Czy nie czas już zmądrzeć panie Jazgdyni?

Obrazek użytkownika tadman
Kraj

Bloger jazgdyni wywołał mnie niejako do odpowiedzi i miałem dać mu komentarz bezpośrednio pod jego postem, ale sotniarze przywaliliby go minusami, więc puszczam polemikę w swoim blogu, bo tutaj każdy z nich ma tylko jeden głos i notka może dalej wisieć na NP.

Zacznijmy od zacytowania pozywającego mnie jazgdyni, który w swojej notce http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/jak-tu-qa-zyc-panie-tadman

"Tylko ja nie rozumiem, dlaczego ta malkontencka nędza znalazła sobie miejsce w prawicowej blogosferze? Oni słowa złego nie powiedzą o Komorowskim, Tusku, Sikorskim, czy Kopaczowej i reszcie tych zbójców."

Właśnie to wypisane credo świadczy o pewnych brakach blogera w zakresie znajomości zasad działania ludzi w grupie. Może, aby sprawę wytłumaczyć dokładnie i raz na zawsze, to zaczniemy od roślinek. Każdy ogrodnik ma w swoim ogrodzie sporo różnych roślin: od jednorocznych, poprzez byliny, a skończywszy na krzewach i drzewkach owocowych. Ogrodnik, który ma w nosie pracę, to puszcza uprawę na żywioł i w konsekwencji nie zbiera plonów, bo wszystko rośnie na dziko, jedne rośliny głuszą drugie, drzewa wybijają w wilki, a krzewy i uprawy głuszy perz. A wystarczy tylko spulchniać ziemię, nawozić, odchwaszczać, przerywać warzywa, przycinać krzewy i drzewa.

Czy jazgdyni coś już kapuje? Jeszcze nie? To może przykład bliższy ciału, a więc rodzina.

Jeśli kobieta po gimnazjum, jest w stanie prawidłowo czytać to co dzieje się w rodzinie i zgodnie z poczynionymi spostrzeżeniami wyciągać stosowne wnioski, a następnie wdrażać działania typu nagrody, pochwały i w ostateczności kary. Dlaczego ta kobieta tak się zachowuje, że nawet potrafi strzelić synka w ucho? Dlaczego nie zgadza się na palenie papierosów, picie alkoholu w wieku szczenięcym i nie uznaje tłumaczeń, że Jasiu też pali i rodzice mu pozwalają? Dlaczego sprawdza zeszyty i odrobienie lekcji? Dlaczego chodzi na wywiadówki? Dlaczego nie pobłaża i złe nawyki i zwyczaje stara się wyplenić?

Czy teraz coś dotarło do jazgdyni? Jeśli nie, to ja mu wyłożę.

Każda matka i każdy rodzic kocha swoje dziecko. Jeśli jazgdyni boi się tego słowa to powiedzmy, że każdemu z rodziców zależy na swoim dziecku i nie pobłaża mu, bo chce by wyrosło na porządnego człowieka. Rodzic, który dziecku pobłaża, wychowuje je według zaleceń dr Spocka to na starość często gorzko płacze.

Jeśli nie masz w tej materii dużego doświadczenia to zapytaj Danusię.

Reasumując. Nie czepiam, nie czepiamy się PO, bo robią to szalone kaczki i inne blogerskie indywidua udające tuzów blogosfery, a ja i mnie podobni czepiamy się PiSu i jak ja dzisiaj Wojciecha Cejrowskiego, bo na zasadzie sprzężenia zwrotnego chcemy dać im sygnał, jak wyżej opisana matka, że dziadostwo i podpucha u nas nie przejdzie i muszą trochę nad soba popracować, aby spełnić nasze oczekiwania. Wytykam, wytykamy im to i owo, bo nam na nich zależy i chcemy, by byli lepsi i by sami znaleźli spełnienie w sprawowaniu ważnych dla Polski funkcji z pozytkiem dla niej i dla nas.

Nie powiem, że podobni jazgdyni nie kochają PiSu i Wojtka Cejrowskiego, ale kochaja miłością złą, często toksyczną, niestawiającą przed obiektem uwielbienia żadnych wymagań. To jest cholernie krótkowzroczne i za jakiś czas zapłaczą nie tylko oni, ale my wszyscy.

Porozmawiaj szczerze z Danusią, bo to ona podejmowała takie decyzje.

Powodzenia, może nie strzeli Cię w ucho. 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (23 głosy)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

problem pis-u i wychowania lub inaczej psychoterapii behawioralnej.Już niejaki tzw próbował to wszystko tłumaczyć ,tylko bardziej dosadnie i krótko.Prawie nikt tego nie rozumiał.Może teraz zrozumieją .Pozdrawiam wszystkich myślących.A tych mniej myślących też...ale pod warunkiem "..pójdź dziecię,ja cię uczyć każę...."

Vote up!
10
Vote down!
-12

Verita

#1457241

Jeżeli my prawdziwie kochamy, szanujemy Polskę, na niej nam zależy, szanujemy samych siebie to właśnie tak postępujemy jak opisałem.

