Pato Enojado albo "kłamstwo wołyńskie"

Obrazek użytkownika tadman
Kraj

Wydaje się, że bycie historykiem w Pcimiu dolnym daje patent na nieomylność i wpychanie prosto w gardło interlokutora pięknego polskiego słowa вы лежите.

Z kimś o takich manierach się nie rozmawia i zatrzaskuje mu się drzwi przed nosem, bo to relikt przeszłości, która nie odeszła w niebyt i gdzieś w jakiś Pcimiach egzystuje i robi porządek na swój strój.

Weźmy pod uwagę ludobójstwo, jakiego z niewyobrażalną nienawiścią dokonali na Polakach Ukraińcy. Nasz kochany Sejm tak ceni sobie opinię Ukraińców, ze nie odważył się uznać tego bestialstwa za ludobójstwo, tylko za masowe mordy o charakterze czystki etnicznej i znamionach ludobójczych.

A tu niepopkowa historyczka, w iście histerycznym stylu, donosi nam, że to co spotkało Ukraińców ze strony Polaków to ludobójstwo. Ciekawe gdzie i kiedy oraz kto tak to określił, kiedy nasz Sejm wzdragał się przed tak kategorycznym osądem. Może Prawy Sektor, a może inny okołomajdanowy twór, a może Juszczenko, całując małą Kaczyńską na Wawelu w rękę, czym wistował do Jarosława Kaczyńskiego, że przyszłość widzi wspólną.

Można by dużo pisać o tej skretyniałej histeryczce, która obraża wszystkich, ale po co, bo ona zwykły czynownik realizujący zadanie i może zamiast o niej to lepiej o tym zadaniu.

Kiedy po wielu bojach, ponoć polski, Sejm uchwalił wzmiankowaną wyżej kaleką ustawę to dla banderowców stało się jasne, że sprawa z tej strony jest zamknięta i nic im z naszej strony już nie grozi. Dlatego przystąpili, wzorem Niemców, do odwrócenia ról, gdzie oprawca może stać się ofiarą, a ofiara katem.

Bierność, ponoć polskich, władz zachęca neobanderowców do podnoszenia głowy, do szczucia, wichrzenia, bo stawka jest spora i jak mniemają, łatwa do uchwycenia. Najpierw związali koneksjami polityków, nawet tzw. opozycji, a teraz stawką jest opinia publiczna. Zdecydowane działanie w tej sferze może zaowocować przekonaniem Polaków, że to oni powinni dokonać ekspiacji za dokonane na Ukraińcach zbrodnie.

Żeby nie być gołosłownym to według OBOPu w 2003 aż 49% Polaków nie wiedziało nic, 17% "coś słyszało, ale dokładnie nie wie, o co chodzi", 20% "wie, ale mało" a tylko 14% "wie dużo" o ludobójstwie nacjonalistów ukraińskich w czasie II Wojny Światowej.

Skoro łżemedia tego tematu nie poruszają to już niedługo będzie można powiedzieć, że fakty dotyczące ludobójstwa na Wołyniu będą zupełnie obce i obojętne Polakom. Skoro w łżemediach ten temat jest nieobecny to solą w oku Ukraińców jest blogosfera, gdzie ludzie piszą otwarcie o mordach banderowców na Polakach.
Pokrywają się tu informacje świadków, coraz mniej licznych, wypisy i omówienia książek traktujących o tych sprawach, a także odczucia ludzi młodych, dla których te sprawy są swoistym odkrywanie nie tak dawnej historii, tak zamilczanej przez popularne przekaziory. To źródło informacji nie poddaje się cenzurze i stąd działania czynowników mające dostarczyć fałszywej informacji na ten temat.

Jednak jest wiele osób piszących w internecie na ten temat i dla nich elukubracje U2 nie są wiarygodne, bo pomimo strasznej reklamy nie jest ona znana, mimo iż pisze o sobie, że jest historykiem. Może pisać, ale to Aleksander Szumański jest człowiekiem doświadczonym, ucierpiała przecież jego rodzina i jego zdanie jest wiążące dla wielu czytających. Dlatego należy pana Alka zdyskredytować, obrazić, albo jak ostatnio jeden z czerwonej budki próbuje kadzić panu Alkowi.

Oni wiedzą, że pana Alka nie przekonają, więc idzie walka o młodych, aby odciąć ich od rzetelnej informacji o tych sprawach lub choćby uniemożliwić im zainteresowanie się tą tematyką lub w szczególności posiać ziarno braku zaufania do wersji opisujących gehennę Polaków.

