Powstrzymać nieuniknione ...

Obrazek użytkownika patria
Świat

Fakt, że do spotkania z premierem Węgier Viktorem Orbanem dążył Jarosław Kaczyński a nie odwrotnie ma moim zdaniem swoistą wymowę również.

Dlaczego? Uważam, że w jakiś sposób to właśnie Orban mógł poczuć się zniechęcony brakiem współpracy po wygranych przez PiS wyborach. Oficjalnych zaproszeń ze strony Polski jakoś brak... jedynie A. Duda w październiku a Beata Szydło w grudniu, przy okazji spotkania Grupy Wyszehradzkiej....

 To trochę mało jak na tak wypróbowany w historii naród węgierski a już stanowczo za mało jak na takiego przyjaciela Polski i Polaków jakim jest Viktor Orban... no cóż pierwsza wizyta PAD  w Estonii? Co najmniej dziwne zachowanie...

 

Dlaczego więc PiS a właściwie osobiście J. Kaczyński dążył do takiego nieformalnego spotkania na szczycie?

Media, np. WP, sugerują, że chodzi o wspólne zdanie wobec polityki Camerona w sprawie ograniczeń dostępu do świadczeń socjalnych, tyle, że na taki temat to można chyba przeprowadzić rozmowę telefoniczną chyba? Czy nie?

 

Jedno jest pewnie, mówiono tam o sprawach ważnych... nareszcie!

Bo gdyby było inaczej to rozmowy telefoniczne, które podsłuchują wywiady chyba już wszystkich państw wystarczyły by na pewno!

Uważam, że fakt iż nikt tak naprawdę nie dowie się o czym rozmawiano jest korzystny wobec nagonki szykowanej przez Eurogermanię na Polskę.

Węgrzy już to przerabiali i można jedynie podziękować, że nie wzięliśmy w tej nagonce udziału. Z tym, że o ile D. Tusk będąc premierem polskim bronił Węgier na arenie międzynarodowej, to kiedy został namaszczony przez A. Merkel na przewodniczącego Rady Europejskiej już zdanie zmienił... ja to nazwałam, że przestał myśleć po polsku, no ale cóż, tak widocznie też można i oznajmił:

Cyt;

Kiedy ktoś twierdzi, że nie ma zamiaru szanować prawa europejskiego, np. konwencji dublińskiej lub kwot czy kontyngentów, podkopują oni zasady solidarności w naszej społeczności. Uszanowanie zasad zawsze będzie oznaczało poświęcenie części naszego własnego interesu. Dedykuję te słowa Węgrom, Włochom, Słowakom i Grekom.

Tusk podkreślił, że Unii brakuje nie tylko solidarności w zakresie realizowania polityki względem imigrantów ale także brakuje jej w zakresie obrony dobrego imienia wspólnoty.

Nasze wewnętrzne spory i wzajemne obwinianie się tylko pomagają naszym przeciwników. Niemal każdy w UE dołączył do chóru krytyków, a tylko nieliczni bronili jej dobrego imienia. W Organizacji Narodów Zjednoczonych można było wręcz odnieść wrażenie, że Europa jest najgorszym miejscem dla uchodźców. Proszę mi uwierzyć, że czułem się tam izolowany, gdy broniłem reputacji Europy, próbując przekonywać, że prawda o Europie jest zupełnie inna– mówił Tusk. – Nie pozwólmy, by Europa stała się kozłem ofiarnym – dodał były polski premier.

http://prostozmostu.net/swiat/tusk-krytykuje-slowakow-i-wegrow

 

Europejczyk kuźwa się znalazł!! Napiszę tak, Donald ...  parafrazując Twoją wypowiedź, mam nadzieję, że dzięki takim krajom jak w/w to Polska nie stanie się „kozłem ofiarnym” ... bo idzie nowe czyli:

 POLAKÓW CZAS ZNISZCZYĆ..

Moim zdaniem J. Kaczyński jednak musi sobie zdawać z tego sprawę.

Fakt, że Polacy (nieważne ile procent, trzeba było iść na wybory i wybierać!!) jednak oddali swoją przyszłość w ręce PiS może świadczyć o tym, że J. Kaczyński ma jednak poczucie realizmu i być może duuużo pewniejsze informacje na temat zagrożeń da Polski, skoro zdecydował się wystąpić do Węgrów o to spotkanie.

Mam również nadzieję, że skorzysta z rad V. Orbana, który jest mądrym i odważnym politykiem i potrafił zachować się rozsądnie wobec nagonki na Rosję

Cyt:

„Orban wypowiadał się na briefingu dla dziennikarzy w dzień po wizycie na Węgrzech prezydenta Rosji Władimira Putina.

