Prowokacja właścicieli zza wielkiej wody

Obrazek użytkownika patria
Kraj

Materiał filmowy nagrany latem w lesie nagle pojawia się w styczniu? Jestem przekonana, że był trzymany tyle miesięcy bo TVN było przekonane, że wystarczy 60 tysięcy neonazistów na Marszu Niepodległości z listopada... ale okazało się, że nie wystarczyło...
Po kilku miesiącach  od nagrania,  TVN akurat teraz pokazuje polskich nazistów?   Materiał o tych kilku łobuzach  przez całe miesiące sobie leżał i czekał. 
Właśnie na co czekał? Pytanie za 100 pkt?
Otóż czekał na 100 % na uderzenie w środowiska narodowe.
Nie chodzi tutaj o "Dumę i Nowoczesność" bynajmniej
Podejrzewam, że  Sąd będzie miał problem z jej delegalizowaniem bo ustawa mówi wyraźnie o zakazie publicznych wystąpień. Widać na nagraniu jedynie paru niewątpliwych idiotów, którzy w lesie palili swatstykę.
Artukuł 256 KK mówi:
cyt:
1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

]]>https://www.arslege.pl/propagowanie-faszyzmu-lub-innego-ustroju-totalita...]]>
Palenie w lesie truchła hitlerowskiego na pewno nie jest publicznym propagowaniem faszyzmu ale to już jest kłopot sądów jak do tego podejdą.
Każdy średnio kumaty adwokat wybroni to niewątpliwie ohydne środowisko. Cokolwiek się stanie, jestem przekonana, że nie o nich tutaj idzie. Chodzi o środowiska narodowe.
Jak szybciutko to poszło, jak się wszyscy przejęli od prezydenta po premiera i ministra Jakiego!!
Ludzie... trzymajcie mnie ... znaleźli w Polsce, kraju tak doświadczonym niemieckimi zbrodniami kilku hitlerowców!!
I zaczęło się... tyle, że teraz już mowa o delegalizacji również ONR na  początek oczywiście.
cyt:
"Z kolei wiceminister Jaki był pytany o sprawę ONR, który na Marszu Niepodległości prezentował rasistowskie hasła. Jaki przyznał, że jeśli organizacja ta prezentuje takie poglądy, to powinna zostać zdelegalizowana. - Jestem przekonany, że prokurator generalny złoży także wniosek o zdelegalizowanie ONR, ale po zebraniu dowodów - powiedział Patryk Jaki.
]]>https://wiadomosci.wp.pl/onr-przeciwko-pis-powstanie-nowa-partia-6212819...]]>


Warto w tym kontekście wysłuchać  bardzo rozsądnej wypowiedzi Łukasza Warzechy.
]]>https://dorzeczy.pl/opinie/53908/Delegalizacja-ONR-Dokad-doprowadzi-nas-...]]>
Tyle, że ja się nie zgadzam z tym, że to jest jedynie głupia i nierozsądna "akcyjność" naszych władz. Moim zdaniem to wszystko układa się w zaplanowaną prowokację.
Jakoś ostatnimi czasy PiS wycofuje się z decentralizacji mediów w Polsce. A przecież wszyscy pamiętamy słuszny w końcu i dodatkowo wyborczy postulat o repolonizacji mediów. Tyle, że w temacie zapadła cisza. Projekt był i co dalej?  Od lata zeszłego roku coś cichutko o nim.
Jestem przekonana, że ktoś jednak wybił z głowy dzsiejszym rządzącym taki bzdurny pomysł. Ciekawe kto?
Coś niebywale ciekawego przeczytałam w wywiadzie nowego właściciela TVN właśnie...
cyt:
"Wszyscy czekają na ustawę dekoncentracyjną.
Ja jej jeszcze nie widziałem. Panowie ją widzieli? Nieoficjalne informacje mówią, że PiS chce zredukować udział zagranicznego kapitału w polskich grupach mediowych do 15 albo 20 procent... Pracuję w mediach od 1993 roku. Gdybym pozwolił sobie na to, aby denerwować się spekulacjami albo decydować się na ich podstawie na drastyczne kroki, pewnie podjąłbym mnóstwo złych decyzji. Jak mówią Brytyjczycy: „keep calm and carry on”. Na razie nie pojawiła się na stole żadna formalna propozycja zmian. Zresztą mam poważne obawy, czy taka redukcja, o której się mówi, przetrwałaby starcie z europejskim prawem. I czy nie uderzyłaby w polsko-amerykańskie umowy dwustronne."

