Przed nami ciężki 2020 Rok

Obrazek użytkownika patria
Kraj

Najjaśniejszej Rzeczpospolitej życzę spokoju... bo czas mamy groźny.

Nie mamy pewności czy spotkamy się wszyscy za rok.

Życząc zdrowia nam wszystkim – życzę również spokoju i opamiętania zwłaszcza politykom całego świata.

My „zwyczajni” ludzie chcemy żyć … tylko tyle i aż tyle.

Dzisiaj kiedy będziemy się bawić i wznosić toasty pamiętajmy, że są kraje w których trwa wojna. W imię interesów „wielkich” nienasyconych bandytów giną dzieci i kobiety i mężczyźni. Dlaczego taka niewielka liczba banksterów jest w stanie wywoływać wojny i szczuć na siebie całe narody? Bo im na to pozwalamy!

Nasz piękny kraj został doświadczony w sposób niebywale okrutny i to na przestrzeni wieków. Ostatnia wojna światowa była niepojętą wprost hekatombą i jeśli wierzyć badaniom naukowym to wszyscy mamy ją w pamięci genetycznej. Taką krótką informację znalazłam w Wikipedii:

cyt:

„Pamięć genetyczna – ogólna nazwa szeregu procesów w biologii i psychologii, w wyniku których materiał genetyczny używany jest do składowania i przenoszenia biologicznej struktury organizmu czy instynktu, zapewnia istnienie ciągłości genetycznej minionych i żyjących pokoleń[1].

W psychologii, pamięć genetyczna to pamięć obecna w momencie urodzenia organizmu, składają się na nią podstawowe zachowania wspólne dla danego gatunku nagromadzone przez wiele pokoleń i składowane w kodzie genetycznym

Przejdź do wyszukiwania

 

Otóż przez wiele pokoleń Polacy nabyli mnóstwo owej pamięci... między innymi zostaliśmy złupieni i zdziesiątkowani przez Szwedów. Zginęło wówczas 4.400.000 Polaków tj. 40% 11 milionowego wówczas narodu.

https://prawy.pl/5339-4-4-miliona-polakow-zabitych-podczas-potopu-szwedzkiego-obca-dlon-nie-przekresli-rachunku-krzywd/

To wiadomość wstrząsająca ale ginęliśmy wciąż broniąc Europy przed Turkami, bolszewikami i na koniec ...nikt nas nie obronił...

W ostatniej wojnie zginęło co najmniej 20% populacji Polaków.- tak więc w naszej pamięci genetycznej to wszystko jest. Może właśnie dlatego bardziej boli kiedy ktokolwiek depcze tą pamięć i twierdzi, że to są omamy polskie.

Pamiętając jak Polacy zostali zdradzeni i osamotnieni pamiętajmy również, że taka gra toczy się wciąż i od nowa. Przykład ostatni? Zdradzeni Kurdowie...

Może dlatego i przede wszystkim dla pamięci o naszych dziadach i rodzicach musimy wiedzieć, że mamy wrogów w ilości wręcz niebywałej. Z tym wszystkim, z całym bagażem naszej pamięci genetycznej musimy przetrwać i pilnować aby już nigdy nie pozwolić na dalsze wyniszczanie narodu.

Właśnie tego życzę nam wszystkim.

Na koniec cytat ku pokrzepieniu serc Gilberta Keitha Chestertona:

Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów – i metoda okazała się niezawodną. „


 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:17)

Komentarze

Chciałoby się oczekiwać Nowego Roku z nadzieją i optymizmem, ale jakoś trudno to nam przychodzi patrząc na to, co dzieje się wokół nas. Wojny, grabieże i nieszczęścia całych narodów, Polacy przeżyli ich wiele. Druga WŚ była dla Polski wielką katastrofą, ale mało się mówi o tym, że najazd szwedzkiej dziczy na Polskę dokonał jak na tamte czasy jeszcze większego spustoszenia aniżeli II WŚ.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1613594

Jaką wspaniałą młodzież znów mamy.

Strach pomyśleć, że ktoś ponownie może ich wysłać na wojnę... na zatracenie!

