Ciotka Idy, czyli uniwersalny papierek lakmusowy

Obrazek użytkownika tadman
Kultura

Jak wielu zwolenników, jak również sceptyków wierzyłem, ze Ida dostanie to, co od dawna było ustalone, że dostać powinna, czyli Oscara. Ja spałem w tym czasie, a zwolennicy czekali na werdykt pokazywany w naszej TV na żywo.

O filmie mam jak najgorsze mniemanie, bo rozdrażniła mnie nachalna propaganda. Nie lubię, jak mi się coś wmusza na siłę i jak wielu z naszej nacji zapieram się wprost proporcjonalnie do serwowanych nacisków w prasie, radiu, TV i internecie. To jakieś bardzo płaskie jest, bo jeśli coś wykonuję, oddaję to zleceniodawcy/klientowi i czekam na ocenę mojego pracy i to nie tylko w gotówce, a tu serwują naciski, że film jest świetny i nie pozostaje mi nic innego, jak za taki go uznać.

Oliwy do mojej niechęci względem tego filmu i jego przesłania dodał sam reżyser, który jak ostatni dupek zrobił nam promocję polskiej wódki, a moze w domyśle nawet bimbru. Nie wiem, czy sponsorem nie był również pewien miłośnik silikonów z Biłgoraja. Obsobaczyłem dupka pod nosem i było git.

Zaglądam na niepopki, a tu wysyp postów o owym nocnym wydarzeniu. Były mało ciekawe peany na cześć i ku chwale, ale też zetjot uniósł sie ponad proste pohukiwania i wywołał ciekawą dyskusję. U tego ostatniego dało to bardzo ciekawe rezultaty i autor nie próbował nikomu wmówić, że tylko jego pogląd jest jedynie słuszny.

A takie podejście zapanowało pod postem bedącym peanem na cześć tego filmu i autor sekował niewybrednie tych co mieli odmienne zdanie od niego. Zdumiało mnie, że znany jako straszny sknerus ofiarował się przesłać mi 50 zeta i żebym oderwał 4 litery od kanapy, poszedł do kina i kupił sobie bilet. Czy 50 zeta za adres i numer konta bankowego to nie za mało? :))

Trochę powojowałem pod tym postem, a inni także i okazało się, że dawni sotniarze znowu mają opinię odmienną od reszty. Mam pytanie kto im dał patent na wskazywanie w co jeden z drugim blogerem ma wierzyć i to bezwzględnie. Kiedyś należało kochać i naśladować Ukrainę, a także walczyć za nią i zapomnieć o mordach na Wołyniu, a teraz zaś cmokać, że stetryczałe, znarkotyzowane, zgenderowane i potwornie zlewaczone Hollywood daje Idzie pośledniejszego Oscara za film nieanglojęzyczny.

Dzisiejsza dyskusja to doskonały papierek lakmusowy i pokazał mi, że sotniarze to element wybitnie niechętny Polsce i Polakom, a broniący jak źrenicy w oku dobrego imienia Ukraińców, nawet pospolitych morderców, i morderców sądowych pochodzenia żydowskiego. Chłopcy zapomnieli o hamulcach. A moze to syndrom brata Michnika?

Po tym wszystkim co wydarzyło się na niepopkach mogę powiedzieć, że ten dupek-reżyser nie mógł przewidzieć, że jego produkt spełni inną demaskatorska funkcję.

Jeśli ktoś chce coś o zdemaskowaniu niektórych piszących na NP to zachęcam do przeczytania komentarzy Trybeusa, Pawla.pc44 i Bibrusa w dyskusji pod zalinkowanym postem. przepraszam, bo inni też pomogli w tej pracy, ale ich nie będę tu wymieniał. Jeśli ktoś chce zapoznać się z nowym imydżem sotniarzy to tu rzeczony link.

http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/sukces-ida-zdobyla-oskara

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (20 głosów)

Komentarze

...to chyba i popkorn doliczył...rozrzutny się zrobił ostatnio :))))))))))pozdr

Vote up!
8
Vote down!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1467008

50 zeta, no to pański gest ma Janusz, hihihi

Vote up!
5
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1467023

To raczej test ciążowy....wykonany w 9 miesiącu.       Przepraszam.., inaczej nie mogę.Ale 5+

Vote up!
4
Vote down!
-3

Verita

#1467028

zwidy

 

w miesiącu marcu

ukazują mu się zwidy

które zaraz filmuje

jako antypolskie Idy

 

PS Zamiast wydawać przysłowiowy grosz na antypolskie barachło, lepiej nim wesprzeć chociażby Redutę Dobrego Imienia Polski. 

Vote up!
4
Vote down!
-1

jan patmo

#1467029