! Tym razem Żydom. Trumpowi nie wypada teraz spotykać się z namiestnikiem jakiejś żydowskiej prowincji, nawet jeśli tę prowincję zamieszkuje sojuszniczy naród.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1564221

"Dlaczego nie może dojść do spotkania prezydentów dwóch sojuszniczych narodów?"...
To boleśnie proste... bo to są tylko chłopcy na posyłki, a ważne decyzje zapadają na "znacznie wyższym", koszernym szczeblu...

Vote up!
3
Vote down!
0
#1564250

Ale my nie możemy odpuszczać ani jednego ani drugiego. Musimy rozgrywać kilka partii szachów jednocześnie i wygrywać. No ale żeby tak się działo trzeba mieć armie szachistów, a skąd ją wziąć kiedy w szkole nawet matematyki przestają uczyć?

https://info-stopfalszerzom.blogspot.com/2018/05/katyn-na-grillu-u-stevena-fulopa.html

 

Vote up!
4
Vote down!
0

LechG

#1564207

Zaczynając od drugiej czyli 447. W gruncie rzeczy chodzi o raport z wykonania bieżącego deklaracji terezińskiej. Najprościej i najskuteczniej byłoby zorganizować konkurencyjny raport. Są przecież sygnatariusze owej deklaracji. Trochę wysiłku organizacyjnego i można by w Warszawie zorganizować , powiedzmy raz na cztery lata coś w rodzaju konferencji naukowej na temat depozytu pamięci, pomocy ofiarom holocaustu itp. Ot taka impreza jakich wiele na świecie i z jakich nic nie wynika poza gładkimi ogólnikami ale jest złudzenie ,że ktoś się o coś troszczy i jakiś postęp jest. 

A co do pierwszej to pomysł wspólnego z tym dupkiem burmistrzem składania kwiatów...hm..cóż jakby powiedzieć ...pewne szlachetne gesty pojednawcze to jednak nie wychodzą na tym poziomie. Postać wielkiego kalibru z dużym autorytetem , powiedzmy jak papież może sobie pozwolić bo jest wtedy efekt podciągania mizeroty a nie równania do jej poziomu. Czyli inaczej mówiąc uroczystość, której byle gamoń i tak nie może zakłócić , to jednak domena WIELKICH I ZNANYCH - bo wtedy każdy widzi tylko ,że Wielki wybacza a co zrobi mały to już tylko o nim świadczy.     

Vote up!
6
Vote down!
0
#1564215

A gdyby tak burmistrzowi Śródmieścia Warszawy przyszło do głowy, ulegając namowom biznesmenów (no bo liczy się tylko geszeft!), utworzyć na miejscu Pomnika Getta Warszawskiego mały park rozrywki ?! I w związku z tym byłoby oczywiście konieczne umieszczenie pomnika w magazynie do czasu jego przesunięcia na drugą (zachodnią) stronę Muzeum Polin? Trudno to sobie wyobrazić, ale z czymś takim mamy właśnie do czynienia w przypadku Pomnika Katyńskiego. Doprawdy nie ma słów na określenie tego barbarzyństwa!!!

Wielu ten niemy świadek historii -  jednej z najbardziej haniebnych zbrodni w najnowszych dziejach świata - nie psuje. W pierwszej kolejności sprawcy zbrodni ludobójstwa - Rosji, w drugiej tym, którzy pomagali (i dalej pomagają) w  jej negowaniu. A jak przy tym można jeszcze zrobić niezły geszeft - to jest właśnie to!

PS A burmistrz Jersey City to ohydna rasistowska świnia i negacjonista!  

 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1564233

ze strony:
https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/05/17/list-otwarty-do-sedziow-prokuratorow-i-prawnikow-czas-na-rachunek-sumienia-czas-na-powolanie-narodowego-instytutu-prawa-naturalnego/
"Szanowni Państwo Sędziowie, Prokuratorzy i Prawnicy!

Myślę że zdajecie sobie z tego doskonale sprawę w jakich realiach prawnych żyjecie i jak orzekacie. Z punktu widzenia sumienia, Wasze wyroki nie zawsze są słuszne, nie zawsze są sprawiedliwe czy moralnie uzasadnione. Teoretycznie Wy stosujecie się do litery prawa, praktycznie zaś jawnie uprawiacie chronione przez polityków prawne bezprawie. To dzięki istniejącemu w Polsce dualizmowi prawnemu opartemu na zasadach prawa tamudyczno-rzymskiego, czyli podwójnego stosowania prawa, wobec wybranych ludzi i wobec ludzi którzy mają być niewolnikami, system prawny w Polsce jest amoralny, niesprawiedliwy, nieludzki, szkodliwy i krzywdzący. To nie jest system prawa! To jest system bezprawia!

