Złodziej, ha, ha, ha, rozlicza policjantów

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Czy mogą być zabawniejsze momenty niż gdy złodzieje usiłują rozliczać policjantów?

Establishment postkomunistyczny i media będąće jego częścią, pomimo utraty części władzy, tej partyjno-politycznej w postaci rządu, mają wpływ na inne organa władzy w Polsce oraz na mechanizmy zakulisowe i to trzeba mieć szczególnie na uwadze.

Usiłują ekscytować opinię publiczną, w celu odwrócenia jej uwagi od rozliczeń, i przesterowywać ją na marginalne, pojedyńcze wydarzenia. Nie stoją za tym żadne powody merytoryczne, lecz albo wymóg wypełnienia czasu antenowego albo robienia sensacji z niczego i czyste bicie piany czy chęć szkodzenia przeciwnikowi politycznemu. Odwracają uwagę publiczności od lasu, starając się skoncentrować ją na pojedyńczych drzewach.

Zamiast procesami społecznymi, zajmują się wyrwanymi z kontekstu wydarzeniami, na dodatek wydarzeniami sztucznie spreparowanymi. Np. w przypadku min.Jackiewicza mieliśmy od samego początku zapowiedź dymisji po zakończeniu prac nad likwidacją ministerstwa skarbu. No i zgodnie z oczekiwaniami nastąpiła dymisja. A co robi złodziej ? Wiadomo, krzyczy “Łapaj złodzieja” lub oskarża policjantów. I co ja słyszę ? “ Został zdymisjonowany”. Prawda? Prawie jak Żywiec. Podobnie dęta jest sprawa Misiewicza.

Żeby przykryć sprawę HGW, sprawy sądowe Pitery i inne afery koleżeństwa, szczególnie tego z Nadzwyczajnej Kasty Ludzi, złodziej woła “Łapaj złodzieja” i dodatkowo pokrzykuje “a u was bijut niegrow!”.

Spokojnie, najpierw Pitera, potem HGW & comp, a po kolejnych 8/26 latach, jak się zwolnią miejsca w pierdlu po aferzystach Platformy, zaczniemy, ewentualnie, rozliczać PIS. Nie wcześniej.

Znaj proporcją, Mocium Panie.

Zresztą, to że złodziej ściga policję, to nic nowego. Zielone światło dla tego procederu dali już przecież dawno zasłużeni członkowie Nadzwyczajnej Kasty Ludzi, panowie Tuleya czy Łączewski.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:13)

Komentarze

antypolksie i antydemokrtyczne bezpardonowe ataki i szykany.
Przeciez brak stanowczej reakcji rzadu to przyzwolenie na dalsze ataki postkomuny o stalinowskich korzeniach.
Po zjezdzie zydokkuszych PRLowskich sedziow z cysorzem TK na czele ,jest oczywiste ze takie sedziego jak Lagiewnicki to nie ukarza bo niby kto ma to zrobic ? toc to ta banda to jeden inten sam organizm, przeciez osmirnica nie odgryzie sobie jednej z macek.
Lagiewnicki idzie w zaparte jak TW Bolek ze ktos mu sie wlamal do komputera pomimo ze biegli wykazali ze nikt sie nie wlamal.A jak wiemy biegli w polskim sadzie moga sobie wydawac ekspertzy i wykazywac ze Laczewski klamal w sprawie kontaktow z Lisem,a sedzia Hibner i tak wie lepiej i bieglych ekspertyzy ma w glebokim powazaniu.
Pewny jestem ze Laczewski nie dzialal samorzutnie, tylko na polecenie KASTY,ktora wyslala bojca na pierwszy front, a teraz go broni.
Ale KAST jest wiecej jak sie okazuje.
Szykuje nam se nastepny antypolski zjad na postPRLowskim UW, tym razem niby historykow, niby bo tych rodem z PRLu, ktorzy wciaz ucza polska mlodziez wedlug swojej komuszej wiedzy.
Ta zdemoralizowana cholota nauczycieli akademickich nigdy nie zlustrowanych wciaz miesza w glowach Polakow i manipuluje historia.
Ile jeszcze bedzie takich tajnych zjadow nowych KAST ,no bo nagle wiele srodowisk poczulo sie urazonych ze nie zostali zaliczeni do "soli ziemi polskiej".
Tak ze nie zdziwie sie kiedy odbeda sie zjady KAST aktorow,dziennikarzy,nauczycieli,lekarzy,itd.tych co poczuli zagrozenie oddalajacego sie od ich ryl koryta.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1520354

