Żywcem ćwiartować ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zgodnie z teorią ewolucja, a potwierdza to teoria gier, szanse prztrwania mają te współnoty, które potrafią radzić sobioe z osobnikami nie chcącymi współpracować. Polsce już raz przydarzył się taki fatalny scenariusz i tylko cudownym zbiegiem okoliczności, w wyniku I WŚ, udało się nam wywinąć z opresji. Teraz jednak pojawia się ryzyko powtórki i ciekawe jak sobie z tym poradzimy.

A ponieważ to kwestia życia i śmierci, więc na tym poziomie trzeba kwestię przeciwdziałania rozważyć, zanim mleko, znaczy się krew, zostanie rozlane.

Jak Państwo zapewne sobie przypominacie I Rzeczpospolita, została przez bandę skurwysynów sprzedana obcym i poćwiartowana przez zaborców. Zabory, walka o wolność kosztowały życie milionów Polaków, a straty materialne były niewyobrażalne. Nie rozprawiono się w porę ze zdrajcami.

I mamy oto kolejne generacje skurwysynów i łachudrów, którym się marzy powtórka scenariusza zagłady. Trzeba im to uniemożliwić. Moja propozycja jest prosta - wet za wet (jest taka strategia w teorii gier), problem w tym, że oni własnej republiki bananowej nie mają i nie mamy tej bananowej repubilki do poćwiartowania. Pozostają oni sami, więc trzeba ich prowodyrów żywcem poćwiartować. Nie jest to może szczyt elegancji, ale do ludzi o radykalnie stępionej wrażliwości i pozbawionych poczucia wstydu i winy inne środki nie przemówią. To jest jedyne adekwatne rozwiązanie. Może reszta ochłonie jak zobaczy.

Ci ludzie nie są zdolni do jakiejkowiek racjonalnej dyskusji, bo nie dysponują żadnym spójnym systemem wartości, pozbawieni są jakichkolwiek argumentów, Spadli do poziomu biologii, nawet nie do poziomu zezwierzęcenia, bo zwierzęta tak zachowywać się nie potrafią. Utracili jakąkolwiek ludzką wrażliwość, poczucie wstydu czy poczucie winy. Zanikł w ich umysłach moduł samokontroli, rozum poszedł w rozsypkę, a na ciągach synaps buzuje kakafonia.

Nic dziwnego, że biologia skłania ich do powszechnej seksualizacji i promocji dewiacji, aborcji i eutanazji, bo rozum już dawno ich opuścił i pozostały tylko nagie biologiczne instynkty. A zamiast rozmowy – bulgot, warkot, plucie i bluzg. Jeśli Państwo macie lepsze skuteczna rozxwiązanie, chętnie posłucham. Ale wątpię bo za moim rozwiązaniem przemawia teoria ewolucji, przemawia także bazująca na nauce teoria gier, a także przemawia historia. Trzeba więc prawidłowo ocenić sytuację i policzyć zyski i koszty różnych strategii. Moja jest najtańsza, tego jestem pewien.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

... :-) teoria ewolucji i gier doprowadzona do prawie absolutnej skrajności ... (biologicznego istnienia "gracza")  ... problem z kategorii "metafizyczny hardcore" .

"Do świętości zdolna i zbrodni;" (1)

Czyli może wybór między Adolfem H. a św. Maksymilianem (2) ?

1) http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/pejzaz-zimowy/

2) http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/pozegnanie-okudzawy/

PS.

Tak z pozycji "sympatyka" (N/n)auki ...

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/spotkanie-z-wallenrodem/

:-)

PS2

Można tylko prosić(3) , by dano nam sobie trochę pokrzyczeć(4) a i tak wiele z tego nie będzie (5) . Współpraca/wspólnota/komunia  " fides ... et  ... ratio  " - kwadratura koła (6) raczej od dawna (7) ,a może "od zawsze". Przypdadek beznadziejnej,jatrogennej(8)  shizy klinicznej . :-)

3) http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/prosba/

4) http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/krzyk/

5) http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/ogloszenie-w-kosmos/

6) http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/piec-sonetow-o-umieraniu-komunizmu/

7) https://pl.wikisource.org/wiki/Poezye_Adama_Mickiewicza/Romantyczno%C5%9B%C4%87

8) http://www.kaczmarski.art.pl Zbigniew Herbert "17.IX.1939" albo i "wcześniej" tzn. http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/zrodlo-wszelkiego-zla/

PS3

.*.  .*.  .*. http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/rozterka/ .*.  .*.  .*.

tariri tariri tariri  http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/wyschniete-strumienie/ tara tara tara

PS4

A "strategia" pt. kara śmierci dla zabójców ... z żelazną logiką i skrupulatnością przeprowadzona ,chyba musi doprowadzić ,że ostatni człowiek na ziemi będzie musiał do krzesła elektrycznego podłączyć samowyzwalacz ...