Zacznijcie odkrywać i ujawniać prawdę na temat szkodliwości istniejących na świecie systemów prawnych (szkół: szikagowskiej, frankfurckiej, talmudycznej) zainstalowanych niestety w polskim systemie prawnym. Wymienione wyżej szkodliwe systemy prawne unicestwiają całe narody, zniewalając je kompletnie i kasując perspektywę i nadzieję na godne życie każdego człowieka na Ziemi.

Jest kwestią palącą powołanie jak najszybciej Narodowego Instytutu Prawa Naturalnego, który będzie działał jako społeczna instytucja pożytku publicznego, który uporządkuje polski system prawny, będzie badał najważniejsze dla Polski kwestie odnośnie polityczno-prawnego ustroju, przygotuje linię obrony prawnej przeciwko nieuprawnionym, nieuzasadnionym roszczeniom żydowskim oraz przygotuje Konstytucję na fundamencie prawa naturalnego do wprowadzenia w Polsce. Chodzi o to że w Polsce nie rozstrząsa się ani nie bada najważniejszych kwestii prawnych związanych z ustrojem Państwa Polskiego oraz z naszym systemem prawnym. Np. pewna grupa ludzi jest przekonana że w Polsce konieczne jest przywrócenie Konstytucji z 1935 roku. My Naród Polski nie wiemy czy to jest dobre dla nas rozwiązanie, gdyż jak dotychczas żaden Profesor państwowej uczelni się nie wychylił i nie wyraził publicznie swej aprobaty lub dezaprobaty w tej sprawie. Wszyscy milczą jak zaklęci! A my społeczeństwo czekamy…. na rady od profesorów których z naszych podatków opłacamy… Sędzia Trybunału Stanu Pan Robert Majka uważa że: „Jest faktem, że Państwo Polskie funkcjonuje w dwóch porządkach prawnych na Konstytucji z 23 kwietnia z 1935 roku z II RP III RP funkcjonuje na Konstytucji z 2 kwietnia 1997 roku” więcej tu: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/05/13/konstytucja-1935r-sz-p-robert-majka-list-otwarty/

Osoby zainteresowane wsparciem inicjatywy Narodowego Insytutu Prawa Naturalnego proszę o kontakt poprzez mojego maila: teresagarland@fidespolska.pl

Apeluję również do wszystkich Sędziów, Prokuratorów oraz Prawników o masowe stosowanie Formuły prawnej Radbrucha, która będzie niejako sitem odsiewającym dobro od zła w polskim sądownictwie i w jego szeregach biurokracji. Będzie to niejako test dla każdego sędziego, dla każdego prawnika, dla każdego prokuratora, dla każdego urzędnika administracji państwowej. Test który wskaże komu oni chcą dalej służyć: czy prawdzie, sprawiedliwości, obywatelowi i jego dobru, czy nadal zorganizowanej klice zarządzającej państwem polskim poprzez właśnie to niemoralne, dualistyczne i niesprawiedliwe prawo. Tu więcej: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/05/14/apel-do-wszystkich-polskich-sedziow-prokuratorow-i-prawnikow-zacznijcie-stosowac-formule-prawna-radbrucha/

Poniżej kilka wskazówek od jednego z polskich prawdziwych mędrców naszych czasów. Mam nadzieję że weźmiecie je sobie Państwo do serca." wiecej na stronie

Vote up!
1
Vote down!
0

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1564238

ze strony:
https://akademiapolityczna.wordpress.com/2018/05/17/list-otwarty-do-sedziow-prokuratorow-i-prawnikow-czas-na-rachunek-sumienia-czas-na-powolanie-narodowego-instytutu-prawa-naturalnego/
"„Prawo polskie nie może być oparte na prawie rzymskim i wypaczone do zasad dualizmu gdzie sędzia z ironicznym uśmiechem skazuje niewinną osobę albo odsyła ją do dalszego procedowania, a osoba ta w międzyczasie traci majątek i dorobek swojego życia. Taki sędzia powinien dożywotnio stracić prawo do wykonywania zawodu w Polsce.” cytat W.D.