A więc trwa walka, aby zdyskredytować wszystkich piszących o podłościach ukraińskiej bandery. Ta walka jest widoczna szczególnie na tym portalu, gdzie sotniarska banda stara się rugować blogerów o ustalonej renomie, dużej poczytności, a zajmujących się tą tematyką. W tych zabiegach dozwolone są wszystkie chwyty. Ataki trwają nieustannie, idą falami i zaangażowanych w to jest wielu sotniarzy.
Ostatnio zorganizowano posiłki, gdzie główną rolę gra Pato Enojado vel La Pasionaria, która kwacze: Hе відбулося!

Nie lekceważył bym sotniarskiej bandy, bo na zamówienie realizuje ona cel, który analogicznie do „kłamstwa oświęcimskiego” można nazwać „kłamstwem wołyńskim”. Jeśli komuś wydaje się, że mocno przesadzam to proszę zapoznać się z losem profesora Bogusława Pazia, a dla równowagi z zupełnym pobłażaniem dla ukraińskich studentów, którzy w podzięce za finansowanie im studiów w Polsce fotografują się w Przemyślu z banderowskimi symbolami.

Nie wiem, czy przypadkiem celem, który wyznaczyli sobie mocodawcy sotniarzy, nie jest dążenie do możliwości potraktowania każdego głoszącego „kłamstwo wołyńskie” tak, jak doktora Ratajczaka.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (23 głosy)

Komentarze

Aby nie było wątpliwości, zbrodnia ludobójstwa jest zdefiniowana w prawie międzynarodowym w Konwencji o Zapobieganiu i Karaniu Ludobójstwa:

http://niepoprawni.pl/blog/6496/co-to-jest-ludobojstwo

Vote up!
9
Vote down!
-4

Lotna

 

#1463913

"A studenci z Ukrainy? Dlaczego pisze pan, że odbierają pieniądze polskim studentom?

- Ukraińscy studenci mają w naszym kraju dużo przywilejów. Za darmo mieszkają w akademikach, a ich stypendia naukowe są kilkakrotnie wyższe niż naszych studentów. Koszt utrzymania jednego studenta z Ukrainy to od 2 do 40 tys. zł za semestr. Państwo (czyli polscy podatnicy) płaci te pieniądze za 15 tys. studentów zza wschodniej granicy.

Dlaczego miałoby tego nie robić? Przecież różnorodność na uniwersytecie to korzyść dla nauki.

- Nie mam nic przeciwko studentom z Ukrainy. Ale niech oni płacą za siebie i niech nie przebywają u nas kosztem naszych studentów. Hiszpanie, Niemcy czy inni obywatele Unii Europejskiej sami płacą za swoje studia. Ale spośród obcokrajowców aż połowa to Ukraińcy, czyli studenci spoza Unii, których finansuje się z naszych pieniędzy. Dlatego mówię przede wszystkim o nich."

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/01/dlaczego-prof-dr-hab-boguslaw-paz-stal-sie-obiektem-atakow/

 

Vote up!
9
Vote down!
-4

Lotna

 

#1463930

Twój cynizm przerósł himalaje, ja kadze Aleszummowi, a gdzie "omnibusie" sa komentarze pod wpisami tego blogera który od stycznia napisał na temat Ukrainy 10 notek, gdzie one są (moje znajdziesz). Gdzie byłes jak na twoim macierzystym portalu znanym ścierwomedium atakowali i atakuja Pana Aleksandra uzywając chamskie zwroty za ktore tu natychmiast spotkałby sie reakcja. gdzie sa tam twoje komentarze - opanuj sie i nie rób z siebie wiekszego P.I

 

http://aleszuma.neon24.pl/post/118462,wojna-na-ukraina-z-prowokacjami-w-tle#comment_1106999

pała z dziką satysfakcją

 

Z Panem Józefem z Londynu znamy się od lat i chyba lubimy swoje teksty, zapewne nie zawsze  zgadzając się merytorycznie. Ale to dobrze, daje to impuls myślowy.                                          Pozdrawiam z polubieniem Niepoprawnych                                                                        Alek Szumański nie z Londynu, tylko ze Lwowa, czasowo u kochanki w Krakowie.

