Polityczne inicjatywy szybkiego reagowania

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Okazuje się, że wskutek zmian technologicznych i społecznych tradycyjne struktury polityczne nastawione na walkę o władzę poprzez wybory stają się niewystarczające. Rozmaite organizacje i instytucje sięgają po nieformalne środki i omijają struktury polityczne by realizować nie tylko swoje cele statutowe lecz także cele ideologiczne.

Mamy mnóstwo przykładów pokazujących, że organizacje takie jak Facebook, Twitter czy Google blokują i dyskryminują środowiska o charakterze konserwatywnym i kierują się w swojej działalnośći ideologią lewacką. Ociężałe struktury partyjne tradycyjnych partii nie są przygotowane do konfrontacji z tego typu działaniami. Trzeba z taklim przeciwnikiem walczyć aktywnie i propagandowo na rozmaitych polach.

Widać więc wyraźnie, że pojawiła się przestrzeń dla ruchów politycznych nastawionych zadaniowo a niekoniecznie interesujących się walką o władzę. Istnieje możliwość stworzenia platformy politycznej o innym charakterze, o charakterze cywilizacyjnym, nastawionej na walkę o ochronę cywilizacji zachodniej i walkę ze środowiskami zagrażającymi naszej cywil,izacji. Taka platforma polityczna działająca elastycznie dostarczałaby parasola dla wąsko sprofilowanych organizacji takich jak ruchy prolife, stowarzyszenia rekonstrukcyjne, grupy strzeleckie czy inne inicjatwy obywatelskie, wspierając i integrując działalność takich grup, które mają przecież wyspecjalizowaną wiedzę o różnych specyficznych obszarach życia społecznego niedostępnych dla tradycyjnych partii. Taka struktura zapewniałaby szybki obieg informacji i szybkie podejmowanie inicjatyw przez zainteresowane organizacje mogące liczyć na wsparcie pozostałych.

Jak kiedyś powiedział Kuroń, nie palcie komitetów, zakładajcie własne. Jest to hasło wiecznie aktualne.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)