„Prawo rzymskie dlatego nie, że obecne prawo na całym świecie oparte na kanwie prawa rzymskiego, które w zamierzchłych czasach, na zasadzie kredytu zaufania o uczciwość urzędników, stanowiło pewien postęp, natomiast w obecnych dzisiejszych czasach, gdzie cała władza demokratyczna jest skorumpowana, zgnojona do cna, nawet z uczciwymi ludźmi służącymi im. Bo co to jest za uczciwość jeżeli człowiek wykonujący swoje zadanie służy złu. To znaczy że się deklaruje że jest po stronie zła. (…) Prawo rzymskie dopuściło do skorumpowania wszelkich ośrodków cywilizacyjnych na świecie.” Cytat W.D.

„Zlikwidujmy na uniwersytetach dział Socjologii, zawieśmy go a wprowadźmy priorytetowo, Nową Szkołe Prawniczą, która unormuje zasady prawa. Prawo w Polsce musi być oparte o prawa naturalne i filozofię mentalności Polskiej, które ma służyć Narodowi, a nie władzy.” Cytat W.D.

„Sędzia jako pracownik administracji państwowej, ma być niezależny kompletnie, niezawisły kompletnie, ale odpowiedzialny przed jedną jedyną osobą tj. przed Prezydentem”. Cytat W.D."

Vote up!
1
Vote down!
0

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1564239

My Naród Polski wiemy co jest dobre dla nas !!!

To,że dotychczas żaden Profesor państwowej uczelni się nie wychylił i nie wyraził publicznie swej aprobaty lub dezaprobaty w tej sprawie świadczy o tym, że  to oni nie wiedzą co jest dobre a co złe dla Polski.

Dlaczego mamy sięgać do prawników innej cywilizacji?  Czy w Polsce nie ma mądrych prawników i filozofów ?

Podam jeden przykład.

Ks. Prof. Tadeusz Guz w 1996 uzyskał na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie stopień doktora nauk humanistycznych. W 2001 habilitował się na temat rozpadu metafizyki w neomarksizmie Adorna i idealizmie Hegla.

W 2017 prezydent RP Andrzej Duda nadał mu tytuł profesora nauk humanistycznych[2]. Objął funkcję kierownika Katedry Filozofii Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, dziekana Zamiejscowego Wydziału Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim. Przez kilkanaście lat był wykładowcą w Gustav-Siewerth-Akademie, Weilheim w Niemczech. Główne kierunki działalności to: filozofia prawa; prawo naturalne; metafizyka; antropologia; etyka; filozofia Boga; filozofia gospodarki; historia filozofii; filozofia religii, filozofia postmodernistyczna, filozofia lewicy.

W swoich badaniach zajął się m.in. aspektami filozoficzno-religijnymi wyobcowania społecznego. W swej działalności publicystycznej przedstawia m.in. naukę Kościoła dotyczącą ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Był jednym z sygnatariuszy uchwały Senatu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z dnia 21 grudnia 2006 roku w sprawie poparcia inicjatywy zmierzającej do poszerzenia konstytucyjnej gwarancji ochrony życia ludzkiego. Publikuje także w pismach naukowych.

Vote up!
3
Vote down!
0

Verita

#1564249

Komentarz agi krótki, ale zawiera  "List otwarty" A. Tokarskiego.

aga on 5 lutego 2018 

to wszystko pokazuje, że trzeba być od żydów MĄDRZEJSZYM – i to akurat nie jest takie trudne!
Dlaczego nie widzimy, że to początek końca kłamstw holokaust-biznesu? Teraz się dopiero zacznie rozwalanie żydowskich kłamstw, już nie nadążą tego „naprawiać” !
Polecam tekst, precyzyjnie, a do tego mądrze i sprytnie ustawiający każdego w prawidłowym, a nie żydowskim widzeniu faktów:

List otwarty – Podziękowanie dla Pani Ambasador Izraela.

…za to, coście uczynili temu Narodowi….

…za to, coście uczynili temu Narodowi, który was przygarnął, nie macie prawa choćby śnić – o przebaczeniu… (Jacek Kaczmarski, polski Żyd)

Szanowna Pani, Ekscelencjo

Trudno znaleźć właściwe słowa nie popadając przy tym w retoryczną przesadę, by oddać wdzięczność za wygłoszone przez Panią i Pana premiera Izraela Beniamina Netanjahu przed kilku dniami słowa pod adresem Polski, polskiego Rządu, polskich Obywateli.

