Szczyt PIS-u, wschodnia gra planszowa z siekierką a w rządzie Jakow Niechciał i Jaś Niemógł

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

 

Finisz kampanii wyborczej. Człowiek myślący w takich okresach czuje się... wyobcowany. Czas wyborów. Jak w 1989. Wyborów istotnych nie da się odkręcić. One wchodzą w tkankę, tworzą na dekady nową strukturę. Czy wiemy na jakim zakręcie jest Polska? Co i kto tu transformuje? Na czyj papier dłużny? W jakich sojuszach? Brudziński, Gliński, Gowin, Czaputowicz, Niechciał, Emilewicz-Szyler, Ardanowski, Kwieciński, Lesisz, Lipiński - to dzisiejsi herosi. Godzimy się na to, by nie mieć wpływu na ich pozostawanie w rządzie. Mrużymy oczy przed ostrym światłem prawdy myśląc, że nie będzie tak źle... Że jakoś się ułoży. I właśnie w tym JAKOŚ jest protos pseudos i grzech pierworodny niepowodzeń kolejnych transformacji przeplatanych pyrrusowymi zwycięstwami kolejnych "wyborów" w typie wyboru takiego: Jakie danie Pan sobie życzy? Mamy tylko dwa pierwsze dania, ale jedno jest przypalone. No to jakie Szanowny Pan sobie życzy?

 

Finisz kampanii wyborczej. Człowiek myślący w takich okresach czuje się... wyobcowany. Prezes strzelił w 10 i sam pobiegł do tarczy, by potwierdzić, że strzała trafiła w sam środek tarczy, chociaż na tarczy - wykonanej z tego samego papieru, z jakiego drukuje się banknoty – dali Bóg, nie widać żadnych narysowanych kręgów, oprócz kręgów ze splątanych taśm. Niepotwierdzone jeszcze głosy (przypuszczenia?) złych kreatur sugerują, że izraelskie kręgi z okolic afery Get Back (jednostki typu aresztowanego niedawno Piotra Bramsona, przedstawiającego się jako były pracownik polskich służb specjalnych i specjalista d/s izraelskich systemów bezpieczeństwa, właściciel koszernego cateringu w Warszawie, szef koszernej kuchni w hotelu Marriott organizator – wraz z Gąsiorowskim – słynnej eskapady ponad stu urzędników z Lublina do Izraela, ongiś działacz Komisji Rabinicznej ds. cmentarzy oraz ekspert głośnego think tanku WSI i Mosadu) mogą coś mieć na obu panów Morawieckich. Póki co do Izraela poleciał teraz na 2 dni Soloch.


PIS przeżywa swój szczyt. Po spektakularnej porażce modelu oparcia „trzeciej transformacji” na dwulicowym karierowiczu, historyku organizacji swojego ojca – prezes już nie wykrzesa drugiej tak zamaszystej koncepcji. Porażka ta przyjdzie, to pewne, przyjdzie albo ze źródeł taśmowych, albo z biegu zwykłej rzeczy kolei, czyli po „gierkowemu”. Lepiej już było dla PIS-u. Kunktatorstwo (rekonstrukcja), głuchota na głos swojego elektoratu, kult zakonu partii wewnętrznej i „świętych starców” zamiast postawienia na odmłodzenie kadr całej partii (jak uczynił to Orban), lawiranctwo względem środowisk LGBT (i marksizmu kulturowego), upieranie się przy antypolskiej koalicji z gowinowcami, żywiołowe amatorstwo ekonomiczne, obojętność i wrogość względem środowisk narodowych – dopełniają obrazu tego kolosa na glinianych nogach, którym na własne życzenie stało się PIS. Jest to szczyt, od którego zaczyna się zjazd. Prezes jest zachwycony rządem swojej produkcji, nie narzeka. Właśnie taki sobie wymarzył. Od teraz już będzie tylko gorzej dla PIS-u. Oczywiście, może się to odwlec, smużyć się przez kilka lat, ale na więcej ich nie stać a i wcale nie czują braku i nie chcą więcej. PIS Morawieckiego to powolna agonia tej partii i jej sił i zdolności państowotwórczej. Brudziński, Gliński, Gowin, Czaputowicz, Niechciał, Emilewicz-Szyler, Ardanowski, Kwieciński, Lesisz, Lipiński – to herosi Prezesa z którymi teatr swój on widzi ogromny. Dzisiejsze PIS to po prostu AWS Strong lub UW Light – a cała reszta to nasze wishful thinking. Zdecydowanie Brudzińskiego wobec narodowców (po raz kolejny) i koalicja Jakiego z LGBT-owskim Guziałem oraz Jakiego deklaracje o tym, że każdy będzie mógł demonstrować - to tylko jawne symbole oportunizmu i zarazem jego skutki.


