Porażająca śmiertelność Polaków

Obrazek użytkownika patria
Kraj


Ewenement na skalę światową!  Tę wiadomość o danych GUS przeczytałam parę dni temu a dotyczyła stycznia tego roku.
Takiej śmiertelności nie było w całej "wolnej Polsce" czyli od prawie 30 lat i co?
cyt:
"Z przedstawionych przez GUS danych wynika, że w styczniu 2016 r. łączna liczba zgonów sięgnęła 33 tys. To dużo, ale jeszcze gorzej było rok później. W styczniu 2017 r. zmarło aż 44 tys. 400 osób. To aż o 35 proc. więcej!
Gorzej jest również, gdy weźmiemy pod lupę dane z szerszego okresu. Łącznie w pierwszym półroczu 2017 r. liczba zgonów zwiększyła się o 7 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.
]]>http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/przerazajace-dane-o-umieralnosci-...]]>
O ekspertyzę zwrócono się do znawców klimatu. Oni wypowiedzieli się na ten temat i oczywiście stwierdzili, że to wynik smogu. Wynika z tego, że dalszych badań nie będzie?
Chyba śnię.... a gdzie dalsza analiza? Smog jest teraz bardzo trendy. Cała unia jewrejska z nim walczy więc już mamy "analizę" I co? Te potworne liczby mają usprawiedliwić kolejne zamykanie kopalń? W końcu już tylko na nie można wszystko zwalić bo polski przemysł właściwie nie istnieje... 
Nie ma do tej pory żadnych rzetelnych badań na temat przyczyny aż takiego wzrostu śmiertelności. Po prostu stwierdzono, że to smog i już! Ci eksperci z Polskiego Alarmu Smogowego Marcin Popkiewicz oraz Jakub Jędraka według mojej wiedzy nie są lekarzami, pierwszy z nich na pewno jest absolwentem wydziału fizyki UW. 
O tym, że zachorowania np na raka jelita grubego wzrosły w Polsce aż czterokrotnie jakoś cisza...  a to właśnie Polska odnotowuje największy wzrost zachorowalności w całej Europie. W ogóle jeśli chodzi o długość życia i Polacy i Polski znajdują się na 28 miejscu w Europie a to są dane z ubiegłego roku zanim nastąpił ten exodus.
Prawda jest taka, że spożywamy chyba najgorszy pokarm serwowany nam przez różnej maści międzynarodowe markety.
Prawda jest również taka, że po opublikowaniu aż tak zatrważających danych powinno się powołać przynajmniej na szczeblu ministerstwa zdrowia, komisję dla zbadania co jest prawdziwym powodem aż takiego wzrostu śmiertelności.
A co na to wszystko nasz książę minister Radziwił? W lutym na konferencji dotyczącej zdrowia oznajmił o nowym portalu "zdrowie.pap.pl" który powstał w ramach Narodowego Programu Zdrowia.  Ponformowano nas o tym na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia. Wejrzałam na tą stronę, tyle, że tam nie ma żadnej informacji  na temat przyczyn tego śmiertelnego exodusu Polaków, nic... jest za to o konieczności szczepień, zmęczeniu, stresie, malarii, salmonelli a nawet o ... niejadkach.
Tak więc jedynie w styczniu tego roku wymarło ponad 44 tysiące Polaków, w jeden miesiąc zniknęło całkiem spore miasteczko polskie a książę minister nie ma nic do powiedzenia?
Pytanie, czy doczekamy się jakiegokolwiek raportu na temat tego co się dzieje ze zdrowiem Polaków? i czy przypadkiem znów nie jesteśmy poddawani jakimś  wyniszczającym eksperymentom? i to nie jest jakaś spiskowa teoria!!
Nie znam podobnego przypadku w żadnym innym kraju na świecie nie ogarniętym działaniami wojennymi, aby ilość zgonów rok do roku wzrosła o 35%! Tym bardziej, że następne miesiące również są alarmujące to w dalszym ciągu ponad 7% za pierwsze pół roku. Żaden smog nie jest wytłumaczeniem takiej skali umieralności.


