Dwa miliony +

Obrazek użytkownika patria
Kraj
 
Coraz bliżej do zielonego światła dla  zalewu Polski przez ukraińskich imigrantów. Dobra zmiana coraz bliżej !!
Bardzo ciekawe jest, że dziwnym trafem nikt ich do tej pory nie policzył. Szacunki co do ich liczby to jest Matrix po prostu.  Czy naprawdę ktoś uwierzy, że żyjący z naszych podatków rządzący i ich gwardia urzędasów nie mają prawdziwych danych na temat liczby  Ukraińców w Polsce? Bo jest coś przerażającego w tym, że raz ich jest 250 tys. raz około 1 miliona, przy czym to "około" może znaczyć, że "koło" zamyka się w granicach drugiego "milionika"...
Prawda jest taka, że tylko w zeszłym 2015r, przyjęto ich 541 tys. ponad 400 tys w 2014r i... to są ci którzy są tutaj legalnie a co z resztą? Mamy listopad, niedługo kończy się 2016 rok, gdzie są dane ilu ich pojawiło się w tym roku?  Doczytałam się jedynie, że zarabiają przeciętnie 2 tys. netto a nie jakieś 3-4zł za godzinę co próbuje się nam wmawiać czasami.

 
 
http://ec.europa.eu/eurostat/documents/2995521/7715617/3-27102016-BP-EN.pdf
Jest jeszcze jeden news... oni,  ci Ukraińcy nie uciekną stąd do Niemiec, bo Niemcy po prostu Ukraińców nie chcą o czym ich dobitnie poinformowali i konsekentnie odsyłają. Z prawie 7 tys, którzy złożyli wnioski o azyl prawie wszystkim odmówiono i deportowano ich. 
Pytanie za 100 pkt. dlaczego? Przecież tam się toczy wojna... no ruskie weszły... nie wiedzą czy jak? Może film Smarzowskiego widzieli? 
Widać się zorientowali, że nie ubogacą ich tak kulturalnie jak muzułmanie.
A do USA nie łaska? Co to dla amerykańców łyknąć 2 miliony Ukraińców? 
Jestem przekonana, że dane na temat liczby tegorocznych przybyszów zza wschodniej granicy są, ale w necie ich nie znalazłam, znaczy tajne są?
Są dane, że przybyło ich ponad 2,5 krotnie więcej niż 2 lata temu a studentów 7 krotnie.
Na temat hojności naszych władz względem stypendiów dla nich nie ma się co rozpisywać bo to jest rzecz znana raczej. Faktem jest, że stanowią najliczniejszą grupę Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jedynej uczelni w kraju, która kształci kadry oficerskie policji.                                                   Na wypadek gdyby nam się kiedyś odechciało obecnych sojuszy mamy więc w perspektywie amerykańskie bazy i ukraińską policję. .. a ta nie tylko ma pałki jak ich ziomale w 1943 - posiada  jeszcze broń na wypadek gdyby "lachy" podskakiwać zachciały.Przyszłość nie do pozazdroszczenia raczej...
Dlaczego mnie to wszystko niepokoi? Bo przedostatni prezydent B.Komorowski, który moim idolem nie był, w 2012 roku podpisał ustawę o abolicji:
cyt:
"Tym razem (to już trzecia abolicja) przepisy są bardziej liberalne niż te z lat ubiegłych. Wówczas trzeba było wykazać, że przebywa się w Polsce 10 lat, przedłożyć tytuł do zajmowanego lokalu i mieć pozwolenie na pracę. Obecnie odstąpiono m.in. od wymogu posiadania wystarczających środków utrzymania. Zezwolenie na zamieszkanie na czas oznaczony w trybie abolicji będzie udzielane na dwa lata, a nie jak w poprzednich akcjach abolicyjnych na rok. "
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-zalegalizowal-pobyt-cudzoziemcow-w-Polsce,wid,13722390,wiadomosc.html?ticaid=118072&_ticrsn=3
 