Węgierski premier wskazał, że Unia Europejska jest podzielona, jeśli chodzi o wizję stosunków z Rosją. Węgry, podobnie jak Czechy, Słowacja i Austria, uważają współpracę z Moskwą za konieczną - mówił. - Naszym zdaniem bez współpracy z Rosją nie możemy osiągnąć naszych celów - oświadczył Orban.- Ten rozdźwięk w UE jest bardzo głęboki i ma charakter strategiczny - powiedział Orban. Oświadczył, że "po drugiej stronie" linii podziału jest obecny szef Rady Europejskiej i były premier Polski Donald Tusk.Reuters, który relacjonuje wypowiedź węgierskiego premiera, ocenia, że jako szef polskiego rządu Tusk był jednym z najbardziej zaciętych stronników sankcji wobec Rosji. Jako szef Rady Europejskiej Tusk kontynuował ten kurs - dodaje Reuters. Zastrzega przy tym, że Orban poparł unijne sankcje wobec Rosji.”

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Viktor-Orban-skrytykowal-UE-i-Donalda-Tuska-za-proby-izolowania-Rosji,wid,17271193,wiadomosc.html

 

Bardzo bym sobie życzyła takiej mądrości wśród obecnie rządzących.

Prawdziwi narodowi politycy potrafią tak wyważyć swoją politykę, żeby była z korzyścią dla ich kraju.

Ten wspaniały polityk daje jasny przekaz – wielcy rządzą, ale dla nas ważne są nasze ojczyzny... tylko naśladować, polecam...

Może w końcu Polska się określi, przyjmie czy nie – kwoty imigrantów, bo te sprzeczne informacje stają się żałosne dla obecnego rządu..

 

Może Viktor Orban uzmysłowi naszym politykom, że to co się stało na Węgrzech może dotyczyć w Polsce nie tylko polityków PO - ciekawe kiedy rusza procesy przeciw nim..- ale również obecnej władzy, jeśli zdarzy się to co na Węgrzech:

Cyt:

„Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem.”

„I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?”,

„Nie ma wielu opcji. Nie ma, dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo.”

http://wpolityce.pl/polityka/200716-gyurcsany-klamalismy-rano-noca-i-wieczorem-spieprzylismy-nie-tylko-troche-ale-bardzo-sienkiewicz-ch-dupa-i-kamieni-kupa-panstwo-polskie-istnieje-tylko-teoretycznie

 

Jeśli prezesowi J. Kaczyńskiemu marzy się zarządzanie z Żoliborza jak kiedyś Marszałkowi z Sulejówka ... może niech wspomni jego maxymę...

 

Cyt:

„W polityce zagranicznej nasze pole działania jest na wschodzie – tam możemy być silni. Bezsensownym jest wdawanie się Polski zbyt skwapliwe w stosunki zagraniczne zachodnie dlatego, ponieważ tam nic innego nie może nas czekać, jak tylko włażenie zachodowi w dupę... i bycie w tej dupie obsrywanym.

Józef Piłsudski”

http://jpilsudski.org/artykuly-historyczne-pilsudski/cytaty-jozefa-pilsudskiego

 

... bo jest możliwe, że to premier V. Orban ma większy szacunek dla Marszałka, chociaż prawnik z wykształcenia, napisał w końcu pracę magisterską Ruch społeczny wewnątrz systemu politycznego – przykład Polski[2][3].

Przykre by było, chociaż niekoniecznie wstydliwe gdyby węgierska głowa państwa miała większą wiedzę na temat Polski i Polaków...

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:11)

Komentarze

Ważne by w tajemnicy trzymali

Czyli działania dla dobra Nas

Węgier i Polski, resztę wskaże czas

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1504113

I o to chyba chodziło :)

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1504135

jakem piłsudczyk z przekonania !
Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ess

#1504125

Marszałek wielkim Polakiem był i basta!

 

Pozdrawiam również :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1504134

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1504261

Czytałem podobny tekst na zaprzyjaźnionym portalu.Nie wiem co na to blogerka Astra.:-)))))))
Na dzień dobry witam w Nowym Roku z dużym 24pkt plusem
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1504133

Zdrówka przede wszystkim :)

My tam z Astrą się zawsze dogadujemy, tak, że spoko :))))

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1504136

Liczę na to, że ten wpis to nie jednorazowy "wybryk" i częściej  będziemy mogli podyskutować :-)))))))
Jak za starych dobrych czasów.Pewnie pamietasz :-)))))))
Ukłony
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1504138

Czasu brak i tyle :))

"Jak za starych dobrych czasów.Pewnie pamietasz :-)))))))"

Nie lubię wracać do przeszłości, było-minęło ....

Tak jak jest - jest oki :))

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1504139

 Za "było" mogę i muszę  przeprosić i nie wracać do tego

Mamy nowe otwarcie i nowe rozdanie nie czas na spory

Dzieki

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1504143

 

 "do spotkania z premierem Węgier Viktorem Orbanem dążył Jarosław Kaczyński a nie odwrotnie"... 

