Konflikt wokół pomnika katyńskiego jest dla nas opłacalny

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Tym razem pospekuluję sobie, bez żadnych empirycznych podstaw i udokumentowanych konkretów.

Czy nie dziwi Państwa szybkie zakończenie konfliktu wokół pomnika katyńskiego w Jersey City ? Przeież mógłby on trwać i ślimaczyć się, a tu, patrzcie, raz, ciach i po sprawie, doszło do kompromisu, a pan Fulop spuścił z tonu. 

Czy mamy ten efekt przypisać oficjalnym działaniom, których byliśmy świadkami: mobilizacji Polonii, wsparciu innych lokalnych środowisk amerykańskich, mobilizacji dyplomacji polskiej, naciskowi internautów ? Tego nie da się wykluczyć. Ale nie da się wykluczyć działań zakulisowych, w które zaangażowała się polska dymplomacja. Istotnym czynnikiem mogła być też interwencja organizacji żydowskich. Wygląda na to, że pan Fulop wyskoczył przed szerego, jak Filip z konopii i sprowokował głośne zamieszanie, które nie wszystkim było na rękę. I został zgaszony. I nasuwa się w związku z tym pytanie: jaki byłby cel szybkiego wygaszenia konfliktu?  

Fulop przegrał, bo dostał pstryczka w nos od swoich. Dlaczego ? Bo swoim krótkofalowym interesem zgroził interesom długofalowym. Po co im marginalny konflikt w sprawie Katynia, który może wywołać nieproporcjonalną burzę. Lepiej go wyciszyć i zachować energię na bardziej intratne projekty. Dalsze przedłużanie się konfliktu wokół pominka groziło, że spór żydowsko-polski przeniesie się na grunt amerykański i stanie się sporem amerykańskim a może nawet globalnym. Proszę przypomnieć sobie powiedzenie: "Lawina bieg od tego zmienia po jakich toczy się kamieniach", czyli możemy mieć do czynienia z efektem motyla. No, a to by było ryzykowne dla interesów żydowskich i polityki amerykańskiej. 

Bo proszę popatrzeć, jakie tu mamy pole do popisu skojarzeń: Katyń, II WŚ, alianci, Jałta, Żydzi, Smoleńsk, rola Rosji, rola USA.. Z tego wynika, że nie jest wcale w naszym interesie kończyć ten konflikt, bo popularyzuje on kwestię katyńskiego ludobójstwa i kojarzy się łatwo z katastrofą smoleńską. W ten sposób konflikt ten sprzyja popularyzacji naszej polskiej, narodowej narracji. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:10)

Komentarze

My w ogóle nie mamy interesu w wygaszaniu dyskusji o Holocauście i w ogóle o stosunkach Polska - Żydzi. Ta dyskusja prowokuje do szukania argumentów i odkrywania niewygodnej dla Żydów prawdy. Nieważne że oni mają większą siłę medialną. Żydzi i tak nas leją medialnie, więc nie ma sensu wygaszać, tylko lać medialnie ich. Zawsze coś się prawdy przebije a jak wygaśnie to już nic. Oni klepią swoją kłamliwą mantrę a my ją zaburzamy. Internet robi swoje. To dobrze.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

rumjal

#1564257

na obecnej wszechobecnej  fali antypolonizmu a wyszlo odwrotnie i zrobili super robote w reklamie tego kacapskiego ludobojstwa.Tak ze jak ktos mi mowi o nadinteligencji zydow w porownaniu z gojami to ma nastepny przyklad ze ta nadinteligencja zydowstwo nie grzeszy.No bo czy cwaniactwo mozna uznac tez za inteligencje?

Ale z innej beczki nasz pelniocy obowiazki prezydenta maliniak spotkal sie z burmistrzem Jersej tak jak by nic sie nie stalo ,a przeciez ten parch obrazil Polske.

Ale Dudczewski to wyjatkowo parchata szabesgojowska menda ktora gudlajstwu wchodzi w 4 literu az po migdalki.