Zwiększono więc o jeden rok jedynie czas pobytu -  do dwóch lat i zrezygnowano z wymogu posiadania wystarczających środków utrzymania, szara ukraińska strefa miała się więc coraz lepiej a podatków oczywiście nie przybywało.  Czego więc się czepiam i o co mi chodzi?                                                                                                O to, że taką abolicję można wstrzymać jak w 2014 roku z uwagi na zagrożenie terroryzmem. Chodzi o najnowszy pomysł naszej "dobrej zmiany" aby odstąpić od rocznej czy dwuletniej abolicji i wydać pozwolenia na pobyt stały jednorazowo i wszystkim  tym   ok.2 milionom naszych "slowiańskich braci"
 
cyt:
"Część Ukraińców przebywa w Polsce nielegalnie. Szacuje się, że to jest aż 200 tysięcy. Może uda się to załatwić w ramach jednej ustawy - jednokrotnej, szybkiej legalizacji pobytu, bo skoro znajdują tu pracę i przedsiębiorcy chcą ich zatrudniać, to trzeba ich pobyt zalegalizować. - mówi poseł PiS Tadeusz Dziuba. Może uda się to załatwić w ramach jednej ustawy.
- Sytuacja materialna zmusza Ukraińców do emigracji na Zachód - m.in do Polski. Widzę, że na rynku zapotrzebowanie jest nie tylko na niszowe prace. Do Polski przyjeżdża z Ukrainy wielu specjalistów - mówi pracujący od 10 lat w Poznaniu Ukrainiec Dmytro Borodai.
Poseł Dziuba chce pomysłem zainteresować Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. "
http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/polska-zalegalizuje-pobyt-ukraincow.html
Czyli około 200 tys. przebywa nielegalnie, przy czym znów nie wiadomo jakią to "koło" ma średnicę. Jak wspomniałam  dane są, ale nie uzgodniono wspólnej wersji dlatego każdy sobie podaje co chce. Dla mnie wiążące są dane z w/w i zamieszczonej tabelki, a skąd a właściwie od kogo pochodzą? no? Kto je dał statystykom z eurostatu? przecież nie Szwedzi raczej..
Że Dmytro jest zainteresowany to się nie dziwię,  że jest za tym Związek Pracodawców Polskich już trochę bardziej, może zmienią zdanie jak wkurzą swoich pracowników, którzy już domagają się utworzenia własnego związku zawodowego- interesuje mnie natomiast co na to nasz minister Błaszczak, którego poseł PiS pan Dziuba chce zainteresować...
Pisanie, że 1/3 Polaków akceptuje pobyt milionów Ukraińców jest nieodpowiedzialne, może zapytajmy te pozostałe 2/3?
Te badania pochodzą z początku roku, pytanie jak dzisiaj po obejrzeniu filmu "Wołyń" się kształtują... nie na darmo takie larum grano nawet wśród polityków ukraińskich. Może zdają sobie sprawę, że odbiór ich rodaków znacznie się pogorszy.
Na razie ukraińskie dzieci mimo, że są tutaj na pobyt czasowy dostają słynne  500+ -. Nie zauważyliście, że dzień bez informacji o tym to stracony dzień. Proponuję dodatkowo codziennie nadmieniać, że ukraińskie dzieci milionów przybyłych na naszą ziemię obiecaną również 500+ otrzymują. Polacy będą w końcu doinformowani, bo zachwyceni to już niekoniecznie.Taki dodatek do codziennego newsu, który słyszymy od miesięcy. Teraz kiedy ich pobyt czasowy zamieni sie na stały... mogą się już rozmnażać z "plusem" ponieważ wymóg zatrudnienia nie jest  niezbędny... ułatwienia... niech ich...
cyt:
"Ministerstwo rodziny w opublikowanym na swojej stronie ogłoszeniu, potwierdza tę informacje pisząc: „W przypadku pozostałych obcokrajowców, którzy przebywają w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji oraz tych, którzy posiadają kartę pobytu z adnotacją <<dostęp do rynku pracy>>, warunkiem przyznawania świadczeń jest zamieszkiwanie w Polsce wraz z rodziną.”
Przy składaniu wniosku wymagana jest deklaracja, że rodzina pobierająca pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” mieszka na terenie Polski. Urzędnicy jednak nie posiadają nawet odpowiednich narzędzi, by móc to zbadać. W związku z brakiem kontroli, może dochodzić do nadużyć."
http://telewizjarepublika.pl/program-500-rowniez-dla-ukraincow,37816.html
Czyli wystarczy adnotacja "dostęp do rynku pracy" i hulaj dusza piekła nie ma, piekło już było w 1943 roku na polskich kresach i na polskich dzieciach również...
Warunkiem jest zamieszkiwanie z rodziną, a nadużycia? Co tam... Polska to bogaty kraj.
Nie lubię i nie ufam tej nacji, niepokoi mnie bezmyślność wpuszczania corocznie setek tysięcy i niebywała wprost beztroska. Jakieś durne gadanie o cudzie gospodarczym dzięki takim posunięciom i pośpiechu wskazanym ze względu na to, że ktoś nam może ich "podebrać" Z kogo idiotów robicie? Wspomniałam już o deportacji ich z Niemiec. Jakieś inne kraje UE się o nich dobijają, bo nie wiem?
Co Wy na to wszystko? Dla mnie to jest cyniczne i nieodpowiedzialne. Moim subiektywnym zdaniem wypadałoby zakrzyknąć do pana Błaszczaka i jego kolegów pomysłodawców z PiS - nie ważcie się !!
Niedługo Marsz Niepodległości i niepokojem myslę o tych ukraińskich oficerach ze Szkoły w Szczytnie.
 
