Blogerzy za ruską kasę... czyli, zwyczajne szambo.

Obrazek użytkownika patria
Kraj

Blogerzy za ruską kasę...
Czyli zwyczajne szambo.

W grudniu 2012 roku....
Cyt:
Minister Tomasz Siemoniak wyróżnił medalem „Za zasługi dla obronności kraju” 21 dziennikarzy, którzy zajmują się tematyką wojskową. Brązowym medalem uhonorowano Edytę Żemłę, redaktor naczelną portalu polska-zbrojna.pl oraz dziennikarza Jacka Szustakowskiego, piszącego o sporcie w wojsku.

– Ten medal to uhonorowanie mojej rzetelnej działalności blogersko-twitterowej – powiedział portalowi polska-zbrojnapl. Jacek Gotlib (bloger Azrael). – To przede wszystkim relacjonowanie na bieżąco tego, co dzieje się na misjach zagranicznych. Sam kilkakrotnie byłem w Afganistanie. Jednak główne problemy polskiej armii, zwłaszcza te socjalno-bytowe dotyczą tych, którzy zostają w kraju – podkreśla Azrael Kubacki
http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/5705?t=Dziennikarze-portalu-polska-zbrojna-pl-odznaczeni

23 kwietnia 2014r...
Cyt:
Minister, którego resort współpracował ze znanym blogerem, dostał ostrzeżenie od kontrwywiadu o podejrzanych kontaktach blogera z rosyjską ambasadą.

„Wielki sukces SKW (Służby Kontrwywiadu Wojskowego). Odkryli, że pewien bloger, popularny na Twitterze, który ostatnio basuje Putinowi, bierze kasę z ruskiej ambasady”– napisał na Twitterze Cezary Gmyz. Dziennikarz śledczy Telewizji Republika i Tygodnika „Do Rzeczy” podkreślił, że uzyskane informacje potwierdził w dwóch niezależnych źródłach. Nazwisko nie padło, ale internauci szybko stwierdzili, że sprawa dotyczy blogera o pseudonimie „Azrael”, czyli Jacka Gotliba.
– Sprawę zapoczątkowało ostrzeżenie służb specjalnych. Minister, którego resort współpracował ze znanym blogerem, dostał ostrzeżenie od kontrwywiadu o jego podejrzanych kontaktach z rosyjską ambasadą – powiedział portalowi telewizjarepublika.pl Cezary Gmyz.
Dlaczego Gmyz ujawniając sprawę nie podał od razu nazwiska/pseudonimu blogera? Tłumaczy, że nie chodziło mu tylko o ostrożność procesową: – Nie podawałem pseudonimu tego blogera, ponieważ w blogosferze ujawniła się ostatnio duża grupa komentatorów powtarzających tezy kremlowskiej propagandy. Częściowo są to „pożyteczni idioci”, ale mogą to być „jurgieltnicy” (płatni agenci Ambasady Rosji w okresie przedrozbiorowym – red.), z których usług Rosja wielokrotnie w historii korzystała – dodaje dziennikarz.
Sam Azrael nie odpowiedział na naszą prośbę o ustosunkowanie się do sprawy. Wypowiedział się jedynie dla portalu Tomasza Lisa: - „To kłamstwo. Nigdy nie współpracowałem ani z ambasadą rosyjską, ani żadną instytucją, która ma coś wspólnego z Rosją. Tym bardziej nie dostałem żadnych pieniędzy” – powiedział portalowi natemat.pl.
Co ciekawe, w grudniu ubiegłego roku Azrael pochwalił się na Twitterze otrzymaniem od szefa resortu obrony Tomasza Siemoniaka medalu „Za zasługi dla obronności kraju”. Z kolei w październiku 2010 roku portal wpolityce.pl podał informację, że bloger miał zostać doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone.
Gmyz w rozmowie z portalem Telewizji Republika podkreśla: „Uważam, że nasze służby kontrwywiadowcze powinny interesować się działalnością agentury wpływu. Popularni blogerzy mają po kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy czytelników, mają więc siłę oddziaływania porównywalną do komentatorów tradycyjnych mediów. Z drugiej strony, nie utrzymują się z pisania blogów, a źródła ich utrzymania są nieznane. To niebezpieczne zjawisko w sytuacji wojny propagandowej”.
http://telewizjarepublika.pl/gmyz-to-kontrwywiad-odkryl-blogeraagenta-wplywu,5195.html