Jeśli ten post nie trafi do nich to wtedy bedę wiedział, że to nie jest nawet toksyczna miłość, ale coś gorszego. Teraz piłka po ich stronie.

TzW, szczególnie ostatnio był świetny, a zauważ jak go tu niektórzy, nie wytykając palcem, wspominają obecnie.
Dzięki Verito za przypomnienie mi i innym TzW.

Vote up!
11
Vote down!
-10
#1457244

Bloger  TzW jest wiecej niz swietny, wręcz w znakomitej formie

ciekaw jestem czy podzielasz opinie TzW o naszym portalu 

 

Vote up!
11
Vote down!
-3
#1457249

skoro wasz autorytet TzW pisze ze nie wraca do tu  cyt. "zydowskiego szamba"  to co wy "czystej krwi polacy" tu jeszcze robicie ? .

Tez sie paplacie !!!

wstydu za grosz nie macie

Vote up!
9
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1457288

Szambo trzeba od czasu do czasu czyścić .

Vote up!
6
Vote down!
-6

Verita

#1457345

Zastanawiam się czy Zawiedzony też nim nie jest.

Te teksty w liczbie mnogiej, te połajanki, pouczenia, wykrzykniki.... i chociaż jest tutaj od bardzo niedawna... ta "dogłębna" wiedza na temat wszystkich... masz rację, że szambo :)

 

pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-10

Astra - Anna Słupianek

#1457346

Tego nikt nie może wiedzieć. Można się domyślać po sposobie wyrażania. Pisanie pod wieloma nickami to częsta przypadłość nowych użytkowników Internetu. Kiedyś w domu był jeden komputer, więc taki wielonickowicz często robił pomyłki i ujawniał się przez przypadek. Teraz mamy urządzenia mobilne, więc trudniej jest o wpadkę takiemu wielonickiwiczowi. Natomiast takie pisanie na określonym forum pod wieloma nickami, nie dość, że jest dziecinne, jest również lekceważeniem forumowiczów.

Vote up!
8
Vote down!
-1

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457349

Widzisz Leopardo, w tym punktowym matrixie.. tworzeniu jakiś grup nacisku i wzajemnej adoracji to ma sens.

Wzajemne punktowanie i atak, w sumie jedynie za to, że różnimy w ocenach polityków ? i to tylko niektórych?

To jest chore, cała ta agresja tutaj... i zdziwienie, że zaczynasz się bronić jak jakieś zwierze osaczone przez wilki.

Na dłuższą metę dajesz sobie spokój z takim portalem i może o to chodzi...

 

pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1457354

Masz rację, że w budowaniu jakiś grup wzajemnej adoracji ma to sens. Jest to jednak śmieszne i dziecinne. Wiesz, przytoczyłam tutaj relację koleżanki. Ona też zastanawia się dlaczego u jej wujka wystąpiła tak agresja? Ona myśli, że to sprawa wieku. Trudno mi powiedzieć, może ma rację, a może nie. 

Ktoś kiedyś napisał o rozbijaniu portali. Nie znam się na tym. Jednak patrząc choćby na realny świat, to nie przychodzimy do domu, w którym traktują nas wrogo. Kiedyś napisałam, że powinno się przekonywać osoby nieprzekonane. A miejscem, gdzie można spotkać takie osoby są portale obce ideologicznie. Nie każdy jednak ma odpowiednią odporność psychiczną, aby to robić. Ja jej nie mam. Dlatego nie rozumiem tej agresji wobec Ciebie. Przecież można przeczytać co piszesz.

Jednak podobno jest jej wytłumaczenie. Człowiek, który przeżył PRL ma niektóre sprawy wdrukowane w swojej głowie. Wtedy nie było mowy o krytyce jedynej słusznej partii. Dlatego powiela to zachowanie w stosunku do swojej ulubionej partii. Taki mi powiedziano.

Vote up!
6
Vote down!
-3

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457365

To powielanie zachowań z PRL, nawet język ten sam :) Kto spostrzegawczy ten zauważy..

Dlatego nieraz kpiłam, przytaczając ich słowa "wicie, rozumicie".. to jest to!

Ale nazwijmy rzecz po imieniu, to jest mentalność ubecka, agresywna i ona niszczy !!

 

// Dlatego nie rozumiem tej agresji wobec Ciebie. Przecież można przeczytać co piszesz.//

Można.. tyle, że to nie ma znaczenia... nie przeszkadza nawet po przeczytaniu tych tekstów nazwać mnie agentem putinowskim, dasz wiarę? mnie rusofobkę ! :)

To oczywiście przesada i przenośnia, ale można wobec takich zachowań, jak tutaj, lepiej zrozumieć gorycz tamtych Polaków więzionych za zdradę... to jest ubecka mentalność, niepolska...obca...