Jak pisał specjalista od aksjologii, Max Scheler (streszczam sens): każdy dokonany wybór równa się zamknięciu ścieżki niewybranej. Oczywiście, mowa jest tu o wyborach i s t o t n y c h . Wybory nieistotne da się „odkręcić”. Wybory istotne skutkują zmianą struktury, restrukturyzacją. Cofnięcie zaś restrukturyzacji to proces na dekady.


Przejęcie władzy nad daną sferą, dziedziną (gospodarki, strategii gospodarczej państwa, kultury, prawa etc.) równa się wymuszeniu kilku kluczowych wyborów (decyzji), które zdeterminują dalszy bieg rzeczy w danej sferze na dziesiątki lat. Takie były zlecone Balcerowiczowi i Lewandowskiemu zadania. Aktualnie – rzekomo – polska strategia gospodarcza pisana przez mgr historii Morawieckiego i kierowcę „rodzinnego” Cezariusza Lesisza ma „odkręcać dewastacje Balcerowicza i Lewandowskiego”. Wszystko jednak wskazuje na to, iż „układu dolnośląskiego” rządy (takie już się rozpoczęły a ich pełnia nadchodzi) są takimże nieodwracalnym, destrukcyjnym projektem – jak projekty realizowane przez UW i UD (pod egidą dość łatwo identyfikowalnych obcych centrów mocy). Projekt wybijania szyb w oknach (transformacja ustrojowa) i dzisiejszy projekt wstawiania szyb (jak przejęzyczając się powiedział premier – "trzecia transformacja") – wydają się być tak samo nieodpowiedzialne i zzewnątrzsterowne. Różnią się tylko muzyką puszczaną robotnikom pracującym na budowie za miskę ryżu, wtedy rozbrzmiewał rap, dzisiaj pieśni powstańcze. A jeśli ktoś zastanawiał się nad niezwykłą karierą nowego Wachowskiego, czyli kierowcy i sekretarza panów Morawieckich, Cezariusza Lesisza, wagabundy po radach nadzorczych Agencji Rozwoju Przemysłu i Totalizatora Sportowego (żona: rady nadzorcze PKO BP i Orlen), dla którego po bankructwie jego firmy i narobieniu długów w USA premier Morawiecki stworzył nowe, specjalne stanowisko (pełnomocnik ds. rozwoju gospodarczego) i jeśli ktoś dumał nad przedziwnym imieniem i nazwiskiem rzeczonego neoWachowskiego, tego zapewne zaciekawi, iż nadzwyczaj na polskim gruncie osobliwe nazwisko Cezarego Lesisza występuje w spisach Żydów wołyńskich (w angielskiej transkrypcji w formie „Leshisha). Są w rządzie dobrej zmiany oraz miast i... w s i  rzeczy o których się nie śniło... Deep net, deep state.


Rząd obecny wydaje się być rządem wygaszaczy. Czaputowicz wygasza możliwość budowania silniejszej pozycji w stosunkach z Niemcami i UE. Jerzy Kwieciński - Minister Inwestycji i Rozwoju to kopia ciapciuciowa Czaputowicza, proszę uważnie przypatrywać się jego wystąpieniom, podobny jest ton głosu, mimika i tiki, to identyczny, bezkręgosłupowy, usłużny, niekreatywny typ. Dobra zmiana wręcz lubuje się w takich politykach. To już nie pomyłki Prezesa, to reguła. Pozornie kompetentnych, gadatliwych, tchórzliwych, pełzających przed silniejszymi. Ostatnio zrobiono badania porównawcze żywności niemieckiej sprzedawanej w Polsce i w Niemczech. Polecam relację z tych badań zaprezentowaną na Polsacie przez samego prezesa UOKIK – Marka Niechciała – kliniczny obraz braku kręgosłupa i pomyślunku. Strężyńska była zbyt silna i myśląca na rząd PIS-u. Ten pan to kolejna kopia Czaputowicza i Kwiecińskiego. Wniosek: w rządzie urodzaj na osoby w typie Jasiu Niemógł a Franek Niechciał. O tym, co wygasza „pani od kultury”, p.Emilewicz, która, jak sierotka zaplątała się na front wojny cyfryzacyjnej, o tym, aż strach myśleć. Przypomnijmy, że podobnie jak Ardanowski pani od kultury Emilewicz, de domo Szyler – z pierwszym wyjazdem zagranicznym udała się do Izraela. Pani, którą „aniołowie prowadzący” polską rerestrukturyzację (rere...) wpuścili w obszar bezpieczeństwa cyfrowego państwa. Całość obrazu dopełnia operacja wygaszania projektu Trójmorza.