Więc powiem tylko: dziękuję, po stokroć dziękuję. Pani i Panu Premierowi.

Swoimi wystąpieniami pchnęliście Państwo stosunki polsko-izraelskie na zupełnie nową ścieżkę – sądzę, że nową również jakościowo. Przypuszczam, że uczyniliście to Państwo mimowolnie, niechcący – ale to w niczym nie umniejsza wagi wydarzenia i jego oddziaływania na przyszłość.

Dokonaliście Państwo czegoś, co polski Żyd Czesław Bielecki określił mianem: HUCPA. Ordynarna publiczna połajanka, pełna arogancji i nie skrywanej, wręcz ostentacyjnie zademonstrowanej pogardy i nienawiści dla Państwa Polskiego i Narodu Polskiego – rozciągnięta następnie na środowiska międzynarodowe w tym Departament Stanu USA – poskutkowała tak, jak należało się tego spodziewać.

Należę do niezbyt licznej ale dość jednak licznej grupy polskich blogerów, publicystów, komentatorów życia politycznego od lat apelujących o rozwagę i powstrzymywanie się od infantylnej euforii w opisie i ocenie bieżących, ale i historycznych stosunków polsko-żydowskich. Nawołujemy do nie ulegania pozorom, oficjalnym narracjom, do uważnego przyglądania się skrywanym, przemilczanym przez kolejne władze elementom tych stosunków – takim jak kwestia podwójnego obywatelstwa, migracji Żydów do Polski, artykułowanych pod adresem Państwa Polskiego absurdalnych i obraźliwych roszczeń majątkowych, systematycznego instytucjonalnego szkalowania imienia Polski za granicami.

Widzimy to wszystko, zwracamy na to uwagę – niestety z uwagi na całkowitą blokadę informacyjną we wszystkich mediach, jest to działanie nieskuteczne lub bardzo mało skuteczne – przekaz nie przebija się do ogółu obywateli.

Tymczasem – i tu wracamy do poprzedniego akapitu – Państwa ostentacyjna demonstracja buty i arogancji spowodowała rzecz niesłychaną: oto w Polsce spadły z oczy klapki – z hukiem – nawet najbardziej zatwardziałym użytecznym idiotom do tej pory bezustannie wznoszącym tu nad Wisłą niemilknącą pieśń na chwałę Izraela. Świat im się zawalił, niektórzy – jak ten redaktor, co twierdził, że nie polezie orzeł w g…, aż zamilkli. Inni, jak choćby redaktor Ziemkiewicz, z nagła zaczęli mówić ludzkim głosem…nie wiemy rzecz jasna, na jak długo, to się dopiero okaże…

Cała Polska zobaczyła prawdę – o przyjaźni, o sojuszu, o świetnych stosunkach, o strategicznym partnerstwie z USA – wszystkie te narracje runęły jak domek z kart – i została naga prawda: chamskie ostentacyjne połajanki wsparte groźbami. To bezcenna dla nas wiedza.

Z tego wysoce niesmacznego i jako się rzekło – ORDYNARNEGO – zdarzenia płynie jednak pewna nadzieja dla przyszłości stosunków polsko-żydowskich.

Bo przecież, Szanowna Pani Ambasador, możemy sobie wyobrazić sytuację, że definitywnie zakończony zostanie proceder bezustannego zmuszania Polski do samobiczowania się za czyny popełnione i – głównie – niepopełnione. Za Jedwabne, w którym jak wiadomo każdy Polak miał niemiecką broń maszynową….i pełną szafę amunicji.

Za pogrom kielecki – organizowany przez zdominowaną przez jaką grupę etniczną? służbę komunistycznego państwa…. Za liczne urojenia literackie pismaków i niedorobionych historyków – opowiadających dla pieniędzy i zaistnienia w przestrzeni publicznej niestworzone historie nie mające wiele, a czasem nic wspólnego z prawdą historyczną…

My się już dość – jako wyżej wykazano, słusznie lub niesłusznie – biliśmy we własne piersi.