I na koniec jeszcze to....
Cyt:

· Krzysztof Kroczyński · Najbardziej aktywny komentator · SGGW
Pisze Pan, że Azrael to Jacek Gotlib. W mojej firmie pracował ok. roku 1998 osobnik o tych personaliach. Po czterech miesiącach go zwolniłem ponieważ nie tylko nie miał wyników, ale i nie wykonywał żadnych aktywności, które mogłyby go do wyników zbliżyc, pozował za to na współpracownika służb i opowiadał ku uciesze kolegów i koleżanek, czego on to nie może. Po wypowiedzeniu zaprosił mnie na śniadanie w hotelu Maria, na które to śniadanie przyszedł z jakimś wielkim łysym kulawym gościem, przedstawił go jako porucznika z UOPu i usiłował mnie szantażować śledztwem UOP w sprawie jednego z projektów realizowanego przez nasza firmę na rzecz PLL Lot. Ponieważ nie wiedział o czym mówi (nie realizowaliśmy żadnego projektu na rzecz Lotu), pozwoliłem sobie zaproponować, żeby sobie wziął jeszcze jedną jajecznicę na mój koszt i wyszedłem. Od tej pory go nie widziałem, ale zaczęły przychodzić do nas pisma od komornika, działającego na rzecz firmy Oce, której ten pan był winien niecałe 100.000 złotych (to było wówczas naprawdę mnóstwo kasy). I tak się zastanawiam on ci, czy nie on? Jeśłi on, to miło, ze wyszedł na prostą i dzięki uprzejmości służb dyplomatycznych bratniego mocarstwa nie musi juz uciekac przed byle komornikiem.
Odpowiedz · Lubię to!

· 2 · 5 godz. temu
o

Cezary Krysztopa · Najbardziej aktywny komentator · Warsaw, Poland · Subskrybenci (342)
tu może gwoli wyjasnienia. rozmawialiśmy z panem Krzysztofem na tzw. "privie", pokazałem zdjęcie Jacka Gotliba, które rozpoznał
Odpowiedz · Lubię to!

· 5 godz. Temu
http://blogpublika.com/2014/03/24/krysztopa-azrael-kubacki-oskarzony-o-branie-pieniedzy-z-rosyjskiej-ambasady-procesu-nie-wytoczy/
Panie Siemoniak nooo brawo, bardzo interesujący doradca. Zamiast najpierw gościa sprawdzić, no ... szkoda gadać.
W normalnym państwie do dymisji, w normalnym na pewno ...
Co ciekawe Azrael Kubacki czyli bloger Jacek Gotlib nie planuje wytoczenia procesu dziennikarzowi Cezaremu Gmyzowi.
Służba Kontrwywiadu Wojskowego być może przedstawi nam więcej takich kwiatków typu “Biełyje Rozy”
Państwo polskie w szczątkowym już dzisiaj niestety stadium, próbuje, choć w części spełniać swoje zadanie.
Nie chodzi tutaj o poglądy blogerów, którzy mają prawo zachwycać się Rosją i ich przywódcą, chwalić ich agresję w Czeczenii, Gruzji czy na Ukrainie... póki co, póki nie zapukają do naszych drzwi... Chociaż uważam podobnie jak C.Gmyz, że to pożyteczni idioci.
Spotkałam się już z chwaleniem nawet Stalina (sic), poddawaniem w wątpliwość i usprawiedliwianiem jego ludobójstwa, mord na ponad 40tysiącach dzieci czeczeńskich nazywany jest walką z terroryzmem a rosyjska buta i bezwzględność nazywane są dumą...
Chodzi o ewidentne działanie na rzecz Rosji za kasę... mamonę...
I to by było na tyle....
http://www.youtube.com/watch?v=lFAqJ_0CY_E

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:14)

Komentarze

Sądzę, że nie tylko na twitterze, czy onecie grasują tego typu goście. Na NP też znajdziemy kilku, wystarczy poczytać notki o Ukrainie, która stała się swoistym papierkiem lakmusowym tej działalności :-)

 

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3
#421040

troli.Ale tutaj chodzi o zasłużonego blogera, hehe

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421053

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Lotna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kazdy, kto nie mysli jak kaze PiS, czyli  polska tzw. prawica, czyli socjaldemokracja, ktora prawica zadna nie jest, kazdy, kto nie mysli tak jak wiekszosc tzw. niezaleznych blogosfer prawicowych, jest oczywiscie ruskim agentem. A najgorsi sa ci, ktorzy sie nie mizdrza do banderowcow, a nie daj Boze krytykuja wielkiego prezesa za jego, pozal sie Boze wystapienie na Majdanie.