źródła:
]]>http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-03-15/rekordowa-liczba-chorych-n...]]>
]]>http://zdrowie.dziennik.pl/nowotwory/artykuly/547432,raport-w-polsce-naj...]]>
]]>https://facet.wp.pl/polacy-wciaz-zyja-krocej-niz-polki-i-inni-europejczy...]]>
]]>https://zdrowie.pap.pl/wiadomosci]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (21 głosów)

Komentarze

ktorej nie obejmuje "dobra zmiana". To zaniechanie swiadczy tylko o ogromnym deficycie kulturowym obecnych polskich elit. W rezultacie ta dziedzina stala sie cynicznie wynaturzonym zerowiskiem dla wszelkiej masci cwaniakow i zlodziejskiej wrecz mafii zarzadzajacej Narodowym Funduszem Zdrowia. Symbolicznym "filantropem" jest tu Owsiak z cala swa tez symbolczna mentalnoscia i firma "Mrowka Cala". Kto ma jeszcze resztki sumienia i umiejetnosci wyjezdza za granice. Pozostaja totalnie skorumpowani dla "swoich", mlodzi absolwenci z przymusu niewolniczych wyrobnikow i miernoty spod znaku "lowcow skor". Jest zaskakujacym, ze pan minister Radziwill jest zainteresowany zarzadzaniem czyms takim jak obecny Resort Zdrowia (bo zadnych zmian nie proponuje, jak juz to na jeszcze gorsze) - swiadczy to zatem o nim osobiscie jak najgorzej. Rodzi to jednak takze zasadnicze watpliwosci dla kogo jest w gruncie rzeczy budowane obecne panstwo. Polacy bowiem gwaltownie wymieraja lub nadal wyjezdzaja. Masowo naplywaja za to Ukraincy i stwarza sie ku temu bardzo mocne zachety. Nie jest wykluczone, ze na odbudowana Polske czeka jednak ktos jeszcze, byc moze ten najwazniejszy (!?).

Vote up!
7
Vote down!
-2

1-2-3

#1549710

Po takich zatrważających danych oczekiwała bym od ministra zdrowia jakichkolwiek działań a tutaj... nic  się nie dzieje.

Przed nami nadal niepewna przyszłość.. ten spadek populacji jaki może niedługo nastąpić jeśli śmiertelność się utrzyma, to nie wróży niczego dobrego niestety...

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1549768

"Ilość zgonów rok do roku"- wcale nie zwiększa się o 35%.

Nie są to "znów wyniszczające eksperymenty".

Myślę, że zamiast żydowskiej depopulacji Słowian da się łatwo znaleźć jak najbardziej naturalne przyczyny, choćby struktura demograficzna- starzenie się społeczeństwa. Ale większość tego dopiero przed nami, biedni starzy ludzie będą padać jak muchy. Zresztą wiąże się to i z rakiem, który jest jednym z powodów zgonów. Powiadają, że na coś trzeba umrzeć. Chyba każdy zna przypadek zdrowej, energicznej, długowiecznej osoby, której na koniec życia przyplątał się rak. 

Wszelkie dane zaś warto sprawdzać ze zrozumieniem i odczytywać całościowo temat. Zdaje się, że jest i lekki przyrost liczby urodzeń. 2016. wychodzi nieco lepiej, niż poprzedni. Przy zmniejszającej się liczbie kobiet w wieku rozrodczym, z emigracją osób w wieku produkcyjnym i stałą tendencją zmniejszenia się liczby dzieci- nie jest źle. jeszcze. Ale już zauważalnie od paru lat rodzi się coraz mniej dzieci. na urodzenia ma wpływ i bezrobocie oraz raczej i 500+. w zgonach sensacji nie ma, są one prognozowane przez GUS, co wydaje się nietrudne i się sprawdza, większe psikusy są z urodzinami.

Vote up!
8
Vote down!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1549714

"...łatwo znaleźć jak najbardziej naturalne przyczyny, choćby struktura demograficzna- starzenie się społeczeństwa"

- - -

Przytoczona statystyka mówi o 35% wzroście zgonów I.2017/I.2016 - czyżby w ciągu jednego roku tak nam cudownie wzrosła populacja staruszków?

 

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1549741

a dlaczego porównano styczeń pewnego roku z innym styczniem? dla bait-owego tytułu o 35%?

dlaczego nie porównano choćby trzeciego tygodnia marca czy czegokolwiek? nawet samo porównywanie lat bez szerszego spojrzenia jest manipulacją. pozornie najuczciwiej byłoby porównywac cale pokolenia, jednak i tu masa różniących sie czynników w nieporownywalnych okresach z warunkami życia. wiec nawet same liczby są tylko liczbami.

a co do 'wzrostu populacji staruszków'- owszem , rosnie gwaltownie od 2010.r. ale urodzenia i zgodny zmieniają się w okresach i z tendencjami a nie wyskakują cudownie w jakimś styczniu, w którym ludzie karnie umierają. NB niektórzy podejrzewają pewien "styczniowy' mechanizm, że starsi ludzie chcą koniecznie przeżyć ostatnie święta, tak sie nastawiając.