W ramach nowego otwarcia byłoby słuszne i sprawiedliwe, by i Żydzi uderzyli się we WŁASNE piersi. Zaczęli mówić i pisać prawdę: o kolaboracji z najeźdźcami Polski w 39roku, o kwietnych bramach, o wydawaniu Polaków w ręce NKWD, o grabieżczej partyzantce żydowskiej działającej wspólnie z judeobolszewią. O udziale w eliminacji polskich elit intelektualnych. O sprowokowaniu przez żydobolszewicki przecież rząd ZSRR Powstania Warszawskiego – do którego rozpoczęcia najpierw usilnie zachęcano, a następnie spokojnie czekano, aż Niemcy zrobią, to czego się spodziewano – dokonają kolejnej fazy eliminacji polskich elit.

Również o posiadających żydowski rodowód prowokacjach około wielkich polskich powstań narodowych: Listopadowego i Styczniowego – i wynikających z nich zsyłkach, prześladowaniach, eksterminacjach polskich patriotów przez zaborcę. I apanażach, nagrodach, tytułach, orderach dla Żydów – Kronnenberg się kłania zza grobu.

O fałszowaniu ważnych dokumetów państwowych, królewskich…

Także o nieustającej od końca IIwojny światowej istotnej, choć skrytej aktywności w życiu politycznym i gospodarczym Polski tak Ludowej, jak i tej po 89roku. O menorach na stołach w Magdalence. O menorze w 2010 roku na Pałacu Kultury i Nauki… Wiele jest tematów.

O tym wszystkim jest okazja wreszcie zacząć mówić – nie po cichu w gabinetach polityków i historyków – tylko w prime time – tak, by wszyscy chętni i zgłodniali tej wiedzy, mogli się z nią zapoznać.

Na takim nowym otwarciu można by oprzeć odnowienie i oczyszczenie stosunków polsko-żydowskich. Czy to się zdarzy, nie wiem, życzyłbym sobie, Polsce i Izraelowi – ale szczerze mówiąc, wątpię.

Jednak już można mówić o szeregu plusów – oprócz uzdrowienia wielu użytecznych idiotów w Polsce, nastąpiło też coś na kształt ujawnienia hordy ludzi sprawiających wrażenie izraelskich agentów wpływu działających w Polsce pod polskimi nazwiskami. Cała chmara tych indywiduów zameldowała się jak jeden mąż w mediach głównego nurtu, by biczować z zapamiętaniem Polskę i głosić chwałę Izraela…. to było bardzo żenujące ale i bardzo pouczające widowisko. Wystarczy ich starannie zapamiętać.

Świetnym przykładem jest tu przywołany wcześniej polski Żyd, Czesław Bielecki, który stanął w obronie decyzji ustawowej Polski, dosadnie określił zachowanie pana Netanjahu, wskazał też min. na liczne – i powszechnie znane – przykłady wojennego prześladowania Żydów przez Żydów… tymczasem jego interlokutorem było jakieś polskie indywiduum, którego nazwiska nawet nie pamiętam – typek ów robił i mówił wszystko by wykazać, że winna całej awanturze jest Polska – taki polski kocioł…

Wygląda więc na to, że plan „Judeopolonia” przynajmniej w wersji wprowadzenia oszustwem podstępem i metodą faktów dokonanych spalił na panewce – jeżeli zdecydujecie się by jednak ów projekt definitywnie wdrożyć, to chyba będzie to możliwe jedynie przy pomocy Merkav i Abramsów (samymi Merkavami moglibyście nie podołać…) Dzięki Wam, Naród otworzył oczy i nawet chyba zrozumiał to, co zobaczył. Piszę „chyba” bo niestety, nie jest to oczywiste – stulecia wybijania elit nie pozostały bez wpływu.

Jest też jeszcze jeden wypływający z awantury, którą wywołaliście, bonus, wartość dodana dla Polski: oto dowiedzieliśmy się – z ust samych członków rządu – że są oni „najbardziej proizraelskim rządem w Europie. Wielu z nas, w tym niżej podpisany, dowiedziało się tego ze sporym osłupieniem. Będzie więc pora i okazja na zadanie pytań naszemu rządowi, głównie takiego: Z CZYJEGO UPOWAŻNIENIA prowadzicie najbardziej proizraelską politykę w Europie? Kiedy uzgodniliście to z Suwerenem? Na czym dokładnie ona, ta najbardziej proizraelska polityka, polega?