]]>https://www.forbes.pl/przywodztwo/czy-tvn-obawia-sie-ustawy-o-dekoncentr...]]>
No i jesteśmy w domu... to mogłoby uderzyć w polsko-amerykańskie umowy dwustrone. Informuje nas o tym w końcu nie byle kto ale nowy włściciel amerykański Jim Samples!
Umowy... no cóż nasi przyjaciele zza wielkiej wody mają swoje prawo i swoje umowy. Nasi sojusznicy mimo poklepywania nas po plecach z czego bardzo dumni mamy być,  a jakże, mają jednak lepszych sojuszników jak się okazuje. Ci ostatni nie dość, że cyniznie przyznają się do psucia nam opinii w świecie to jeszcze chcą nas złupić. Nie chcą nawet czekać na odszkodowania niemieckie dla Polski, bo jak wyrwało się naszemu nowemu ministrowi spraw zagranicznych... ten temat nie powinien "obciążać relacji polsko-niemieckich" Skąd oni to wiedzieli już w grudniu?
Więc te umowy będą wyglądać tak i to w niedalekiej przyszłości..
cyt:
"Bezpotomna śmierć polskich Żydów zamordowanych podczas Holokaustu spowodowała, że ich mienie z mocy prawa przeszło na rzecz Państwa Polskiego. Ustawa przyjęta przez Senat USA ignoruje ten fakt i wspiera absurdalne roszczenia przemysłu Holocaustu. Ustawa jest niezgodna z art. 935 polskiego kodeksu cywilnego, który mówi: „W braku małżonka spadkodawcy, jego krewnych i dzieci małżonka spadkodawcy, powołanych do dziedziczenia z ustawy, spadek przypada gminie ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy jako spadkobiercy ustawowemu. Jeżeli ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy w Rzeczypospolitej Polskiej nie da się ustalić albo ostatnie miejsce zamieszkania spadkodawcy znajdowało się za granicą, spadek przypada Skarbowi Państwa jako spadkobiercy ustawowemu.”
Jednak wbrew polskiemu prawu widmo gigantycznych roszczeń żydowskich wobec Polski powraca. Już nie w formie połajanek i antypolskiej mowy nienawiści, ale jako konkretne rozwiązane prawne przyjęte przez Senat USA. A przecież na USA Polska opiera swoje bezpieczeństwo militarne. To sytuacja arcygroźna. Co w tej sprawie zamierza zrobić polski parlament i rząd?"

]]>http://wprawo.pl/2017/12/15/kongres-usa-przyjal-ustawe-wspierajaca-gigan...]]>


Ja już niestety wiem co zamierza zrobić polski rząd...
Zdelegalizować ONR a w drugiej kolejności Ruch Narodowy.
To jego lider Robert Winnicki parę dni temu złożył interpelację w sejmie co zamierza zrobić polski rząd w tej sprawie i dostał nawet odpowiedź, że (trzymajcie mnie!!)  regulacja S 447 podlega uwaga...  a n a l i z i e !
Co tutaj jeszcze można dodać?
Może jedynie taki drobiazg, że R. Winnicki był również przeciwny ustawie o dotacji w wysokości 100 milionów zł na cmentarz żydowski. Niestety ale podejrzewam, że ataki na narodowców dopiero się rozpoczną. Idzie "dobra zmiana"??
Dla kogo? 

 

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (10 głosów)

Komentarze

Jakby to był już normalnie funkcjonujący kraj, to TVN24 dostałby wysoką karę za sugerowanie, że rząd Polski sympatyzuje z faszystami.
Tak wysoką, że resztę materiałów nagrywaliby telefonem Sobieniowskiego, bo kamery by im komornik zabrał.

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1556574

Oczywiście, że tak i masz zupełną rację TVN powinien zostać ukarany bo ta cała afera śmierdzi manipulacją na tysiące kilometrów.

Co mamy zamiast tego? Kajanie się i rządu i opozycji.... panikę totalną, grożenie wszystkim formacjom narodowym!

Tutaj nie ma znaczenia z kim sympatyzujemy, tutaj chodzi o groźby wobec tych którzy są niepokorni. Początek takiej samej akcji był po Marszu Niepodległości... faszystowskim, a jakże!

 Moim zdaniem chodzi o strach... naszych rządzących, którzy uwikłali nas w takie sojusze. Nasze rządy i to od lat stały się marionetką.... zresztą posłuchaj proszę wczorajszej audycji Michałkiewicza, tutaj jest wszystko, tak uważam...

 

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1556578