 

i to dla mnie sie liczy a nie twoje wypociny

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1463919

...takie mam skojarzenia U-tu...:))

...ale co ciekwawe...histeria neobanderowska kwitnie...tzw "prawica", nie zrobiła "egzorcyzmów" po Krytyce Politycznej...albo grają w jednej drużynie :))pozdrawiam

 

Mieszcząca się na warszawskim Nowym Świecie Fundacja Otwarty Dialog, która powstała z inicjatywy Lyudmyly Kozlovskiej i która została założona w oparciu o doświadczenia i kontakty wyniesione z okresu Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie – reklamuje się przy pomocy zdjęć na których widnieje banderowska flaga!

 

 

Jak czytamy na stronach Fundacji:

– Celami statutowymi Fundacji są obrona praw człowieka, demokracji i rządów prawa na obszarze postsowieckim. Fundacja realizuje swoje cele poprzez organizację misji obserwacyjnych, w tym obserwacji wyborczych i monitorowanie stanu przestrzegania praw człowieka w krajach WNP, na bazie których są tworzone raporty i sprawozdania dystrybuowane następnie wśród instytucji UE, OBWE i innych organizacji międzynarodowych, resortów spraw zagranicznych i parlamentów krajów UE, ośrodków analitycznych i mediów.

Czy promowanie banderowskich barw, należą do obrony praw człowieka?

Jak udało nam się ustalić lokal w którym obecnie mieści się siedziba Fundacji należał wcześniej do Krytyki Politycznej i nazywał się „Nowy Wspaniały Świat”.

Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Marysi Pyż w przyszłym numerze tygodnika Polska Niepodległa:

– TVN i TVP promują różnych Maciejczuków i innych niby pomagającym biednym Ukraińcom, nazywając to ładnie: pomoc humanitarna, wolontariat. Fundacja Otwarty Dialog z Warszawy promuje pomoc Ukrainie z banderowską flagą w swoich oknach. Inni pomagali czym łaska, póki Ukraińcy nie zechcieli jeszcze więcej i jak zawsze za darmo. W świadomości tego narodu już jest zakodowane, że coś mu się za darmo należy. I to przede wszystkim od Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Nie wie nikt. Ale kto na tym zyskuje? Ta sama „demokratycznie wybrana władza”. Kto uważa inaczej, jest agentem Putina – pisze nasza autorka.

 

http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/607-ujawniamy-fundacja-otwarty-dialog-z-warszawy

 

Vote up!
11
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1463924

Pan Aleksander jest jednym z wielu blogerów, których lubię czytać, i nie przeszkadza mi że pisze na NEonie, a ma dar do pisania i oceniania rzeczywistości, choć moje patrzenie nie zawsze pokrywa się z panem Aleksandrem, to go szanuje i doceniam za jego pióro.

Pan Aleksander nie szuka żyda, tylko o tym pisze, a ty Tadziu i twój kumpel trybeus, każdego kto nie zgadza się zwami, od razu robicie żydami lub sotniarzami.

A teraz narzekacie że was leją, a kto będzie pozwalał na to, by go bezkarnie nazywano żydem czy sotniarzem

Vote up!
5
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1463950

...jakże żyda nie nazwać żydem...toż to absurd

Vote up!
9
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1463953

Ty już 4 lata temu, tu na NP opluwałeś równo, Ossala, Rospin, TŁ, JWP, Contessa, i paru innych

Vote up!
6
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1463960

...bo myślisz, że se dali opluć...ławeczki wzajemnej adoracji nie wolno było "tyknąć":))...między innymi dlatego dwa lata spędziłem na Nowym Ekranie...jak wróciłem, to dalej były pomruki ławeczkowych...no i niestety znów wszystko wróciło do "normy"...i jest następna "ławeczka" :)))

Vote up!
8
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1463966

Wiem jak było, 4 lata temu konwersowałeś, a dziś więcej wyzywasz, a mniej prowadzisz konwersacji, chyba na starość robisz się zgryzliwy

Vote up!
5
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1463983

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...nie da się konwersować z idiotami...

Vote up!
7
Vote down!
-9

http://trybeus.blogspot.com/

#1463993

A czy musisz zaraz ubliżać, nie stać cię na normalną rozmowę.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1463996

Grunt, że dajesz "dziką satysfakcję" resortowym dzieciom!

Tak trzymaj Tadman!

Pozdrawiam!

Vote up!
13
Vote down!
-7
#1463939

O sobie piszesz, że jesteś resortowym dzieckiem, bo każdy pisze za siebie, bo siebie zna najlepiej.

Vote up!
7
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1463957

Ty już dobrze wiesz, o kim pioszę, a takie infantylne przepychanki, to stosuj w śrubie okrętowej, a nie na powaznym blogu...resortowy chłopcze!

