Ukraino, byle do wiosny!

Obrazek użytkownika patria
Świat
Europa coś nie bardzo chce się "ubogacić"i wyraźnie obawia się zniesienia wiz dla mieszkańców Ukrainy. A jest ich tam kilkadziesiąt milionów mimo wszystko.
Według statystyk podawanych przez ukraiński komitet ekonomistów w ciągu ponad 20 lat tzw. wolności ich liczba zmalała o kilkanaście milionów i z ponad 50 milionów na początku lat dziewięćdziesiątych wynosi obecnie 42 miliony.
Według źródeł ONZ-owskich około 6 milionów Ukraińców wyemigrowało za pracą i według tych samych źródeł za 50 lat ma ich pozostać... uwaga 12 milionów. Najciekawsze jest to, że to dokładnie tyle samo co prognozy dla Polski... onz-owskie oczywiście.
Prawda jest taka, że na chwilę obecną ujemny przyrost na Ukrainie wynosi -3,9 a w       Polsce -0,7. Nas "wyjechało" ponad 2 miliony a ich już ponad 6 milionów.
Tyle statystyki i prognozy.. onz-owskie oczywiście, które trzeba o kant ...czegoś tam roztrzaskać najlepiej. 
Dla mnie bowiem ważniejsze są realia a te mówią wyraźnie, że jak na razie "ubogaciła" nas Ukraina ponad milionowym zaszczytem goszczenia w naszych polskich progach i mnie się  to nie podoba. Naszym obecnym politykom i nie tylko-  nie podoba sie emigracja muzułmańska - słusznie zresztą - a mnie się nie podoba również ta z bliskiej zagranicy. Podoba mi się mimo wszystko program zasiłków 500+ dla polskich dzieci ale nie podoba mi się, że ten program obejmuje też dzieci innych nacji zamieszkujących mój kraj. Na wypadek oskarżeń, że nasze dzieci również otrzymują zasiłki w innych krajach unijnych odpowiadam, nie interesuje mnie to i mam do tego prawo chyba raczej ... Interesuje mnie natomiast brak takich świadczeń dla polskich dzieci na terenie Ukrainy i innych krajów spoza UE.
Ukraina nie jest i najprawdopodobniej przez wiele jeszcze lat nie będzie w strukturach UE więc nie widzę żadnego powodu na powoływanie się na jakiekolwiek prawa obowiązujące wewnątrz unii.
Nie podoba mi się ten sąsiad - Ukraina, zwłaszcza zachodnia, która w 76% popiera UPA i która dokonała eksterminacji na moim narodzie kilkuset tysięcy naszych rodaków, którzy żyli  tam od wieków, budowali i pracowali... a teraz nad ich miejscem kaźni wiatr hula, bo grobów nawet nie mają...
Okazuje się, że niekiedy zdarza się UE pomyśleć za nas, oczywiście przypadkiem tylko i przy okazji. Chodzi o zapis w dokumencie o zniesieniu wiz dla Ukraińców, który   mówi  wyraźnie, że: cyt:                                                                                                                                                                                                                                                                    
"Kompromis dotyczy regulacji, które ułatwią władzom krajów członkowskich tymczasowe zawieszenie reżimu bezwizowego np. w sytuacji dużego napływu nielegalnych migrantów czy wzrostu liczby nieuzasadnionych wniosków o azyl. 
Część państw unijnych uzależniła ostateczną zgodę na liberalizację wizową dla Ukrainy i Gruzji od wprowadzenia regulacji w sprawie tzw. hamulca bezpieczeństwa. 
Wzmocnienia tych przepisów, które miałyby nieco uspokoić obawy przed wzrostem imigracji, domagały się przede wszystkim Niemcy i Francja, gdzie w przyszłym roku odbędą się wybory." 
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,UE-otwiera-droge-do-zniesienia-wiz-dla-Ukrainy-i-Gruzji,wid,18625096,wiadomosc.html?ticaid=1185fc
A znaczy to ni mniej ni więcej tyle, że nawet w tym eurokołchozie czasami zdarza im się pomyśleć. ..  Z jednej strony to może i dobrze dla Polski bo kiedy nadejdzie czas następnych wyborów, w których być może jakimś cudem zaczną rządzić Polacy to zawsze możemy skorzystać z tego zapisu i wyprosić stąd te ok.1,5 mln naszych sąsiadów i to jest dobra strona tego zapisu. W Polsce dzięki Bogu niejednokrotnie zdarzały się cuda a największym z nich jest fakt, że pomimo niszczenia przez licznych wrogów potężnych i niebezpiecznych, na przekór wszystkim wciąż istniejemy...
Tyle, że z drugiej strony sprawa ma się tak iż ten zapis jest trochę nie po drodze... jak by tu napisać... jest nie po drodze tym Ukraińcom, którym ja życzę "szczęsliwej drogi" na zachód. Na przykład do Monachium gdzie leży ich idol Stepan Bandera. W kraju swych dawnych sojuszników będą się czuli jak w domu i może obronią grób Bandery przed profanacją ze strony podobno  proputinowskich Nocnych Wilków w maju 2015 roku a napisy polskie i symbol PW to prowokacja ... ciekawe, nawet bardzo :) 
 