I szereg dalszych pytań wynikających z tych kilku zarysowanych. Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi.

Kończąc już, Pani Ambasador, bo pora późna, a droga daleka – jest taki zwyczaj, znany jak się wydaje wszystkim, nawet niewyrafinowanym niedyplomatom, że gdy się idzie do kogoś w gości, to w którymś momencie trzeba podziękować za gościnę, wstać, ubrać się i wrócić do siebie. Jeżeli się tego nie zrobi w porę, to z miłego gościa, staje się intruzem, natrętem, impertynentem, wreszcie okupantem. Po prostu trzeba wiedzieć, kiedy wyjść, żeby jeszcze było miło – lub by przynajmniej nie zaczynało być wyraźnie niemiło.

Niestety nie jest argumentem wystarczającym dla pozostawania w gościnie ponad przyzwoitość to, że tam skąd przybywamy (przybywacie) , atmosfera jest aż gęsta. Od nienawiści do nas (was). Ta atmosfera sama z siebie taka się nie zrobiła, usilnie pracowaliście by taką się stała. I ciekawa rzecz – tam gdzie ta atmosfera tak gęsta od nienawiści i antysemityzmu – nie ma największych antysemitów (tak przecie twierdzicie) świata. TAM NIE MA POLAKÓW!!!

To kto was tam niepokoi? Czemu boicie się wracać? Skoro nie ma tam tych paskudnych Polaków?

A może problem w tym, że to WY SAMI jesteście źródłem i zarzewiem antysemityzmu? Wasze postępowanie generuje i nakręca spiralę nienawiści?

Zaś to, że tam NIE MA POLAKÓW, daje wam stuprocentową gwarancję tylko co do jednego: że nie znajdzie się tam – skoro nie ma tam Polaków – nikt, kto choć kiwnąłby palcem w bucie, by uratować jakiegoś Żyda….

Pozostając z (należnym) szacunkiem, załączam (stosowne) wyrazy

Andrzej Tokarski, bloger, publicysta, komentator polityczny, Polak (herbowy, jakby się kto pytał)

Źródło: https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/dlaczego-wy-zydzi-chcecie-wojny-z-polakami/

Vote up!
8
Vote down!
0

casium

#1564262

...w to rozwalanie żydowskich kłamstw.
Izraelskie tajne służby prowadzą w Polsce niemal jawnie, działania operacyjne. W Polsce ma powstać największa ekspozytura Mossadu na całą Europę. Do tej pory tylko Amerykanie mogli liczyć na taki przywilej.

https://warszawskagazeta.pl/polityka/item/5632-ujawniamy-izraelscy-politycy-lobbuja-za-powstaniem-w-polsce-najwiekszej-ekspozytury-izraelskiego-wywiadu

prof. Barbara Engelking, (któraś z rzędu żona TW Boniego), otrzyma z budżetu państwa na kolejne „badania” 500 tysięcy złotych. Jej ostatnia książka pt. „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski” oskarża Polaków o udział w Holokauście.

https://www.pch24.pl/wysoki-grant-dla-specjalisty-od-polskiego-antysemityzmu--prof--cenckiewicz-alarmuje-,60337,i.html

Vote up!
2
Vote down!
0

Verita

#1564265

Jestem optymistą - STOP.

Kacapskie służby nie dały rady - STOP.

Póki co Kiejkuty rządzą - STOP.

 Instytut Wywiadu i Zadań Specjalnych pomoże Polsce weryfikować uchodźców, którzy  wkrótce będą trafiać do naszego kraju... i tu pan,  panie  Verit,  masz sporo racji - STOP.

PS

Nasuwa się pytanie: czy MOSAD jest już Polski, czy jesteśmy własnością  MOSADU?

https://demotywatory.pl/109535/Najlepszy-Wywiad-Swiata   - STOP :-))

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

casium

#1564274

100% zgadzam się z tobą.

Zażydzony PiS zapłaci za zdradę, a dzięki atakom żydów na Polskę, Polacy się zjednoczą, bo taki jest nasz Naród.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1564273

100 : 100

Czas na  ZORO póki sznurek się nie zacisnął...

Pozdrawiam z + :-))

Vote up!
4
Vote down!
0

casium

#1564275

wybraliśmy Judasza, a Judasz jak to Judasz, 

lata i przeprasza. Właśnie wczoraj przyleciał.

Nieoficjalnie pono.

