Godzina 17- Warszawa - protest Polaków

Obrazek użytkownika patria
Kraj

W maju 2016 roku przed konsulatem polskim w Nowym Jorku odbyła się demonstracja żydowska oskarżająca Polaków o wymordowanie 3 milionów żydów. Na pytanie skąd mają wiedzę na ten temat stwierdzili, że od J.T. Grossa.
Żeby było "śmieszniej" demonstracja odbyła się tuż obok pomnika J. Karskiego o którym protestujący nie mieli pojęcia oczywiście.


Już wtedy nikt nie miał złudzeń, że to co mówił tam rabin Zev Friedman to jest strategia żydów na wiele lat.
cyt:
"Jesteście odpowiedzialni za Holokaust, bo pozwoliliście, by na terenie waszego kraju powstało najwięcej obozów śmierci" - mówił rabin Zev Friedman podczas protestu przed polskim konsulatem na Manhattanie. Sugerował też, że Niemcy założyli w Polsce najwięcej obozów zagłady, bo był u nas "podatny grunt". Porównał to z uprawą ziół na żyznej glebie. Na tym nie poprzestał - przekonywał również, że Polacy są antysemitami. "Izraelscy politycy mówią, że antysemityzm wysysacie z mlekiem matki" - mówił.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-skandal-w-nowym-jorku-rabin-polska-jest-odpowiedzialna-za-ho,nId,2202673#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
Nasza osamotniona polonia zadecydowanie się temu sprzeciwiała i żądała od polskich władz dania odporu takim pomówieniom.
Najciekawsze jest to, że kiedy w końcu polski sejm uchwalił ustawę o obronie dobrego imienia Polski i zaprzestania pod groźbą kary ich rozprzestrzeniania to uzyskał podobno zgodę żydowskich konsultantów.
Mnie to zastanawia, że taką zgodę uzyskaliśmy właśnie  w tym samym 2016 roku. Pomijając sam fakt konsultacji z izraelskim rządem, to czy nikogo już wtedy nie zastanowił brak jego reakcji na ten haniebny akt nienawiści sprzed polskiego konsulatu?
Pomimo, że prawo amerykańskie surowo zabrania właśnie głoszenia mowy nienawiści,  temu gościowi uszło to na sucho. A skoro żaden z izraelskich polityków nie potępił rabina, to dziwi mnie naiwność naszego rządu, który zaufał właśnie im. Chyba raczej pani ambasador izraelska, która  podobno była powiadomiona szczegółowo o pracach nad ustawą nie zrobiła z siebie idiotki w Dzień Pamięci Ofiar Holokhaustu? Ona również jak rabin uważa, że antysemityzm wyssany mamy z mlekiem matki? Najwyraźniej tak..
Dzisiaj 31.01.2018 roku Ruch Narodowy ogłosił demonstrację pod ambasadą Izraela w Warszawie na godzinę 17.
I zaczęło się... po prostu skowyt i ....strach!
Że będą hasła antysemickie, prowokacje, że to niepotrzebne, że potrzeba spokojne podejść do "problemu".
Tyle, że obawiam się ... skoro R.Ziemkiewicza za żarty na twiterze już ogłasza się antysemitą, to co może się stać kiedy Polacy wypowiedzą się uczciwie na temat tego skandalu a raczej wielu skandali ze strony izraelskiej, których od paru dni jesteśmy świadkami?
Jak donosi centralny organ "dobrej zmiany" pani rzecznik rządu tak to widzi:
cyt:
"Jeżeli będzie to pokojowa demonstracja, to ona ma prawo się odbyć, ale jeśli będą nawet najmniejsze przewinienia, absolutnie trzeba podjąć stanowcze kroki” - oświadczyła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odnosząc się do planowanego protestu przed ambasadą Izraela.
Do zapowiedzianego protestu we wtorek po południu na Twitterze odniósł się też zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik.
"Szanując prawo do zgromadzeń i kwestie wolności wyrażania poglądów, uważam, że demonstracja pod ambasadą Izraela to bardzo zły pomysł. I nikt nie będzie wnikał, czy dany okrzyk lub transparent był za zgodą organizatorów, czy bez. Wystarczy jeden prowokator. Obraz pójdzie w świat” - napisał na Twitterze.