Nie pozwólmy na to...

Pozdrawiam również

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1613597

Roku ciężkim, bo roku oskarżania nas o wszelkie zbrodnie świata by usprawiedliwić wymuszenie na nasz opłat na rzecz żydowskich lobbystów USA. Czas gdy dla naszej obrony mamy tylko dyplomatołków, co z każdym się kłócą, a zbudować obozu nam przyjaznego nie potrafią. 

To również rok, w którym dotknie nas wzrost podatków, wzrost kosztów energii, produktów podstawowych. Dzisiejszy rząd rozbudowuje sferę biedy dając pieniądze tym, co ich nie potrzebując kupując głosy. Odejmując chleb najbiedniejszym poprzez wzrost cen podstawowych produktów żywnościowych. Czas zapłacić za iluzję korzyści z rozdawnictwa. 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1613595

Sytuacja wewnętrzna i międzynarodowa jest nieciekawa.

Też mam wrażenie, że ten lepszy czas już jest za nami niestety :(

Tobie również wiele dobrego, mimo wszystko :)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1613600

Do siego roku

Aby wszystkie marzenia i życzenia tobie się spełniły.

Pozdrawiam Ciebie serdecznie,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1613602

Z Bożą pomocą i Naszej Królowej - mocno wierzę, że i wszystkim Polakom się spełnią!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Astra - Anna Słupianek

#1613604

Polacy nie pałują za życzenia, ale dzicz jakimi są żydo-komuchy już tak, bo brak korzeni Polskich i kultury Polskiej wyssanej z mleka Polskiej mamy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1613628

Cos w tym jest, ze tylko polska matka, czy tez obecnie pietnowana Matka Polka, potrafi wychowac normalnego, czy tez prawdziwego Polaka. Niezapomniana jest rola Polskich Matek w wychowaniu pokolen lat dwudziestych. Tak by sie chcialo, by obecnie potrafily one wychowywac tak swoje dzieci, jak tamte Matki. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613632

Serdeczne pozdrowienia, Aniu

Ps. Uwielbiam cytaty z Chestertona. Napisał m.in.:

To nie moralność, czy polityka są dzisiaj w stanie upadku, lecz rozum. Nasza cywilizacja, jeśli ma przetrwać, musi na nowo odkryć sztukę jasnego, spójnego rozumowania.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1613614

Wszystkim blogerom Neon zycze 

i nie tylko ja

 

zdrowia, rodzinnego szczęścia i dostatku.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1613623

Dziękuję za tak zwyczajne a jednocześnie tak rzadkie i szczere życzenia, które odwzajemniam.

Rozumiem Twoje obawy i ból. Podzielam...ale nie sięgajmy zbyt wysoko, nie uderzajmy w dzwony patriotyzmu na miarę Ojczyzny czy rządu.
Zróbmy najpierw porządek na własnym podwórku...w tej kałuży, w tym bagienku jakim są Niepoprawni.
Przecież sfora zawiedzonych psów potrafi rozbić każdą merytoryczną dyskusję...a gawrony i z gdyni się cieszą że im przybywa wejść.
Może Ty coś poradzisz na ten niepoprawny uwiąd ?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1613627

Nie nalezy sie przejmowac seryjnym palkarzem, jednym czy drugim. Wystarczy komentowac sprawiedliwie i zgodnie z wlasnym sumieniem wypowiedzi innych, nie wplatujac sie POD ZADNYM POZOREM, w jalowe okladanie obelgami. Moze to ograniczyc ilosc wpisow, ale to nie nasz problem. Za to moze wzrosnac kultura dyskusji i ranga tego portalu. Osobiscie zaczynam traktowac te paly jako wyroznienie. One oznaczaja, ze moja mysl nie podoba sie wrogom Polski. Prawda, jak do tej pory, zawsze zwyciezala - bez wzgledu na czas trwania klamstwa. 

