Waterloo histerycznej opozycji

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Niespodziewanie dla wszystkich PO postanowiła zakończyć protest. Było to tak niespodziewane że nawet członkowie PO się tego nie spodziewali np. ośmieszył się Paweł Zalewski twierdzący że Schetyna nie będzie negocjował, ponieważ łamania demokracji nie można negocjować.

 http://www.wp.pl/tv/overview/1996029

Zalewski twardo broni protestu, podczas tego gdy Schetyna właśnie negocjował jego koniec. KABARET!!!

Po co był ten protest??

Ja w pełni zgadzam się że ten protest opozycja histeryczna rozpętała w nadziei na obalenie rządu. Świadczy o tym zajadłość w trakcie trwania obrad. Świadczą o tym zachowanie np. posła Olszewskiego atakującego posła Suskiego. Świadczą o tym wypowiedzi np. Komorowskiego ze sceny pod sejmem. Świadczy o tym kładący się, udający rannego idiota. Świadczą o tym pisane w ekstazie twity Lisa.    

Oni naprawdę uwierzyli że wywołają takie emocję które ściągną tysiące ludzi pod sejm i uda się wywołać zamieszki.  Zanim PiS by zareagował, zanim zebraliby się popierający go emocje byłyby rozpalone. A obrazki z zamieszek ściągałyby kolejnych wrogów rządu.

Oczywiście fiasko tego planu było jasne już następnego dnia. W takich sytuacjach ważna jest dynamika protestu, tutaj jej nie było. Protest na ulicy wręcz zmalał. Potem doszły do opinii publicznej wyskoki fakturowe Kijowskiego i romansowe Petru-co całkowicie rozłożyło protest. Potwierdziła to wczorajsza, marniutka frekwencja pod sejmem.

Skompromitował się też Schetyna, miał świetną okazję do wyjścia wygranym z tej sytuacji. Mógł ogłosić koniec protestu gdy PiS przywrócił dziennikarzom poprzednie warunki do sejmu. Nie zrobił tego, podobno bał się młodych z własnej partii..

Dziś zakończenie protestu jest decyzją niezrozumiałą nawet dla jego własnej partii i elektoratu. Co się niby zmieniło od wczoraj?

NIC. PiS budżet w senacie klepnął, prezydent podpisze..Nawet jeśli PO ma wątpliwości co do prawnej prawidłowości jego przyjęcia to nie jest to żaden argument do protestu. Wiele było ustaw które dla jakiejś partii miały łamać prawo. Zawsze wtedy kierowano je do TK. Tak w tej kadencji robiła PO z ustawami dotyczącymi TK.

Próba blokowania mównicy, czy prac sejmu z powodu tego, że komuś się wydaję, że ustawa jest niezgodna z prawem jest idiotyzmem. W taki sposób można blokować każdą ustawę, bo w każdej komuś coś się może  nie spodobać. To jest anarchia.

Cały ten protest stał się Waterloo opozycji. Opozycja wychodzi z niego osłabiona sondażowo. Protest poparło mniej ludzi niż histerycy maja poparcia w sondażach. Liderzy opozycji się skompromitowali w jego trakcie. Schetyna okazał się słabym liderem, przegapił najlepszy moment  do wyjścia z twarzą. 

Dziś nawet przychylne opozycji histerycznej media i dziennikarze są zaskoczeni końcem protestu. PiS zrobił co chciał. Opozycja się podzieliła, pogubiła.Twarz opozycji uratowali Kukiz z Kosiniakiem-Kamyszem...

Histerycy i KOD te straty będą długo odrabiać. Moim zdaniem już nigdy nie odrobią tego pod przywództwem tej śniętej trójki-Schetyna, Petru, Kijowski...

PiS z protestu wychodzi jako opoka otoczona komediantami chcącymi sami nie wiedząc czego... 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Pani Poseł Jolanta Szczypinska odbiera przemarsz wojsk wycofujących się spod Stalingradu

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1530237

Celne:)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1530249

Pani poseł niczego nie "odbiera". Pani poseł (jak zwykle) zdezorientowana, z tuszującym dezorientację uśmiechem na ustach, zastanawia się , co się dzieje i czy ona też ma wychodzić, czy nie ...?.
Przyczyna tego "radosnego " uśmiechu Pani poseł może być też inna. Poseł obok wyjaśnił w końcu Pani poseł, do czego służą te "guziczki" przed nią , którymi bezwiednie zabawia się kolejną kadencję...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1530478

Trudno nie zgodzić się,że protest przygotowano pod dynamiczną sytuację zamachu...tylko zamiast zdeterminowanych zamachowców mieliśmy elytę próżniaczą, leniwa i głupią, od ośmiu lat utwierdzana w przekonaniu,że jest czyms wyjątkowym...now ięć idioci na liderów wybrqali pajaców...skutek był dziś...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1530240

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1530244

Klęska Napoleona pod Waterloo była jego klęską ostateczną. Po tej klęsce nie było większych szans na kontynuowanie walki z koalicją wrogów, mimo że było jeszcze ponad 200 tys żołnierzy w rezerwie, dlatego też cesarzabdykował po raz wtóry.