 
Jak na razie jest obietnica, że zniesienie wiz do UE może nastąpić dopiero w kwietniu 2017,.
Ukraińcy nie kryją swojego oburzenia ale kolejny termin jest być może w końcu ostateczny, albo i nie..ale i tak uważam, że więcej wiary panowie!  Wiosna wasza!!
 cyt:
"Kiedy już wydawało się, że w czwartek Unia Europejska usunęła ostatnią przeszkodę dla wprowadzenia ruchu bezwizowego z Ukrainą, nagle na ukraińskich polityków jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość: wizy zostaną zniesione nie wcześniej niż 3 kwietnia 2017 r.
Co gorsza, eurodeputowani zapowiadają, że termin ten może ulec zmianie – niekoniecznie w kierunku jego przyspieszenia. Zresztą tak wiele razy ogłaszali oni kolejne „pewne” terminy, że zwyczajnie nikt już w to nie wierzy."
http://reporters.pl/4251/ue-odlozyla-zniesienie-wiz-dla-ukrainy-az-do-kwietnia-oburzenie-w-kijowie/
W Polsce mamy różnych "lobbystów" czytaj zdrajców, których na dobrą sprawę można i powinno się wsadzić za kratki (jak na razie za kratki pójdą ci, którzy ich podsłuchali) ale gdzie nam do żądnych europejskości Ukraińców. Ta nacja (?) dała się nabrać na Majdan o którym marzy się również naszym rodzimym puczystom... i tutaj niech dzisiejsi rządzący a wczorajsi wielbiciele Majdanu podziękują Polakom ponieważ taki numer nawet z pomocą Brukseli nie przejdzie tutaj nigdy! To sprawa genów po prostu. Tutaj nigdy nie przyjął się komunizm, tutaj nie mordowano królów... taki kraj... przy wszystkich niedostatkach i błędach w historii jednak - wyjątkowy i tyle! Gdyby nie to, to panie Kaczyński mógłby pan jak Janukowicz na Ukrainie, chociaż wybrany w wolnych wyborach, zostać potraktowany podobnie . A może i Poroszenko by wpadł na ten polski Majdan jak pan kiedyś do nich? i co wtedy? Poroszenko dla Ukrainy w UE zrobi wszystko w końcu... nieprawdopodobne? czyżby? Mocodawca ten sam w końcu - George Soros. Ten sam gościu daje dzisiaj 150 mlnzł dla swoich żeby tutaj demokrację zaprowadzić i obiecuje, że da więcej. Tak, że panie Kaczyński - następnym razem niech pan się tak nie wyrywa na tę Ukrainę raczej..
Być może G. Soros, ekspert od spraw europejskich, który sam się przyznał, że odpowiada za zalew muzułmański na Europę ma w planach wydanie w języku ukraińskim przewodnika dla imigrantów, tym razem już legalnych, takich bez wiz, które zostaną być może zniesione już w kwietniu 2017? Tam można by wydrukować najkrótszą trasę z Polski do Niemiec, niech im tam dokładnie przypomni co trzeba zabrać i ... w drogę!!  W razie czego  proponuję Polakom by im również pomagali...
                                                                                                         
  Herzlich willkommen in Berlin!!
 
 
Źródła:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-rosnie-liczba-zwolennikow-uznania-walk-upa-o-niepodleglosc/lq082v
http://wschodnik.pl/polityka/item/9417-w-administracji-poroszenki-podano-nazwe-konkretnego-kraju-z-powodu-ktorego-opoznia-sie-udzielenie-trybu-bezwizowego.html
http://www.defence24.pl/16640,ukrainie-w-ciagu-22-lat-niepodleglosci-ubylo-12-milionow-mieszkancow
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polacy?zobacz/onz-prognozuje-w-2100-roku-moze-byc-tylko-13-mln-polakow
http://wschodnik.pl/polityka/itemlist/tag/ruch%20bezwizowy.html
http://reporters.pl/4251/ue-odlozyla-zniesienie-wiz-dla-ukrainy-az-do-kwietnia-oburzenie-w-kijowie/
http://reporters.pl/3860/ukraina-wezmiemy-imigrantow-z-ue-w-zamian-za-zniesienie-wiz/
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,UE-otwiera-droge-do-zniesienia-wiz-dla-Ukrainy-i-Gruzji,wid,18625096,wiadomosc.html?ticaid=1185fc
http://wyborcza.pl/7,75399,21026957,jesli-zgodza-sie-ministrowie-na-wiosne-ukraincy-bez-wiz-do.html?disableRedirects=true
 
Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:12)

Komentarze

zaatakowani/zmiecieni przzez "majdan".