 

Vote up!
8
Vote down!
-7

Astra - Anna Słupianek

#1457378

Kto Cię czyta, ten wie, że bronisz marszałka Piłsudskiego jak lwica. Choćby za to już można Cię cenić :) Wczoraj szukałam pewnej książki i zobaczyłam moją ulubioną książkę z dzieciństwa "Mała księżniczka". Zaczęłam ją czytać. Ta dziewczynka postanowiła zachowywać się jak księżniczka (grzeczna i uprzejma) mimo wszystkich upokorzeń jakie dostawała. Ile musiało być w niej hartu ducha i niezłomności, aby wytrwać w takim postanowieniu. Oczywiście jest to powieść, ale myślę, że warto brać z niej przykład. Nie jest to łatwe :) Tak mówił bł. ks. Jerzy Popiełuszko: Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj! Dasz radę :)

Vote up!
7
Vote down!
-2

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457391

kat 2014-12-28 [22:19]
Jazgdyni
reakcja prawidłowa.stop.tadman to idiota.stop.pisz tak dalej .stop. Pozdrówka.stop
Vote up!
10
Vote down!
-7

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1457268

Jeżeli nie zrozumiałeś tego, co wyłożyłem jak krowie na miedzy to trudno, tylko nie jojcz później, że chciałeś dobrze a źle wyszło.

Z drugiej strony jak dobrze, że wielu ludzi zlekceważyło Twoje nawoływania do coming outu i pisanie pod własnym nazwiskiem, bo to chroni przed takimi przyjemniaczkami jak Ty i Twoi totumfaccy sotniarze; prrzynajmniej nie ma szargania nazwiska.

Tak szczytne niegdysiejsze deklaracje, a ich realizacja wyraźnie gówniana i konfrontacyjna. Cóż, niezrównoważenie emocjonalne to przypadłość, która często dotyka wilków morskich wyrzuconych emeryturą na ląd.

Vote up!
11
Vote down!
-10
#1457277

 

Mówi się, że piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami, ale dobrymi wysiłkami wybrukowane jest niebo. – J. Twardowski.
 
"Lemingi Bis". Tak określiła członków swojej rodziny moja koleżanka. Miała na myśli jedną osobę. Jak zwykle w drugi dzień Świąt wiele osób udaje się na rodzinne spotkania. A na takich spotkaniach mówi się też o polityce. Tych kilkanaście osób było zwolennikami PiS-u, jednak wiele osób zaczęło zgłaszać swoje zastrzeżenia co do działania tej partii (uogólniam). Jak to się skonczyło? Otóż, jedna osoba, po siedemdziesiątce szła w zaparte. Czyli zero argumentów, obrażanie pozostałych członków rodziny. Jak się nie zgadzasz z nim to jest lemingiem, zdrajcą itd.
— To Ty jesteś lemingiem — usłyszała ta starsza osoba od mojej koleżanki.
— Bo nie dbasz o Polskę, tylko o siebie i partię, którą ślepo wielbisz — mówiła.
— A prawdziwa cnota krytyki się nie boi — powiedziała koleżanka.
Koleżanka później miała dylemat. Czy krytykując niektóre posunięcia tej partii można mnie nazywać zdrajczynią? Czy oni są ponad wszystko? Wierzę Jarosławowi, ale on to nie wszyscy. Nie idę na wybory — stwierdziła. Inni ją poparli na tym spotkaniu. Czyli piętnaście osób będzie mniej z tego żelaznego elektoratu. Czy im przejdzie do wyborów? Nie wiem.
 
Myślę, że lepiej  zostawić swoje wysiłki i poczekać. Może w PiS-ie nie chcą żadnych zmian? Nie chcą nowych zwolenników, nowego otwarcia, wystarczy im to, co jest. Po co się wtrącać? Mają takie prawo, aby wszystko robić po swojemu.
Vote up!
11
Vote down!
-3

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457294

"Czy krytykując niektóre posunięcia tej partii można mnie nazywać zdrajczynią? - oczywiście, że nie. Problem leży w sposobie krytykowania. Gdy krytyka jest merytoryczna, dotyczy konkretnych spraw, programu - można o tym dyskutować, mieć swoje przekonania, argumebty. Jeśli natomiast nic takiego nie ma, jest totalna krytyka, to jak się do tego ustosunkować? Można oczywiście dopytywać, w czym rzecz, ale jest regułą, brak odpowiedzi. Można więc nie reagować, lub zareagować prostacko: leming, dureń idiota lub zdrajca.. Jeśli interlokutor powiela bez argumentów zarzuty - jak inaczej zareagować, jak nie bluznąć?

Zdarzyło mi się na antenie RM zarzucić JK pewne niedociągnięcia - odpowiedział przecież, może niezadowalająco, ale z kulturą. Więc - dopuszcza krytykę. Nie znam partii, ugrupowania czy człowieka, któremu nie mógłbym postawić zarzutu: To mi się nie podoba, czy tamto... Czy to nie zakłada jakiejś utopii? Jeden uniform dla wsiech?

Pozdrawiam serdecznie i noworocznie: wszystkiego najlepszego dla Ciebie i wszystkich...

Vote up!
7
Vote down!
0

Stasiek

#1457296

No właśnie, sposób krytykowania. W tym wypadku szły argumenty ze strony tych kilkunastu osób. Natomiast nie było odpowiedzi na argumenty, tylko epitety do koleżanki jak zdrajczyni, zachowujesz się jak agentka itd. Może to kwestia wieku, bo ludzie w starszym wieku są bardzo napastliwi jak im się nie przyznaje racji. 