Źródła:
http://wyborcza.biz/biznes/1,147753,19549812,zpp-proponuje-legalizacje-na-pobyt-staly-w-polsce-miliona-ukraincow.html
https://www.wprost.pl/tygodnik/10022660/Zalegalizujmy-pobyt-Ukraincow.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prezydent-zalegalizowal-pobyt-cudzoziemcow-w-Polsce,wid,13722390,wiadomosc.html?ticaid=118049&_ticrsn=3
http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/polska-zalegalizuje-pobyt-ukraincow.html
http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1567167,Polska-powinna-postawic-na-imigrantow-z-Ukrainy
http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1567167,Polska-powinna-postawic-na-imigrantow-z-Ukrainy
http://niewygodne.info.pl/artykul7/03393-Polska-2-w-UE-pod-wzg-liczby-przyjetych-imigrantow.htm
http://wyborcza.biz/biznes/1,147666,19979553,raport-nbp-ukrainiec-w-polsce-zarabia-przecietnie-2-tys-netto.html
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/ukraincy-w-polskiej-policji/
http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/niemcy-masowo-deportuja-ukraincow/9y7ncn9
http://telewizjarepublika.pl/program-500-rowniez-dla-ukraincow,37816.html
Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:22)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ponoc 11 listopada prezidient Andrej Dudajło ma się zaszyć bardzo głęboko w piasek...to juz nie pierwszy raz ...straci okazję, aby znów zapewnić mieszkańców obozu Polin że obóz jest niepodległy i suwerenny:))

 

a tu pan marynarz obok widzi szerokie horyzonty Morawieckiego, czyli Balcerowicza II ...ani słowem się nie zająknał, ze Morawiecki był doradcą tego przebrzydłego Ryżego Donka, którego na tym forum przynajmniej większość nienawidzi:))pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-14

http://trybeus.blogspot.com/

#1524724

Skoro PiS i RN to żydy a sam nawet nie jesteś prawicowcem, to rozumiem, że poswietujesz z antifą i kodziarstwem. 

