Miejsce seksu w cywilizacji

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W poprzednich notkach zwracałem uwagę na to, jak kwestie ludzkiej seksualności są wykorzysywane do demolowaniai cywilizacji Zachodu. Ludzka seksualność zawsze występuje w kulturowym kontekście, który chroni ją przed instynktownym rozluźnieniem i spontanicznością. Seksualność wpleciona jest w naturalnie kształtujący się system relacji i służy jako element spajający grupę. Warto więc spojrzeć na seksualność od drugiej strony jako na element przyczyniający się do budowy cywilizacji, w przeciwieństwie do starań demoliberałów wykorzystujących ją do demolowania cywilizacji. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt zasadniczy, że mechanizm biologiczny, w przypadku człowieka, musi znajdować się pod kontrolą instytucji, czyli elementu kulturowego, duchowego, jako że to instytucje budują cywilizację. Biologia daje życie, instytucje zaś, ukierunkowując życie, tworzą kulturę, cywilizację.

Jeżeli spojrzymy na ludzką naturę, to widzimy jej dwoistość - z jednej strony mamy ludzką biologię z seksualnością jako jej częścią, z drugiej strony osoba ludzka uczestniczy w najrozmaitszych relacjach społecznych, oderwanych od biologii.  

Pociąg seksualny w tym ujęciu staje się biologicznym bodźcem do tworzenia zarodka relacji społecznych, do rozwoju biologicznej podstawy dla więzi międzyludzkich w środowisku społecznym umożliwiającym nadbudowywanie relacji kolejnych, pozabiologicznych. 

Więź seksualna staje się biologiczną podstawą do powstania pierwszych ludzkich instytucji o wspomnianym dwoistym statusie - małżeństwa i rodziny. Małżeństwo chroni kobietę i potomstwo przed rozmaitymi niebezpieczeństwami, bo ciąża i wychowanie potomstwa to bardzo kosztowna inwestycja. Tylko bowiem instytucja gwarantuje przetrwanie biologiczne potomstwa i dorobku kulturowego jaki wytwarza małżeństwo i rodzina i przekazanie go kolejnym generacjom. 

Patrząc ewolucyjnie, potomstwo ludzkie to bardzo kosztowna inwestycja, podobnie kosztowna jak tkanka ludzkiego mózgu, o którą trzeba troskliwie dbać. Najpierw partner musi udowodnić, ze potrafi zadbać o partnerkę, wykazać się przed nią reputacją i zaletami, że potrafi o nią i rodzinę zadbać w długotrwałym i stabilnym zwiazku i w ten sposób zdobyć jej zaufanie. Stąd eliminacja z konkurencji wolnych ptaków. Jezeli rozejrzymy się dookoła, to zobaczymy, że obecna obyczajowość tego nie gwarantuje i to jest jednym z powodów kryzysu cywilizacji. 

W społeczeństwie, priorytetem jest przetrwanie grupy i relacje seksualne, których spontaniczność mogłaby zagrażać spójności i trwałości grupy, muszą być podporządkowanem wzorcom kulturowym o charakterze pozabiologicznym. Tymczasem możemy zaobserwować starania o wyrwanie relacji seksualnych ze społecznego kontekstu i chęć uczynienia z nich samoistnego celu. Trzeba więc ludziom przypomnieć, że od seksu wszystko wprawdzie się zaczyna, ale potem proces generowania relacji międzyludzkich wchodzi na wyższy, ponadbiologiczny poziom i na tym etapie nie można poprzestać, bo w razie awarii instytucji, seks stanie się przyczyną upadku cywilizacji.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:15)

Komentarze

ale co tam seks, za chwilę nie będziemy mieli już majątku narodowego i będziemy dalej biednieć, bo jak widać władzom właśnie o to chodzi, o dalszą pauperyzację społeczeństwa polskiego!

Może jednak porozmawiajmy o haniebnych działaniach niektórych ministrów, w tym ministra energii, który pod płaszczykiem ratowania górnictwa, w tym sławnej Kopalni Krupiński planuje w cwany i potajemny sposób oddać jedno z najbogatszych złóż węgla w Polsce, w obce ręce!

Zamiast sami robić zgazowanie węgla i rozwijać technologie przyszłości (premier tak o tym blablał namiętnie) i produkować paliwo przyszłości, oddajemy najlepsze w Polsce złoże w niemieckie łapy! Dlaczego władza oddaje to w obce ręce, dlaczego Polacy nie mogą z tego korzystać - to jest jawne działanie na szkodę Polski i Polaków - gdzie dobra zmiana???

Dlaczego nikt o tym nie mówi? Dlaczego nikt z oficjeli nie alarmuje, dlaczego okłamujecie ludzi? To myśmy wam zaufali i was wybrali i jak widać na własną zgubę! Kontynuujecie działania sprzedawczyków i zdrajców z peło-peezel?