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1619063

Nie przesada z tą bibliografią ?

Teoria ewoucji wyjaśnia strategie sukcesu gatunku ludzkiego. Do teorii ewolucji doskonale pasuje teoria gier, która objaśnuia mechanizm strategii współpracy/konfliktu. A obrazki medialne dostarczają praktycznej ilustracji.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1619197

... tak udało się "zakodować" informację w samym układzie bibliografii ,bez własnej treści ... to byłby dopiero sukces :-) ... Uczenie się tylko na cudzych błędach , może  połączenie postulatów "czystej formy" i maksymy Hemara ,że "najleszy dowcip ,to wierny cytat bez komentarza" :-) . No ale do to mi jeszcze hooo , hoooo brakuje. 

PS.

A dosyć monotematyczne notki gloryfikujące bezwarunkową współpracę ,tylko staram się uzupełnić o argumenty ,że współpraca czasami jest wątpliwa ,a czasami szkodliwa . Na wspólnictwo w ćwiartowaniu zdehumanizowanych przeciwników politycznych ... jakoś się nie piszę ... :-) ,chociaż przyglądając się przekazom w mediach ... to rzeczywiście trudno takie "odruchy" powściągać ,emocje nieobce  :-) .

Natomiast na serio potraktowane takie "prowokacje intelektualne" właściwie są wprost "redukowalne" ad Hitlerum ... :-) a ko-laboranci do  ... nazistów, volksdeutsche-ów ... Wnyki aż nadto widoczne  , kompromitujące  właściwie "laborację" z góry ,albo się mylę .

Współpraca jest pożądana właściwie  tylko i wyłącznie ,gdy cel tej współpracy jest jawny ,jasno określony i podzielany przez wszystkich współpracowników , metody także akceptowalne ... ,gdy mowa jest o "ćwiartowaniu" ,to zapala się taka czerwona lampka ostrzegawcza , w świadomości niektórych "potencjalnych" kolaborantów  :-) . No niestety pokazywanie takiej "słabizny" w postaci niecheci do ćwiartowania może jest błędem taktycznym wobec niektórych zapiekłych przeciwników , no ale trudno ,bo to i tak łatwo "odgadnąć" ,szczególnie w dobie profilowania w mainstreamowych portalach społecznościowych ,czy przez webroboty i fikcji anonimowości w net-cie ,że wet może niespotkać się z odwet-em . Może naiwna próba łamania logiki odwetu ,czy też "skonstatowanie" faktu ,że z przyczyn braku technicznych możliwości odwet może być  poza "horyzontem zdarzeń czarnej dziury" :-) ,szczególnie z "jednostkowego" punktu widzenia ,no ale , wszystko zdaje się ,zawisa w "metafizycznym hardcore" ...

PS2.

Uffff bez żadnej cytaty .

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1619199

Z tą monotematycznością dotyczącą współpracy to jest problem, bo staram się przeciwdziałać starej nierównowadze zupełnie ignorującej wspólpracę i jej ewolucyjne korzenie. Tu mamy do czynienia z fundamentalnym zjawiskiem odwrócenia realnych zależności w relacjach społecznych.

Drugi problem związany ze współpracą wiąże się z faktem,że dotyczy ona wyłącznie relacji w ramach wspólnoty, więć jest z definicji czynnikiem pozytywnym. Kolaboracja dotyczy zaś relacji z wrogimi siłami.

Ćwiartowanie jest zaś pewną metaforą, ale ma ona uzasadnienie jak najbardziej naukowe i dotyczy realnych kosztów działania lub zaniechania w walce o przetrwanie współnoty. Trzeba uwzględniać wszystkie czynniki wchodzące w grę bez  kierowania się politpoprawnością.  

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1619217