Wasz szefu cyber-znachor oczywiście chętnie się wbije do narodowców,od "zmiany" widać ma blisko tak jak wasze komuchy od poręby i siwaka :D

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1524730

Takie trochę dziwne, nie uważasz?

Przeszkodą ma być podobno to, że marszów będzie kilka. To nie jest chyba żadna przeszkoda?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-8

Astra - Anna Słupianek

#1524825

może i trochę dziwne ale faktycznie, możecie wybrać kod albo antifę. może nawet przyjedzie ktoś z Rosji czy Doniecka?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1524884

Dwa miliony Ukraińców w tę czy tamtą stronę! Przecież to nasi byli rodacy, siostry i bracia najmilejsi, którzy pałają do nas taką braterską miłością, o której pisałam tutaj:

http://lotna.neon24.pl/post/114300,braterska-milosc-oun-do-polskiPiS jest bogaty, to rozdaje 500+ na lewo i prawo, nawet tym, których stać na luksusy, nie tylko na chleb, ubranka dla dzieci i wyprawkę szkolną. 

Na tych studentów ukraińskich panoszących się w coraz większych ilościach, też ma kasę. A co ma miejsce, to polityka OUN jest popierana przez ,,polski" rząd od długiego czasu, sama jestem ciekawa, czy tylko po transformacji? Piąta kolumna w kraju coraz silniejsza, już obsadza swoimi kluczowe stanowiska, razem z żydami, z którymi często jest od wieków spokrewniona. Swój znalazł swego. 

A potem będą przykre niespodzianki dla Polakow, którzy się cieszą, że wszyscy -  ci co potrzebowali, ci co nie potrzebowali i ci co nie powinni - dostali 500+ od ich wspaniałego nowego rządu.  Nic nie szkodzi, że prezes się darł na Ukrainie ,,gierojom sława!", przecież on taki dobry i pobożny patriota, a prezydent jeszcze bardziej pobożny, nawet hostię w locie złapie. A mamy przecież z Ukrainą wspólnego wroga, to trzeba się z Ukraińcami jednoczyć, od gęby sobie odmawiać, i ich przebogatych oligarchów wspierać, pieniądze im zawozić i przy każdej okazji tyłka nadstawiać a jak zajdzie potrzeba - to i gardło dla nich do poderżnięcia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-13

Lotna

 

#1524728

"Prawda jest taka, że tylko w zeszłym 2015r, przyjęto ich 541 tys. ponad 400 tys w 2014r i... to są ci którzy są tutaj legalnie a co z resztą? Mamy listopad, niedługo kończy się 2016 rok, gdzie są dane ilu ich pojawiło się w tym roku?  Doczytałam się jedynie, że zarabiają przeciętnie 2 tys. netto a nie jakieś 3-4zł za godzinę co próbuje się nam wmawiać czasami".

Ostatnio do mnie dotarło, że mieszczuchy, które chętnie dorabiały sobie na wsi przy zbiorach i drobnych remontach mają teraz wielkie problemy znaleźć pracę. Właśnie przez te zaniżone stawki przez ogromną ilość przybyłych Ukraińców.

Nie wiem, czy to te 3-4 zł, ale na pewno bardzo mało - choć na ich pierwsze potrzeby im z pewnością wystarczy.

Logika wskazuje, że to są ci nielegalni... a więc i najprawdopodobniej "element".

 

Już jest tragicznie, ale czeka nas kolejna fala emigracji. Kto zostanie w kraju, kto go będzie bronił, aby pozostał polski? Czy nie trzeba koniecznie bronić się już i w tym celu jeszcze ściągać emigrację?

 

Czy nie trzeba zacząć od pogonienia rządu, który to popiera, albo i w zdradzieckich zamiarach organizuje?

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1524735

"Już jest tragicznie, ale czeka nas kolejna fala emigracji. Kto zostanie w kraju, kto go będzie bronił, aby pozostał polski?"