Dudaczewski tez pojechal do USA za Polakow pieniacze  spotkac sie  z zydami, ale jak zaznaczyl jakis jego piesek nie poruszano sprawy roszczen mafi zydowskiej na temat zwrotu tego co sie zydom nie nalezy -a ja sie pytam to po jakiego hiera on tam pojechal ? napewno zrobil soebie reklame ze zlozeniem wienca ,ale jaki byl cel wizyty to mozna sie domyslec.Nigdy nie widzialem zeby jakis prezydent przyjezdzajac do USA nie przyjezdzal na spotkanie z prezydentem tego panstwa tylko na rozmowy z diaspora zydowska.No ale nie kto inny jak Duda powiedzil ze Polska to kraj Polakow i zydow , a wlasciwie ze Polacy to tez po czesci zydzi ,bo wedlug Dudy przez tyle setek lat musielismy sie wymieszac - ten wywod to by nawet debila zaskoczyl- i pewnie na tej podstawie pojechal sie spotkac z naszymi pejsatymi rodakami.

Duda Polacy nic nie mieli z zydowska rasa wspolnego,zydzi sie nie asymilowali przez lata nieliczne tylko byly malzenstwa mieszane ale prawie zawsze  to ona byla zydowka ,a on Polakiem tak zeby wedlug ich prawa potomstwo bylo zydami tak ze paszol won i nie oddawaj naszej ziemi gudlajstwu bo Polacy na to ci mandatu zdrajco nie dali.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1564276

W zasadzie, to w interesie Polski jest mówienie na forum międzynarodowym o prawdziwej, a nie hollywoodzkiej prawdzie o II Wojnie Światowej i niemieckich oraz sowieckich zbrodni podczas tej wojny. Ważne jest też przypomnienie innym krajom, co one zrobiły w reakcji na holocaust...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1564277

Fulop obraził Polaków i postawił na swoim, nie wyskoczył przed szereg i dalej śmieje się w kułak. Być może mylę się, ale mam nadzieję, że sprawa przeniesienia pomnika jeszcze nie została zakończona. Pomnik ma być przeniesiony o 60m, słyszy się opinie, co to jest 60m, to nic takiego. Jest to jednak olbrzymia różnica, obecnie stoi w bardzo dobrym miejscu, miejscu z którego widać Manhattan, rzekę Hudson i zatokę do której wpada ta rzeka. Stoi przy wejściu do kolejki podziemnej, przez co widzi ten pomnik codziennie tysiące turystów, jak i Amerykanów udających się do pracy i powracających do domu. Przez 27 lat nikomu ten pomnik nie przeszkadzał i nie przeszkadza dalej. Większośc mieszkańców Jersey City (70%) jest za pozostawieniem pomnika tam gdzie stoi, za pozostawieniem jest także część radnych tego miasta, ilu nie wiem. Przeniesienie pomnika, jeżeli do tego dojdzie będzie wielką porażką Polonii jak i Polski. Nowym miejscem ma być uliczka między wieżowcami, gdzie mało kto zagląda, gdzie są wjazdy do garaży, gdzie są ścieki, gdzie dostarczane jest zaopatrzenie do wieżowców i gdzie zbierane są śmieci do wywózki. Gdyby polska dyplomacja rzeczywiście zaangażowała się w obronę pomnika, nie doszłoby do takiej kompromitacji, tym bardziej, że działania Poloni poparła największa organizacja Amerykanów pochodzenia afrykańskiego. Dodać też należy, że wewnątrz tego pomnika znajdują się szczątki żołnierzy zamordowanych w Katyniu. Jak już wcześniej wspomniałem, Fulop śmieje się w kułak, a Putin z radością zaciera ręce. I pomyśleć, że takiemu wrogowi Polski, który zwyzywał S.Karczewskiego i nawet nazwał go "asshole" (dziura w dupie), prezydent Polski podał rękę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1564278

https://wpolityce.pl/polityka/394802-prezydent-i-burmistrz-niefortunne-spotkanie

https://wpolityce.pl/polityka/394717-spotkanie-ze-srodowiskami-zydowskimi-jako-numer-1-wizyty-prezydenta-w-usa

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1564292

Na zdjęciu pan w adidasach to dyrektor Ligii Przeciw Zniesławieniom (ADL) Abraham Foxman, ocalony z Holokaustu przez Polaków.

https://wiadomosci.wp.pl/abraham-foxman-nie-mozna-bagatelizowac-polskiego-antysemityzmu-6036313036383361a

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1564305

Stad tez i szybkie zalatwienie sprawy pomnika. Fulop na poczatku (po ogloszeniu usuniecia pomnika) nie wyobrazal sobie, ze ktos moze sie ujac za jego pozostawieniem. Tymczasem okazalo sie, ze sie pomylil i wiele srodowisk (na poczatku polonijnych potem i zydowskich, afro-amerykanskich...) zaprotestowalo, jednak nie protest mial najwiekszy wplyw - a dzialanie prawne.