Vote up!
9
Vote down!
-7
#1463970

poważnie

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1463972

poważnie

Vote up!
8
Vote down!
-7
#1463973

No to super - pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1463979

Czerwona budka jeszcze otwarta, a nadzienie nie wie, że mógłby już iść spać, bo ekscesów już żadnych nie będzie. 

Vote up!
6
Vote down!
-7
#1463982

Zły adres, bo ja nie marynarz.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1463994

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wielu tych co piszą ciepło o banderowcach tutaj na tym portalu są ofiarami własnej nienawiści do Rosji. Nienawiść ta jest podżegana przez media , które wykonują polecenia naszych obecnych sojuszników czyli USA w ich globalnych planach.

 

Jednak wbrew propagandzie wielu ludzi instynktownie nie podda się narracji o Ukraińcach przyjaciołach Polaków a tym bardziej o fajnych banderowcach cokolwiek by nie myślało o Rosji.

 

Dla środowiska Sakiewicza każda Rosja to odwieczny i niezmienny wróg , któremu należy szkodzić nawet jeżeli przyniesie to zagładę dla kraju.

 

Podobnie w Rosji polakożerca może powiedzieć co za różnica Piłsudski czy Dzierżyński albo II Rzeczypospolita czy PRL , Dmowski czy Bierut- jednakowa swołocz.

Vote up!
6
Vote down!
-8

Kazek

#1463963

Dobra argumentacja, ale nie licz na to, że trafi ona do tych idiotów.

Środowisko sakieiwczowni gra na maksymalne skonfliktowanie Polski z Rosją i czy przypadkiem jest, że na tę samą modłę pierdzi cała IIIRP?  Pic na wodę, fotomontaż, albo fotoshop, chcąc być bardziej trendy.

Pozdrawiam!

Vote up!
9
Vote down!
-8
#1463992

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 Widać, że pisanie u nich o wdrażniu zasad "kłamstwa wołyńskiego" zapreszczeno, więc wolą pisać o czymś innym.

Vote up!
6
Vote down!
-9
#1463965

O Żydkach też zapreszczeno, hi hi!

Vote up!
9
Vote down!
-8
#1463971

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

U2 może.

A, miałem za komuny dyrektora, który był bezpartyjny. :D

Vote up!
6
Vote down!
-8
#1463978

...a może to był falstart :)) i U2 ugryzła się w dziób:))..ale poczekaj ino Qq dokończy projekt :))))))

Vote up!
8
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1463980

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Znam fajny przepis.

http://gotujmy.pl/pieczona-kaczka-z-jablkami,przepisy-drob-kaczka-przepis,221800.html?gclid=CKfqvY3qxsMCFU6WtAodMkgAiQ

A potem otwierasz okno i...

Vote up!
7
Vote down!
-9
#1463986

...przepis przepisem, ale pacz, co une z tym kurnikiem zrobili:))... a taki fajny był :))

 

Vote up!
9
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1463988

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tadman nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Podawałem przepis na kaczkę pieczoną, a tym czasem...

 

Tak wyglądała kaczka przed obróbką termiczną:

Panie Krzysztofie ...

Ula Ujejska - 3 Lutego, 2015 - 16:13

Łże Pan w tej materii z pełną premedytacją i wije się jak piskorz.  Teraz już nie mam wątpliwości czemu ma służyć Pańska pokrętna notka ... na pewno nie Polakom i Ukraińcom, powiem to delikatnie. Nie wstyd Panu ?

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1463990#comment-1463990 © Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę. 

A tak wygląda kaczka ugotowana:

Panie Krzysztofie

Ula Ujejska - 3 Lutego, 2015 - 23:43

Jedyne co Panu zarzucam, to nierzetelność dziennikarską - wypunktowałam to i tutaj i na NB.Pan sobie nie zdaje sprawy z tego, że czytają nas także Ukraińcy

Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/1463990#comment-1463990 © Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :) <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę. 

Vote up!
6
Vote down!
-9
#1463998

Szokujace odkrycie - szokujące

Jakaż merytoryczna dyskusja

Vote up!
7
Vote down!
-3
#1464002

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jaki projekt? Napisz coś na ten temat, bo nie chcę być zbawiany na siłę. 

Vote up!
4
Vote down!
-9
#1463987

...nooo, ten "ważny projekt"...złośliwi szemrają, że pono odkrył jakiś bozon:)))

Vote up!
7
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1463995

:D:D:D

Vote up!
5
Vote down!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1464012