Vote up!
5
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1549755

"a dlaczego porównano styczeń pewnego roku z innym styczniem?"

Zapewne dlatego, że tak się właśnie robi - porównuje odpowiadające sobie okresy.

- - -

"a co do 'wzrostu populacji staruszków'- owszem , rosnie gwaltownie od 2010.r. ale urodzenia i zgodny zmieniają się w okresach i z tendencjami a nie wyskakują cudownie w jakimś styczniu, w którym ludzie karnie umierają."

No właśnie, dlatego tłumaczenie zanotowanego nagłego wzrostu styczniowej śmiertelności nagłym wzrostem ilości staruszków jest, delikatnie mówiąc, mało przekonujące. Dłuższy okres też jest porównany i tu również widać wzrost, choć nie tak spektakularny.

- - -

"NB niektórzy podejrzewają pewien "styczniowy' mechanizm, że starsi ludzie chcą koniecznie przeżyć ostatnie święta, tak sie nastawiając."

I to jest odpowiedź na pierwsze pytanie - aby uniknąć wpływu tego typu efektów to porównuje się ze sobą styczeń do stycznia, a nie np. styczeń do kwietnia bądź marzec do listopada.

Natomiast generalnie rzecz biorąc - ewentualny wzrost śmiertelności, gdyby to faktycznie okazała się dłuższa tendencja o takiej skali, to jest za poważna sprawa aby kierować się tu logiką partyjną. I tego od rządzących należy oczekiwać i wymagać.

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1549765

Już w 2016 roku był duży wzrost umieralności dlatego tym bardziej porażają te dane.

Za pierwsze półrocze nadal jest 7% wzrostu śmiertelności wśród Polaków.

Ja nie słyszałam o podobnych statystykach innych krajów, dlatego uważam, że nie powinniśmy udawać, że nic się nie dzieje.

Inaczej będziemy jak ta "gotująca się żaba" która nie czuje, że za chwilę ugotuje się na śmierć...

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1549766

Przecież "gotująca się żaba" jest już ugotowana...dlatego nie wie co się z nią dzieje.

Polecam bardzo ciekawy i pouczający film. Idzie właśnie o autora "Przedsiębiorstwo holokaust" Finkelsteina, który obnaża przekręty chazarskich żydów, mimo że sam jest żydem . Może wtedy inaczej szanowni NP popatrzą nie tylko na Morawieckich...ale i na Kaczyńskich. Dlaczego polska premier Szydło przed objęciem stanowiska musiała być szkolona w Ameryce?
Dziennikarz zadaje Rosjaninowi, Polakowi i Izraelczykowi to samo pytanie:
-Przepraszam, jakie ma pan zdanie na temat braku mięsa? Rosjanin odpowiada: Co to znaczy mieć zdanie?
-Przepraszam, jakie ma pan zdanie na temat braku mięsa? Polak odpowiada: Co to znaczy mięso?
-Przepraszam, jakie ma pan zdanie na temat braku mięsa? Izraelczyk odpowiada: Co to znaczy przepraszam?

https://www.youtube.com/watch?v=ra5VYxjUOec

Vote up!
4
Vote down!
-4

Verita

#1549812

Karmią nas markety truciznami

Dziś inaczej żyje zachodni świat

Bo my jesteśmy niewolnikami

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1549717

Tak to właśnie wygląda podejrzewam.

To są dane GUS a ja nic nie wiem o jakichkolwiek badaniach nad polskim "żarciem" bo jedzeniem tego nazwać nie można :(

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Vote up!
3
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1549764

KonSekwencji następstw- faktycznie Dobrej Zmiany, panicznie się boją: ZŁOgi załóg "sądownictwa" ...

- ZŁOgi systemowej "sądowej" - totalnej antypolskości, są korupcyjnie zblatowane z biznesem "łowców skór"...

Demograficznym biznesem (świetnie znanym załogom profesji prokuratorskich- z POlitycznych układów- "nie do ruszenia" - medialnego...

- GDYż - pubLiczne (sądowe) UJAWNIANIE Polakom prawdy o sekwencji powoływania - licznych (wieloletnich- od 1997r.) profesjonalnych "medycznych" POczynań ...

- wynikających z metodycznych zbrodniczych - uzgodnień "urzędniczych" (wobec-Narodu Polski- medialnie odwracanego od prawdy) - "jest niedopuszczalne"(ujawnianie prawdy) - bo tak uważają- zgodne  ZŁOgi załóg " sądownictwa" - rzekomo praworządnego...