Jednak takie zachowanie odstręcza ludzi. A przecież zwolenników PiS-u często nazywa się oszołomami. To czarny Pijar. Z takim Pijarem należy walczyć ze wszelkich sił, pokazać, że jest inaczej. Należy pokazać, że jeśli dana osoba nie zgadza się z inną to wypada ją przekonać, podchodzić do niej z życzliwością, a nie z wyższością i butą oraz z jej obrażaniem.

Dziękuję za życzenia, wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Twoich Bliskich :)

 

Vote up!
8
Vote down!
-2

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457335

Nie całkiem się z Tobą zgodzę. Starość, to przecież mądrość? Wyrozumiałość?. Któż to był w greckim Aeropagu? Oczywiście mogą również tworzyć "zatwardziały beton", ale to raczej nie potrafiący samodzielnie myśleć, lub skrajnie zmanipulowani. Znam wiele osób patrzących na PiS krytycznie, ale na każdy publiczny atak reagują alergicznie (ja czasem też), ale to wynika, jest reakcją na bezpardonowe zwalczanie, właśnie tworzenie  "czarnego pijaru", pełnego inwektyw i nienawiści; stąd każda krytyka jest traktowana wrogo. Myślę, że ta reakcja na "koleżankę" wynikała raczej ze złego odbioru, a nie z faktu samej krytyki. Czegoś zabrakło. Problem dalszy - to to, że została już "zaszufladkowana". Tylko spokój może nas uratować...; zresztą to wynika i z Twojego wpisu.

Masz kapitalny podpis :)

Vote up!
4
Vote down!
0

Stasiek

#1457350

Widzisz, starość jest pojęciem względnym. Nie pamiętam dokładnie jak było w Grecji, ale kiedyś stary to był człowiek po piędziesiątce. Czyli obecnie w wieku dojrzałym. Poza tym starość u różnych osób objawia się nie tak samo. Podobno to suma charakteru i cech wynikających z wieku.

Ja podobnie jak Ty reaguję na publiczną krytykę PiS-u w ogólnodostępnych mediach. Bo nie jest rzetelna, tylko napastliwa. Taka mentalność Kalego. Być może taka krytyka doprowadza do tego, że człowiek alergicznie zaczyna reagować na bliskich. Czego tam zabrakło? Według mnie cierpliwości. Jednak młodzi ludzie nie mają jej za dużo i trudno ich za to winić. A inni też nie należeli do spokojnych osób. To zrobiło się gorąco.

Masz rację, że spokój może nas uratować. Poza tym wydaje mi się, że zwolennicy PiS powinni wszędzie przeciwstawiać się temu czarnemu Pijarowi swoim spokojnym i godnym zachowaniem, nawet jeśli po drugiej stronie mają niezbyt grzeczną osobę.

Dziękuję za uznanie mojego podpisu :) Gdyby nie Rebeliantka, to by go nie było. Parę lat temu prowadziła pewną akcję, chciałam ją jakoś podnieść na duchu. A ładnie pisać nie umiem, więc wymyśliłam to serduszko jako wspacie dla niej.

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457375

A rozwiązanie takich dylematów jest niezwykle proste:

1. Jeśli uważasz, że na Twoim terenie PiS połaczył sie z sitwą, to bierz sprawy w swoje ręce - organizuj ludzi - I WYGRYWAJ !

2. Jeśli uważasz, że w Polsce rządzą złodzieje, zdrajcy na obcych usługach czy nieudaczniki etc. Nie bądź bierna, nie czekaj aż ktoś coś z tym zrobi  za Ciebie - organizuj się - bierz sprawy w soje ręce - I WYGRYWAJ !

Jesteś skazana na zwycięstwa - jeśli tylko zechcesz.

Chcesz żyć w Polsce sprawiedliwej,
Wolnej pięknej i uczciwej ?
Chwytaj mocno szable w dłoń,
Bolszewika goń goń goń !

Ja tak zrobiłam TUTAJ.

Sitwie bez walki nic nie oddam - innej drogi nie ma - tylko nasza indywidualna aktywność zmieni nie tylko PiS, ale i odzyska Polskę.

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-2
#1457298

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...jaka szybka ta zaczadzona kaczka...:))powinszować gotowości :))

a może napiszesz jaki jest stosunek pisu do żydków kaczko?

 

Vote up!
10
Vote down!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1457300

Trybie, pożyjemy zobaczymy.

Ja bym zapytał profesora Jędryska, jak wyglądały rozmowy o miejscu na liście PiSu we Wrocławiu i dlaczego był tak nisko? Ale chłop się nie przejął, zrobił trochę szumu wokół swojej osoby i wygryzł z reprezentacji PiSu jakiegoś namaszczonego.

Ja bym Twoje pytanie zamienił na inne i bardziej strawne, pozornie, a mianowicie jaki jest stosunek PiSu i co w tym zakresie robi, by ludzie odzyskali swoją własność ukradzioną w majestacie komuchowatego prawa, które przyklepano po Magdalence i ludzie jak nie mieli swej prawowitej własności, tak nie mają. Termin zakładania sprawy ws majątków utraconych na Kresach właśnie minął i po tym czasie nie dostanie się nawet jednej złotówki.