Drobne, rozlatane oczka Przewodniczącego Parlamentarnej Grupy Polsko-Izraelskiej, p.Ardanowskiego wróżą jak najgorzej. W pierwszą służbową podróż po objęciu stanowiska ministra rolnictwa Ardanowski wyjechał do Izraela... Teraz – jak Józef w Egipcie zboże – tak Ardanowski będzie skupywał nadprodukcję jabłek po 25 gr. Sadownicy wolą oddawać za darmo. I o to właśnie chodzi. O to, by w przyszłych latach zrezygnowali. Ardanowski to wg wszelkich znaków – wygaszacz, Lewandowski rolnictwa i sadownictwa. Restrukturyzator. Transformator. Zboże, owoce, kukurydza, rzepak etc. z Ukrainy zalewają polski rynek A flamingi, lemingi, pelikany i leszcze ekscytują się potępianiem pana Furgo. I z rękawa "ekonomicznego" wytrząsanymi wizjami e-aut, dronów, kolejek linowych, przemysłem... wiedźminowym. Aaa, i jest jeszcze teatr żydowski w budowie. Tak, to jest ten skrót myślowy kolejnej transformacji, to jest hasło równe wańkowiczowemu "Cukier krzepi!": teatr żydowski w budowie...


Prożydowski neoAWS prowadzony przez dwulicowego fantastę contra turańska, antypolska i filogermańska opozycja – oto obecna, katastrofalna, żenująca scena polityczna. Modelu węgierskiego PIS nie był w stanie powtórzyć ze względu na ograniczenia osobowościowe, mentalnościowe i... genealogiczne „zakonu”, „partii wewnętrznej” i... patronów. A kiedy ograniczenia są tak silne i liczne to i „mój Boże” nie pomoże. Mamy riplej  czasów Wałęsy z siekierką, która żadną siekierką nie jest. Sorry, siekierka jest, siekierka goni zawsze to samo, czyli ściga możliwość powstania silnej, narodowej, polskiej partii.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:19)

Komentarze

Lepiej pozostać w domu.

Zastanawiające są dwie komisje kontroli wyborów...czyżby d.c. walki żydów z chamami?

 

Głos na PiS – to głos na rozrost obcej agentury w Polsce http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24004&Itemid=100

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1573574

i takie elyty...

 

i takie elyty

chcą Polsce przewodzić

i dla dobra Polski

ze wszech sił szkodzić!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1573575

zostając  w domu wybieramy platformę,doskonały POmysł na ochrone własnych "byznesów"

gratuluję 

Amber Gold,Afera Hazardowa,  sprzedawanie Polskich Cukrowni,Polskich Cementowni, Hut,Odlewni, Banków czy Stoczni ,Eureko ,PZU Zycie ,czy  słynne GRADobicie 

warto by również zapytać komu ?

 przecież wiadomo Było jeszcze wiele  innych  "ciekawszych sposobów  na zarządzanie POLSKIM Panstwem

przy pomocy np Niemieckich Fundacji /Klich-MON/im im POdobnych  "kształcących polskich urzędników,dużo kiedyś na ten temat pisał Nasz Dziennik

 PO  i PSL serdecznie podziękuję za zniszczenie Stoczni Szczecińskiej i kształcenie fachowców na fryzjerów pudli,a PSL za GAZ z ROSJI i zrezygnowanie z KAR przynależnych Putinowcom

Ja na pewno zagłosuję na PIS,bo przecież nie na PO i PSL

a czy sie to komus nie podoba,to wcale mnie to nie interesuje,

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

gość z drogi

#1573598

...bo PO zrujnowało Polskę materialnie...a PiS ją degraduje moralnie.

 Głosowałabym na PiS gdyby....

...wzowiono śledztwo w sprawie śmierci ks. Popiełuszki

...gdyby uratowano niewinnie zabijane dzieci w łonach matek

...gdyby wzowiono ekshumację w Jedwabnem, którą zablokował L.K. i do dziś Polacy są oskarżani o zbrodnie na żydach jako naród

...gdyby PiS nie przyczynił się do powstania antypolskiego muzeum Polin, które szerzy mit o antysemutyźmie Polaków

...gdyby PiS nie rozdawał za bezdurno w Izraelu polskie paszporty

....gdyby PiS nie wpuścił do Polski żydowskiej loży masońskiej

...gdyby nie skapitulował przed Izraelem i nie uchylylił ustawy o IPN

... gdyby żydowskie dziedzictwo nie było finansowanie z polskiego budżetu (100 mln złotych od PiS na Cmentarz Żydowski w Warszawie – 10 razy więcej niż na całe dziedzictwo narodowe na Kresach)

https://www.youtube.com/watch?v=kkgECxHJ95A

https://gloria.tv/article/MNxwGpakJLFt4uwrcak1McLpW

 

Czy Warszawa potrzebuje aż pół tysiąca radnych?

http://niewygodne.info.pl/artykul9/04583-Czy-Warszawa-potrzebuje-az-pol-tys-radnych.ht

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1573603

SPADAJ!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1573679

Tyle w nim nienawiści do polskiego patriotyzmu - że aż odrzuca z powodu swojego komunistyczno-sowieckiego prymitywizmu...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1573600

patriotyzmu nakazowo-rozdzielczego po linii i na bazie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1573604

byłby bolszewików...

