Bunt narkomanów

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Znany niemiecki neurolog i psychiatra, autor książki "Jak działa mózg" napisał ostatnio kolejną ksiązkę, w której przeciwstawia się mitom głoszącym pożytki z zastosowania komputerów i internetu w edukacji i zatytułował ją "Cyfrowa demencja".

Jeżeli przypomnimy sobie wydarzenia związane z próbą regulacji internetu przez ACTA, a ostatnio próbę opodatkowania Internetu na Węgrzech, które to próby wywołały gwałtowne demonstracje młodych ludzi, to obawy Spitzera nie wydają się bezpodstawne.

Znany publicysta Piotr Skwieciński, pisze w "Wsieci", że możemy potraktować te wydarzenia jako coś w rodzaju "buntu narkomanów", którzy nie interesują się realnym życiem, dopóki mają dostęp do narkotyku. Budzą się dopiero gdy ktoś próbuje dostęp do narkotyku utrudnić. Wskutek rozmaitych procesów społecznych, związanych z upadkiem szkolnictwa i popkulturą, ci narkomani zostali wypchnięci z realu do matrixu, który daje im złudzenie wolności służące dyktaturze. Po pewnym czasie także internet zostanie w sposób niedostrzegalny przejęty przez władzę, na co wskazują ostatnie manipulacje dokonywane przez Facebooka'a, związane z badaniami nad kontrolą zachowań uczestników.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)