Wystarczy przeczytać u KOSSOBOR, jak załatwiono rodzinę Wedla, a nawet sprawę poprowadzono w sądzie tak, że nie mogli zabronić PEPSI używaniaich rodowego nazwiska.

Z tego co wiem, to większość polityków plącze się okrutnie w tych sprawach, ale kiedy trzeba było głosować w Sejmie ws tych 65 mld $ to nie mieli najmniejszych wątpliwości. Z tego wynika, że papiery, które zdobyło STASI, GRU. BND, CIA czy MOSSAD znaczą o wiele więcej niż głos własnych obywateli, nawet jak ws lasów państwowych podpisy pod petycją złożyło 2,5 mln Polaków.

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1457310

Zmiany personalne w antypolskim systemie nic nie zmienią, dalej będzie to ten sam system. Jak stary walący się dom, nadający się jedynie do wyburzenia, który chce się naprawiać poprzez wymianę żyrandola. Wszystko w kółko jest przerabiane od dziesięcioleci, a ludzie wciąż nabierają się na te proste triki, że jakiś Sikorski z PIS to wielki 'mąż stanu", a Gowin z PO to "szuja" i tak sobie tym kręcą, że w TVN i GW mówią, iż Kaczyński to patriota, a w GP iż PO to partia postępu, dzielą Polaków na lemingów i moherów, rozgrywają jak chcą, dzielą nawet rodziny, czy przyjaciół blogerów by skakali sobie do gardeł w myśl partyjnych interesów, chociaż partie mają jeden interes, rozbijać Polaków, nie dopuścić do jedności, a prawda jest taka, że te partie to jedność, a opozycją wobec nich są wszyscy Polacy i dokąd wszyscy tego nie zrozumieją, będzie ten magiel, ta wzajemna łupanka trwała. Mam jej dość, już nawet publikować mi się nic nie chcę, bo emocje są tak wielkie w prostych sprawach, że wszelka polemika jest niemożliwa, a jedynie gówniarska nawalanka, prowadzona przez zdziadziałych ludzi, zwłaszcza tam, gdzie oponent nie potrafi znieść prawdy. Niech Pani wie, że każdy z politycznej wierchuszki, niezależnie, czy będzie z SLD, PIS, PO, czy RN, by znaleźć się na świeczniku, jest już tak uwikłany w rozmaite układy, że ciężko nazwać go przyzwoitym człowiekiem - takich nie zaprasza się do mediów, a bez mediów politycy nie istnieją. Pani to wie, każdy o tym wie, niezależnie od sympatii, ale akceptuje Pani to, bo tak łatwiej i przyjemniej się żyje. 

 Pani piszę o "walcę", dla mnie jednak pogadanka w telewizorze to nie walka, proszę przełączyć kanał, być może będzie akurat jakiś film wojenny, a wojny to zawsze są polityczne, więc zobaczy sobie pani jak wygląda polityczna walka :) To o czym Pani piszę, wymyka się znanym mi definicjom słowa walka, prędzej użyłbym na Pani miejscu terminu pyskówka. Źle sformułowała Pani zdanie. Winno brzmieć chyba "Sitwie bez pyskówki nic nie oddam..."

 Acha! Ja uważam że politycy PiS nie połączyli się z sitwą, oni ją współtworzyli przy okrągłym stole i w Magdalence, tylko skierowano ich na trudne pole kanalizowania nastrojów społecznych, ale są w tym perfekcyjni, raz za razem je genialnie wyciszają, by ten układzik mógł sobie trwać, wraz z sielanką wielopartyjnej siłą narzuconej niedemokratycznej "demokracji parlamentarnej".

Tylko że to wszystko zostało już wielekroć napisane...

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1457302

Mój komentarz był dla inteligentnych ludzi :)

PS.

Taka rada na przyszlość: Proszę mi nie przypisywać swoich kompleksów.

Jestem  wolna i dzika Kaczka ! ...poniał ?

Również zdrowia życzę :)

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1457303

Spokojnie, tak tak... jest pani wolna, ten system jest piękny... Czajkowski (bard) śpiewał swego czasu o tabletkach dla chcących wierzyć w demokrację - gdzie pani się zaopatrza? Chętnie bym kupił i też bym nie miał "kompleksów" :) 

 Mój znajomy kiedyś apap popił piwem, wydawało mu się, że jest samochodem i Nowochucką wzdłuż przemierzał biegiem do domu, widzę że pani tabletki też mają skutek uboczny, ale niech Pani będzie, że jest Pani Kaczką. Pozdrawiam Serdecznie i cieszę się, że odnalazła Pani szczęście.

 

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1457305

... a ta ulica Nowochucka.... , to na cześć Chucka Norrisa ? To był u was ?

ps.