O tym właśnie jest ten wpis. Obawiam się, że jak zwykle po cichutku przepchną ustawę o stałym pobycie dla imigrantów (czytaj-Ukraińców) i będzie pozamiatane :(

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Astra - Anna Słupianek

#1524826

 

W corocznym raporcie, dotyczącym świadczeń rodzinnych w krajach zjednoczonej Europy, Polska awansowała z 20 na 4 miejsce.

Raport od zeszłego roku przygotowuje firma doradcza PwC. Analizowana jest w nim średnia kwota bezpośredniej pomocy w zakresie ulg na dzieci i świadczeń rodzinnych oraz tego typu wsparcia w porównaniu do średniego wynagrodzenia. Zarówno w jednym, jak i w drugim zestawieniu Polska mocno awansowała.

W przypadku bezpośredniego wsparcia rodzin można powiedzieć, że znaleźliśmy się w pierwszej połowie państw Unii

– uważa Joanna Narkiewicz-Tarłowska, dyrektor w dziale prawno-podatkowym PwC.

W porównaniu samej kwoty, którą rocznie dostaje statystyczna rodzina Polska zajmuje 13 miejsce. W zeszłym roku była to 24 pozycja. W zestawieniu, gdzie konfrontowane są świadczenia rodzinne do średniego wynagrodzenia zajęliśmy 4 miejsce, co oznacza awans o 11 pozycji.

Został zrobiony poważny krok. Porównując dane z 2015 i 2016 roku widać, że Polska wyraźnie awansowała

– wyraża opinię Tomasz Barańczyk, partner zarządzający działem prawno-podatkowym.

Badanie bazuje na porównaniu „uśrednionej” rodziny. Pod uwagę wzięte zostały rodziny o modelu 2+2, gdzie oboje rodziców pracuje i każdy zarabia średnią krajową. Dzieci maja 4 i 8 lat i są zdrowe. W takiej konstelacji w Polsce rodzina dostaje podwójną ulgę podatkową wynoszącą 2 224 zł oraz 500 złotych miesięcznie z programu Rodzina 500 plus, co wspólnie daje 8 224 zł rocznie. Średnio Unia Europejska takiej rodzinie oferuje 9 806 zł rocznie. Nadal więc pozostajemy poniżej średniej, niemniej dystans został mocno nadrobiony. Ponadto tegoroczne miejsce w tym rankingu mniej więcej odpowiada porównaniom poziomu rozwoju gospodarki, gdzie nasz kraj plasuje się także w środku unijnej stawki.

Na pierwszym miejscu są państwa takie jak Luksemburg i Francja, gdzie ulgi oscylują wokół 7 tys. euro. Na ostatnich miejscach znalazły się takie kraje jak Bułgaria, gdzie wsparcie bliskie jest zeru

– tłumaczy Joanna Narkiewicz-Tarłowska.

Największy awans odnotowaliśmy we wskaźniku udziału sumy dotowania rodziny w stosunku do wysokość średniego jej dochodu. Obecnie wynosi on 8,5 proc. i w tym zakresie przewyższają nas tylko Francuzi, Węgrzy i Austriacy.

Z raportu wynika również, że istnieje korelacja pomiędzy wsparciem materialnym rodzin, a notowanym przez dany kraj wskaźnikiem dzietności. Francja jest liderem zarówno w programach pomocowych, jak i ilości urodzeń.

Liderem jest Francja, Irlandia, Wielka Brytania, Szwecja

– opowiada Iwona Boniecka, starszy konsultant w PwC.

To są państwa, które są zajmują czołowe pozycje w porównaniach zarówno wsparcia finansowego rodzin, jak notują najlepsze wskaźniki dzietności. To nie jest jednak tak, że od razu zobaczymy odbicie we wskaźniku dzietności. Nie ma tu gwarancji sukcesu, bo niektóre działania w jednych krajach się sprawdzają, a w innych nie

– tłumaczy.