http://niezalezna.pl/215689-stanowisko-rzadu-ws-protestu-przed-ambasada-izraela-jest-jednoznaczne-rzecznik-ucina-wszelkie-spekulacje
Ten obraz właśnie ma pójść w świat!! To jest protest zupełnie naturalny i stający w obronie szkalowanego, własnego narodu, więc  na transparentach na pewno nie będzie napisane "niech żyje przyjaźń polsko-izraelska" Dlaczego? Bo okazało się, że nic takiego nigdy nie istniało.
Filosemityzm i przekonywanie do niego reszty społeczeństwa właśnie szlag trafił...
Nie znam takiego przyjaciela, który nie dość, że chce nas ograbić to jeszcze nazywa mordercą. Jeśli ktokolwiek się godzi na takie przyjaźnie to jest zwyczajnym idiotą, albo kimś gorszym!
Pytanie za 100 pkt. dlaczego na temat konsekwencji dla protestu nie wypowiada się np. rzecznik policji tylko aż sam koordynator ds służb specjalnych?
Obawiam sie, że jakiekolwiek słowa padną a najpewniej będą one pełne goryczy, zostaną uznane za podstawę do przerwania manifestacji. Winą obciązy się narodowców i to posłuży za pretekst do delegalizacji... przynajmniej taki jest plan, tak uważam ale chciała bym się mylić...
Przekonamy się o tym już wieczorem.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:13)

Komentarze

... może warto zastanawiać się jak takie zdarzenie mogłoby wyglądać. Osobiście to bym chętnie przyszedł pod warunkiem ,że byłby to protest milczący ,a jedynym hasłem na transparentach byłoby

"8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"

Napisane w różnch jezykach . Angielskim ,niemieckim , hebrajskim , francuskim ,polskim itd.

Jak "partia władzy" chce ,żeby było 100% "poprawnie" , to czemu ich nie posłuchać :-)

Pewnie ,nie byłoby zbyt łatwe ,zorganizowanie czegoś takiego ,no ale jak kibice piłkarscy potrafią "rozwijać sektorówki" ... :-)

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1556972

Partia władzy niech lepiej posłucha co mają Polacy do powiedzenia, bo podejrzewam, że sporo ludzi przyjdzie.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1556977

A z holokaustu zrobili największy i olbrzymi biznes, na którym chcą zarabiać w Europie i na świeci

A z Polski chcą zrobić jelenia który będzie płacił za zbrodnie Niemieckie, bo PO-PSL im obiecało.

640 miliardów obiecanych od PO-PSL, to nie w kij dmuchał, a jeszcze ich zainteresowania bogactwami naturalnymi Polski, na które chcą położyć swoje parszywe i koszerne łapska.

Popieram protest ONR-u w obronie dobrego imienia Polski, bo PiS trzęsie że strachu swoimi dupskami, bo żydzi pogrozili palcem, stare demony powróciły, na kolanach i służalczość.

Nie ma co się dziwić, to przecież wice minister kultury Magdalena Gawin z rządu, wypowiada się oficjalnie by rozwiązać ONR.

A więc żydowskie lobby na Zjednoczoną Prawicę działa, by likwidować obozy Polskich Patriotów.

A gdzie się podział Bóg Honor Ojczyzna, panie i panowie z Zjednoczonej Prawicy w waszych sercach.

Tylko nie mówcie że to tylko polityka.

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1556976

Jest ogromny strach, masz całkowitą rację.

Poważnie się obawiam czy ochrona unych zachowa się profesjonalnie i chyba wiesz co mam na myśli :(

Też uważam, że narodowcy bronią honoru wszystkich Polaków.... zobaczymy jak to będzie przebiegać...

 

Pozdrawiam :)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1556978

... nie klękają i nie będą klękać, ani służyć obcym przeciw Polsce.

Bo to młodzi ludzie kochający swoją Ojczyznę i gotowi jej bronić, a co najważniejsze, nie związani z okrągłym stołem, Magdalenką czy nocną zmianą, bo albo byli jeszcze bardzo młodzi w tych czasach, albo ich jeszcze na świecie nie było.

Więc nie są związani w żadne układy z komunistami i żydo-komunistami, tak jak pozostałe inne partie, które się w tych zdradzieckich układach się taplały i brały udział.

Tylko trzeba doświadczonego wodza który to wszystko poukłada i poprowadzi, a będzie to olbrzymia siła, która będzie umiała dbać o interesy Polskie, jak bronić dobrego imienia Polski.