.... tak pięknie poproszę : odwal się od Uli i proś Boga aby to nie była Ossala.... bo zrobi z ciebie wiatrak !

roger

Vote up!
9
Vote down!
-3
#1457314

Cześć Roger! Nie wiem czy jest Ossalą, być może wówczas brała inne tabletki, niemniej teraz uważa, że jest drobiem, ale nie takie cuda widziałem, bo jest nawet taki politruk, też wierzący w ten system, który twierdzi że jest babą, może to samo łyka. Kaczka to jednak zawsze milsze stworzenie, niż esbek w spódnicy. Niemniej, te leki i ten system winno się wpierw przetestować na zwierzętach zanim poda się go ludziom, bo ludzi zezwierzęca, ale dla mnie to zabawne. Tobie Pani Ula wmawiała że jesteś wiatrakiem? Niezłe jaja, chyba na Sylwestra nigdzie nie pójdę, bo już się ubawiłem :) 

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1457333

Skoro Aśćka tak często powątpiewa w inteligencję interlokutora to chyba ma sama z tym jakoweś problemy. Niestety w tym wątku tego nie rozwiążemy.

Vote up!
8
Vote down!
-7
#1457306

A ja tak z pamięci zacytuję...

...Wojciech Cejrowski - Wszystkich WON!"

'

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1457317

Sprawdź to. Bo ja zrobiłam to na szybko i mogę się mylić. Oglądałam program Pośpieszalskiego (urywek z "wszyscy won") i Cejrowski tam mówi "wszyscy won" o sędziach z dawnego układu i innych z dawnego układu (PRL).

Vote up!
11
Vote down!
-1

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457329

Rzeczywiście, mówi o sędziach, milicjantach, urzędnikach dawnego systemu - ale czy ten dawny system odszedł?.

Jaruzelski pochowany z honorami, Kiszczak grozi - mam haki na wszystkich, synowie i córy funkcjonariuszy tzw. 'dawnego systemu' - wszystkie media, TV, radio, prasa.

To nie jest 'dawny układ' PRL - mimo zmiany nazwy, trwa dalej

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1457334

Cejrowski mówił to kilka razy, zarówno w sprawie sędziów, jak i polityków, ale on nie jest autorem tej "idei", to się pojawiało już jako postulat w czasie strajków 89-90 o ile dobrze pamiętam  (mylić się mogę o rok, bądź dwa) przeciwko komuchom i Mazowieckiemu, później było to podnoszone też przez wiele środowisk (od prawicowych do lewicowych). Media, aparat represji i polityka - to jest ten system i tego, w moim mniemaniu dotyczy - Wszyscy Won. Pozdrawiam!

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1457337

Burek ma rację, to taki "zrewitalizowany PRL" :) Lju, dobrze, że o tym napisałeś. Bo później takie zdanie zaczyna żyć swoim życiem. Tak jest z Jankiem Wiśniewskim :(

Vote up!
8
Vote down!
-2

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457340

Otóż to!

Vote up!
4
Vote down!
-1
#1457331

Link pokazuje, że nie można otworzyć strony, popraw go.

Pisałam o mojej koleżance, nie o mnie! Jeśli o mnie chodzi to pracowałam dwadzieścia lat społecznie na rzecz ludzi, teraz to nazywa się za darmo. Musiałam zrezygnować z tej pracy, bo zajmuję się od paru lat matką, która jest osobą leżącą. Gdyby nie to, to dalej byłabym aktywna w realu, a nie w Internecie! Bo praca w realnym świecie jest o wiele ważniejsza! Czy ta moja praca miała sens? Ja byłam jedynie maleńkim trybikiem, ale dzięki takiej pracy tysięcy osób możemy pisać sobie w Internecie. Uprzedzając dalsze pytania, jestem zlustrowaną osobą przez IPN, inaczej nie mogłabym wykonywać moich społecznych obowiązków.

 

Vote up!
7
Vote down!
-2

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457319

Niestety, tamtego wpisu edytować już nie mogę, więc powtórzę tylko ostatnie zdanie z linkiem.

Ja tak zrobiłam  TUTAJ

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1457379

Dziękuję za link. Komentarz można edytować, dopóki nie ma pod nim odpowiedzi. 

Przeczytałam i tutaj wklejam część tej pracy u podstaw, bo to ważne.

"Trzeba się perfekcyjnie zorganizować i wyjść do ludzi z informacją, z programem dla lokalnej społeczności i dla Polski. Trzeba postawić na ludzi sprawdzonych którym ufacie i znanych na waszym terenie. Musicie tworzyć lokalne własne małe media - to nic że na tym nie zarobicie, Waszym zyskiem będą ludzie którzy Wam ufają - każda ulotka na wagę wygranych wyborów. Nigdy dość odkłamywania łże propagandy - wszędzie gdzie tylko ktoś chce rozmawiać o tym co jest, co nas boli:  w sklepie, w kolejce do lekarza, w  miejscu pracy, w sieci itd."

To wszystko jest bardzo ważne. Jednak najważniesze jest to Trzeba perfekcyjnie się zorganizować. Czyli mamy działanie w grupie. To powtarzałam zawsze, tutaj też. To nie czas na bycie primadonnami, to wspólne działania. Wspólne wspieranie się w określonym celu. A tym celem jest Polska. 

Gratuluję bardzo dobrze wykonanej pracy :) A nie była to łatwa praca.