Dlaczego w Polsce jest tak niski współczynnik dzietności?

Z sondaży i ankiet wynika, że chęć posiadania dzieci jest powszechnie deklarowaną potrzebą młodych ludzi w Polsce

– mówi Boniecka.

Determinantem zatem nie są względy mentalności, tylko inne uwarunkowania.Przytoczone w raporcie dane Warsaw Enteprise Institute wskazują, że 55 proc. osób swoją decyzję o odłożeniu rodzicielstwa, czasem „na nigdy”, tłumaczy strachem potencjalnej matki przed utratą pracy. Około połowa badanych wskazywała na trudności mieszkaniowe, albo na brak stosownego wsparcia finansowego ze strony państwa. Jak radzono sobie z problemem w innych krajach?

Nie ma jednego modelu. W różnych krajach, różnie rozwiązywana jest ta kwestia. Są zasiłki porównywalne do naszego 500 plus, świadczenia takiej jak becikowe, czy na dzieci kontynuujące naukę, albo ulgi podatkowe

– opowiada Iwona Boniecka.

Najbardziej elastyczny i jak widać najbardziej efektywny okazuje się być model francuski, który m.in. zakłada nowy model rodziny, w którym rodzice nierzadko są rozwiedzeni i nastawiony jest na modyfikacje korespondujące ze zmianami obserwowanymi w społeczeństwie.

Jak podkreśla Tomasz Barańczyk celem powstawania raportu jest ukazanie potencjału możliwości.

W Polsce wiele zostało zrobione, ale istnieje jeszcze mnóstwo rozwiązań, które na świecie stosowane są z powodzeniem i mogą mieć pozytywny wpływ na dzietność w naszym kraju. Naszym celem jest ich pokazanie i zainspirowanie do dalszych prac

– tłumaczy partner PwC.

 

http://wdolnymslasku.com/node/6901

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1524774

coś własnego a nie przedruki p.SL
Nie zgadzam się z treścią więc i oceny nie daje
Pozdr.
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1524775

skok jakościowy jest, ale co za myśl, przesłanie i dziwy w treści.

zresztą tradycyjnie to zwykłe emocje po doniesieniach medialnych, albo straszenie, albo wkurzenie. tu równie tradycyjna neonowa antyukraińskość, tak jak Putin zaleca. Szczęśliwie bez jeszcze większego oszołomstwa ale właśnie przez to czuć niedosyt, że się Autorka tak hamuje, dla znawców twórczości i środowiska to spory dysonans.

Mozna się pogubić: nikt nie liczy Ukraińców, mamy nie wierzyć, że Polska nie zna ich liczby, a zarazem Astra wie ("prawda jest taka") i jest przerażona szacunkami.

Ktoś nam wmawia, za ile pracują, a to nieprawda, bo w innym artykule napisano o przeciętnej płacy :)

Do tego szok, Ukraińcy nie uciekną do Niemiec :D

Nie wiem, co ma liczba odmów azylu do tego i to w samych Niemczech, jesli szacować emigrację, to raczej całościowo, wydaje się, że wredne Niemcy nie przekażą danych, ilu to Ukraińców chciało "uciec" z Polski! Czy  to nie oburzające? Szczęściem Pani Admin dementuje spisek ucieczkowy, zapewne na rzecz spisku nie-ucieczkowego. No i każden wie, że jak uciekać z Polski, to tylko do Niemiec- to ma sens.

"A do USA nie łaska?" Właśnie! Dlaczego ci Ukraińcy nie uciekają tam, gdzie sobie Autorka wymysli (nie do Rosji)?

Wydaje się również, że nieznalezienie koniecznie niezbędnych danych w sieci nie musi tak bardzo oznaczać, że tajne są. Ale pytanie, czy czasem nie tajne albo spisek jaki, zawsze w cenie. Mimo to Dzielna Astra wyszperała owe dane (znaczy tajne czy nie), nam jednak nie sprecyzuje, czy chodzi o Polskę, Niemcy czy USA. Ważne, że o Ukraińców.