Najpierw wetując ustawy o sądach, a potem rewolucji w rządzie, co spowodowało zatrzymanie zniszczenia całkowitego żydo-komuny.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1556980

Ja uważam, że najlepszą odpowiedzią jest lekceważenie. Te zaczepki nie zasługują na odpowiedź.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1556986

Faszystowski rząd zabronił demonstrowania faszystom.

Teraz lewactwo GW, TVN, Onet walczy o wolność demonstracji dla faszystów.

To jest dopiero jebana szopka

Chwila rozterki Salonu III RP.

Poprzeć zakaz demo narodowców wydany przez wojewodę czy oburzyć się na precedens zablokowania demonstracji.

Co robić?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1557007

Szef MSWiA Joachim Brudziński chce zablokować zaplanowaną na dzisiaj manifestację środowisk narodowych przed Ambasadą Izraela w Warszawie - informuje RMF FM. Zgromadzenie planowane jest na popołudnie. Wcześniej zgodę na przeprowadzenie manifestacji wydało miasto.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-fm-szef-mswia-polecil-zablokowac-manifestacje-przed-ambasada-izraela-w-warszawie/qcd1meg

 

Wszystko jasne? jak najbardziej!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1556979

Nie chce nawet myśleć, że komuś mogłoby coś się stać na tej manifestacji. Moi drodzy to tylko gadanie, niewiele znaczące. Któż słucha dziś  co mówi ambasador Izraela w Polsce. Nawet u nas mało kto tego słucha, na Czerskiej tylko zawodowcy nadstawiają uszy.Tyle rzeczy się dzieje, żyje ładne kilka miliardów ludzi na świecie, każdy ma swoje sprawy. W barach na Brighton Beach dziewczyny tańczą na rurach, a chłopaki piwo piją. Za komuny władza w takich momentach puszczała kilka odcinków Zorro w telewizji, ludzie siedzieli w domu i oglądali.

Ja tam poszukam na youtube serialu "W pościeli z Timoszenko", przypadkiem trafiłem na jeden z odcinków. Jak już mam tracić czas na historie, to ta bardziej mnie interesuje.

Pozdrawiam. Trzymajcie się ciepło. Omijajcie dziś z daleka Izraelską ambasadę.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1556983

Wybaczcie Żydom i współczujcie Egipcjanom im już od kilku tysięcy lat wypominają złe traktowanie. Nie ma przebacz!!! Egipcjanie też muszą z tym żyć, mimo że jednemu z nich egipska królowa ocaliła życie i zrobiła księciem. Porzucili mlekiem i miodem płynącą ziemię egipską. Do tej pory są na Egipcjan obrażeni. Nawet prowadzili z nimi wojnę, którą wygrali.

Pozdrawiam, dziękuję krytykowi który mi postawił minusa za zainteresowanie. Żebym wiedział kto dałbym plusa. Dziękuję i pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1556985

...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Va,_pensiero
:-)

Synagoga libertynów , liberalizm , kosmopolityzm ,czyli bunt przeciw Bogu .

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/pochwala-czlowieka/
http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/ballada-czarno-biala/
http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/zrodlo-wszelkiego-zla/

:-)
A włazić zimą na Nanga Parbat ,czy K2 ma w sobie coś z

"Stawiać nieśmiertelność duszy
W zakład z własnym nieistnieniem."

Więc ... +/- ??? :-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1556989

Gadanie nic nie znaczące?

"Nawet u nas mało kto tego słucha" - u nas, czyli gdzie? :)

U nas, tutaj gdzie meszkam to dotknęło niemal wszystkich...

Miłego oglądania serialu...

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1556990

Miałem na myśli "nasze" protesty. Liczą się czyny, a nie gadanie. Zamiast gadania lepiej zrobić zrzutkę i kupić dla obrony terytorialnej jakąś wyrzutnie rakiet, czy coś podobnego. Ten minusik to nie ja właśnie dałem plusika.

Pozdrawiam

 P.S. O jakimś funduszu obrony można by pomyśleć zrobić, Macierewicza skarbnikiem. (Szefem czegoś takiego).

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1557018

To tylko potwierdziło moje przypuszczenia.

SLD- dla kacapów na kolanach.

PO-PSL-N- dla Euro-sowchozowi na kolanach.

PiS-dla żydów na kolanach.

Tylko Narodowcy nie klękają i są wstanie bronić honoru Polskiego, oraz dobrego imienia Polski.