Inny punkt widzenia niz obowiazujaca narracja jest wrecz niepozadany, niezalezna mysl jest bardzo niemile widziana, powtarzanie wyswiechtanych frazesow o ruskich agentach natomiast - jak najbardziej. Zamiast merytorycznych argumentow mowi sie po prostu: ruski agent, albo, co ostatnio bardzo modne, porownuje sie osobe do Hitlera lub Stalina.

Kolejny fantastyczny wpis polecany przez Redakcje. Gratuluje zarowno Autorowi jak i Redakcji. Po prostu bomba.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-27

Lotna

 

#421047

Przecież Siemoniaka o tym uprzedziły Służby Kontrwywiadu Wojskowego...
Tu nie ma żadnej fantastyki.
Można myśleć niezależnie, ale nie za ruskią kasę.
Nie zgadzasz się z tym :)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421052

... ale, сука блять, też się nieraz trafi.

To chyba ta, która przywaliła pałę !?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Masz rację Asterko, tu nie ma żadnej fantastyki.. Taki parch, sprzeda nawet własną matkę za kilka srebrników.

pozdrawiam

ps.

  Oczywiście, trzeba i nalezy myślić niezależnie .

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2
#421063

Ale niech je piszą z przekonania, niezależnie hehe... ale za ruskie kase?
Szambo i tyle.
pozdrawiam bardzo :))))))

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

Astra - Anna Słupianek

#421065

Generalnie wg mojej oceny z tamtego okresu, to nieciekawy typ, niezbyt lotny. Takie pierdoły pisywał. Dziwnym  trafem często był na sg!  Odnosiłem wrażenie , że jakiś komuch.  Obrzydliwie  właził w zadek PO!

pzdr

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#421048

Nie chodzi wcale, o to co on pisze. Ale kaskę bierze... skubany..

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421054

Ten link, na you tube to jego mundrości w Sperstacji :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421059

Chcący żeby było więcej niż na kaszę
Jak ich izolują , będą jedli stale
A wtedy nikt nie usłyszy zdrajców żale
Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#421068

Jeśli s dowody, a chyba są... do pudła z nimi :)
pozdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421072

dochodzę do wniosku, że powstają tak, jak na poniższym rysunku:

 

PS.

Przepraszam za proporcje, ale wszystkie grafiki wstawiane do komentarzy są pozycjonowane do kwadratu...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

M-)

#421069

Tak to niestety wygląda...
pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#421071

natknął się na takie wpisy? Czy może raczej: życzyłby sobie natknąć się na takie wpiisy, bo wtedy można je łatwo osmieszać i krytykować (jest to tzw. myslenie zyczeniowe).

W jedenj z dyskusji przywołałem z gazety haretz (czy jakoś tam) tekst o herosach z Izraela organizujących "grupy samoobrony" Majdanu (nie pisała to gazeta "nazistowska" z Rosji, lecz izraelska, co czyni informację wiarygodną). Szereg takich informacji pozwala postawić tezę, że "spontaniczność" Majdanu wydaje się mocno iluzoryczna. Zapewne takie stwierdzenie w oczach Autora czyni mnie ruskim agentem.

A Michalkiewicz pisząc to co poniżej, też jest ruskim agentem? :))Czy może proponuje by szerzej spojrzeć na sprawę?