2."wczorajsi wielbiciele Majdanu podziękują Polakom ponieważ taki numer nawet z pomocą Brukseli nie przejdzie tutaj nigdy! To sprawa genów po prostu.". Tak, tylko do zrobienia "majdanu" nie trzeba tłumów ani spontanu (jak wszyscy zresztą wiemy):, wystarczy supernagłośnienie przez media, a grupa co będzie "majdanować" w dużym stopniu, szczególnie w warstwie przywódczej, nie będzie się raczej składała z osobników z polskimi genami", a raczej z potomków tych co to krzyczeli ponad 100 lat temu: precz z białą gęsią.

No, ale być może zamach, chyba będzie kontynuowany drogą kryzysu politycznego-palamentarno-unijno-propagandową, a mniej  drogą "majdanową". Tak może domniemywać, gdy "słuszne" media zajęły się sprawą finansów, a raczej jakiegoś ułamka finansów (pokazanego w ramach mydlenia oczu) , "słusznego" wszak przedsięwzęcia, czyli kod

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1529691

Masz rację, ale nie czarujmy się.. "słuszne media" doskonale znają nastroje Polaków i wiedzą, że żadnego Majdanu tutaj nie będzie. Jeszcze 2 m-ce temu zagrzewały do tego a dzisiaj? Wiedzą, że nic z tego nie wyjdzie. Oni mają z pewnością swoje badania tylko, że się nie podzielą nimi :))

Uważam, że tak jak napisałam - "to sprawa genów" a te dziwnie jakoś przetrwały w nas... i dobrze!

 

pozdawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Astra - Anna Słupianek

#1529692

"majdanie" będzie 2 tys osób z polskim obywatelstwem- z tego 500- 1 tys, tych mniej znaczących, z polskimi genami ( a może mniej):) i 300 "dziennikarzy", z tego 200 z polskim obywatelstwem, z czego powiedzmy 100, tych mniej znaczących, z polskimi genami. Czyli nawet jak nasze geny OK, to czy one będą decydować w sprawie "majdanu"?

Sądzisz, że 2 tysięczny "majdan", no może prócz tego ze 100-200 "obrońców demokracji" z Europy, obsłuzony przez 300 "dziennikarzy", nie może być skuteczny, szczególnie jeśli pojawi się odpowiednio wysterowana przemoc i krew?

No ale w sumie sądzę, że będą to (zamach)  robić drogą "parlamentarno-unijną", ale jak to zawiedzie? Na razie tylko chyba dają znać kodowi, że nie będzie dla nich stołków, ale może też .... że muszą się lepiej postarać

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1529698

Okupacja sejmu żałosna po prostu.W pracy spotykam się z ludźmi którzy przyjeżdżają z całej Polski i napiszę tak... nawet ci którzy nie głosowali na PiS jasno i wyraźnie wypowiadają się w temacie i są wkurzeni bardzo delikatnie nazywając rzeczy po imieniu.

Dobrą rzeczą w tym nieszczęściu jest to, że do niektórych dopiero teraz przedarł się fakt, że UE to wcale nie jest fajne i przyjazne towarzystwo dla Polski, cóż lepiej późno niż wcale.. :(

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Astra - Anna Słupianek

#1529699

nie będą miały skutków zamachowo-puczowych....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1529700

Jeszcze tylko: nie chodzi o przedbiegi które się odbyły, lecz o zdeterminowane, bo wspierane przez media i opłacane 2 tysiące, nawet jakimś zakresie wyszkolone, które mogą siedzieć tam tygodniami (oczywiście musi być ciut cieplej). Prócz tego nie było prowokacyjnego doprowadzenia  do przemocy i krwi, a to wszak mogą zrobić.

Czyli, to że było już 2 tysiące (w przedbiegach) i "się nie udało", niestety - moim skromnym zdaniem - niczego jeszcze nie rozstrzyga.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1529733

nazistowskie bredy

nie podobają się należne świadczenia tylko ze względu na pochodzenie a dokładniej- wspaniały argument Zwiezdy- że se naliczyła gdzieś 76% ludobójców. wspaniała manipulacja i zero empatii. to napisała kobieta, Polka?

z braku argumentów i głupoty płaczecie za dziećmi w Donbasie a tu po złości chcecie pokarać dzieci tego samego kraju. 

 

oczywiście o mniejszości rosyjskiej nie wspomnicie, w czym przoduje w Polsce, swoich nie ruszacie.

o tym, że Polacy naparzali się z masą nacji, w tym każdym z sąsiadów, też cisza, o zbrodniach kacapskich, przewyższających ukraińskie tym bardziej, bo z Rosją mamy się przyjaźnić, czyli przyłączyć a z ich oponentami pożreć jak i z własnym rządem oraz sąsiadami. Żałosne marionetki Kremla...