Serdecznie Pania pozdrawiam, skladajac zyczenia spelnienia osobistych marzen i pragnien w nadchodzacym roku.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613633

......"pod żadnym pozorem nie wplątując się w jałowe okładanie obelgami"?
Tu bomba atomowa by się przydała a nie tylko obelgi.
O jakiej randze tego antypolskiego i pseudopatriotycznego portalu, popierającego PiS i niszczącego narodowców, Pan mówi?
Czy Pan raczy sobie z nas kpić...czy też Pan swoją miłość do zwierząt futerkowych przedkłada nad zwyczajną uczciwość i miłość do Polski?

Wdając się w "dyskusję" z najpodlejszym trollem i hipokrytą na tym portalu, który swoim knajackim językiem niszczy nie tylko Polskę ale jej kulturę i język ...posługując się dodatkowo słowem "Bóg", poniża Pan nie tylko siebie ale i kościół katolicki, Polskę oraz Polaków.
Opętanymi przez zło, jak Pan to nazywa, są właśnie pacyfiści i konformiści, którzy w imię "świętego, żydowsko-amerykańskiego spokoju" godzą się na wszystko i wszystkim życzą szczęśliwego nowego roku.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1613659

Nie rozumiem skad sie wzial u Pani ten niczym nieuzasadniony atak.  "Pacyfisto, Konformisto, milosc do zwierzat futerkowych"?  O czym Pani mowi i czy wie Pani co i na jakiej podstawie to mowi? Nie jestem zwolennikiem PiSu, ani zadnej innej partii politycznej. Jestem zwolennikiem tylko Polski, bo jestem Polakiem. Narodowcy sami sie niszcza przyjmujac w swoje szeregi antypolskiego Korwina. Dla mnie zaskoczeniem bylo sprzeniewierzenie sie Brauna, ktory  bezkrytycznie powiela najgorsze obelgi sowieckiej propagandy dotyczace historii Polski - z ktorej ja jestem dumny. Jak zajrzalem do jego zyciorysu - zrozumialem dlaczego to robi. Nie interesuje mnie kto jest kto. Oceniam tylko zamieszczony material, a nie osobe ktora ten material zamiescila. Chyba w przeciwienstwie do Pani. Prawda?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613665

...i swoje źródło ma w pańskim ataku pod tekstem tego czworonoga futerkowego jaki pan zamieścił pod tekstem "a nie mówiłem ".
Nie chcąc się zbliżać do tego s...syna, odpowiedziałam panu tutaj, w nadziei, że pan się domyśli.
Przy okazji proszę spojrzeć na ostatni komentarz pańskiego ulubieńca ...R.I.P. #1613672

Pan jest Polakiem? Polak nie toleruje chamstwa, nie brata się z psubratami, historii Polski też pan nie zna, skoro zachwyca się pan zdrajcą-Piłsudskim, który Braunowi do pięt nie dorasta.
Również i ja nie oceniam osób tylko ich znajomość tematu i język komentarza. Zatem nasze przeciwieństwo nie na tym polega... Prawda?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

Verita

#1613673

W Polsce jest tyle chamstwa, ze tylko mozna porownac jego nasycenie z Rosja. Oczywiscie, ze to jest skutek sowieckiej okupacji Polski trwajacej przez blisko osiemdziesiat lat. Ja naprawde nie znam zadnych zwierzat futerkowych grasujacych na Niepoprewnych. Myslalem, ze kazdy ma tu swoj nick, albo imie. Nikt tu nie jest moim ulubiencem - wszyscy sa tylko partnerami w dyskusji, jezeli tylko potrafia dyskutowac. Wydaje mi sie ze posiada Pani jakies zagraniczne zrodla wiedzy na temat wskrzesiciela i obroncy Polski, Jozefa Pilsudskiego. Ale rozumiem tez, ze byla Pani od polskich zrodel odcieta. Na emigracji mozna znalezc wiele obiektywnych zrodel, pisanych z polskiego punktu widzenia. Nie wiem, czy dostepny jest  Waclaw Jedrzejewicz, "Jozef Pilsudski 1867 - 1935, zyciorys". To jest chyba najlepsza ksiazka na jego temat. Moge polecic Pani sporo innych zrodel. Jezeli Pani chce wyminic ze mna poglady na temat postaci J.P., to uprzejmie prosze powiedziec mi, na jakiej podstawie twierdzi Pani, ze to byl zdrajca i kogo on zdradzil. O porownaniu Marszalka do Brauna zamilcze, ze wzgledu na dokonania obu tych postaci. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613682