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1556988

Zakładanie apriori, że protest narodowców będzie "zadymą" i wydanie przez wojewodę zakazu trąci PO-mafią...rozumiem, że rozgrywa się Polaków starą kartą, ale czemu zabraniać legalnej manifestacji...?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1556992

Podejrzewam, że nasze władze mogą mieć wiedzę na temat zachowań ochrony izraelskiej ambasady.

Po zachowaniu tej nacji w ciągu ostatnich dni nie zdziwiłabym się pogróżkom ...a oni bacznie obserwują...

Tak się właśnie kończy nieuzasadniony filosemityzm :(

 

pozdr.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1556994

Wystarczyłby jakiś strzał z korkowca, spowodowanie paniki, wybuch granatu, itp. itd. To nie jest czas na duże zgromadzenia.

Pozdrawiam. Miałem nadzieje, że do tej demonstracji nie dojdzie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1557019

"

Naszą suwerenną decyzją odstępujemy od organizacji pikiety pod ambasadą Izraela, mimo że postępowanie wojewody mazowieckiego jest ograniczaniem swobód obywatelskich - oświadczył lider Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. Dziś nie jest naszą intencją konfrontowanie się z państwem polskim - dodał.

Wcześniej w środę wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że podjął decyzję o zakazie poruszania się w obszarze wokół ambasady Izraela od 31 stycznia do 5 lutego. Decyzja ta miała związek z planowaną na środę manifestacją środowisk narodowych przed tą placówką.

 

"Postępowanie wojewody, na polecenie polityczne rządu jest ograniczaniem swobód obywatelskich, jest skandalicznym niedopuszczeniem do rzetelnego głosu w debacie publicznej i stanowczo się temu sprzeciwiamy" - podkreślił Winnicki na konferencji prasowej w Sejmie.

 

Jak dodał obywatele, którzy mieli wziąć udział w pikiecie "chcieli spokojnie, merytorycznie bronić polskiego interesu narodowego, polskiej racji stanu i polskiej godności". "Kneblowanie tego jest po prostu skandaliczne i niedopuszczalne" - oświadczył poseł.

 

Winnicki zaznaczył jednocześnie, że intencją środowisk narodowych nie jest konfrontowanie się z państwem polskim, "nawet jeśli oceniamy politykę rządu fatalnie". "Dlatego naszą suwerenną decyzją odstępujemy od organizacji tej pikiety" - dodał.

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1269286,winnicki-odstepujemy-od-organizacji-pikiety-przed-ambasada-izraela.html

 

Musiał usłyszeć argumenty nie do odrzucenia. Czy nam się to podoba czy nie w Polsce będzie wrzeć jeszcze przez długi czas...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1556997

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1556999

Ten wiernopoddańczy ton w końcówce filmu nie powinien się znaleźć.
Polacy ich tu nie zapraszają, oni już tu są.
Ta zaraza weszła nam na plecy i za nic nie chce nas opuścić.
Z nimi trzeba z pozycji siły, inaczej wypiją z nas krew. Taka to nacja...
Wyczuli naszą słabość i skrzętnie z tego korzystają...
Tylko ciosem w ten krzywy, garbaty pysk możemy od nich się uwolnić...
Pytam, tylko kto to zrobi ?.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1557008

Końcówka filmu? ona mówi o tym co jest realnie teraz... pretensje to trzeba mieć do króla Kazimierza.

Oni tutaj są i żyją od pokoleń, pytanie jedynie czemu my, Polacy im tak przeszkadzamy :(

pozdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1557010

...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1557030

 

A Jacek Bader z Gazety Wybitnej już przykleił pejsy, założył jarmułkę i chałat, a tu ch*j, imprezy nie będzie

 

Senackie komisje opowiedziały się za przyjęciem bez poprawek nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1557006

Pytanie brzmi jak będzie po głosowaniu... zobaczymy.

 

pozdr.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1557011

Gdy ambasady w Polsce nie będzie

Izrael zamknie się w środku pustyni

Czym wielką radość dla wszystkich uczyni

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1557015

Krótko i na temat!

Również pozdrawiam :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1557016

Zamiast wezwać ambasador Izraela i wręczyć jej persona non grata i 48 godzin na opuszczenie Polski.

To PiS wije się jak węgorz i jak dziecko które nabroiło tłumaczy się żydom, ze swoich decyzji.

A jeszcze zabrania patriotom pokazywania swego nie zadowolenia z opluwania Polski przez żydów.

