30 lat pogoni za rozumem

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Trwa w Polsce pogoń za rozumem, trwające od 30 lat jego poszukiwania nie ustają. Dlaczego "poszukiwania" ? No bo rozum to nie mózg, mózg jest prywatny a rozum stanowić może jego zawartość, lecz pochodzi z zewnątrz i dlatego nie wszystkim udaje się go posiąść.. W wielu przypadkach tej zawartości w mózgu brak, co możemy obserwować na żywo. Rozum to zdolność racjonalnego myślenia czyli rozumowania.

Ilu ludziom brak rozumu można przekonać się śledząc sondaże, które dostarczają doskonałego wskaźnika braku rozumu. W chwili obecnej zadanie to zostało ułatwione, bo część ludzi bez rozumu skupiła się w jednej grupie politycznej, więc łatwo uchwycić głosy innych bezrozumnych ludzi, które tę grupę popierają. Jedyne co utrudnia obliczenia to skądinąd rozsądna strategia by nie trzymać wszystkich jaj w jednym koszyku i część orbituje jakby niezależnie. Nie przeszkadza to jednak w ocenie, że około jednej trzeciej społeczeństwa uczestniczy w tej pogoni. 

Jest rzeczą tajemniczą dlaczego ponad 30% ludzi skłonnych jest popierać idiotów, bandytów i złodziei. Wydawałoby się, że sprawa jest prosta, że wystarczy popierać ludzi przyzwoitych. Niestety zbyt duża była liczba tych nieprzyzwoitych, co doprowadziło do nocnej zmiany w r. 1992. Potem było jeszcze gorzej i w r. 2007 nocna zmiana odbyła się w biały dzień, po czym przez kilka lat trwał rabunek w biały dzień, szczególnie w Warszawie i Gdańsku. 

Parę miesięcy temu pojawiło się ostrzeżenie wobec ludzi bez rozumu w Gdańsku, którzy wbrew zasadom wybrali Adamowicza. Los ich pokarał pokazując im gest Kozakiewicza. Nauka jednak poszła w las. 

Ciekawe czy, zgodnie z zasadą "do trzech razy sztuka", nocna zmiana powtórzy się w r. 2019. Jaka będzie wtedy kara za głupotę ? 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (8 głosów)

Komentarze

Ludzie zwykli iść po najmniejszej linii oporu. To norma ok 95% społeczeństwa, właśnie dlatego pozostałe 5% kreuje rzeczywistość. Był taki pustelnik święty Mysław. Swoją samotnię postawił on na wzgórzu u zakończenia ul. Mikołowskiej w Mysłowicach. Obecnie tuż przed rondem w jej miejscu znajduje się maleńka kapliczka. Ten człowiek jak dziś byśmy to określili był w swoich czasach - nonkonformistą. Nie chadzał on utartymi szlakami. Ale to szlaki zaczęły chadzać jego drogami i tak powstało miasto Mysłowice. Takich pustelników współcześnie szukać można jak pereł, jest ich niewielu. To zaś dowodzi że natura ludzka jest niezmienna zgodnie z biblijną sentencją "nic nowego pod słońcem".

Ergo

dyrdymał komentatora norwida nr. jeden:

Pogoń za rozumem to kuriozalna efemeryda która w ogóle nie bierze pod uwagę czynników społecznych takich jak religia, konformizm czy ludzka ignorancja.

dyrdymał dwa:

Dlaczego ponad 30% ludzi skłonnych jest popierać idiotów, bandytów i złodziei? Banalna odpowiedź - bo za takie poparcie spodziewają się oni nagrody a nie kary. Zanik moralności chrześcijańskiej właśnie wyraża się w tych procentach. Trzeba nie mieć rozumu żeby tego nie rozumieć, albo trzeba być ignorantem w sprawach religijnych co jeszcze gorsze.

Vote up!
3
Vote down!
0

norwid

#1584920

Nasi wrzucają V bieg! -

PIS idzie w ślady Wiktora Orbana.

Wkrótce do Sejmu RP trafi poselski projekt ustawy przewidujący m.in . zakaz finansowania z zagranicy fundacji i stowarzyszeń. W stajni Sorosa w Polsce panika.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1584957

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jdąc n wstcznym.

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1584967

Oni tylko zamierzaja... chwilowo Kuchcinski jako Marszalek Sejmu zablokowal debate sejmowa na temat wiadomej amerykanskiej ustawy...

To tak troche jak z Obama, jemu rowniez dali Nobla za to co dopiero chcial uczynic...

Po to mamy tu na portalu agitacje PiS-u, by codzienna prawde o PiS-ie kaszerowac tym co oni chca uczynic  ...

Pozniej okaze sie, ze chcieli, ale... nie mogli.

Zupelnie jak Bolek. Tez chcial, ale nie mogl..., a jak nie chcial, to jednak zrobil...

 

Vote up!
3
Vote down!
-4

chris

#1584969

Ja analizuję zjawiska takimi jakie one są, nie ulegająć wishful thinking ani nierealistycznym zabawom w ramach bieżączki politycznej. Portal NP staje się domeną myślenia życzeniowego i rozpowszechniania prywatnych idiosynkrazji oderwanych od nauki, od socjologii, nauki o systemach i antropologii. Setki wyssanych z palca teorii z repertuaru tuiterazizmu.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1584974

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

żby n wmndlć tyłm w ścnę płcz. Mł m był wypdków w zrl?
 

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1584975

Pomysł oczywisty, ale nie uwierzę, zaraz rozległyby się głosy o putynizacji Polski.

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1584973