Czemu służy zbitka "PO-PIS" ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Często pojawia się w mediach zbitka “PO-PIS”, mająca w zamiarze sens pejoratywny.

Inaczej niż kilkanaście lat temu, kiedy hasło to miało wydźwięk pozytywny, teraz niesie przekaz negatywny skierowany do młodych wyborców, nie znających niuansów podziałów politycznych a nastawionych negatywnie wobec systemu.

Zbitka ta, po pierwsze, adresowana jest do sił antysystemowych i zwrócona jest przeciwko PISowi, sugerując jego systemową jednorodność z PO, po to by wbić klin między siły antysystemowe. To że przy okazji wymienia się PO, nie jest dla macherów istotne, bo nie są emocjonalnie związani z PO, traktując ją instrumentalnie jako narzędzi walki z PISem. Rezygnują więc świadomie z bezsensownej próby poprawiania wizerunku PO w ich oczach, licząc na szkody wyrządzone PISowi.

Po drugie, zbitka ta kamufluje istotę konfliktu spoleczno-politycznego, który rozgrywany jest na płaszczyznie między układem postkomunistycznym a siłami antysystemowymi, ukrywając ten konflikt pod etykietką rywalizacji między PO a PIS. Układ postkomunistyczny zostaje w ten sposób zamaskowany. Temu towarzyszy cała bogata narracja, po częśći prawdziwa, ale na tym chwyt polega, że obie strony korzystają na konflikcie, marginalizując pozostałych uczestników sceny politycznej.

Po trzecie, ten kamuflaż ma sprawiać wrażenie, że PO ma status siły równie niezależnej co PIS, choć PO jest tylko wydmuszką polityczną powołaną do reprezentacji interesów grupowych układu i do spełniania roli narzędzia zwalczającego PIS.

To takie małe ostrzeżenie dla przypadkowych użytkowników tej zbitki.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:5)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1539475

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1539478

to "po-pis" miało kiedyś pozytywne znaczenie? myslałem, że negatywne, a teraz wraca tym bardziej. oczywiście jest bezsensowne i fałszywe.

u tych antysystemowców/narodowców też.

 

na marszu ONR były takie hasła"

PiS-PO jedno zło,

narodowy radykalizm- uderz, uderz w kapitalizm,

precz z lewacką demokracją.

 

Niezbyt ciekawie.

choć każdy, kto ma pojęcie to wie, że nacjonalizmy wyrosły z szeroko pojmowanego ruchu socjalistycznego, który często zwalczał KK i reakcję, był to rewloucjonizm i ruchy narodowo-socjalne z masońskimi korzeniami a współtworcy nacjonalizmu sami byli masonami. związki z socjalizmem są szersze, jak w każdym autorytaryzmie, choćby narodowy-socjalizm czy jako ideologia czy jako część składowa.

 

poza "PO-PiSem" pozostaje lewica i część prawicy. Z takim hasłem to można nawet świętować z komunistami 1. maja. albo podłączyć się do nowoczesnej, zmiany, razem. aha, i PSL. Rosji to hasło równiez na rękę.

występowanie przeciw rządowi, który wreszcie reprezentuje polskie interesy jakoś nie podnieca. skoro PiS jest złem jak PO, to po co narodowce miały współudział w przegonieniu PO? I dlaczego, konsekwentnie, nie idą z KOD-em, by z kolei obalić PiS?

a nawet legalne demonstracje są sposobem kanalizowania przez system, jest to więc tym bardziej żenadne dla "antysystemowców". Kukizowcy i RN też jakoś nie dopisali, w istocie zmarnowali swój kapitał. no to inni mogą przynajmniej pokrzyczeć.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1539544

"To że przy okazji wymienia się PO, nie jest dla macherów istotne, bo nie są emocjonalnie związani z PO, traktując ją instrumentalnie jako narzędzi walki z PISem"

Istotnie, PO im nie żal bo padlina,  co pokazuje intensywne zarodkowanie nowych skór (z .N nie wyszło, ale w laboratorium praca wre) Dodatkowo bolszewicka chytrość podpowiada, że PO na zestawianiu "PO-PiS" nie traci w oczach tych wyjątkowo odpornych zwolenników PO,  których po całej serii kompromitujących wtop nie straciła. Na kogo zatem działa? Na plastik - elektorat płytki i zmienny oraz na "zawiedzonych" nierozumiejących konieczności kompromisów, rangi spraw, kolejności ich załatwiania,  rozmaitych Rejtanów jakiejś jednej sprawy. Gdyby w K15 byli sami tacy jak Tyszka i Kukiz to już zostaliby namaszczeni i do nich lgnęliby wszyscy wymienieni. Bez namaszczenia też będą lgnąć...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

JW

#1539574