"...generał Martin Dempsey oświadczył, że Stany Zjednoczone gotowe są do „udzielenia wsparcia”, zarówno Ukrainie, jak i „sojusznikom z NATO”. Wygląda to na zachętę do rozpoczęcia jakiejś „operacji pokojowej” przez Polskę w sprawie integralności terytorialnej Ukrainy. Ale - powiedzmy sobie szczerze - skoro nie słychać, by Ukraina próbowała zbrojnie odbierać Rosji Krym, to dlaczego miałaby to robić Polska? Wprawdzie mnożą się wśród płomiennych patriotów nawoływania, by w ramach walki o „wolność waszą i naszą” utworzyć „rząd obrony narodowej” z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele, ale wiele wskazuje na to, że taki rząd w bardzo krótkim czasie mógłby stać się rządem emigracyjnym, podczas gdy w Polsce... Ano właśnie!

Ano właśnie - bo Henry Kissinger, a więc osoba w polityce międzynarodowej doświadczona jak mało kto, niedawno powiedział, że za 10 lat nie będzie już Izraela. Co konkretnie miał na myśli - tego oczywiście nie wiem, ale nie wykluczam, że miał na myśli przeniesienie Izraela z Bliskiego Wschodu w jakieś bezpieczniejsze miejsce, na przykład gdzieś w Europie Środkowej. Nie wykluczam takiej możliwości przede wszystkim dlatego, że powołany na początku 2011 roku przy udziale rządu Izraela zespół HEART ma na celu właśnie „odzyskiwanie mienia żydowskiego w Europie Środkowej”, między innymi - w Polsce. Warto również przypomnieć, że kiedy już na Ukrainie dokonał się przewrót polityczny, członkowie brytyjskiej Izby Lordów wezwali Polskę do niezwłocznej realizacji żydowskich roszczeń majątkowych. Dodajmy, że szacowane są one na 60 do 65 miliardów dolarów, więc środowisko dysponujące w Polsce takim majątkiem, miałoby dominującą pozycję ekonomiczną, a co za tym idzie - również polityczną..."

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#421090

Kontrwywiad zdobył informację o tym blogerze.
Nie jest żadną tajemnicą, że nie jest on jedynym. Być może dowiemy się o innych. Ten został namierzony, bo współpracował z naszym pożal się Boże ministrem.
Uważasz, że nie Maciej nie ma racji? Ma wiele racji....

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#421092

Bylby to pierwszy przypadek, że kontrwywiad znalazł ruskiego kreta?

Ja też na salonie poznalem Azraela dawno temu i dpuszczam możliwość, że pisze on za cudze pieniadze,

ale dalbym glowę, że z innej ambasady.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#421200

A z głową, zwłaszcza swoją to lepiej jest uważać i niepotrzebnie jej nie zastawiać :))))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#421213

zachłysnięcie sie "ruskoscią" blogera, przy całkowitym pomijaniu czasem etniczności blogerów i "publicystów", czasem słuzalczej lizusowości wobec nacji stanowczo innej niż rosyjska. :) G. (którego jakoś pamietam po sąsiedzku z moich okolic z czasów b. dawno temu) trzeba przyznać, że nie zmienił nazwiska (bo chyba nie jest to niemieckie nazwisko, choć niemieckobrzmiące:)))).
A czsem ta etniczność lub filoetniczność (jesli pisze usłuzny Polak) jest b. widoczna w tresci jakiegoś blogera/publicysty i .... całkowicie pomijana przez "patriotów" gazpolowych.
Pisze o tym dość ciekawie prof. Śliwiński w artykule "Filosemityzm i rusofobia" (to drugie mi specjalnie nie przeszkadza, choć wymaga dostosowania do sytuacji - no dziś nawet media "głównego nurtu" nie dają sięwyprzedzić w atakach, to pierwsze - dobrze żeby wzbudziło jakąś refleksję)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#421486

Trzy "dymki" zawierają cytaty znalezione w komentarzach na Interia.pl. Siłą rzeczy skrócone, ale nie wyrwane z kontekstu. Dwa są odtworzone z pamięci (ale ogólny zarys pasował do znalezionych kiedyś w sieci).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#421099

... w rzeczywistości znajdowałem teksty znacznie bardziej zjadliwe, niż zamieszczone na rysunku. I to nie jeden, czy dwa, ale dziesiątki. Problem z nimi, że nie zmieściły by się w "dymkach", a poza tym nie wszystkie były dostatecznie cenzuralne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

M-)