 

poza tym koszmarny styl i niejasne szczegóły. debilne pseudo-argumenty, aż żal wyliczać.

 

 

Naprawdę macie Polaków za idiotów?

A teraz nawet chcecie pokarać dzieci, bo Ukraina odważyła się bronić przed agresją?

Zupełnie powariowaliście, nazi-komuchy.

Wstydu nie macie

A w poszukiwaniu "zdrajców" to się rozejrzyjcie wokół siebie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529719

To po co w ogóle przyjeżdżacie do Polski ?

Korzystacie ze wszystkiego co nasze tutaj i w zagrabionej Galicji i jeszcze wstydu nie macie, żeby pyskować !?

To fora ze dwora i budujcie sobie sami swój raj i przede wszystkim za własne pieniądze. Gdyby "Kaczor" nie skakał jak mu "Jankes" każe to byście tej "upragnionej" Polszy jeszcze długo nie zobaczyli !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

1-2-3

#1529905

dziwne projekcje, to nie ja zagrabiłem Galicję, tylko komuniści imperialnej Moskowii.

moja wina, że nie widzę podludzi tam, gdzie Rosja każe.

 

i chętnie będę "pyskować" przeciw nazi-komunistycznym ideom karania za pochodzenie.

siedem dekad temu kilkadziesiąt tyś. nacjonalistów z czernią miało udział w zbrodniach więc dziś mamy nienawidzieć kilkadziesiąt milionów Ukraińców, kimkolwiek są. Ma się skupić na dzieciach. Nie ma to jak odpowiedzialność zbiorowa, Hitler i Stalin są dumni z was.

 

Wot, kultura, nie pyskować i fora ze dwora a sami wcześniej pisaliście:

Jako akademik cenię sobie ponad wszystko wolność myśli, komentarzy i poglądów

Trzeba wytrwać z tym rządem za wszelką cenę

 

To nie jakiś Kaczor na kapitalistycznej smyczy jankeskich imperialistów otworzył granice Polski, tylko towarzysze zrobili deal z transformacją swojego upadającego systemu niewolniczego. Wam otwarte granice nie pasują z pracą innych na nas. Ukraińcy nas nie okradają, tylko rozwijają polską gospodarkę. Zarobione pieniądze w części zostają a i na Ukrainie muszą coś zrobić ze złotówkami, więc znów Polska korzysta. Ca milion pracowników zarabia na siebie z nawiązką. Za płacone podatki też się coś należy, chyba że chcecie mieć niewolników. Wasza emerytura też bierze się z pieniędzy pracujących, więc to oni w jakiejś części was utrzymują a nie odwrotnie. Wiele miejsc pracy nie istaniałoby, gdyby nie najtansi czy sezonowi pracownicy. Otwórzcie własną firmę i zwiększajcie polski kapitał, chyba że to złe.

Dla was jednak to nie do pomyślenia.

Nie hamujcie się, pewnie jeszcze nie wolno im korzystać ze służby zdrowia, policji, komunikacji miejskiej czy nawet miejsc publicznych.

niech zgadnę- wy z tych, co żydów też nienawidzą a Rosję kochają.
takich łatwo poznać- ci, co nienawidzą jednych, nienawidzą w zasadzie wszystkich. Taki prymitywny odwet za własne frustracje.
nie tędy droga, nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię. Odrzućcie niegodziwą propagandę, przyjmowaną dla wygody własnych demonów.
Ci, co nią sterują,dobrze wiedzą,co chcą ugrać, sowsem interesno, komu zalezy na skłócaniu i by to Polacy pracowali za granicą a nie inni u nas.

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529937

Orlęta Lwowskie wyrwaly kiedyś swoje od wieków polskie miasto..... nie z moskiewskich łap !!! Po odzyskaniu "niepodległości" uznanej przez Polskę (jako pierwsza !), była dla Ukrainy dobra okazja by zaproponować jakąś formę zwrotu "nie swego". Tymczasem o każdy budynek, kościół, pomnik czy nawet cmentarz toczy się "wojna" latami. Cały czas rządzi kłamstwo i manipulacja - najwyższa pora zacząć mówić wreszcie o faktach !!!

Nie można jednocześnie Polski nienawidzieć i z niej żyć, gryźć ręki która karmi.Tak właśnie chcą Ukraińcy. Mówią o przyjaźni, a oficjalnie podejmują wszelkie kroki przeciw Polsce. Twierdzą, że UPA i banderowcy to ich bohaterowie w walce z Moskalami i bolszewią.                                                                                                   Tylko, że hitlerowskie Niemcy też walczyły ze Stalinem, czy ktoś miałby dziś czelność brać przykład, powiedzieć o nich, że to bohaterowie i uczyć o tym dzieci w szkole ???