Są za to "najliczniejszą grupą" WSPol w Szczytnie, cokolwiek to znaczy. Zapewne ma znaczyć, że to wcześniej wymienieni emigrujący Ukraińcy. Może ci, którym nie udało się uciec z Polski do Niemiec? Biedacy. Najwyraźniej też zmieniono ustawę o Policji. Nieprecyzyjne jest też, że WSPol jest "jedyną uczelnią w kraju, która kształci kadry oficerskie policji", bo kadry-oficerowie kształcą się w różnych miejscach (gł. na kursach w szkołach).

Naturalnie, Amerykanie z ww. "ukraińską policją" spacyfikują Polaków, w razie "podskakiwania" czy "gdyby nam się kiedyś odechciało obecnych sojuszy". Putin z Astrą już spać nie może, wieszcząc "przyszłość nie do pozazdroszczenia". Zapomniano wspomnieć o kilkudniowych szkoleniach rezerwistów. Sądzę, że temat jest godny podchwycenia przez putino-media, wszak to już nie majdanowcy i najemnicy ale wręcz "prywatna armia Komendanta Szymczyka". Czemu nie. Mocne, co?

Możliwe, że stowarzyszona "Lotna" doda do tego apokaliptyczną wyliczankę, akapit czy dwa, typu: depopulacja, GMO, wyprzedaż Polski, gradobicie, zlikwidowanie kołchozów, zwielokrotnienie 40 tys. agentów Mossadu w Polsce i w ogóle zdradziecki kaczyzm prowadzący do końca świata.

Nijak też nie wiem, jak prezydencko-rezydencka abolicja dla emigrantów rozwinęła "ukraińską szarą strefę" i skąd idea, by podatków miało "przybywać". Ważne, że Astra dokładnie wie, może to też tajne.

Cyt.:
Czego więc się czepiam i o co mi chodzi? O to, że taką abolicję można wstrzymać jak w 2014 roku z uwagi na zagrożenie terroryzmem. Chodzi o najnowszy pomysł naszej "dobrej zmiany"

Znaczy, że Astra chce wstrzymać abolicję, nawet nie imigrację, z powodu terroryzmu. Bo tak pasuje Carycy ogłosić światu. Tym zagrożeniem ma być niby... pomysł naszego rządu! Cóż z tego, że to pomysł posła, jak tam dalej stoi i że mowa o 200 tys. nielegalnych, gdy Astra widzi 2 mln- bo tak. Cóż, nie pasuje jej legalizacja pobytu i legalne zatrudnienie z podatkami choć wcześniej burzyła się o "szarą strefę", podatki, niepełne dane. Takiej nie dogodzisz- a i sama sobie niezbyt.

Następnie mamy głęboką myśl:
Pisanie, że 1/3 Polaków akceptuje pobyt milionów Ukraińców jest nieodpowiedzialne, może zapytajmy te pozostałe 2/3?

:D

I oczywiście burza o 500+ (które mają otrzymywać "ukraińskie dzieci"!). Temat znany, nie ma co wyjaśniać; są tacy, co się boją rozmnażających się tu bezrobotnych Ukraińców. Za 500 PLN...

Jeśli ktoś podziela wizję Autorki, niechże spełni Jej życzenie "wypadałoby zakrzyknąć do pana Błaszczaka i jego kolegów pomysłodawców z PiS - nie ważcie się !!"

Niepodzielającym proponuję zaś hasło "Z kogo idiotów robicie?"

Uważajcie też wszyscy na ukraińskich oficerów Polskiej Policji w związku z Marszem Niepodległości!

Będą się rozmnażać za 500 złp, szukać azylu w Niemczech a jak komuś nie spodoba się NATO, to nas wyrjezają razem z jankesami!

