Szach Mat / Game Ower

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Druga kadencja Prezydenta A.Dudy w pierwszej turze

Tak powinno być w tych trudnych czasach. Rząd, Prezydent, Sejm   wszyscy razem.

Wybory odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie poprze ustawę o głosowaniu korespondencyjnym i jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z PiS, propozycje jej nowelizacji" - podał PiS na Twitterze.

Informację przekazano w ramach wspólnego oświadczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz lidera Porozumienia Jarosława Gowina. "Po 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez SN nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie" - dodano.

I podkreślono, że "wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym".

Politycy zaznaczają, że "Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach".

 

 

W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach

— czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesów PiS i Porozumienia.

Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie

— dodano.

Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji

— głosi treść wspólnego oświadczenia.

 

Bardzo dobrze że się dogadali , bo uratują kraj przed chaosem i anarchią , wściekla opozycja tylko czeka na taką okazję !!!

A wniosek generalny jest taki, jeżeli Zjednoczona Prawica przetrwa to zawirowanie, to tylko wzmocni się i już nic i nikt jej nie rozbije w tej kadencji.

 

Nie doceniamy J.Kaczyńskiego, bo mamy jego TVN-owy obraz w głowie. Tak naprawdę wg ludzi, którzy go znają osobiście to człowiek, który dla Polski jest w stanie schować do kieszeni swoją dumę przywódcy, jeżeli będzie to w Jej interesie. Dlatego dzisiaj stało się to, co się stało.Nieważne jest czy wybory w maju czy w lipcu. Na PAD będę głosował. W Polsce było tylko dwóch Prezydentów. Lech Kaczyński i Andrzej Duda.

Jeszcze 5 lat.

Niech to trwa.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:12)

Komentarze

Z KO zaczną uciekać senatorowie i posłowie, zaś Konfa podzieli się na dwa ugrupowania plus Braun jako niezrzeszony. ;)

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4
#1629426

Czy mały atlant skomentował już informację o porozumieniu się prezesa Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem, czy jeszcze tłucze zakutym łbem w ścianę wyjąc okrutnie? Pewnie  i Gomułka tłucze łysą pałą w ścianę, aż tynk odskakuje.

Czyli debatę prezydencką wygrał prezes Jarosław Kaczyński!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1629433

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przede wszystkim Zawiedziony mógłbyś czytać to co kopiujesz z innej stronki i przyzwoitość nakazywałaby abyś podał źródło. Poza tym powinieneś też publikować to w dziale "wiadomości" a nie bloga - przyzwoitość nakazuje.

Co do ich "porozumienia", to ciekawe co Kaczyński obiecał gowinowi? Czy dalsze wprowadzanie gender w oświacie, czy coś jeszcze? To sie jeszcze okaże ile nas Polaków będzie kosztowało to ich "porozumienie".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7
#1629436

Do 10 maja może znowu zmienić zdania . A 23 listopada też jest po 10 maja. A Gowin lubi zmieniać zdanie.

Bardziej by mi się podobało jakby Kaczyński dogadał się z Kukizem albo Bosakiem Ale to tylko mrzonki...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1629437

<

Największy sukces KIDAWY-BŁOŃSKIEJ nie przegrała wyborów jak Tusk czy Komorowski!
Małgosia na szefa PARTII
A zupełnie serio, tak po ludzku:
Kidawa nie zdążyła nawet dojechać ze studia TVP do domu, a już dowiedziała się z internetu na smartfonie, że trwa dyskusja kim PO ją zastąpi w wyborach.
W sumie to bardzo przykre

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1629440

Od początku twierdziłem iż 10.05 wybory są niemożliwe, Hamptuś zaklinał się, że dzieci już będą w szkołach, więc wybory odbędą się w tym terminie. I co? Kto miał rację mały atlancie? Dzisiejsze porozumienie pokazuje, że miałem 100% rację.

To, że opcja Kidawy Błońskiej jest opcją na przegranie było wiadome od początku. Choć ma znacznie większe poparcie w wyborach od "kryształa", to jednak jest to zbyt mało na wygranie wyborów prezydenckich. Jak myślisz ile "kryształ" miałby procent poparcia w wyborach prezydenckich? Myślę, że jego kot miałby większe. Zwykle "kryształ" miał połowę tego co politycy PO. Dostał wciry od Komorowskiego, od Tuska, od Kidawy Błońskiej. Wybrano opcję wyborów po 10.05, kiedy? Na razie nie wiadomo. I o to chodziło. Jeśli KO zastąpi Kidawę Błońską kim innym to Sasin z Kaczyńskim z własnej kieszeni winni zapłacić za druk tej makulatury, która pójdzie na przemiał. Albo niech ci dwaj idioci ręcznie zmieniają nazwiska. 

No cóż Ryanku, znów ciebie zaorano, ale próbujesz się wykopać, odwracać Alika ogonkiem. Naród głupi wszystko kupi, czyż nie jesteś na to ewidentnym przykładem? 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1629470

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ja jestem rozczarowany. Oczekiwałem konfrontacji w ZP do końca. Należało oczyścić tę koalicję, a tu mamy nadal brzydko pachnącą miksturę, po której można się spodziewać kolejnych awantur. Nie dość, że ograniczenia swobód dokuczają, to jeszcze przedłuża się kabaret wyborczy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1629512