A przecież UON UPA otwarcie kolaborowała z niemieckimi nazistami, tymi samymi którzy masowo mordowali przede wszystkim Żydów i Polaków, często właśnie rękami Ukraińców z SS-Galizien etc. Gloryfikacja niemieckich nazistowskich zbrodni jest ścigana prawem na całym świecie. A co z ukraińskimi nazistowskimi zbrodniami ? Tylko Ukraina dzisiaj próbuje uparcie  na takim etosie zbudować, poprzez swój parlament i prezydenta, europejskie państwo.

To rzecz bez precedensu i pod rozwagę międzynarodowych trybunałów !!!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

1-2-3

#1530309

No to zadam pytanie.
Jak chcesz, aby po 500+ polska gospodarka była konkurencyjna na rynku Europejskim i Światowym, bez ludzi z Ukrainy ?
Teraz wyjaśnienie pytania.
Gospodarka kraju dla niego samego jest warta tyle ile produkuje,a dalej ile sprzedaje. Jeśli obywatele kupują za mało i jest nadprodukcja najlepiej sprzedać za granicę (potem kupimy mamy korzystniejsze dywizy, albo odłożoną obcą walutę na zakup helikopterów itd.). Im więcej sprzedajemy tym więcej jesteśmy "warci", oczywiście jeśli inni chcą od nas kupować - A BĘDĄ KUPOWAĆ TYLKO WTEDY JEŚLI BĘDZIEMY KONKURENCYJNI W JAKOŚCI LUB CENIE. Z tą jakością to jest różnie, bo np. POLESKIEGO samochodu nie mamy. Mamy tanią siłę roboczą, miedź, dobre maszyny górnicze, azoty, odzież (house, cropp, reserved, sinsay) itp. Niby ok, coś jest ALE ... To wszystko się sprzedaje, bo jest tańsze, a żeby było tańsze trzeba to tanio wyprodukować !!! Niestety po 500+ trudniej o tanią siłę roboczą i to jest fakt, mam na przykładzie własny sklep w pasażu handlowym. Jeśli zapłacę więcej pracownikowi będę musiał podnieść ceny, bo przecież płacę jeszcze czynsz, podatki, zus, media i nie kupisz już papieru ksero za 11 zł a za 12. I gdzie ratunek ? Jak zrobić, żeby pensje poszły nam do góry, było 500+, i jednocześnie gospodarka była konkurencyjna, i jeszcze żeby złotówka nie poszła w dół ??? A no właśnie w tych "złych" Ukraińcach, którzy będą pracować za 9,5 na h na polu w upale po 38'C. I potem wrócą do siebie ze złotówkami, wymienią, wydadzą itd. dokładnie jak kiedyś mój dziadek i ojciec w Niemczech.
Podsumowując po prostu nie mamy wyjścia i trzeba zatrudniać ludzi z krajów 3go świata jeśli chcemy widzieć wzrost PKB i WIG20. Mamy tylko wybór, albo z krajów muzułmańskich, albo wschodnich. A jeśli chodzi o taki wybór to ja jednak wolę Ukraińców.

Pozdrawiam
I zapraszam do komentowania

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1529928

Jesteś naiwny jeśli tak sądzisz... właśnie Ukraińcy dostali swoje Związki Zawodowe. Szukałam nawet czy Polacy mają takie w Niemczech lub Francji i... nic... Co dziwniejsze popiera ten atwór nasze rodzime OPZZ i co Ty na to?

To jest niestety najazd tej nacji i jest tak samo groźny a nawet w naszym przypadku groźniejszy niż islamizacja, która u nas nie ma szansy na zaistnienie..

Nie zawsze pieniądze są najważniejsze, tak uważam. Uważasz, że to normalne, żeby dla setek tysięcy Polaków na wschodzie nie było tutaj miejsca a dla nich tak?

Nie zgadzam się na Polskę wielonarodowościową a o tym się śni inicjatorom. Wierzę, że z czasem wszyscy za to zostaną rozliczeni... tutaj cytat, żebyś mi nie zarzucił, że wymyslam..

 

cyt:

"Jak informowaliśmy, Piotr Ostrowski z Wydziału Międzynarodowego OPZZ zaznaczył, że związek już w połowie 2016 roku prowadził kampanię promocyjną na Ukrainie, która miała zachęcić Ukraińców do zrzeszania się w związku na terytorium Polski. Informacje o tym pojawiły się m.in. głównych dziennikach telewizyjnych. Z kolei w listopadzie ruszyła kampania promocyjna w Polsce. Ostrowski podkreślał, że Ukraińców będzie w Polsce coraz więcej, a nasz kraj stanie się wielonarodościowy:

- Wszystko na to wskazuje, że ta liczba [Ukraińców w Polsce – red.] będzie rosła. Musimy się na to przygotować i pogodzić się z tym. Z czasem przestaniemy być krajem jednonarodowościowym. Jesteśmy na początku zmiany społecznej, które będzie dość szybko następowała.