Profesjonalnymi narzędziami "ludzkimi" - załogami i "urzędami" ...do samosądowo samorządowego zwiększania śmiertelności Polaków, dysponują - oczywiście POlityczni -(sądowo nieujawnialni) mocodawcy urzędowych zleceń statystycznych "profesjonalnych" zbrodni i sądowych "profesjonalnych" uprawomocnień...

Pro zbrodniom prokurowanych - dla "prokuratorskiego" ukrywania prawdy - przed Narodem Polski.

Przygotowanym (medialnie?) do tłumnego zmierzenia się z z nie tłumioną prawdą, o prawdziwych problemach załóg "ludzkich"- instytucji "wymiaru sprawiedliwości" ?...

Instytucje upadłe- od POtwornej przeszłości- powstaną(?) jak trzeba w przyszłości ?...

Pozdrawiam - J.K.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1549735

Czy mógłbys pisać bardziej po polsku, bo źle się czyta i trudno cokolwiek zrozumieć.

Co do meritum - że Polacy za bardzo chorują i umierają? Jaki problem, przecież wszystko idzie po planie.

Nowe obficie zaszczepione pokolenie myślących inaczej karmione genetyczną paszą z fast foodów i supermarkietów, które nie będzie mogło mieć potomstwa, to dopiero będzie czystka etniczna - po planie, jak już wspomniałem. Zaleczyć na śmierć.

Słynne lekarskie "nie szkodzić" nabiera nowego znaczenia, gdy się zapytamu - komu? Bigfarmie oczywiście, brzmi własciwa odpowiedź.

 

Vote up!
4
Vote down!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1549753

na razie odchodzą pokolenia zdrowych ludzi ze zdrowych rodziców, gdzie i selekcja naturalna miała sporo do powiedzenia. żyli zdrowo choć i niedojadali. potem z czasów industrializacji PRL a o tych z czasów smietnikowych to aż strach mysleć. nałozy sie na to upadek zusu, społeczeństwo starszych ludzi z ich ubóstwem na starość. tendencje zachodnie są podobne ale tam przynajmniej ludzie mają kasę.

Vote up!
5
Vote down!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1549756

Piszę (publicznie) tak jak mogę -(żeby jeszcze pożyć - aby lepiej - życiowo popracować dla przyszłej Polski)- przy obecnym stanie "sądownictwa" ...

Niestety stojącego  na straży POrażających tajemnic - na śmierć i życie zawarowanych w aktach spraw dotyczących najcięższych zbrodni POpełnianych przeciwko zdrowiu i życiu Obywateli Polski od 1997roku.

CzyTając...za czytelną pryncypialność w zwalczaniu instytucjonalnej przestępczości antypolskiej (patrz art 44 Konstytucji) swoim życiem zapłaciło wielu Patriotów Polski.

Dzięki Ich życiu, znamy wiele faktów, które trzeba od 1997 roku wyjaśniać prawnie, tak jak trzeba...

wspólnie, profesjonalnie, sprawiedliwie - uczestnicząc w sądzeniu ludzkim i "sądowym"...

Polityczne zabicie gen.Marka Papały, było dla mnie pierwszym wykładem zbrodniczych antypolskich mafii, od wewnątrz rozkładających praworządność kluczowych instytucji - teorEtycznie powoływanych dla pro społecznego Wymiaru Sprawiedliwości...

PiSzę nie inaczej, bo mimo wszystko mam nadzieję, że "niepoprawnych" czytają również rozgoryczeni pra(co)wnicy, którzy dogłębnie (z praktyki) znają prawdę o "sądowym" systemie "obrony koniecznej" ZŁOdziejskich zdobyczy okupacyjnych mafii, więc nie potrzebują dobitniejszych (dobijających psychicznie) objaśnień do rzeczywistości otaczającej Polaków.

Dziękuję za komentarz.

Janusz

 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1549762

- zwlaszcza o przyczynach. Trzeba porownac liczbe zgonow ze srednim wiekiem umierajacych oraz z iloscia narodzin jakies 70-80 lat temu. Dzisiaj umieraja ludzie urodzeni w latach 40-tych - a wiec w okresie II wojny i tuz po niej (statystycznie) - zaraz po II wojnie mial miejsce wyz demograficzny - wiec nic dziwnego, ze dzisiaj mamy z tego powodu (wyzu 70 lat temu) wzrost liczby zgonow. Dzisiaj  srednia zycia mezczyzny wynosi w Polsce okolo 71 lat, kobiety blisko 80 lat . Jest nizsza niz srednia europejska - zwlaszcza w przypadku mezczyzn.