Dlaczego taka sama patologia dzieje się w sektorze paliwowym?

Jakim prawem zaplanowano w ramach konsolidacji sektora, połączenie Lotosu z Orlenem, poprzez przejęcie Lotosu, który ma 54% udziału skarbu państwa, przez Orlen, który ma tylko 24% udziału skarbu państwa? Czyli dalszą prywatyzację tego dochodowego sektora i oddanie jeszcze większej części dywidendy w obce ręce? Dlaczego staracie się okraść Polaków?

Czy władza, która podejmuje takie decyzję działa na rzecz swojego narodu, nie ona działa wbrew polskiej racji stanu, ale za to dla dobra obcych!!!

To skandal, w trakcie wyborów mieliście gęby pełne frazesów i składaliście obietnice, a teraz nawet nie umiecie się zachować uczciwie!

Teraz nie tylko uczestniczycie, ale inicjujecie okradanie Polaków! Czujecie się wszechwładni i nawet Boga macie za nic, ale on wam karę wymierzy, jeśli tylko on!

A seks, tak seks też jest ważny, ale najpierw trzeba mieć co włożyć do garnka!!!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1570402

A seks, tak seks też jest ważny, ale najpierw trzeba mieć co włożyć...

 

trzeba mieć CO włożyć.

to prawda 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1570405

...
Czyli nie CO ,a GDZIE :-)

https://www.youtube.com/watch?v=Ch-H3eSLyKg
:-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1570422

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

lb n n tmt, n krągł  d zt d jt.....t sks?

Verita

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-9
#1570406

Powiada Pan, że “ … kwestie ludzkiej seksualności są wykorzysywane [sic] do demolowaniai cywilizacji Zachodu.” Miałabym tutaj trochę zastrzeżeń co do użycia terminu “kwestie” oraz co do celowości akcji wykorzystywania ludzkiej seksualności (“demolowanie”) ale, ogólnie rzecz biorąc, zgadzam z Pańską opinią.

Natomiast, stawianie na seksualność, jako jeden z elementów budujących cywilizację Zachodu miałoby szansę sukcesu jeszcze sześćdziesiąt lat temu. Obecnie, w dobie rozbestwienia społeczeństw Zachodu, tonących jak rozhulany Titanic w potopie genderyzmu, kiedy to nauczyciele już w przedszkolu pomagają dzieciom “wybierać” swoją płeć, seksualność – ta naturalna kiedyś funkcja organizmu ludzkiego – przestaje być wartością stałą. Co więcej, częstotliwość kontaktów seksualnych wyraźnie maleje. Szczególnie wśród młodych.

Badania, zarówno europejskie, prowadzone przez University College London (16,000 osób badanych), jak i amerykańskie (administrowane przez trzy uniwersytety) publikowane w Archives of Sexual Behavior wskazują, że osoby pomiędzy 20-tym i 24-tym rokiem życia, urodzone w latach 1990-tych miały ponad dwukrotnie mniej “seksualnych partnerów” od czasu kiedy ukończyły one lat 18, aniżeli ich równolatki urodzone w latach sześćdziesiątych.

Być może to kiedyś zakazane jabłko, dostarczające słodycz pokoleniom sprzed lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, nagle stało się gorzkie. A przynajmniej mniej słodkie. I nie trzeba chyba udowadniać, że jeśli to jabłko stanie się w końcu gorzkie, to świat stanie na głowie! Europa przeistoczy się w Afrykę, a Zachód przepoczwarzy się w Bliski Wschód z jego islamem. Podzielimy wtedy los dinozaura?

Stefan Kisielewski napisał kiedyś: “Zgadnij Koteczku, dlaczego? … “

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

kassandra

#1570410

"Natomiast, stawianie na seksualność, jako jeden z elementów budujących cywilizację Zachodu miałoby szansę sukcesu jeszcze sześćdziesiąt lat temu."

Nie to było moim celem. Po prostu opisałem rolę jaką seksualność odegrała w rozwoju społecznym i tyle.

Skoro opiałem destruktywne wykorzystanie seksualności przez demoliberałów, musiałem dodać drugą stronę medalu.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1570419

Jak SzanPani powinno być wiadome, jestem przeciwnikiem bieżączki politycznej i do polityki będę się wtrącał co 4 lata, zamiast co dzień krytykować kolejne posunięcia rządu. Jak zobaczę cały proces podejmę decyzję wyborczą. Wyrywanie pojedyńczego wydarzenia ze skomplikowanego kontekstu społeczno-politycznego jest błędem metodologicznym.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1570418

To co zaprezentowaliście na NP waląc zakompleksionego głąba to kpina w biały dzień.

Za spierdalać kurwojebcy:)))))))))))))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1570505

Czy może Pani spokonie wyłożyć, o co Pani chodzi ?

Nie jesteśmy na Onecie, czy Interii, więc proszę nie naśladować tamtejszych obyczajów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1570540