Wniesionio sprawe do sadu, ktory nakazal wstrzymanie przeniesienia pomnika, prawdopodobnie postepowanie sadowe trwaloby co najmniej kilka miesiecy i nie gwarantowalo powodzenia - a w USA "czas to pieniadz" .

Developerzy, ktorzy "zainwestowali" pieniadze w wyborach burmistrza nie placa mu za klotnie i rozroby - ale za sprawne dzialania - w zwiazku z czym  musial on sprawe zalatwic szybko - i to zrobil. Nie wiazalbym tej sprawy z "antypolska nagonka" czy tez z wielka akcja Zydow przeciwko Polsce.

Dziwie sie natomiast marszalkowi Senatu obrazonemu przez burmistrza - powinien tez wystapic do sadu (w USA oczywiscie) o przeprosiny i kilkaset tysiecy na cele charytatywne (sprawe mogliby poprowadzic polonijni prawnicy) - rozglos polskich spraw za niewielkie (lub zadne)  pieniadze, a i szacunek u potencjalnych przeciwnikow.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

mikolaj

#1564284

osiągnął chociaż częściowo to co chciał, ponieważ sprawa jeszcze nie jest zakończona nie może jeszcze roztrąbić "sukcesu". Piszesz, że "nie wyobrażał sobie, że ktoś może ująć się za jego pozostawieniem", czy Ty poważnie tak myślisz? Piszesz, "nie wiązałbym tej sprawy z antypolską nagonką", więc znowu zapytam, czy Ty tak poważnie, czy kpisz sobie z inteligencji zaglądających tu czytelników? Nie zauważasz, że dołączył do tych biorących udział w nagonce. Nie słyszałeś jak on wyrażał się o wszystkich Polakach, jak nazywał nas tu mieszkających "polaki", trzeba było słuchać programu pani Łucji Śliwy, a dowiedziałbyś się dużo więcej na temat akcji Fulopa. Pluł w twarz Tobie też, a ty mówisz, że deszcz pada.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1564289

Stad tez i szybkie zalatwienie sprawy pomnika. Fulop na poczatku (po ogloszeniu usuniecia pomnika) nie wyobrazal sobie, ze ktos moze sie ujac za jego pozostawieniem. Tymczasem okazalo sie, ze sie pomylil i wiele srodowisk (na poczatku polonijnych potem i zydowskich, afro-amerykanskich...) zaprotestowalo, jednak nie protest mial najwiekszy wplyw - a dzialanie prawne.

Wniesionio sprawe do sadu, ktory nakazal wstrzymanie przeniesienia pomnika, prawdopodobnie postepowanie sadowe trwaloby co najmniej kilka miesiecy i nie gwarantowalo powodzenia - a w USA "czas to pieniadz" .

Developerzy, ktorzy "zainwestowali" pieniadze w wyborach burmistrza nie placa mu za klotnie i rozroby - ale za sprawne dzialania - w zwiazku z czym  musial on sprawe zalatwic szybko - i to zrobil. Nie wiazalbym tej sprawy z "antypolska nagonka" czy tez z wielka akcja Zydow przeciwko Polsce.

Dziwie sie natomiast marszalkowi Senatu obrazonemu przez burmistrza - powinien tez wystapic do sadu (w USA oczywiscie) o przeprosiny i kilkaset tysiecy na cele charytatywne (sprawe mogliby poprowadzic polonijni prawnicy) - rozglos polskich spraw za niewielkie (lub zadne)  pieniadze, a i szacunek u potencjalnych przeciwnikow.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

mikolaj

#1564285

może zauważysz jakie bzdury napisałeś. Aby wysłuchać nagrania od początku przesuń czerwony punkt z kreseczką całkiem do lewej strony.

https://www.youtube.com/watch?v=gfPewJ3jei8

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1564301

Jeżeli zostanie przeniesiony pomnik to My, Polacy dostaniemy kolejnego "prztyczka w nos", anie burmistrz, dzięki "naszemu" Rządowi - w osobie kolejnego żydołackiego przedstawiciela w USA  poświęcającego naszą rację stanu dla wyciszenia kolejnej ewidentnej hucpy żydowskiej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1564303