Ogólnopolska kampania zidiocenia

Obrazek użytkownika elig
Kraj

    

Mowa tu o rozpoczętej właśnie kampanii przed wyborami prezydenckimi w maju 2020.  Wczoraj [23.02.2020] Grzegorz Gołębiewski (grzechg) napisał notkę "Pat w kampanii prezydenckiej" {]]>TUTAJ]]>}, w której stwierdził:

  "Chwilami można odnieść wrażenie, że kampania prezydencka, taka prawdziwa i zacięta, ledwo się zaczęła a już się skończyła. Wyparł ją hejt, generowany przez opozycję oczywiście w Andrzeja Dudę i jego otoczenie, w sam PiS, w TVP, trwa  wręcz polityczny jazgot. I rzeczywiście udzielają się nam czasami podobne negatywne emocje i padają słowa o szambie, jakie na przykład uprawia wokół Jolanty Turczynowicz – Kieryłło GW. Minął jeden dzień, jutro znowu się zacznie, więc warto o kilka słów refleksji, z czym mamy w ogóle do czynienia. Czy będzie się działo coś, co można nazwać kampanią prezydencką?".

  Zastanawia się potem, po co ta prezydentura jest potrzebna PO i krytykuje opieranie kampanii tej partii na samych negatywnych emocjach.  Ma oczywiście rację, problem w tym, że po drugiej stronie nie jest wiele lepiej.  Można się słusznie oburzać na wyczyny bojówek KOD oraz irytować z powodu głodnych kawałków o dzieciach chorych na raka, ale ostatnio Wiadomości TVP doprowadzają mnie do szału.  Prawie połowę ich zajmują przypomnienia najbardziej idiotycznych wypowiedzi polityków PO z kilkunastu poprzednich lat.  Poza tym mamy migawki ze spotkań prezydenta Dudy z wyborcami, na których ci ostatni twierdzą, iż obecnie żyje się im lepiej.  Nawet jeśli są szczere, to robią w tym kontekście wrażenie propagandowych ustawek.

  W efekcie mamy do czynienie z festiwalem idiotyzmów.  Problem polega na tym, że propagandyści z obu obozów uznali, iż należy oddziaływać na emocje elektoratu, a argumenty się nie liczą.  W efekcie podkręcają emocje - ile wlezie.  Nie biorą jednak pod uwagę tego, że do wyborów jeszcze ponad 10 tygodni.  Tak długi okres "burzy emocjonalnej" doprowadzi wyborców do kompletnego zobojętnienia.  Co więcej, w tej chwili zbiorowe emocje koncentrują się na koronawirusie i tak będzie jeszcze przez dłuższy czas.

  Dziś w Jachrance rozpoczęło się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS z udziałem prezydenta Dudy {]]>TUTAJ]]>}.  Być może, strategia jego kampanii ulegnie po nim poprawie.  Na opozycję nie ma tu co liczyć.  Oni są beznadziejni.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (10 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1619707

                                 do polskich patriotów wyżarła jej mózg!

i został jej wyłącznie jad typowo bolszewickiej nienawiści!

O ile kiedykolwiek miała ona coś takiego jak mózg...

Vote up!
8
Vote down!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1619732

Przede wszystkim należy postawić pytanie: jak można było uwierzyć, że w takiej sytuacji politycznej mozliwa jest jakakolwiek kampania prezydencka czyli merytoryczna wymiana poglądów opartych na faktach i prowadzona w myś standardów merytorycznych ? Antypis nie jest opcją czy strukturą demokratyczną, więc oczekiwania  co do kampanii są pozbawione sensu.

Vote up!
5
Vote down!
0
#1619806

Trafione w punkt. Zupelnie nie rozumiem czym sie ludzie ekscytuja? Wszystko jest widoczne jak na dloni i wiadomu juz teraz, jak to sie skonczy. Szkoda tylko bezmyslnie wydawanych pieniedzy.

Jedynymi kandydatami, ktorzy reprezentuja soba jakies wartosci jest Bosak i Duda. Cala reszta to zboczency i glupcy. Wstyd, ze takich "politykow" mamy.

Konkretny program przedstawil tylko Bosak i w moim przekonaniu wlasnie on bylby najlepszym prezydentem sposrod tych szesciu kandydatow. W kazdym razie, jest on jedynym POLSKIM politykiem, na tyle doswiadczonym, ze moglby skutecznie bronic sprawy polskiej wobec swiata. 

Duda, jak zwykle, sporo obiecuje. Dal sie juz poznac, ze swojej niewiarygodnyosci, ale ludzie go wybiora. Popiera go Izrael, Zydzi amerykanscy, PiS i jak widac, opozycja rowniez.  Antypis swoimi blazenskimi wystapieniami odstrasza normalnych ludzi, wiec pracuje przeciwko sobie i nie liczy sie jako partner.

Bosak nie ma pieniedzy na porzadna kampanie i przeszkadza dokladnie wszystkim, bo jest spoza ukladu. 

Jest zamilczany. Nawet ludzie Korwina robia bardzo negatwna kampanie przeciwko Konfederacji.

Wynik, tej proby sil, jest wiecej niz oczywisty.

Wiec bedzie w dalszym ciagu to samo, co sie dzialo przez ostatnie tzydziesci lat.

Szkoda.

Vote up!
3
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1619889

Pan też wykazuje tendencję do opowiadania o gruszkach na wierzbie. Polityka to rzecz poważna, dla reprezentantów powążnych i liczących się sił społecznych, z wiarygodnym i realizowanym programem, a nie z listą pobożnych życzeń.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1619953

Jezeli Pan naprawde uwaza, ze to zalosne widowisko, jest przedstawianiem swoich wiarygodnych programow, przez powaznych politykow (za malym wyjatkiem pana Bosaka), to pozostaje mi tylko przeprosic Pana i na tym zamknac dalsza dyskusje.

Pozdrawiam

 

Vote up!
2
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1620017

Dzisiaj w Lidlu będą dawać w promocji dzbany. Kolejka wyborców z PO już zaczęła się ustawiać.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1620237

nie przybedzie im rozumu.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1620286