Trudny powrót do krainy lemingów

Obrazek użytkownika zetjot
Blog
Tegoroczny kalendarz świąteczny sprzyja przedłużonemu pobytowi w krainie Bożego Narodzenia i nie kusi powrotem do krainy lemingów zwanej czeciąerpe. No bo co może być kuszącego w powrocie ze sfery kultury do zony dzikości i badziewia popkulturowego tę dzikość maskującego. Ta zona nadaje się jedynie na scenografię do filmów kategorii "G" z udziałem Stevena Seagala. Bożonoarodzeniowa zmiana perspektywy pokazuje wyraźniej niż w innym czasie gdzie jest prawdziwa kultura, bo na pewno nie w czeciejerpe. Wystarczyło pooglądać program kolędowo-pastorałkowy braci Golców a potem uważnie posłuchać ich albumu. Włączyłem aparaturę na full i dałem się ponieść wrażeniom. W podtytule " Nieziemskie granie dla Ciebie Panie" nie ma ani krzty przesady.
 
Ale nawet do tej krainy Bożenarodzeniowej usiłowały wedrzeć się, poprzez media, celebryty, podejmując bezowocny trud przemówienia ludzkim głosem, jakby w obawie, że ten tydzień ich nieobecności pokaże nam, że można się bez ich facjat obejść przez cały okrągły rok.
 
Często pojawia się w przestrzeni publicznej hasło "uwolnić energię Polaków", ale jest ono źle rozumiane. Tak naprawdę powinno ono brzmieć " uwolnić energię polskiej kultury" tłamszonej przez biurokrację polityczną i lewackie grupy nacisku, które opanowały instytucje państwowe, decydujące o tym co się pojawi w polskiej przestrzeni publicznej. Mieliśmy i mamy kapitalne lecz niewykorzystane talenty takie jak Niemen, Pietrzak czy Rosiewicz, nieobecne w polskich mediach. A teraz mamy choćby braci Golców czy grupę instrumentalną "Kroke". To jest międzynarodowa superliga, ale też dziwnym trafem nieobecna w polskiej sferze publicznej.
 
Nic dziwnego, że z nieodpartą odrazą włączałem dzisiaj rano media. Czasu do Nowego Roku pozostało niewiele, więc pojawia się nagląca kwestia - co by tu jeszcze spieprzyć, drodzy Państwo ?
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:17)

Komentarze

W tym Bożonarodzeniowym czasie celeburaski z 3-ciej RyPy są wycofane.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

marguar

#1457286

Dzisiaj na nowo przypomnieli mi że mieszkam w ubeckim państwie, w telewizorni Celiński nadawał jak to prezes Kaczyński, podpala Polskę. A tak było pięknie świątecznie i miło, gdy słyszałem Bóg wam się narodził. A od poniedziałku znowu medialna papka dla lemingów, i ten język miłości, o dożynaniu watach PISowskich. I to że jedna jest tylko POprawność POlityczna, by ludziom żyło się lepiej, niestety nie POwiedzieli którym ludziom.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1457297

Nie ma sprawy , której PO-szuści nie potrafią spiep...ć, nie ma obszaru, w ktorym nie potrafia zrobić geszeftu na majątku narodowym...a me(n)diom wręcz zabronili pełnić funkcji kulturalnej...po co uczyć naród? Lepiej niech slucha o "promocjach" i lata jak głupi po marketach... w końcu za kulture odpowiada w PO nie kto inny jak wypróbowana towarzyszka - przepraszam za słowo - Katarasińska...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1457312