"Przepraszam za Radio Maryja"

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Parę dni temu obejrzałem relację ze znakomitego wykładu Kaczyńskiego wygłoszonego na sympozjum w Toruniu poświeconym manipulacjom stsowanym od okresu Solidarności po dzień dzisiejszy. Potem wysłuchałem w Radio Maryja innego referatu z tego samego sympozjum, po ktorym, w ramach dyskusji wydarzył się zabawny a wielce wymowny incydent.

Zadzwonił do RM słuchacz by poskarżyć się, iż czuje się “Polakiem gorszego sortu” z powodu takich wypowiedzi. Tego rodzaju reakcje nieodmiennie mnie zdumiewają, choć przecież 

wiem, że masowa indoktrynacja robi swoje. Wiem, że działa syndrom sztokholmski. Rozumiem, że powstaje dysonans poznawczy wywołany odmienną narracją, ale przyzwyczaić się nie mogę.

Zadziwiające jest to, że jednostka, która padła ofiarą manipulacji i indoktrynacji i została w ten sposób oszukana, dodatkowo swego kata usprawiedliwia i chwali.

Zdumiewające jest to, że nie chce tolerować narracji odmiennej, bezpośredniej, niesterowanej, będącej głosem opinii oddolnej i autentycznej. Mało tego, sama będąc ofiarą, namawia inne ofiary by nie protestowały. Czy to nie przypomina zachowań politpoprawnych idiotów po sylwestrowych zajściach w miastach Zachodniej Europy?

Charakerystyczną cechą tego rodzaju lemingów jest to, że protestują nawet przeciwko użyciu pewnych słów. Nawet sympatyczne określenie typu “leming” traktowane jest jako kamień obrazy. Lemingi nie badają znaczenia słów, znaczenia wypowiedzi, nie badają też kwestuii relacji wypowiedzi do opisywanej rzeczywistości. Po prostu reagują, jak pies Pawłowa, na sam dźwięk. Samo wypowiedzenie określonych słów, ich zdaniem, zdaje się nieść skutki magiczne.

Ale ten telefon to jeszcze nic. Przebił go komentarz, który znalazłem na forum angielskiego tygodnika “The Economist”. Internauta z Torunia donosił i chwalił się w nim, że po Toruniu jeżdżą samochody z nalepkami przepraszającymi za... Radio Maryja. To dopiero szczyt masochizmu, rekord Guinessa.

Chyba sobie też sprawię plakietkę i będę przepraszał za ... Krytykę Polityczną ? Platformę? KOD? Tylko - jaki samochód byłby do tego najlepszy?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

który "wyszedł" od "polieznych idiotow" winien być do nich też "odniesiony":

Przepraszamy za 10% (?) "polieznych idiotów" w populacji! A "odpowiedni samochód" to zapewne Wołga lub Moskwicz!

Pozdrawiam!

Vote up!
8
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1505804

Hasło, które zacytowałeś, a znajdujące się na autach poruszających się po Toruniu wyglądają tak:

W czasie, gdy wielokrotnie spotykałem tego rodzaju tekst na autach poruszających się po ulicach Torunia, nie miałem możliwości ich sfotografowania. Dlatego też z pamięci starałem się odtworzyć ów tekst na wyżej zamieszczonym obrazku.

Na koniec swej notki zapytałeś zetjocie, jaki pojazd byłby najbardziej odpowiedni dla umieszczenia przeprosin kierowanych od PO, PSL, Nowoczesna czy KOD-u. Zatem odpowiadam takim oto obrazkiem:

Dlaczego karawan nie jest super-autem marki Mercedes, a pojazdem konnym z początków XX wieku? Odpowiadam: kto cofa Rzeczpospolitą do poddańczej pozycji w Europie, temu qń (czyt. Roman Giertych) będzie ten karawan "ciungnół".

 

Dziękując Ci zetjocie za ten wpis, pozdrawiam,

  

Vote up!
10
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1505806

i za prawdziwych zdrajców, antypolaków, złodziei, manipulantów, donosicieli, TWólców z PSL, PO, SLD, NowoCzerskiej, KOD'u, Wyborczej, TVN'u,  Nesweek'a, Polityki, Radia bZdET, Ćwok FM i RMF FM, z chamelit i wielu, wielu innych, za wszystkich nikczemnych i niegodnych mieszkańców Polski i tych co szkodzą i niszczą nas zza granicy - przepraszam.

Daj im Boże rozum i serce, aby mogli jak prawdziwi ludzi działać dla dobra innych, zamiast zawsze tylko dla dobra własnego.

Vote up!
8
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1505828

....Chyba sobie też sprawię plakietkę i będę przepraszał za ... Krytykę Polityczną ? Platformę? KOD? Tylko - jaki samochód byłby do tego najlepszy?.....

 
Pytasz Zetjocie.
Odpowiadam:
 
- do TEGO byłby najlepszy samochód na pedały. Podobny do tego z obrazka :
 
 
Miałem kiedyś taki. Kupiłem dla moich chłopaków. Pamiętam z maszyną staliśmy wtedy w Zielonej Górze. Remontowaliśmy tory na trasie 
Zielona Góra - Czerwieńsk albo 
Zielona Góra - Głogów.
Tego już dokładnie nie przypominam. Był rok pewnie 81, może 82 albo 83.
 
Pamiętam za to ten samochodzik. Gucio się "wabił". W kolorze żółtym. Budził wielkie zainteresowanie pasażerów w pociągu, bo kupiłem go w Zielonej Górze a targać musiałem do Gorzowa, do domu, gdzie chłopaki i Moja Ewa.
 
Byłby w sam raz Zetjocie. Bo i na pedały i z naklejkami mógłby być z wszystkich czterech stron "świata". Bo i z lewa i z prawa i z przodu i z tyłu.
 
"Gucio" mógłby ostro protestować albo być za. 
Myślę, że ostro tymi pedałami rozjechalibyśmy Gutkiem sKODziałą swetrową, banksterską swołocz.  
Pedałem w swetru. Ojjjj byłaby jazda, była:
 
Guciem w Rubi konia 
Aż się skry POsypią.
Nic, że on na pedały.
Naklejki by krzyczały 
O czym ludzie myślą,
Gdzie mają protest
sKODziały.
i
Co zrobią z tą Targowicą......
Vote up!
1
Vote down!
0
#1505840

I łatwiej chronić.

Vote up!
0
Vote down!
0

ess

#1505859