Dlaczego rząd atakuje żołnierzy broniących naszych granic?!

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Ostatnia doba to trzęsienie ziemi w naszym kraju związane z traktowaniem naszych żołnierzy przez nasze państwo. Na wstępie przedstawię suche fakty w kolejności ich występowania.   

Na przełomie marca i kwietnia w okolicy miejscowości Dubicze Cerkiewne polscy żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w związku z przekroczeniem ogrodzenia przez grupę migrantów — ujawnił wczoraj Onet. Usłyszeli oni zarzuty prokuratorskie. 

Minister Sprawiedliwości Bodnar powołał w kwietniu zespół prokuratorów do spraw ukarania „sprawców pushbacków”. 

Mundurowy został ranny pod koniec maja podczas służby na pasie granicznym – podaje RMF FM. Cudzoziemcy usiłujący wedrzeć się do Polski w okolicach Białowieży ugodzili mundurowego nożem zamocowanym na konarze.

Onet wczoraj ujawnia, że żołnierze strzegący naszej granicy wschodniej oddali strzały ostrzegawcze w kierunku grupy nielegalnych imigrantów przekraczających nasza granicę. Zostali za to skuci w kajdanki o aresztowani przez Żandarmerię Wojskową. Wojsko nie daje im ochrony prawnej, koledzy robią zrzutkę na obrońców.

Pojawiają się komentarze ministrów rządu Donalda.

Zatrzymanie żołnierzy oddających strzały alarmowe w kierunku atakujących migrantów jest nie do przyjęcia. Działania Żandarmerii Wojskowej wobec zatrzymanych zostaną bezwzględnie wyjaśnione. Żołnierze stojący na straży bezpieczeństwa państwa muszą być pewni, że procedury prawne ich chronią. Będę zawsze stał po stronie honoru żołnierzy. Kosiniak-Kamysz

Na jutro rano zaprosiłem na pilne spotkanie Zastępcę Prokuratora Generalnego do Spraw Wojskowych prokuratora Tomasza Janeczka. Rozmowa ma służyć przekazaniu pełnej informacji o okolicznościach i działaniach prokuratury w sprawie zarzutów dla żołnierzy, którzy prowadzili interwencję wobec grupy migrantów usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę państwową RP. Bodnar

Odebrałem meldunek Ministra Obrony Narodowej. Postępowanie Prokuratury i Żandarmerii Wojskowej wobec naszych żołnierzy budzi uzasadniony niepokój i gniew ludzi. Oczekuję szybkich wniosków i decyzji organizacyjnych, prawnych oraz personalnych. Donald

Komentarz prokuratury

 "Strzały padły w taki sposób, że naraziły migrantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia"- Anna Adamiak, rzecznik Prok. Generalnego

Umiera żołnierz ranny pod koniec maja.

 Władysław Kosiniak-Kamysz dowiaduje się o sprawie w marcu, w czerwcu, po ujawnieniu sprawy przez Onet, publikuje tweeta i zaczyna „bezwzględnie” wyjaśniać sprawę. Patryk Słowik WP

 

Co wynika z tego kalendarium?

Na przełomie marca i kwietnia nasi żołnierze twardo odpowiadali na prowokację oraz próby nielegalnego przekraczania granic naszego kraju. Później gdy zostają aresztowani i mają stawiane zarzuty za użycie broni w trwającej wojnie hybrydowej, ilość ataków na nich rośnie, rośnie liczba rannych żołnierzy.  Aresztowanie odniosło skutek...Rozbestwiło atakujących. Służby Białorusi i Rosji zapewne dostały informacje o zachowaniu instytucji państwa wobec żołnierzy np. od agenta Szmyda który zapewne miał znajomości w resorcie Bodnara.

Co sądzi o sprawie resort Bodnara wiemy z wypowiedzi jego rzecznika pani Anny Adamiak. Uważa ona, iż strzały naraziły nielegalnych imigrantów na niebezpieczeństwo!!! To wszystko w sytuacji wojny hybrydowej na granicy. 