#421100

Po napisaniu dwóch notek na salonie24 posypały się  komentarze min. od blogerów rosyjskich. Dowiedziałem się z nich, te notki zostały przetłumaczone na rosyjski (bez mojej wiedzy i zgody) i opublikowane na portalu URSA u niejakiej @Mamma Miedwiedica. Dla wtajemniczonych nicki niektórych komentatorow mogą być interesujące. Oto linki do tych notek: http://sophia.salon24.pl/zaklęty-krąg-unii-europejakiej oraz http://sophia.salon24.pl/ruskie-serwery-w-akcji-na-salonie24. Szczególnie ciekawa jest dyskusja pod tą drugą mnotką (cała ta dyskusja przetłumaczona została na ruskim portalu). :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

lem

#421076

że "chwilowo niedostępna" jednak ruskie serwery ? :))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421080

Witaj Astro

 

Jednego dorwali, a setka nadal bierze kasę. Nawet tutaj, na niepopkach.

 

A co powiesz o neonie?

 

Serdeczności

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#421109

Wczoraj zastanawiałem się, i nie skomentowałem pod notką ! Nie chciałem by to było jakieś załatwiane spraw osobistych. Z Azraela zrobią obiekt maskujący, a tu cały portal "zdziczał" ! Teraz ludziska będą chcieli na gwałt przeczytać i "wyrobić sobie osobistą opinię" na temat jego pisania. W jego cieniu, łagodniejsi rusofile będą robili krecią robotę. Neon będzie świecił na czerwono. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#421121

A jaką według Ciebie mogą sobie wyrobić? Może właśnie zaczną uważniej czytać te proruskie bzdety... mam taką nadzieję.
Pozdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421128

A ja miałem nadzieję że nie będą czytać. Najlepszym lekerstwem na takich jest niepamięć !

Z @ynglami się nie dyskutuje! Na blogi @yngli się nie wchodzi. Ze swojego bloga @yngla się goni.

Trzeba pamiętać że @yngiel ogłosi się zwycięzcą dowolnej dyskusji.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


#421134

W ten sposób mogą prawić swoje "prawdy objawione".
Na neonie możesz ich chociaż skasować, a na innych portalach?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421158

 

.... Neon, od poczatku świeci jak : красная звезда . nie ma co zaklinać rzeczywistości.
Wiadomo kto i w jakim celu zakładał NE i kim są  "opiekunowie" tego portalu.
Jeśli chodzi o meritum, przypuszczenia okazały się faktem.
Te Neonowe Gnojki, już są tak bezczelni, że przestali się maskować ba, "występują pod własnymi nazwiskami
Asterko Droga....kilka obrazeczków jak Sirytusowy był dzieckiem i jeszcze nie uwolniony :-)) :
 
 
Astro, serdecznie pozdrawiam, Ciebie i Twoich Gości,
Marek
 
 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#421132

...// "występują pod własnymi nazwiskami//... Jesteś pewien że nie pod legendowanymi ? Dopiero trzecia żona SBka z mojego instytutu doszła że ma "wirtualnego" męża, a facet który miał być sierotką , akurat w tym przypadku jej nie zdradzał, tylko od czasu do czasu odwiedzał rodzinkę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


#421133

.... słusznie prawisz. To są blaski i cienie uczestnictwa na jakim kolwiek forum.

Nawet w Kólku Parafialnym, można spotkać byłych SB-ków. Jak ich rozszyfrowywać ... naprawdę nie wiem i mam ich tak jak większość   w rzyci, jak pisał Trybeus.

Dobrą metodę podsunąłeś Asterce..... zero rozmowy z ćwokami ! Szkoda zdrowia, czasu i klawiarury

3maj się !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#421142

Ale małpa alkoholik? no ... przegiąłeś, tak też nie można. To faktycznie przekracza granice dobrego smaku...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#421168