 

byłby bolszewików

ochotnie gonił

gdyby Józef Piłsudski

od bab stronił

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1573605

Głosując na żydowski PiS, czy na koalicję szwabską PO-Nowoczesna-PSL.

Koalicje szwabską PO-PSL wyznawców euro-burdelowej multi kulti znamy dobrze, 8 lat rządów pokazało dobitnie, grabież i niszczenie Polski w majestacie prawa, za pomocą towarzyszy w togach.

Żydowski PiS obiecywał przed wyborami że ten cały syf patologi wykonaniu PO-PSL, będzie bez względnie rozliczał i zamykał.

I to był lep na prawicowych ludzi, by ich do siebie zwabić, na który i ja dałem się złapać.

Dziś wiemy że to tylko słowa, słowa, słowa, a żadnego rozliczania nie ma i nie będzie, bo jak może być rozliczanie, jak się własne ustawy o sądach wetuje.

Widać wyraźnie że pan z Izraela, nakazał swoim sługom z PiS-u, by żadnego żyda z UW, UD, czy PO nie wolno było karać za złodziejstwo i niszczenie Polski.

Więc takie szkodniki w niszczeniu Polski jak, Balcerowicz, Lewandowski, Bielecki, Buzek, Tusk, Boni, Gronkiewicz-Waltz i wielu innych może spać spokojnie.

Bo PiS tylko pozorował walkę z patologią wydaniu PO-PSL i sądami, grając nędzne teatrum i dając igrzyska dla ludu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1573625

Tak samo.Gdzie raport WSI? Cela +?.Miałem okazje rozmawiać z asystentem min.Dworczyka na temat inwigilacji przez Mosad społeczeństwa Polskiego w ostatnich miesiącach.To co usłyszałem utwierdziło mnie że mamy wojnę przeciwko Narodowi Polskiemu na 3-ch frontach.A głównym rozgrywającym jest Izrael.Nie jestem analitykiem więc moja opinia jest tylko moja.Ale na podstawie posiadanych informacji,nie zmienię swojej opinii.

I mam wielki dylemat na kogo głosować??????????

Jako przewodniczący Komisji Wyborczej od liczenia głosów.Jeszcze większy kac patriotyczny mnie czeka.

pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Mateo

#1573652

Najsmutniejsza jest postawa "na złość PiS zostanę w domu". Ja też miałem momenty wahań i niezadowolenia. Niepotrzebna rekonstrukcja, wyrzucenie AM z rządu. Ale to jest nic w porównaniu z zagrożeniami jakie dla Polski oznacza triumf PO. Że zagrożenie jest, wiemy w sumie od dawna, ale jak wielkie, tylko się domyślaliśmy. Ostatnie taśmy ujawniają stopień zagrożenia, który przechodzi wszelkie podejrzenia. Ci ludzie są całkowicie zaprzedani mamonie i władzom dwóch sąsiednich mocarstw
Można protestować, krytykować, zmusić do słuchania, ale nie odrzucać go w ogóle, bo to daje zwiększenie szans PO
Nie, ja na złość Polsce nie będę się dąsać.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1573667

Ja idę głosować, by prezydentem został pan Zysk z Poznania, a tęczowego Jacka Jaśkowiaka wywalić.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1573675

od zawsze

 

przecież diabłu

od zawsze o to szło

byś nie rozróżniał

co dobro a co zło

 

PS A jaki nasuwa się wniosek  z nawoływań Verity do nie uczestniczenia w wyborach samorządowych? Otóż osoby takie jak Verita - ujmując to delikatnie - nie interesują się wcale tym, co dzieje się  w ich najbliższym otoczeniu (i nie tylko). Tak więc wycieranie sobie przez takich osobników gęby tradycją narodową jest jawną kpina z tej tradycji, sięgającej głęboko w dzieje I Rzeczypospolitej.    

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1573629

takie beztroskie nawoływania,nawoływania do nie głosowania,a super tymczasem służą tym,co przez lata wyprzedwali Polskę za grosze

pozdrowienia z drogi do Dobrej Naprawy Polski ,Polski dla Polek i Polaków 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1573638

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Janek Kowalski został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Janek Kowalski

#1573635

Trzeba być wyjątkowym idiotą i kretynem w jednym, aby głosować na tą bandę grandziarzy, którzy od 30 - tu lat ograbiają Polskę i Polaków. Te kur.y powinno się wieszać !!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1573676