Przypadek? Nie sądzę ...

Obrazek użytkownika patria
Blog

Kiedy Wołodymir Żełeński nawet się nie zająknął w rocznicę Rzezi Wołyńskiej wielu Polaków było zdumionych.

Bo jak to?

Co najmniej 120 tysięcy  rodaków wymordowanych w okrutny i niespotykany nawet w historii ludobójstwa sposób i … cisza?

Obserwowałam to niezręczne zachowanie polskich władz, takie wstydliwe za naszego sąsiada. W końcu to bohater na skalę światową, przywódca kraju, który walczy za Polskę i Polaków, ba … za całą Europę.

Pytanie tylko jak to się ma do banderyzmu, do tych wyznawców oprawców swoich sąsiadów. Umrzeć to było wybawienie i nie było zmiłuj ani dla dzieci ani dla ich matek.

Dzisiaj w czasie kiedy miliony ich tutaj przybyło i z wdzięcznościom dziękują Polakom za okazane serce są ludzie i ja do nich należę, którzy nie mają za grosz zaufania dla tych „bohaterów”

Proponuję zapytać „naszych Ukraińców” których trzymamy w swoich domach o ich stosunek do Bandery? Nie ma się co szczypać – jeszcze na razie jesteśmy u siebie.

Pamiętam, jak Żełeński w pierwszych płomiennych swoich przemówieniach w parlamentach wielu europejskich krajów – otóż przypominam sobie jak mówił o niewinnych ofiarach swojego narodu.

Narodu, który nigdy innym nic złego nie uczynił. Ja się wtedy zastanawiałam o czym on gada i jak mu takie kłamstwa mogą przechodzić przez gardło!

Widać mogą skoro banderowska flaga zakazana w Polsce przywitała naszego ministra od nagłej śmierci – Adama Niedzielskiego.

A teraz najlepsze.

cyt:

".W sali szpitala we Lwowie, do którego przybył z darami minister Adam Niedzielski, wisiała flaga Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Resort zdrowia przekazał, że „była to flaga jednego z rannych” i minister nie był pod nią przyjmowany."

.]]>https://www.rp.pl/historia/art36986691-flaga-ukrainskich-nacjonalistow-p...]]>

Jak nie był jak był.

Dał się wrobić naczelnemu banderowcowi czyli merowi Lwowa Andrijowi Sadowemu, który zamieścił to zdjęcie na swoim profilu w mediach społecznościowych. Tyle było innych zdjęć ale to się merowi najbardziej spodobało?
 

Tłumaczenie, że to ranny Ukrainiec jest posiadaczem flagi – jest jednym wielkim kłamstwem i szyderstwem z Polaków.

Przecież on tam pojechał z darami aby zapewnić o pomocy dla tych rannych, więc myślę sobie że zamiast ubolewać nad tym czy stał pod, czy obok tej czarno-czerwonej szmaty po prostu trzeba się było zawinąć i ewakuować dając sobie spokój z jakimikolwiek obietnicami pomocy dla banderowskiego rannego i jego kolegów.

Gdyby tam pojechał Polak to tak by się zachował …. ale pojechał kto pojechał i zachował się jak … szkoda słów,,


 

Ale jest nadzieja, że ten specjalista od nadmiarowych zgonów wyleci z rządu i być może właśnie jego zachowanie w czasie wizyty we Lwowie będzie tutaj decydujące. Może.

Cyt:

Dopytywany, czy plotki o jego odejściu są prawdziwe, minister odpowiedział, że "jest cały czas do dyspozycji pana premiera, do dyspozycji prezesa partii".

Nie wiem, ile jest w tym prawdy. Zdaje się, że czwarty raz miała mnie zastępować ta sama osoba, o ile pamiętam, pan generał Gielerak. (...) Nie wiem, jakie jest źródło – powiedział.