Klęska opozycji w RP jest poważna, ale nie jest klęską ostateczną. Nadal mają pewne atuty i potężnych sojuszników za granicą. Wydarzenia ostatniego miesiąca ujawniły kilka rzeczy które świadcz ą o słabnięciu opozycji.

Przede wszystkim odsłoniły fakt kwestionowania przywódstwa Schetyny przez sporą część klubu parlamentarnego PO. Sądzę, że Schet ma lepszą sytuację w terenie, gdzie kontroluje lepiej struktury partii, ale w klubie parlamentarnym jest inaczej. Jest tam silna grupa ludzi Kopacz, którzy zawdzięczają jej mandat. Chodzi o przeciętniaków jak np. Piotrowska, Kluzik, Kochan, Szumilas, są "młode woli" które parły do konfrontacji, jest "magma" która myśli jak się ustawić na przyszłość, no i spora ilość "ludzi Scheta" zapewne najliczniejsza, ale bez dominacji. Schet musi więc godzić różne grupy, negocjować, obiecywać, w ramach własnego klubu. Jego stanowisko jest osłabione do tego stopnia, że nie zdołął przekonać klubu do zawieszenia protestu wówczas jak mógł coś uzyskać. Zmuszono go ro twardej rozgrywki do końca, mimo ze wiedział, że jej nie wygra. Trzeba obserwować klub PO, gdyż nie jest wykluczone, że może się zdarzyć mały rozłam. Możliwe jest odejście części realistów (część "magmy")  która widzi błędną politykę klubu PO w Sejmie, narzucaną całej reszcie  (i Schetowi) przez radykałów.

Nowośmiesznej najbardziej zaszkodził jej lider. Zarówno przez swą wyprawę portugalską, jak i niezrozumiałymi działaniami wczoraj, kiedy kilka razy zmieniając stanowisko. Była tam próba odwołania posłanki Schmidt, sylwestrową towarzyszką Rysia. Partia ta istnieje tylko w mediach i w Sejmie. Jej sytuacja jdst trudna.

Jakie atuty ma opozycja. W Sejmie będą obstruować zarówno na sali plenarnej, przez różne akcje (aklamacja, mechaniczna obstrukcja - tłuczenie pulpitami, setki głupich wniosków formalnych i innych), ale i w komisjach - co już się zaczęło. Myślę, że wzmocniona zostanie destrukcja polityki rządu przez samorządy w rękach PO i PSL. PiS musi (jesli się da) odciągnąc PSLowców w sejmikach wojewódzkich od PO. Kolejnym sposobem akcji antyPiSowiskiej jest aktywizacja "Europy", czyli KE i PE. Trudno przewidzieć ak to będzie wyglądało, ale chyba KE przejdzie do 3 etapu "obrony rządów prawa" w Polsce. Jeśli Polska nie ma 7 państw które się temu sprzeciwią w REuropejskiej to może nie być łatwo. No i atak w mediach przychylnych opozycji. Będzie "grzana" sprawa nielegalnego uchwalenia ustawy budżetowej, to może być niebezpieczne dla rządu. .

Myślę, że przez pewien czas opozycja będzie prowadzić wojnę podjazdową, póki nie skonsoliduje swych szeregów i nie upłynie trochę czasu, by społeczeństwo zapomni trochę o ostatnich wygłupów sejmowych. Główną siłą atakującą będzie KE i ona sprawie PiSowi trochę kłopotów. Miejmy nadzieję, że tylko trochę.

PiS i jego zwolennicy powinni wystrzegać się triumfalizu i przekonania o ostatecznym sukcesie. Do ostatecznego sukcesu jeszcze daleko. Niebezpieczeństwo grozi wtedy, gdy uzyskano częściowe zwycięstwo, bo wtedy można dostać kontrę. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1530251

to tylko kolos na glinianych nogach przeżarty korupcją i aferami.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1530253

Zapewne będzie to koniec "śniętej trójki"...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1530271