"Polacy współpracowali z nazistami." ???

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Moja pierwsza reakcja na wypowiedzi Netanjahu przekazane przez media była jak następuje:

Widzę, że Żydzi zaczynają swoje obrzydliwe gierki wokół holocaustu:  

]]>https://www.salon24.pl/newsroom/934686,netanjahu-polacy-pomagali-niemcom...]]>

warto więc uporządkować kwestię raz na zawsze. I taka będzie od dzisiaj moja narracja na temat II WŚ, bo Żydzi zapominają, że przyczyną holocaustu była wojna. A wiadomo kto wojnę wywołał i jakie były ich cele - były to Niemcy i Rosja i ich ekspansjonistyczne ambicje. 

Proponuję blogerom s24 przyjęcie wspólnego stanowiska jako oficjalnego stanowisko s24. 

Spórzmy na kwestię strat wojennych w sposób precyzyjny i logiczny.

Jeżeli chodzi o straty żydowskie, to miały one charakter inny niż polskie: zginęło kilka milionów Żydów, dodajmy dla spójności logicznej ok. 3 mln jednostek tej narodowości, podkreślam - jednostek. Oczywiście celem, niemożliwym do realizacji, było zniszczenie narodu żydowskiego, ale narodu jako takiego przecież formalnie nie było, a do tego nie wszyscy Żydzi żyli w Europie, więc projekt nie mógł być zrealizowany w pełni. 

A teraz przejdźmy do strat polskich. Obszar Polski był na miejscu, naród był na miejscu, zaatakowany z obu stron.. Realizowane przez najeźdźców cele wojny w odniesieniu do Polaków były dwa; po pierwsze chodziło o likwidację polskiej państwowości, a więc o likwidację narodu, polskiej wspólnoty, a po drugie, miało to się dokonać w drodze eksterminacji czyli ludobójstwa, w pierwszym rzędzie poprzez eksterminację polskich elit. 

Tak więc wyraźnie widać faktyczną, powtarzam: faktyczną, różnicę w realizacji celów. W przypadku Żydów, z powodu braku państwowości realizowano tylko jeden cel. W przypadku Polski realizowano od samego początku wojny - patrz Piaśnica na Pomorzu, i Stutthof takze na Pomorzu - wyraźnie zdefiniowany cel - ludobójczy. Ludobójstwo na Żydach rozpoczęło się dopiero parę lat po wybuchu wojny. Więc nasza narracja jest zdecydowanie odmienna od żydowskiej, która jest niezbyt spójna. 

Tak więc niech Żydzi przestaną pleść banialuki, bo sami na tym ucierpią najbardziej. 

Po paru dniach, w wyniku zdecydowanego stanowiska strony polskiej, strona izraelska próbuje kombinować i rozwadniać kwestię.. 

Zabawmy się w interpretację słów Netanjahu, ktorych dokładnego sformułowania tak naprawdę nie znamy i pewnie chodzi o to właśnie, żeby celowo pozostawić tę niejasność.

]]>https://wpolityce.pl/polityka/434086-interpretacja-slow-netanjahu-chcial...]]>

Proszę zwrócić uwagę na semantykę tej wypowiedzi: 

"Polacy współpracowali z nazistami." 

Ciekawe jakiej narodowości byli ci naziści. 

Wobec tego ja również mogę powiedzieć, że Żydzi wspólpracowali z nazistami. Przecież to jest fakt oczywisty - Judenraty.  A co powiedzieć o Sowietach, Francuzach, Norwegach, Słowakach, Włochach ? Czy Polacy wspólpracowali tak jak Francuzi ?

"Polacy" jest uogólnieniem, bez żadnych konkretyzujących kwantyfikatorów i kompromituje Netanjahu, a polski rząd upoważnia do ostrej reakcji.

Ponadto użyte w wypowiedzi pojęcia "Polacy" i "naziści" są w symetrycznej liczbie mnogiej i mają zapewne sugerować, że mamy do czynienia z równouprawnionymi podmiotami jakiejś umowy - z jednej strony Polacy, z drugiej strony naziści, do tego bezpaństwowi. A to już jest jawna bezczelność.

I teraz pojawiają się, zarówno w mediach, jak i w enuncjacjach urzędów izraelskich sugestie: patrzcie, przecież tu nie ma mowy o narodzie polskim. Specyficzna logika żydowska. Polacy to nie polski naród ?   

A teraz jeszcze parę faktów w liczbach dotyczących lat 1939 - 45, dla przypomnienia: 

Życie straciło łącznie 6 mln 28 tys. obywateli RP, w tym 644 tys.wskutek bezpośrednich działań wojennych. Polska straciła 220 na każdy tysiąc mieszkańców. Dla porównania: USA - 2,9, Belgia - 7, Wlk Brytania - 8, Francja - 15, Holandia - 22, ZSRR - 116. Z ponad 200 tys. dzieci odebranych polskim rodzinom do kraju wróciło po wojnie 10 -15 %. Trwałe kalcetwo dotknęło 590 tys osób, a na gruzlicę zachorowało 1 mln 140 tys. osób Do prac niewolniczych wywieziono ogółem 2 mln 460 tys. osób, wysiedlono łącznie 2 mln 478 tys.obywateli RP. Straty majątku narodowego - ponad 38 % stanu z r. 1939. Zniszczono i zrabowano 43 % dorobku kulturowego Polski, a biblioteki straciły 66% zbiorów. Potencjał polskiej pacy przymusowej w Rzeszy wynosił 32 600 tys. lat roboczych. Straty w wyniku terroru okupacyjnego wyniosły 89,3 % wszystkich strat ludzkich. 

Warto wziąć pod uwagę, że są to dane z Biura Odszkodowań Wojennych przy komunistycznej Radzie Ministrów, z r. 1947, a więc zapewne pomijające straty będące wynikiem działań Sowietów. 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

" I żebyś nie wiem jak się wyteżał, to nie udzwigniesz" - takie to kłamstwo! I kręcą dalej! Wiją się jak węże jadowite, i plączą, i próbują kąsać. Powtarzane ze ślepą nienawiścią, zawsze i wszędzie od wielu lat, niezależnie od zasad i przyjętych na świecie zwyczajów. Przynajmniej wiemy, gdzie pojawiają się i gdzie są umiejscowione, ciągle żywe i podsycane,  żródła tej zhańbionej "miłości braterskiej". Nastał czas reakcji, wszyscy ( którzy chcą, już to pojęli!) powinni zrozumieć, co się dzieje. Opozycja totalna - gdzie się schowaliście? Za wiosną , za roztopami?

Vote up!
2
Vote down!
0

yenom

#1580932