Vote up!
4
Vote down!
-1

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457388

...jeśli Twoja koleżanka bije się z myślami czy jest zdrajczynią, to co ja mam powiedzieć, ja jestem w PiS i jeszcze rok temu też biłem się z myślami, ale niestety dziś mam dylemat większy, czy trwać i utrzymywać te fasady choćby składką partyjną, czy działaniem na wizerunek tejże partii, która nie czarujmy się ma w rzyci swoich pretorian kiedy ci już odwalą swoją robotę w terenie...czy zostawić to w cholerę,

...zadaję też pytania posłance, która niestety jest osobą totalnie niekompetentną, która nie odpowiada na pytania wprost, wręcz kluczy, aby zdezorientować, cały czas ma frazesy na ustach o (ryżym donku, ), dokładnie tak, jak niektórzy tutaj ślepi fanatycy, kto chce sobie zadać trud to niech zobaczy jaki wynik osiągnął PiS w powiecie nowotarskim, totalna klapa...

...mam dylemat, czy markować swoją facjatą partię, która jest totalnie nieskuteczna...raczej skłaniam się, aby opuścić szeregi, choć szkoda mi tych ludzi, z reguły to osoby starsze, które mają zapał i wierzą w ideały, młodzi się nie garną, bo praca za friko jest nie atrakcyjna, może ta Ula kaczka zgromadziła młodzież ale w większym mieście, co jest tożsame z awansem w partii i realnymi kiedyś profitami, no nie czarujmy się, to jest polityka, brudna i śmierdząca ...

powiedz koleżankom Leopciu, że ich przemyślenia i argumentacje są w pełni dojrzałe, mają rację...pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
-11

http://trybeus.blogspot.com/

#1457299

"młodzi się nie garną"

Jak to nie. Przypomnę kibicowską akcję "Donald matole - twój rząd obalą kibole", pisowskie zaangażowanie się wówczas i nazywanie kibiców "prawdziwymi polskimi patriotami", te próby zbliżenia ich do PiSu i stworzenie młodzieżówki, a po majdanku, po meczu w trakcie którego kibice wywiesili antybanderowską oprawę, zostali przez GP okrzyknięci "agentami Putina" i sprawa się je..a. We wspólnym projekcie medialnym TVN i GP (!) (Espresso TV, nie wiem jaka jest zależność, ale gdy ranna była ukraińska propagandzistka, TVN i GP mówiły o "naszej dziennikarce") nie zostawiono na nich suchej nitki. Teraz piszą o nich albo źle, albo wcale. Młodzi ludzie nie są tak podatni na płytkie manipulacje, jak ludzie starsi, których latami indoktrynowano, by dzisiaj bezkrytycznie łykali polityczne kłamstwa. W czasach ich młodości wmawiali sobie że telewizja zawsze kłamie, zaś opozycyjne media zawsze mówią prawdę i tym przejawia się to bezkrytyczne łykanie propagandy tych niedołężnych ludzi. Trzeba zrozumieć ludzi, takich jak Pani Ula, oni są nieświadomymi ofiarami manipulacji. Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-4
#1457304

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...to były piękne czasy :))...widocznie poszło za bardzo na spontan i propagandziści z gp postanowili schłodzić czerepy jak onegdaj niejaki Balcerowicz schładzał gospodarkę, metodyka ta sama :))

Pani Ula, no cóż, pewnie siedzi na "zasłużonej" emeryturce i udziela się jak może, nagrodą jest poklepanie po plecach Ważnych Działaczy Pisu :))...no a w sieci jest gwiazdą ...nooo a tutaj to było prawdziwe "wejście smoka":)))pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-11

http://trybeus.blogspot.com/

#1457308

I co doszedł pan do wniosku, wraz ze swoimi desantowcami z onetu24 szkalujących portal NP, kto ja jestem, pana kamrat tadman uważa mnie za Jazgdyni.

Widać tą wasze neonowe mistrzostwo w dedukcji, hehehe, z myśleniem widać u was na bakier.

Vote up!
9
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1457313

Tutaj chodzi o podejście do człowieka. Moja koleżanka i tych czternaście osób miało dość apodyktyczności tego członka rodziny. Każdy może się mylić i popełniać błędy. Jednak z tych błędów należy wyciągnąć wnioski. Wiesz, co tam jeszcze było? Właściwie poszło o ten marsz. Bo oni uważali, że jak PiS uważał, że wybory nie były prawdziwe, to wszyscy wybrani w tych wyborach powinni rzucić tymi mandatami. A tak nie było. Mandaty przyjęli, poprosili o zgodę wybraną w nieprawdziwych wyborach przezydent Warszawy i wyruszyli protestować. Nazwali to hipokryzją, ten cały marsz. Od tego się zaczęło.

 

Vote up!
8
Vote down!
-1

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1457325

Widać, że bohater tego postu wziął sobie do serca tytułowe zawołanie i z oddali monitoruje działania swoich agend, które dążą do wywołania pyskówek, ale nie ze mną takie numery.