Chyba masz błędne przekonania na temat swobody wykonywania rozmaitych manewrów politycznych na poziomie struktur politycznych. Struktury polityczne to tylko wierzchołek góry lodowej, więc jeśli chcesz skutecznośći, musisz sam zorganizować efektywnie działające oddolne lobby, które będzie wywierało presję, włąćznie z presją fizyczną, na rozmaite elementy państwa polskiego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1520356

Jak dlugo jeszcze złodzieje, oszuści, defraudatorzy i zdrajcy z byłej władzy będą pełni buty chodzić wolno?
To krańcowo demoralizujące.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1520380

niezmiernie przykro napisać te słowa , wiele sobie obiecywałem popierając PiS i nowy rząd PiS-owski lecz się zawiodłem gdyż kapusie ,donosiciele , sabotażyści nowego rządu i zmian maja więcej aktywności w niszczeni PiS- jak rozprawa i pociągniecie do odpowiedzialności złodziei, aferzystów , sabotażystów politycznych przez rząd B. Szydło .
Mam cicho nadzieje ze się to zmieni i zaczną w końcu robić to co obiecali , rozliczac winnych afer , złodziejstwa , wszelkiego zła jakie pozostało po peowcach i ludowcach .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1520355

Wierzysz w utopie, że wystarczy wydać zarządzenie i jak przy pomocy różdżki czarodziejskiej ono zadziała spełniając wszystkie twoje życzenia ? A gdzie się podział realizm i znajomość działania mechanizmów spolecznych ? Jedyny skuteczny mechanizm to oddolna presja spoleczna, więc proszę się wziąć do roboty.

Opisywanie nieprawidłowośći nie sprawia, że one same ustąpią.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1520357

zadzialac w obronie Polakow ktorzy im ta wladze dali
Nie po to glosowalismy za PISem zeby teraz schodzic do podziemia i walczyc fizycznie jak tu autor sugeruje ze zdrajcami czasy sztyletnikow i likwidatorow z AK sie niestety skonczyly.
PISowskie cackanie sie z KODem czy Rzeplinskim i cholota sadownicza zwiaca sie KASTA przyprawia mnie o mdlosci.
Patrzac z drugiej strony PRLbis ma sie wciaz dobrze, na partie nie zwiazane z PISem wciaz glosuje wiekszosc tzw.Polakow.
Pod sadami jest pikieta w sprawie wieznia politycznego Miernika ,jest to oddolne dzialnie i co i nic, gdzie jest Duda? gdzie Ziobro?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1520358

zresztą tzw. opozycja tylko na to czeka.

żaden demokratyczny rząd nie jest w stanie rozliczyć wszystkich dawnych afer czy walczyć z połową społeczeństwa.

Więc się jedna, kogo potrzeba, neutralizuje innych cichcem a reszta, np. 'kadry' same się przewerbowują.

Niedawno wyczytałem, że opozycja sama się paraliżuje strachem opowiadając bajki- o groźnym niczym nazistowski- nowym reżimie :)

Emocje polityczne to tylko igrzyska dla ludu, polityka nie opiera się na etyce czy sprawiedliwości, sądy przecież też nie.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520395

A gdzie tu autor wzywa do zejścia do podziemia ?

Nie rozumiesz, co znaczy dzialalność oddolna, oddolne wywieranie presji ? Poprzez media, poprzez demonstracje, poprzez finansowanie rozmaitych inicjatyw, poprzez kupowanie odpowiednich towarów i nie kupowanie innych, poprzez bojkot niedzielnych zakupów. Możliwości jest mnóstwo ale co najważniejsze, trzeba to robić w sposób zorganizowany. 

To jest oddolne wykorzystywanie swojej wolności i uprawnień konstytucyjnych i nieformalne poszerzanie pola mozliwości. A nie czekanie,aż urzędnicy coś mi na tacy przyniosą. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1520412