.........................

Zdaniem Kariahina, obecnie w Polsce mieszka około 1 mln Ukraińców. Powołał się przy tym na wstępne szacunki strony polskiej, według których w najbliższym czasie Polska będzie potrzebowała jeszcze 5 mln pracowników. Jego zdaniem, tym samym migracja Ukraińców do Polski będzie tylko rosnąć.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-zwiazek-zawodowy-ukrainskich-pracownikow-w-polsce-rozpoczal-dzialalnosc

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1530004

super, to podludzie z Ukrainy nawet nie mają mieć prawa do związków zawodowych, bo tako rzecze Astra.

Tylko jedynej patrii, pardon, partii się nalezy, dawniej PZPR dziś prawdzifych Polaków.

A te "setki tysięcy Polaków na Wschodzie" pewnie są w łagrach i NKWD im nie pozwala? Czy też może często nawet nie znają polskiego. A może tacy, którzy wybrali zostać z rodziną w swojej nowej ojczyźnie i tylko zły PiS na siłę ich nie sprowadzi? Albo tacy młodzi, którzy na polskich papierach wybiorą Zachód?

Jakoś inni mogą, nawet w ciemno. Nie powiesz, że Ukraińcy mogą przyjeżdżać do pracy zaś ukraińska Polonia jakoś nie.
Nie powiesz, że nie załatwisz roboty i najtańszej nory dla chcącego, jeśli sama nie możesz zaprosić. Po wsiach za grosze można też kupić opuszczone domy a pracodawcy się wręcz skarżą na brak pracowników, zawód też da się zdobyć, armia również czeka. W Kaliszu macie chyba kilkuprocentowe bezrobocie czyli normalność.

Ukraińcy NIE zabierają miejsca naszej Polonii, to ogromna bzdura- bo i jak niby?

Z hasłami "jedna rasa. jeden naród" to bym uważał. Nie są polskie. To silna, wielka Polska ma przyciągać innych, którzy zaczną się polonizować. Na skłócaniu ze wszystkimi w imię ideologii nigdy dobrze nie wyjdziemy a komuś to na rękę.

Powiedz też, jako "katoliczka", że Polska tylko dla Polaków a innym nie wolno tu nawet przebywać. Pewnie różne inne plemienne pochodzenia, niż własne, też złe, bo to z ruskimi neandertalczykami wysysaliście szpik przodka Rusina, Ślązaka czy Kaszuba etc.

Wiesz w ogóle, czym jest polskość i Polska? I że nawet istnieją Polacy innego pochodzenia? Również ci z mieszanych małżeństw Polonii i repatriantów. A czy polscy władcy byli wystarczająco prawdziwymi Polakami? Czy może komuniści lepsi.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530007

"Po pierwsze liczy się pieniądz, po drugie liczy się pieniądz, i po trzecie liczy się też pieniądz."
Wszystkie potęgi światowe od zalania dziejów, przez Egipcjan, Grecję, czy Stany Zjednoczone, aby się bogacić musiały przyjąć do pracy ludzi z krajów biedniejszych, bo ich obywatele nie mieli zamiaru pomimo braku wykształcenia pracować w polu za najniższą płacę.
W moim sklepie zatrudniałem Polaków i ostatnia pracownica została zwolniona za kradzież pieniędzy z kasy (co nagrałem na mikrokamerze). Miała 20 lat, bez studiów i to była jej trzecia praca. Dostawała na rękę 1750 zł więc jak na krótki staż pracy i niskie wykształcenie całkiem dobra stawka. Zakres obowiązków miała bardzo mały (obsługa kasy fiskalne, układanie towaru i zachowanie czystości). Mimo to kradła, widocznie uważając, że za mało zarabia.
Niestety, ale polska mentalność się zmienia i Polacy nie chcą już pracować za najniższe stawki, nawet jak nie mają wykształcenia. Jest to poniekąd wina "propagandy typu MTV" gdzie młode dziewczyny widzą jak gadający do mikrofonu afroamerykanin ze złotymi zębami wyrzuca z apartamentu buty po jednym dniu bo go stać na milion par. A głupia blondyna za to że przespała się i to nakręcili robi taką aferę że staje się celebrytką.
Teraz u mnie w sklepie pracuje moja przyszła żona z Ukrainy. Pracuje bardzo sumiennie, stara się, jest uprzejma, a po jej zatrudnieniu obroty wzrosły. Sami klienci ją uwielbiają, bo na święta dostała od 3-ch z nich prezenty. Ma skończone studia, zna biegle 3 języki i wybiera się na studia w Polsce. Jeśli masz coś przeciwko takim imigrantom to raczej z zawiści że są oni bardziej zaradni od przeciętnego polaka i mają poukładane w głowach.
Oczywiście znajdą się i sprawiający problem ukraicy, ale takich samych polaków na wyspach też jest sporo i raczej nie chciał byś, aby taki element wrócił do PL.
Co do związków zawodowych to widocznie Polacy nie potrafią sobie ich wywalczyć na zachodzie. A ukraińskie związki widocznie są potrzebne bo polak potrafi bardziej wyzyskiwać od przeciętnego BAUERA w Niemczech.
Tak czy inaczej jeśli chcesz zachować standard życia który teraz masz, to ktoś musi zap... za niskie stawki, żeby sprzedawać towary poza nasze granice, żebyś dalej fajniutkiego smartfona z azji, czy TV LED 4K kupił za 2500 zł, a nie 1 000 000 zł.