Niech sobie pohasają, zmęczą się, post spadnie do piwnicy, a bej będzie dalej szarogęsił się na NP.
Zauważcie, że pod nieobecność Gawriona jakie totalne bzdety wiszą dniami na SG i nabijają odsłony z racji spijania z dziobków sotniarzy wzajem. Ile tam mlasków, cmoków, zachwytów i czułości. Fuj!

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1457315

W siebie i Tę  partię z namiętnością wpatrzonych

Gdy wytyka się błędy i obnaża grzechy

Trafia się niestety  na salony uciechy

Gdy po faktach wychodzi Prawda oczywista

Wielu się chowa twierdząc, że pamięć jest mglista

Pozdrawiam 

Vote up!
9
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1457316

Opluwacie ludzi tu piszących na NP,oraz wylewacie pomyje na portal NP, tam w swoim onecie24.

Są wasze wpisy na onecie o tym mówiące, prym wiedzie pan widlasty, pani Astra i wy panowie trybeus i tadman, nazywacie nas od starych capów, a panią Ule to nawet nie chcę powtarzać, co o niej napisaliście, wszystko jest zapisane, tak że niech pan nie próbuje wciskać kit ludziom bo wszystko jest zapisane.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1457323

Janusz, wszystko jest zapisane. Widzę, że jesteś mocno wzburzony, bo masz kłopoty z pisaniem po polsku. Uważaj, abyś się nie pomylił w podpisie, jak wtedy. :))

Vote up!
8
Vote down!
-8
#1457327

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Uważaj pan, by panu żyłka pierdząca nie pękła, od wysiłku z myślenia, bo tam na onecie będzie strata nie powetowana

Vote up!
6
Vote down!
-7

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1457330

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tadman został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Janusz, tak trzymać. :))

Vote up!
6
Vote down!
-11
#1457332

I tak zobaczą co za ziółko z pani, a nabijanie się z starości, to widać co pani wyniosła z domu, i jaki ma pani stosunek do starszych ludzi.

Pani też jak dożyje, to też będzie pani starszą osobą, i nie życzę pani tego, by ktoś wyzywał panią od starej baby.

Vote up!
8
Vote down!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1457338

JJJ widzę, że jesteś tutaj zaledwie od miesiąca i orientujesz się w tym, kto piszę na Onecie. Widzę, że jestesteś też zorientowany w tym, kto piszę na tym, jak i na innych portalach, gromadzisz, pewnie od dłuższego czasu informacje na temat piszących tutaj ludzi, więc ja zapytam, skąd ciebie desantowano i w jakim celu? Takie rzeczy budzą mój niesmak. Być może jesteś zadaniowcem, a być może jakimś kawalarzem, który wpada tutaj porobić psikusy zmieniając sobie nick przy byle sposobności. Dla mnie, a sądzę że i dla innych też, to nieprzyzwoite. 

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1457372

A czy pan myśli że ja glapami jestem karmiony, albo z pierwszej łapanki, a inteligencje to tylko wy neonowcy posiadacie, a my to tępaki.

A na ty to możesz swoim towarzyszom na zebraniach PO mówić

Vote up!
6
Vote down!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1457394

Myślałam ,że Niesiołowskiego to spotkam tylko w telewizorni - więc nie oglądam.  A tu proszę my też potrafimy pluć i jątrzyć , super  tak trzynać,a daleko zajdziemy.   Zyczę Wszystkim szczęśliwego Nowego Roku i Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1457392

Namieszałem puszczając ten post i myślałem, że bohater tej notki pojawi się i coś sensownego powie, a on jak zwykle wpadł naburczymuszył i zniknął. Myślę, że bez jego świetnej obecności nie ma co się tu spierać, bo:

- poziom promowanych i wiszących dniami postów na SG jest tragiczny,

- temperatura dyskusji jest dość wysoka, ale poziom jest nikczemny i kończy się na wycieczkach osobistych,

- niektórzy początkowo niby to się zgadzają, a poźniej po uśpieniu interlokutora posuwają się do wyjątkowo chamskich zagrywek; taką gnidą jest Spychacz z Londynu, który kręci się wokół nominowanych na tuzów, z cicha popiskując i włazi im bez wazeliny, a tych z gorszego sortu, nie wyłączając kobiet ordynarnie prowokuje i obraża,

- dziękuję wszystkim za dyskusję, a niektórym za odkrycie się i pokazanie swojego wrednego drugiego ja,

- boleję nad tchórzostwem tego z Gdyni, ale ono jest juz przysłowiowe,

- nie wiem, czy zauważyliscie, że zastosowanie sznytu, prezentowanego często przez bohatera notki, daje sporą popularność, mimo trzymania wątasa w piwnicy, a notka Tryba a próbie prywatyzacji lasów państwowych na taką popularność nie mogła liczyć; co tu do q... nędzy jest ważne na tym portaliku?,

- nie pozbędą się mnie stąd, bo tylko ja mogę taką decyzję podjąć, będę pisał, ale wszystkich tak pięknie prezentujących się w tej dyskusji będę olewał zółtym ostrołukiem gotyckim. Mam nadzieję, że to trochę ostudzi emocje. :)

Vote up!
10
Vote down!
-9
#1457403

...tak trzymać!!! :)

Vote up!
6
Vote down!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1457430