Szef MON wie o sprawie aresztowania od marca! Nie pomaga podległym mu żołnierzom. Nie informuje o sytuacji tych żołnierzy zwierzchnika sił zbrojnych, prezydenta RP! 

Czy Bodnar i Kosiniak poinformowali Tuska? Czy podległe premierowi służby go informowały? Jeszcze tego nie wiemy...

Ministrowie rządu swoimi działaniami wspierają represję wobec żołnierzy którzy nie boją się twardej postawy w trwającej wojnie hybrydowej. Postawa tych polityków doprowadziła do wielu rannych po naszej stronie. Dziś wiemy, o pierwszej śmiertelnej ofierze.

A szef MON publicznie KŁAMIE w sprawie aresztowania żołnierzy!

Co z tego mamy dziś?

Spadek morale wśród obrońców naszych granic. Zachętę dla naszych wschodnich wrogów do podjęcia jeszcze śmielszych prób atakowania granicy oraz jej obrońców. Tak zapewne będzie.

Dlaczego władza tak sie zachowała?

Moim zdaniem to przedłużenie polityki Niemiec. Nie drażnimy Rosji, czekamy cichutko na kolejny reset. Raz Tusk już to zrobił. Przekonajcie mnie znając kalendarium, że jest inaczej.... 

Co z tym zrobić? Jak podnieść morale wojska?

Po pierwsze zezwolić oficjalnie do używania broni wobec imigrantów. Po drugie rehabilitacja oskarżonych żołnierzy, podniesienie im stopni wojskowych. Dymisje wszystkich osób biorących udział w aresztowaniu żołnierzy i tych wszystkich którzy mając wiedze o tym skandalu nie nie zrobili aż do dziś....

Prezydent Duda jutro powinien tych żołnierzy zaprosić do pałacu i przeprosić w imieniu państwa za działania jego organów.

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

''Broni palnej można użyć, gdy zaistnieje co najmniej jeden z następujących przypadków:

1) konieczność odparcia bezpośredniego, bezprawnego zamachu na:
a) życie, zdrowie lub wolność uprawnionego lub innej osoby albo konieczność przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu,
(...)
d) nienaruszalność granicy państwowej przez osobę, która wymusza przekroczenie granicy państwowej przy użyciu pojazdu, broni palnej lub innego niebezpiecznego przedmiotu,(...)''

oddanie strzałów ostrzegawczych nie jest według prawa użyciem broni palnej i może zostać zastosowane nawet gdy ww zagrożenie nie istnieje.

Vote up!
10
Vote down!
0

co było do udowodnienia

#1660978

Oczywiście. Ten przypadek spełnia te wymogi.

Vote up!
7
Vote down!
0

zuberegg

#1660980

Macierewicz: Żołnierze bronili siebie i granicy. Obecne władze, a także SKW, działają na rzecz strony atakującej Polskę

„To, co się stało oznacza, że obecne władze, a także SKW, działają na rzecz strony atakującej Polskę. To sprawia, że polscy żołnierze są powstrzymywani przed działaniami, które mają nas bronić” - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł Antoni Macierewicz.

Były minister obrony narodowej podkreśla, że to, jak postąpiono z żołnierzami broniącymi granicy, ujawniło linię polityczną Tuska i Kosiniaka-Kamysza wobec Rosji i polskiego wojska.

Żołnierze, którzy w pod koniec marca oddali strzały ostrzegawcze w powietrze i ziemię wobec próbujących sforsować granicę nielegalnych migrantów, zostali zakuci w kajdanki i aresztowani. Prokuratura postawiła im zarzuty użycia broni wobec migrantów, choć nikomu nic się nie stało.

Ci żołnierze bronili siebie, granicy i ludności, która tam mieszka

— mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł Antoni Macierewicz. (...)