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613683

To jest bardzo istotne pytanie, ktore moze rozpoczac nasza dalsza dyskusje.  Na jakiej podstawie twierdzi Pani, ze to byl zdrajca i kogo on zdradzil? Bez wyjasnienia tego, jednego z podstawowych zarzutow, a jest ich cala biblioteka, nie ma mowy o dalszej wymianie pogladow.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613685

Pan Leszek już mnie pożegnał, ale - może dla innych czytelników zechce rozwinąć swoje "odkrycie". Co takiego znalazł w życiorysie Grzegorza Brauna - i co w związku z tym zrozumiał.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613674

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pan Leszek nie odpowie, bo Pan Leszek "przyparty do muru" nie ma w zwyczaju odpowiadać.
Biegnie chybcikiem pod inny wątek i udaje, że go nie ma...
"Przerabiałem" to z Panem Leszkiem nie raz.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8
#1613676

Jakoś do tej pory nie miałam 'okoliczności' z panem L.

Pomyślności w Nowym Roku!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1613677

Bardzo dziękuję za życzenia i również życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :).

P.S. Co do Leszka, to wydaje mi się, że to dobry człowiek, ale niestety błądzi.
Bardzo podatny na manipulacje portalowej "elyty"...
Dziwnie się miota...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1613679

Jak wspominalem, bylem zdecydowanym fanem Brauna. Dopiero jego wypowiedz, uswiadomila mnie ze on nienawidzi przedwojennej Polski, z ktorej osiagniec ja jestem dumny. Prawdopodobnie z bogatej mysli narodowej, zapozyczyl tylko zapamietala, osobista nienawisc Dmowskiego do J.P. i pilsudczykow, co bardzo zaszkodzilo Rzeczypospolitej.  Zamiescilem link do wypowiedzi Brauna , ktora mnie tak zniesmaczyla i zamieszczam go tu jeszcze raz:

 https://www.youtube.com/watch?v=nuR1sbNKKu4

Uprzejmie prosze o zapoznanie sie z opiniami Brauna na temat Polski.

Nie chce tracic czasu na wyszukiwanie innych wypowiedzi G.B. na temat przedwojennej Polski, poniewaz jestem pewny, ze zadna z nich nie jest pozytywna. Jezeli Pani znajdzie taka, prosze mi ja przekazac.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613684

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika a nie mówiłem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A mi raczysz odpowiedzieć, czy chybcikiem przemieścisz się pod inny temat ?????.
Panie Leszek...
Zachowuj się jak mężczyzna, a nie jak dziecko ...

P.S. Mógłbym stworzyć tu kompilację Twoich wypowiedzi i wyszłoby, jak często zmieniasz zdanie.
Masz jakieś własne przemyślenia, czy bazujesz wyłącznie na tym, co "poda" Ci portalowa "elyta intelektualna" ?...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1613687

Tak sie ciesze, ze uslyszalem glos Polki, widzacej zagrozenia i troszczacej sie o los naszego kraju.

Bardzo dziekuje za zyczenia, ktore pewnie kazala Pani przekazac nam, cytowana powyzej pamiec genetyczna.

Szanuje Pania za to i przekazuje zyczenia Nadziei i Wiary, ze Polska odrodzi sie i powstanie jak Feniks z popiolow.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1613630

Kacapskich sługusów Kremla trudno uważać za Polaków. To szmaty i zdrajcy zasługujący na najgorsze a w najlepszym razie osoby zaburzone psychicznie, zindoktrynowane przez opcję rosyjską. Choćby modlili się pod figurą na pokaz, łatwo ich rozpoznać. Cóż, diabeł jest tylko nędzną, chamską, prymitywną podrobą.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1613742