I do żydków w NYC zawitał !

Na rodzinki łono !

 

Zobaczcie jaki szczęśliwy - on i małżonka jego

:

 http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/574514,usa-prezydent-duda-spotkal-sie-z-przedstawicielami-organizacji-zydowskich.html

 

pyta śmieć pewnie co z tą Polską ???!

ma zrobić  

- Doradźcie mi bracia pejsaci - co robić nam się godzi. W czym najlepszy interes naszej żydowskiej nacji.....

"polski" prezydent - wcześniej mieliśmy agenta wolskiego, po nim pijaka olka kwaśniewskiego, póżniej bolek agent się objawił i agent litwin komoruski. 

teraz judasz nastał nam. agent starszych braci - myckowaty, chanukowy chłam.

Powiedział o nim Profesor Jerzy Robert Nowak - ten..... Duda to koń trojański

:

https://www.youtube.com/watch?v=8SCP0kwUvM8

Za co Panie Boże nas Polaków i Polskę tak srodze Doświadczasz ???

Jedno tylko wyjaśnienie na myśl mi przychodzi. Słowa z  Księgę Ksiąg:

cyt. BÓG KOGO KOCHA, TEGO DOŚWIADCZA........

Vote up!
4
Vote down!
0
#1564263

......i mocno zainteresowani Żydzi doskonale o tym wiedzieli! Są naprawdę mocni, wpływowi i wiedzą, iż chodzi o gigantyczne pieniądze. Oni się nawet z tym nie kryją! To żadna zasłona ks. Prof. Zagmuncie Zieliński to zwyczajna polityka umniejszania ważniejszych, polskich, żywiołowych protestów. Przecież każdy głupi wie, że Polacy będą jak lwy zawsze bronić swegp honoru, a przecież ten Pomnik w Jersey City, stoi, trwa tam, jako ten symbol polskiej pamięci narodowej. W ten sposób tamta sprawa, dosłownie gigantycznych pięniędzy, jakby na chwilę zeszła na plan dalszy ale w ostatecznym rozrachunku przecież o to właśnie chodziło i niekiedy dodajmy, to właśnie wystarczy. Na całe szczęście ja wierzę w mądrość naszego narodu i  owo "niekiedy", bo kto wie czy to nas ostatecznie nie ratuje! Po prostu wierzę, iż nie odpuścimy, że nie poddamy się i będziemy wytrwale walczyć o polską rację stanu! Pozdrawiam b. serdecznie. Naturalnie piąteczka!

 

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1564283

Tak, TU chodzi o gigantyczne pieniądze, tylko że TE pieniądze należą się Polsce, Polakom, Warszawie i innym Miastom Polskim. TO Niemcy Polsce są winni - ponad 850 miliardów dolarów.  I muszą zapłacić !  TO żydzi Polsce są winni, a nie POLSKA im.  

A więcej detali szokujących jest pod tym linkiem:

https://youtu.be/9tEm_lCFXTM

 niżej przysłowiowa kropka nad i

:

https://niezlomni.com/cytat/seweryn-aszkenazy-to-nie-polska-tylko-caly-swiat-kolaborowal-z-niemcami-przy-zagladzie-zydow/

No i Polacy,

Czy obronimy Naszą Polskę ?

Czy ochronimy Nasz Święty Dom ?

Dla wroga Polska łakomym kąskiem.

Już zęby ostrzy. Diabelski czuć już zewsząd swąd. 

 

Cóż to NAM robić Bracia Polacy ?

Jak NAM odeprzeć diabelski najazd ?

Jak udaremnić zamiary wroga ?

Wici już płoną Przyjaciele !

Czas NAM gotować się do walki !

Czas NAM ! Już czas !

wróg chce NAS okraść !

wróg chce zniewolić NAS....................................

Vote up!
1
Vote down!
0
#1564304

Trzeba przypomnieć lewackiej i rewizjonistycznej części żydów, że ponad 10% oficerów rezerwy Wojska Polskiego, lekarzy, prawników, nauczycieli, okrutnie zamordowanych w sowieckich obozach jenieckich, przez oprawców z NKWD, głównie żydów, było pochodzenia żydowskiego.....
....kilka telefonów do najbardziej zajadłych i szybko się wycofają z akcji przeciwko Pomnikom Katyńskim....

Vote up!
1
Vote down!
0

zimny drań
 

#1565260