A wszystkim zdrajcom i mendom co plują na Polskę, pozwala by sobie protestowali, robili burdy pod sejmem i w całej Warszawie.

Tylko słabymi się gardzi, a to pokazali żydzi, co myślą o PiS-ie i rządzie Zjednoczonej Prawicy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1557037

Masz rację.

Ale wielu uważa, że tutaj chodzi o ogromną kasę, która się im wymyka.

W każdym razie dobrze nie jest :(

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1557043

Sama też pisałaś i broniłaś tu na NP, o obronie Polskich Lasów Państwowych, które PO-PSL chciało sprzedawać żydom.

A to tylko wierzchołek bardzo wysokiej góry, przewały miały być takie duże, że Polska miała upaść.

Sama dobrze wiesz co zrobiła żydowska partia Uni Wolności, robiąc złodziejską prywatyzację Polski.

A jeszcze PO-PSL obiecało że zapłacą 640 miliardów za odszkodowania da żydostwa, to był by koniec Polski.

Bo oni mają kasę i to oni by decydowali co i jak, a Polska stała by się bananowym państwem z bananowym rządem, a bogactwa Polski by znikały.

Jeśli Polska by nie miała bogactw, żaden żyd czy mason nawet by się Polską nie zainteresowali.

A o słowach które tak chętnie PIS wypowiada, Bóg Honor Ojczyzna, w negocjacjach z żydami pokazały, że to tylko slogan na ustach PiS-u, nic nie warte.

Żadne szanujące się państwo, nie pozwoliło by na taki afront i wstyd, które żydostwo zafundowało PIS-owi i rządowi Polskiemu.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1557049

ale to nie przeszkadza im w kłamstwie bo chodzi o ich bożka czyli mamonę, dla niej oni zrobią wszystko :(.

Czy PiS po tym co się stało nie spróbuje jednak się wycofać? Odpowiedź będzie w decyzji Dudy...

Bardzo mnie ciekawi czy po górnolotnych zapewnieniach nie wstrzyma jednak ustawy...

Wkleję tutaj ponownie film, który przed chwilą znalazłam w sieci...

Pozdrawiam

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Astra - Anna Słupianek

#1557163

Obojętnie co zrobią, ja odszedłem już z PiS-u, nie będę czekał jeszcze trzy kadencje jak zapowiada Kaczyński, by rozprawić się z żydo-komuną i zrobić wolną niepodległą Polskę.

Mieli taką możliwość w 2017 r i zrezygnowali, Duda wetując, a Kaczyński zmieniając rząd, czym zahamowali całkowite rozbicie żydo-komuny.

Ludzie uwierzyli w pseudo reformy sądownictwa, a to pic na wodę, dalej będą wydawać wyroki żydo-komuniści w togach.

Więc niech PiS się więcej nie ośmiesza, mówiąc że chce ukarać Tuska, Gronkiewicz i innych folksdojczy i zdrajców Polski.

Przecież każdy wie, że żydo-komuna w togach nie pozwoli ich ukarać, do puki będą rządzili i wydawali wyroki w sadach.

Kiszczak, Jaruzelski i inni zbrodniarze żydo-komunistyczni nie zostali nigdy osądzeni, a ci sędziowie dalej zasiadają w sadach Polski.

Przytoczę Polskie przysłowie " i wilk syty i owca cała"

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1557168

Prawie do końca Wojny o Konstytucję Trzeciego Maja, król Stanisław August Poniatowski w swych gładkich przemowach zapewniał Polaków o tym, że prędzej życie swe odda za Ojczyznę niż podda się rosyjskim armiom (a ściślej najeźdźczej dziczy) Katarzyny II. Wystarczył jeden list od dawnej kochanki (a tak naprawdę to odpowiedź na wysłaną wcześniej przez króla, i nie uzasadnioną sytuacją na frontach Wojny, propozycję rozejmu), by Stanisław August przystąpił do Targowicy, co równało się bezwarunkowej kapitulacji wojsk polskich.

Warto przypomnieć, że król mimo płomiennych mów nie zdobył się przed wybuchem Wojny na "gigantyczny wysiłek", aby odwiedzić żołnierzy w ich obozach w celu podniesienia morale. Nie był po prostu w stanie zrezygnować z wykwintnego jedzenia i otaczającej go zawsze gromadki pięknych kochanek! 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1557173