W sprawie dlugiego zycia zalecalbym... wziasc sprawy w swoje rece - tzn. zaczac dobrze sie odzywiac, rzucic palenie, nie przesadzac z uzywkami - zwlaszcza z tytoniem. Jesli sami o siebie nie zadbamy - na pewno nie zrobi tego za nas Ministerstwo Zdrowia - bo jak widac (ze statystyk )  mamy w Polsce okolo.... 350 lekarzy geriatrow na ponad 7 mln emerytow - czyli jeden lekarz na 20 tys pacjentow...

Vote up!
4
Vote down!
0

mikolaj

#1549809

Jakoś nie do końca dowierzam podanej w artykule liczbie, trzeba by zanalizować dokładnie co było porównywane, dla jakich grup wiekowych i jak i przyczyn zgonów.
Ale tak czy siak zachęcam to przesłuchania na you tube dr. Rath- koncern farmaceutyczny- rosnąca zachorowalność na pewne choroby trawi Europe i co, co mówi dr. Rath jest dla mnie mocno wskazujące na przyczyny..

Vote up!
3
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1549810

Zaraz jacys pseudo specjalisci suto oplacani maja gotowa anlize i odpowiedz.

Naogol chodzi o kase i to duza kase.To ze zwiekszyla sie ilosc zgonow jeszcze o niczym nie swiadczy i bez podania wielu danych nie mozna nic analizowac.

I tak po pierwsze w jakim wieku byly osoby zmarle objete statystyka, gdyz jesli w wieku starszym to trzeba sprawdzic czy wlasnie wyz demograficzny nie osiagnol wieku ,kiedy sie umiera.Jest to jak najbardziej naturalny wzrost umieralnosci inie ma co tu w tym przypadku mieszac zewnetrznych przyczyn.Na jednej z wysp zmarlo jednego roku 50%populacji to byl wlasciciel wyspy ktory owdowil swoja zone.

Po drugie co bylo przyczyna zgonow.Sekcja tylko moze to wyjasnic.czy naturalnie czy z pomoca,Do przyczyn naturalny obok zawalow ,zatorow itd. zalicza sie tez samobojstwo moze SBcy rzucili sie na sznur bo za 2tys. nie da sie wyzyc albo z uczciwej pracy,a moze PObolszewia ktora nie ma innego wyjscia jak sama sie osadzic za przekrety, oczywiscie te ostatnie przypadki sa moim zyczeniem.

Po trzecie w jakim miejscu nastapil znaczny wzrost zgonow, czy jest to srodowisko miejskie czy ogolno polskie itd.

Nie zawsze odpowiedz jest ze ktos nas truje choc to jest tez bardzo prawdopodobne bo ilos trucizn jakie Polacy jedza i pija co dzien jest zatrwazajaca.

Jesli przyczyna wzrostu  jest rak to jaki typ raka bo mozliwe ze juz czas zeby Czarnobyl zaczol zbierac zniwo je3sli jest to czerniak to moze wlasnie pokolenie,ktore na sile bylo w przedszkolu naswietlane mordercza kwarcowka.

Na sluzbe zdrowia nie ma co zwalac gdyz w ostatnich latach medycyna poszla w gore i sa nie tylko nowe lekarstwa ratujace teraz zycie,ale i technologie.

Tak ze jest bardzo duzo pytan ktore trzeba rozwiklac  ,zeby definitywnie odpowiedziec co jest przyczyna wzrostu zgonow.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1549818

To tytuły dwóch książek. Autorem jest Polak. Jan Lubecki.

Człowiek mieszkający i leczący w Sakramento w Kaliforni w USA.

Nie wiem czy książki są w języku polskim. Wiem, że są w angielskim - chyba takie tytuły : "Cure yourself" & "Be your own doctor" .  No a na raka, to najlepszy mniszek lekarski. Żadne tam chemie i radioterapie. Nie wierzyć konowałom. Podstawa długiego życia w zdrowiu.

A tutaj więcej informacji o cudotwórcy z Kaliforni :

https://youtu.be/7eaFjjZgXQA

czyli o DOKTORZE !  Janie Lubeckim. Choć nie ma dyplomu podobnie jak i DOKTOR Jerzy Zięba, to jednak za nimi setki, jeśli nie tysiące uzdrowionych ludzi.

http://www.lubecki-wellness.com/

https://youtu.be/K4Rpso4xD6M

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1549827

Przydałoby się niższe opodatkowanie dla producentów zdrowego jedzenia, a wyższe dla trucicieli - wtedy niektórzy zastanowiliby się, czy warto dosypywać rozmaitych świństw. No i udałoby się polepszyć jedzenie z supermarketów, bo oni podatków płacić bardzo nie lubią.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1549870