Myślę, że jednak leciutki popłoch wśród nich zapanował. Stali się bezczelni, myśląc że nikt im na łapki nie patrzy.
Tych mniej bystrych można rozpoznać po tym, że nie potrafią ukryć swojego uwielbienia nawet do Stalina, bo spotkałam się nawet z takimi wpisami... Ja z ich strony odczuwam zwyczajną nienawiść, ataki personalne i ubliżanie.
W realu mam znajomych, którzy są prorosyjscy i mimo że mnie lubią nazywają rusofobką. To fajni ludzie i nigdy z tego powodu nie zamierzam zrywać z nimi relacji, nie potrafię nienawidzieć za poglądy :) Rosji nie ufam i nikt mnie do niej nie przekona, są bardzo groźni, zwłaszcza teraz. Ale ten facet blogował od lat, kręcił się przy Siemoniaku a nawet przy Komorowskim i robił to wszystko za kasę.
Są wszędzie to fakt...
Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#421127

ktorzy sa rusofilami mimo ze ty wiesz ze ciebie nazywaja rusofobka to znaczy patryjotka polska ktora zna parwde o krzywdzie jaka kacapy wyrzadzily Polakom.

Nikt, a moze prawie nikt - bo debili pelno,nie jest rusofilem bez korzysci jakie kiedys odniosl lub dalej odnosi,ci ludzie to dla mnie kolaboranci i zdrajcy.

Jezeli w dyskusjach polityczno/historycznych wykazalem im zbrodnie Rosjan na Polakach i ich obecny stosunek do nas i mimo ze nie mieli kontrargumentow na moje prawdy dalej z uporem manaiak glosza swoja milosc do Moskali,to ja takich ludzi wypisuje ze swojego grona znajomych niech sie kisza we wlasnym sosie bo szkoda na nich casu sa niereformowalni i malo tego grozni dla ludzi inaczej myslacy jak oni,

Jak niedaj boze kacapski soldat postawi noge na ziemi Polskiej to ci rusofile pierwsi wydadza swoich znajomych co okrzykneli ich rusofobami i nie ma o tym najmniejszej watpliwosci.tak uczy historia matka madrosci narodow.

Uwazam ze antyposkie myslenie czy poglady sa zdrada.

W moim kregu przyjaciol nie ma miejsca dla zdrajcow.

n

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#421167

dwoje, stałych i niezmiennych od wielu lat.
Nie jest tak jak myślisz, że to zdrajcy. Oni uważają, że i UE i USA nas zdradziło, trochę racji chyba mają... :)
Twierdzą, że Polska musi mieć silnego sprzymierzeńca, a Niemcy nie wchodzą w rachubę, co też jest logiczne.
Tyle, że oni twierdzą, że możemy się z Rosją porozumieć, a ja jestem innego zdania. Z diabłem nie wchodzi się w żadne układy... Kiedy jednak przyparłam ich do muru i spytałam, co będzie jeśli to ja mam rację i możemy stać się ich obiektem ataku, uzyskałam odpowiedź która mnie uspokoiła. To są tak samo Polacy jak my i zachowają się jak trzeba. Nie tak łatwo wyprać nam mózgi na dłuższą metę :))))
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421170

rusofilami i jak gleboko oni w tym siedza.

Okreslilem moja zaleznosc to ze Zud lewak Obama i otaczajece go zydostwo wraz z zydoskim loby na rzecz okradzenia Polski(restytucja mienia) zdradzila Polske to nie ma nic wspolnego z USA.UNIA to Niemcy, Niemcy to kon trojanski Putina z konsomolka Merkel na czele.

To jak UNA nas traktuje to zawdzieczamy samymym sobom bo to my pozwalamy na rzady zdrajcow.

Ale my zawsze bylismy zachodem i tylko z nimi mozemy trzymac i cos wygrac ze wschodem zawsze stracimy jak do tej pory bylo bo

to azjaci ktorzy swoj byt opieraja na podboju , zniewoleniu i kardziezy tego co nasze.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#421173

Wiadomo, że tam mają żydzi wiele do powiedzenia. Dlatego L.Kaczyński był w stosunku do żydów pro.. właśnie żeby zdobyć przychylność USA. Za to go dzisiaj różni "patrioci" zdrajcą nazywają. Moim zdaniem jemu zawsze chodziło tylko o dobro Polski, dlatego chciał zmontować w krajach postkomunistycznych relacje a wypadek zagrożenia, którego właśnie jesteśmy świadkami.
Na temat Rosji to nasze zdania są identyczne. Co do znajomych, naprawdę nie warto wszystkich przekonywać, że właśnie my mamy rację. Niech sami do tego dojdą. Polityka to nie wszystko w życiu...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#421177