Czytelnikom bez wyszukiwarki polecam zbiór linków Astry- to w razie, jakby w tekście było komuś mało lub ktoś chciał pochwalić za encyklopedyczność. Prawda, że wygląda poważniej? Niestety, nie ma odnośników ani hiperlinków w tekście, trzeba wierzyć we wszystko na słowo.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1524802

Nie wiem jak jest naprawdę, pojawiają się informacje, że Ukraińcy do Polski przybywają, lecz nie zostają.

Burzy się we mnie gdy czytam, że ktokolwiek: czy to Ukrainiec, czy to Chińczyk ma w Polsce pracować za 3 - 4 zł za godzine. Z tego się nie da nawet wyżyć, a co dopiero wysłać coś rodzinie. Tyle to może wystarczy  młodemu czlowieku będącemu na utrzymaniu rodziców, na kieszonkowe.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1524796

A we mnie się burzy to, że mają wyższe stypendia od naszych studentów i to, że tylu z nich studiuje jako przyszli oficerowie policji. Myślisz, że po studiach wrócą do siebie pilnować porządku? nie sadzę.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Astra - Anna Słupianek

#1524827

nawet jeśli dziś to wygląda niegrożnie itd.

Tylko kilka uwag: "to są ci którzy są tutaj legalnie a co z resztą". Legalnie to chyba są prawie wszyscy, tj. także te setki tysięcy ponad 541 tys. z 2015 r., co najwyżej nielegalnie  podejmują pracę na wizy turystycznej . Może też  przedłużają pobyt poza okres wizy turystycznej. Ogólnie rzecz biorąc: łaskawość i przychylność władz nad Wisłą sprawia, że nie opłaca im się raczej za bardzo naruszać prawa, lepiej uzyskać to co chcą legalnie.

Porównanie z Niemcami jest chyba nie do końca adekwatne - Niemcy nie przyznają im wiz, Polska serdecznie przyznaje. W Polsce chyba też niewielu z nich otrzymuje azyl, głównie są to pozwolenia na pobyt z tytułu podjęcia nauki czy pracy, co w Niemczech jest na znikomym - wobec Ukraińców - poziomie.

Fryzjerka ukr.,  zdaje się, dostaje w sieci ukraińskich "fryzjerni" wchodzących do Polski  9 zł od łba męskiego i więcej od szłachetnej głowy kobiecej, ale niedyżo więcej, oczywiście tam, gdzie strzyżenie faceta kosztuje 25 zeta, a fryzura damska odpowiedznie więcej. Pod  100 zł dziennie wychodzi....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1524812

Niemcy po prostu ich deportują i mają do tego prawo. są w końcu obywatelami spoza UE i takiego zachowania powinniśmy oczekiwać od naszych władz również.

Uważam, że to już wygląda groźnie niestety.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1524828

Ta tania siła robocza nienawidzi tej sytuacji

Dzięki patria za ten bogaty i b. potrzebny wpis! Problem z rosnącą ukraińską emigracją zarobkową do Polski jest b. poważny bowiem Ukraińcy b. łatwo nabywają u nas różne granty. Dlaczego w naszej ojczyźnie tak często i tak źle traktuje się własnych obywateli, a obcokrajowcy z kolei tak łatwo dostępują tak wiele uprawnień? Przecież to naturalne, że aby coś uzyskać, to wcześniej trzeba się solidnie napracować.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1524824

Są traktowani w sposób szczególny a w zamian co?

Czczą Banderę i mają czelność wyrażać "zaniepokojenie" wobec kręconych np. filmów o Wołyniu czy podejmowaniu uchwały o ludobójstwie przez nasz sejm. Tak to wygląda niestety :(

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

Astra - Anna Słupianek

#1524829

Na nastepny wpis czekac bedziemy do .........?????

mam nadzieje ze nie do nowego roku :-)))

pozdrowienia

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1524992