A tak poza tematem ukraińskim to zacząłem uważać, że patriotyzm to jak oprogramowanie człowieka. Widząc moją narzeczoną, która pomimo tego, że w jej kraju jest korupcja, bieda, wyzysk, a na tym wszystkim napychają się grupki rządzących i oligarchów, ona płacze, bo tęskni za Ukrainą. I ona tak płacze, ktoś siedzi w PL i robi na tych przy korycie, bo wieży w ojczyznę, a Ci na górze się tylko śmieją, że wychowali sobie trybik który będzie gnojony, a i tak będzie na nich robił. Po to chyba jest ten patriotyzm zaszczepiany od dziecka, żebyś robił na tych w tym kraju, a nie na innych w innym.
JEŚLI WŚRÓD TYCH NA GORZE NIE MA PATRIOTYZMU, TO JAK WYMAGAĆ GO OD TYCH NA DOLE ?

Pozdrawiam
I zapraszam do dyskusji

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1530058

budujący przykład... i gratuluję.

tak to wygląda na poziomie międzyludzkim, bez propagandy.

dlatego zresztą są starania, by odczłowieczać jakiegoś zbiorowego wroga ludu.

 

z tym patriotyzmem- coś w tym jest. choć to głownie rozwinięte przeniesienie uczuć z własnych bliskich, klanu na podobnych swojaków. Stąd zresztą podziały, popiera się podobnych (oszołomy mają ich z sobą za jedynych patriotów) a ogół- Polskę traktuje jako swoich, gdy ma sie wspólny interes, cele czy w zagrożeniu. Bądź pod wpływem wzorców kulturowych czy propagandy.

Wynika z tego, że im dalej w las, tym więcej różnic (zwłaszcza jak się nie pozna bliźnich) i stąd się biora te wszystkie małe ojczyzny, regiony. tacy cywilizowani kibice :-) dlatego też często wszelkie jedności narodu są bajką.

Ale z drugiej strony, mamy wspólne wartości, to one też bratają nas i trzymają w kupie. Wspólne korzenie, historia...

Jeśli jednak je usunąć, pozostaną lokalne plemiona, łatwe do skłócenia.

(celowo pominąłem cały dalszy, olbrzymi wpływ kulturowy, czyli programowanie umysłu)

 
ciekawe mogą być rozważania nad początkami władzy i państwowości.

zbóje dorabiali ideologię, by być rycerzami (patrz chocby sagi), sprytniejsi władcy jednoczyli symbolami i kulturą (orzeł biały, chrześciajństwo), walkami i zagrożeniem wojennym ale i równocześnie postępowało cywilizowane myślenie o postępie i korzyściach ze współpracy. bywały i straty,gdy narzucano nowy ład regionom, ale to już podbój a nie dobrowolna więź.

fajne też są turbo-słowiańskie bajki o wzorcowej demokracji wiecowej. rządził najsilniejszy zbój lub zbój z najsilniejszego rodu (mafii), jeśli potrzebował poparcia ogółu w niejasnej społecznie sprawie, to zwoływano wiec. starsi-kapłani znali swój fach i z której strony chleb posmarowany a z której głowa odpada. słynną "jednomyslność" osiągano powołując się na wróżby, dochodził autorytet siły wodza a nieprzekinanych bito np. w pięty, aż osiągano zgodę. a mogli zabić...

 

dziś patriotyzm to również codzienna praca i płacenie podatków, czyli w imię ogółu oddać coś swojego. tu niejeden kombinuje cichcem, że niech głupsi tak robią, to mądrzejszy wygra. w końcu nadgorliwośc z cłami i podatkami to zboczenie. gdyby jednak każdy tak myślał... zaufanie jedno, kontrola drugie- jak to mawiał słynny towarzysz.
nie dziwi więc, że patriotyzm jest zaprzęgnięty w służbę państwa, nie tylko na wojnę.
ciekawe tylko, gdzie są granice, zresztą z natury płynne. etos patriotyczny z uczuciem tworzy jakby własną moralność, której nie można zmierzyć inną.