Za: https://wpolityce.pl/polityka/694407-macierewicz-te-wladze-dzialaja-na-rzecz-atakujacych-polske

Vote up!
9
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1660981

Uprzejmie donoszę, że Tusk Donald podpisał już dokument uznający nadrzędność prawa Unii Europejskiej nad prawem polskim. Podpisał ten dokument między innymi dlatego, żeby uzyskać i tak należne Polsce fundusze z KPO, które przeznaczy on na zakup niemieckiego złomu do łapania wiatru. To jest kredyt, który trzeba będzie spłacać ze słonymi procentami. To sprawa dość delikatna, utrzymywana w dyskrecji do czasu zakończenia wyborów do PE.

UE wpadła w amok tworzenia superpaństwa, a do jego obrony potrzebuje wspólnej armii UE. Właściwie to nie Unia, a tylko Niemcy potrzebują tej armii i to do rozkręcania swojego przemysłu zbrojeniowego, który ze swojej natury żyje z zabijania. Do czasu inwazji Putina na Ukrainę, np. firma Rheinmetall zarabiała miliardy euro na dozbrajaniu i szkoleniu armii Putina. Później nie wypadało już wspierać agresora i tym sposobem Rheinmetall stracił zaufanego klienta. Rząd niemiecki chce tę stratę poszkodowanemu zrekompensować poprzez nowe zamówienia państw członkowskich UE i stąd ten pomysł na wspólną armię, tak jakby NATO jeszcze nikt nie wymyślił. W tym też celu kreowane jest w UE nowe stanowisko tzw. komisarza UE do spraw obronności, na które upatrzono sobie Sikorskiego Radka. Podobnie jak w przypadku Tuska, o wyborze nie zadecydowały kwalifikacje, a chęć szczera i lojalność.

Włosi wybudowali w Albanii ośrodek dla migrantów przypływających do nich z południa. Ma on odstraszać chętnych od przypływania. Zbudowano tam baraki na trzy tysiące amatorów lepszego życia, a rocznie do Europy dostaje się stopięćdziesiąt tysięcy imigrantów. Póki co, tajemnicą jest, gdzie upchać resztę tego towarzystwa, jako że państwa starej Unii meldują, że u nich miejsca już nie ma. Tusk dostał zadanie i termin na budowę takich ośrodków w Polsce, w ramach przymusowej solidarności i pod groźbą kary musi się z tego wywiązać. Okazało się, że ani film „Zielona Granica” Agnieszki Holland, ani akcje niszczenia ogrodzeń na granicy z Białorusią i szkalowanie żołnierzy Straży Granicznej, nie wystarczyły na zalanie Polski imigrantami. W tym celu konieczne było stworzenie Paktu Migracyjnego. To jedyny sposób, by z Polski zrobić kraj trzeciego świata, a z Polaków gości we własnym kraju, bo Unia zawsze weźmie stronę „prześladowanych” imigrantów. Dogadali się, Fritz z Iwanem, tak jak wtedy.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1660983

    My obecnie w Polsce mamy okupacyjny rząd. Te niemiecko - sowieckie pachołki utrzymywały żołnierza sztucznie przy życiu, aby dotrwać do wyborów PE, wiedząc że nóż którym ugodzono żołnierza jest zatruty i nie ma dla niego ratunku. Dwa miesiące skrywano ten mord na młodym 20-letnim żołnierzu. Rząd Tuska do dymisji!  Polacy, POLSKO, kiedy się wreszcie obudzisz!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1660984

Mało kto wie o trym działaniu przy tym żołnierzu...