 

]]>https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-adam-niedzielski-o-dymisji-jeste...]]>

 

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (12 głosów)

Komentarze

Ślady UPiornych zbrodni - nie do... -> do*prania... próbują uzmysŁowić... - fundaMentalne ZBRODNIE "Łowców Skór"...

POLITYCZNIE KOOrdynowanych - przez fundaTORów korupcji ... - erupcji "prawnych" PROCEDERÓW ::: -> nie ścigania przestępstw ( zbrodnioGennych ) - popełnianych z przyczyn politycznych (kompetencjami / intencjami ?) funkcjonariuszy publicznych, lub na ich ZLECENIE...

 ( Patrz -"OTUA" - Art. 44 - od 1997 roku).

Pozdrawiam. J. K.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1646829

Rozumiem autorki święte oburzenie
Tylko wobec tego na czym polega tu wina Ministra Niedzielskiego

Na tym że tam w ogóle był?
Czy na tym że temu rannemu żołnierzowi w mordę nie dał?

Vote up!
6
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1646830

Oburzona nie tylko ja jestem, bo to wszystko nieciekawie wygląda :(

Jeśli tylko tyle wywnioskowałeś z zachowania ministra naszego rządu to ... przykro mi.

Mnie się nie podoba zachowanie Ukraińców bo jest i wyrachowane z tymi ciągłymi podziękowaniami dla Polaków i przerażające z jednoczesnym upokarzaniem nas - choćby tą flagą.

Ja myślę o tych tysiącach pomordowanych w nieludzkiej rzezi, którzy leżą przysypani jak psy - bo pochówku dla nich nie ma i pewnie nieprędko w poświęconej ziemii  spoczną.

To tyle na temat mojego świętego oburzenia ...

 

pozdrawiam

 

Vote up!
3
Vote down!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1646832

A ja myślę o tych tysiącach pomordowanych w nieludzkiej rzezi dokonanej przez kremlowskich siepaczy, którzy leżą przysypani jak psy - bo pochówku dla nich nie ma i pewnie nieprędko w poświęconej ziemii  spoczną.

Vote up!
5
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1646834

Polacy byli mordowani przez obie te nacje na wschodzie.

I nie dziw mi się, że piszę o swoich.

Twoje prawo myśleć jak Ci się podoba.

Vote up!
3
Vote down!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1646836

Chyba ci już całkiem odbiło, nieszczęsna kobieto. Jesteś zwykłą renegatką. 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1646837

Nadal nie wiem co z tym wszystkim ma wspólnego wizyta ministra Niedzielskiego.
Dodajmy że w tym szpitalu są leczeni również ranni w walkach rosyjscy jeńcy.

Vote up!
4
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1646847

Vote up!
4
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1646843

  Oooo...! Naczelna sowieckiego ładu się objawiła...Musi być ciężko Targowicy, bo "patrie" uruchomili. Ciekawe, jakich jeszcze Renegatów za uszy wyciągną. Nikt normalny, w te ich wrogie stałe brednie propagandowe nie uwierzy. Nowelizacja KK, mam nadzieję, że uciszy tą antypolską hołotę. Służby chyba sprawne, bo na forum trochę się "przewietrzyło"..

Vote up!
6
Vote down!
-2

ronin

#1646850

Skazani miłośnicy putinowskiej Rosji

 

Wyroki więzienia w zawieszeniu usłyszeli dwaj mężczyźni znani z popierania imperialnej polityki Rosji i z antysemityzmu – dowiedziała się „Rz”.

 

„Musimy walczyć z syjonizmem, a nie z faszyzmem i nacjonalizmem” – artykuł o tym tytule opublikował w 2018 roku w internecie Dariusz K. Zdaniem sądu było to publiczne propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa. 28 czerwca został m.in. za ten czyn skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Wraz z nim wyrok pół roku więzienia w zawieszeniu usłyszał Paweł Z.

 

https://niepoprawni.pl/wiadomosc/skazani-milosnicy-putinowskiej-rosji

Vote up!
4
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1646852