 

Gdyby Przyszła Żona miała tu rodzinę, bliskich z dziecinstwa, coś z dawnego otoczenia (całe miasteczko, wioskę, pól dzielnicy? kościół, sklepy, media) czułaby się może równie dobrze mając tu swoją małą ojczyznę?.

choć zawsze zostanie jakaś więź z resztą i chęć powodzenia dla starego kraju.

nostalgia to dziwna i potężna rzecz a zbierają się w niej różne tęsknoty. nawet szczęscie nie musi jej zagłuszyć, bo szczęście musi być podszyte niepokojem, byśmy je uświadomili sobie i doceniali

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1530092

i nikt tego od Ciebie nie wymaga...ani od nikogo...

Masz narzeczoną Ukrainkę i ona tęskni za Ukrainą piszesz.... to może "oprogramuj się" po ukraińsku i wyjedź z nią na Ukrainę, skoro w Polsce wszystko jest takie paskudne i pracownicy z Polski tylko kradli..

 

"Jeśli masz coś przeciwko takim imigrantom to raczej z zawiści że są oni bardziej zaradni od przeciętnego polaka i mają poukładane w głowach.

Oczywiście znajdą się i sprawiający problem ukraicy, ale takich samych polaków na wyspach też jest sporo i raczej nie chciał byś, aby taki element wrócił do PL.Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/124802/1530058©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę."

Zapamiętaj sobie, że Polacy to z dużej litery raczej się pisze, Poza tym nie uważam żeby na Wyspy wyjechał "element" jak ich nazwałeś i bardzo chciałabym żeby wrócili.

I wiesz co? zastanawiam się czy  nie jesteś  nowym nickiem kontrika hehe 

Tutaj już takie cuda się zdarzały :)))

Pozdrówka dla narzeczonej

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1530107

"patriotą albo się jest albo nie"
to tylko tekścik, aby ktoś mógł się poczuć gorszym patriotą od kogoś kto to mówi, lub wstyd tego kto niby jest gorszym patriotą. W efekcie będąc patriotą robisz za marionetkę, a taki Pan "SWETRU" się śmieje, bo franki już dawno sprzedał :P
Nie chcę się przeprogramować bo się nie da, ale szlak mnie trafia kiedy ludzie którzy mają właśnie ten patriotyzm w d... rządzą tym krajem i mają się bardzo dobrze. Przepychają się tylko o własny interes, bo już nie wiem gdzie tu interes kraju, czy Polaków. Nawet jeśli chce byś patriotą to oni dają nam przykład, że jak będziesz miał to w d... i robił pod siebie to lepiej na tym wyjdziesz.

To skoro nie Ukraińcy to jak utrzymać gospodarkę na samych Polakach ? Jak stworzyć dobrobyt i chęć do pracy polaka o niskim wykształceniu w polu przy szparagach ? Jak rozdawać 500+ tak żeby wartość złotówki nie spadła ?

Nie wiem kto to kontrik :/ To mój 3ci komentarz na tym portalu.
Szukałem na googlach informacji na temat zniesienia wiz dla Ukrainy i tak tu trafiłem. Ślub będzie w PL więc chciałem zaprosić jej rodziców, ale już wiem, że tych wiz nie zniosą. I tak naprawdę jest to w interesie Polski, bo jak by je znieśli to Ukraińcy pojadą dalej na zachód, bo w Polsce nie będzie im się opłacać już robić. A tak nie mogą, a u nas najłatwiej dostać pozwolenie na pracę więc muszą robić na nas, a nie na Niemca.
A to nasi wspaniali rodacy na wyspach:
https://www.youtube.com/watch?v=fZGNEEw10LU

Pozdrawiam
I zapraszam do komentowania :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1530113

A tak na poważnie to o co Ci chodzi? i co ma "Swetru" do patriotyzmu? Komu chcesz ubliżyć?

 

"To skoro nie Ukraińcy to jak utrzymać gospodarkę na samych Polakach ? Jak stworzyć dobrobyt i chęć do pracy polaka o niskim wykształceniu w polu przy szparagach ? Jak rozdawać 500+ tak żeby wartość złotówki nie spadła ?Źródło: http://niepoprawni.pl/comment/reply/124802/1530113©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę."

 

Kurna jeszcze raz napiszesz "polaka" to Cię znajdę i z "liścia" dostaniesz :))) i co Ty z tymi szparagami? :)))))))

 

Jedno sobie zapamiętaj bo chyba młody gość jesteś- Polacy są wyjątkowi i nikt ich nie zastąpi.... nno! :))))))))

 

pozdrawiam ... i to by było na tyle...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1530118