Vote up!
4
Vote down!
0

zuberegg

#1660988

Panie Prezydencie,

Wiedząc w jak oszukańczy sposób działa ten rząd łajdaków i anty-Polaków, rząd, który widzi i zna zagrożenia dla polskich żołnierzy broniących polskiej granicy, ale aresztuje ich, bo zdaniem rządu broniąc Polski zagrażali życiu bandytów z których jeden odebrał właśnie życie polskiemu żołnierzowi, wiedząc jak ta rządowa i zorganizowana grupa przestępcza ma poparcie wśród zdezorientowanych i omamionych Polaków w Polsce, zdając sobie sprawę jak ten lewacki rząd jest wspierany przez lewacką i międzynarodową prasę, APELUJĘ DO PANA, aby Pan zadał kłam i POTĘŻNY CIOS TEJ MAFII TUSKA  - TUŻ PRZED WYBORAMI: 

* nie tylko zaprosił tych żołnierzy do Pałacu Prezydenckiego już teraz -  PRZED WYBORAMI

* nie tylko ich odznaczył i publicznie przeprosił za zachowanie polskiego rządu - koniecznie dodać " Donalda Tuska" 

* ale również wspomniał przy takiej okazji, że obecny rząd a dawna Opozycja - mocno atakowały PiS za obrone granicy i za to Pan - w imieniu narodu polskiego ich przeprasza.

Dlaczego o to także proszę?

Ponieważ czytałem prase zagraniczną, w której jest bardzo dużo zakłamania i gdzie się mówi, że Tusk bardzo odpiera  ataki ze wschodu i jest przedstawiany jako wielki, ZAGORZAŁY OBROŃCA POLSKICH GRANIC. Pańska MOWA DO TYCH ZAPROSZONYCH ŻOŁNIERZY  - wspominająca po NAZWISKU Tuska, jego rządu i Bodnara teraz i gdy byli Opozycją - pomogłoby, choć w pewnym stopniu - zacząć  odkręcać tę spiralę zakłamań w zagranicznej prasie na temat naszego premiera - patologicznego kłamcy i bandyty co otrzymywał pieniądze od niemieckiego MSZ na swoja działalność polityczną w Polsce.

Gdyby Panu się udało to zorganizować natychmiast, JESZCZE PRZED WYBORAMI, zadałby Pan, Panie Prezydencie, potężny cios temu bandyckiemu rzadowi ! A kiedy to robić lepiej jak nie przed wyborami? Co będzie POtężniejsze aniżeli PRAWDA odkurzona i aktualna - już teraz? 

Moje kondolencje dla rodziny tego zmarłego żołnierza i przeprosiny dla wszystkich żołnierzy broniących granic Polski a tak zaciekle atakowanych przez rząd anty-demokratów i lewicowo-liberalnych zdrajców i polskich celebrytów wspierających obecny rząd.

Panie Prezydencie - niech Pan będzie teraz dla odmiany bardziej atakującym i agresywnie wspierającym Opozycje, bo Pańskie blokowanie ważnych reform to był sztylet w plecy dla Obozu Zjed. Prawicy i dla Polski za co wszyscy już teraz płacimy. A ten gest teraz z zaproszeniem tych żołnierzy do Pałacu - to mogłoby pomóc Pana zrehabilitować choć częściowo w oczach prawicowego elektoratu.  Bo lewicowo-liberalny zawsze będzie Pana poniżał. . 

Życzę Polsce Prezydenta, którego będzie sie bał rząd zdrajców a nie będzie nim gardził i go ignorował.  Do tego potrzeba większej zdolności przewidywania i bardzo agresywnych inicjatyw, ponieważ mamy do czynienia z cwanymi i agresywnymi lisami w rządzie. A lisy też się boją. Dla nich nie liczy sie argument siły, ale sama siła. Pan ją ma dzięki Konstytucji RP, ale w za mało agresywny sposób używa. Do tej pory Pan próbuje nadążać za nimi. Niech Pan przyspieszy, aby oni zaczeli nadążać za Panem aż zaczną tracić oddech i wkrótce padna zmęczeni - ale najpierw - w sondażach.  

Ja - obywateł Polski - do Pana, Panie Prezydencie, o to apeluję.   

Vote up!
6
Vote down!
0

P55

#1660985

A co NA TO babcia Romaszewska i doradcy?

Vote up!
2
Vote down!
0
#1661006

Zapytaj 

Vote up!
2
Vote down!
0

zuberegg

#1661013