Aby mieć coś komuś do zaoferowania, to trzeba po prostu mieć co. A co PiS mógł wcześniej zaoferować Orbanowi? Mimo tego braku V.Orban nie zaprzestał zbliżenia na linii Warszawa-Budapeszt, które wyraźnie było czuć  już od wyboru A.Dudy na prezydenta. Ale wtedy wciąż premierowała Kopacz, która zdążyła paskudnie wyślizgać całą Grupę Wyszehradzką, a wynik wyborów październikowych był jeszcze w Kosmosie. Po wyborach p szły już jasne sygnały w obie strony. Jednym dowodem na to jest jesienne wycie europudli, że Warszawa się "orbanizuje", innym - chęć Chorwacji i państw bałtyckich dołączania w różnych kwestiach do Grupy Wyszehradzkiej.  

Dopóki rząd B.Szydło nie wiedział co tak naprawdę zastał po Platformie i na czym stoi, bez sensu i stratą czasu by były spotkania kurtuazyjne. Teraz sytuacja już się powoli klaruje. Poza tym PiS jest w ciągłym kontakcie z partią V.Orbana co potwierdzał W.Waszczykowski, dziś minister SZ. 

Powiem tak - gdyby V.Orban nie dążył do spotkania z Jarosławem to by przysłał na spotkanie w Nidzicy swego przedstawiciela. Fakt, że przyjął zaproszenie i stawił się osobiście, panowie rozmawiali na dodatek przez długie godziny, bardzo zaprzecza spekulacji jakoby to Jarosław "dążył". 

My możemy jedynie spekulować o czym rozmawiali i oby treść rozmowy pozostała tajemnicą choć przypuszczam, że jednym z tematów była nagonka europudli na Polskę i debata w Brukseli 13 stycznia, na której przypuszczam, że Węgry dadzą Polsce swoje wsparcie. Które oczywiście niekoniecznie musi być widoczne 13.01. ale jego następstwa zaczną wychodzić w najbliższej przyszłości i niespodzianie. 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1504181

było w interesie obu stron i musiało być bardzo ważne, skoro Orban osobiście pofatygował się do Nidzicy, gdzie spędził na rozmowie z J. Kaczyńskim "długie godziny", a dokładnie 6 godzin. Jak na spotkanie dwóch wysokich rangą dyplomatów to bardzo wiele czasu, poruszono zapewne wiele tematów, jak i analizowano różne strategie obrony przed narzucaniem UE (czyt. Niemiec) swojej woli.

Pozdrawiam i życzę wszelkich pomyślności w 2016 roku.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1504185

Fakt, że spotkanie trwało tyle godzin pozwala mieć nadzieję, że rozpocznie się jakaś wspólna polityka w naszym regionie, tak lekceważonym przez "elyty" eurogermańskie.

O skutkach tego spotkania napisał już poniżej Krzysztof Jaw.

Mądre masz to motto pod wpisem, zgadzam się z Markiem Twainem :)

 

Wszystkiego dobrego w 2016 roku! :))

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1504207

ze strony PiS... staram się sprawdzać takie info... więc uzupełniam :)

 

"Mimo iż węgierskie urzędy nie potwierdzają prywatnego wyjazdu Wiktora Orbana do Polski, to jednak portalowi vs.hu udało się potwierdzić, że premier otrzymał zaproszenie od polityków Prawa i Sprawiedliwości."

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/916243,orban-z-prywatna-wizyta-w-polsce.html

 

i tutaj też:

"„Budapest Business Journal” podawał na swej stronie internetowej, że szef rządu w Budapeszcie ma przyjechać do Polski na zaproszenie PiS i ma się też spotkać z premier Beatą Szydło. W Niedzicy premier Szydło jednak nie było.

TVP Info, IAR, PAP, 24tp.pl"
 
http://www.tvp.info/23465776/niedzica-zakonczylo-sie-spotkanie-prezesa-pis-z-wiktorem-orbanem
 
Pozdrawiam
Wszystkiego dobrego w 2016 roku! :))

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1504205

Blisko 3 tyś.odslon , ponad 150 komentarzy, widać spore zainteresowanie tym tematem na portalu ale ......nie naszym.  A szkoda.Temat ciekawy odzew mizerny
Autorce wielkie gratulacje
http://astra.neon24.pl/post/128703,powtrzymac-nieuniknione
 
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1504215

Tutaj za to..".Like 434" w tej chwili.

To chyba też jakaś forma komentarzy co? :))))

Ten temat jest oczywiście ważny, awantura o "gaszenie Polski" dopiero przed nami, 13 stycznia chyba początek tak?

Węgrzy na pewno nie odpuszczą i nie pozwolą na rozpętanie tej nagonki.. wczoraj Niezależna podała krótką informację na tn temat:

"Premier Węgier w radiu publicznym stwierdził, że nigdy nie poprze żadnych sankcji wobec Polski. Odniósł się w ten sposób do propozycji jaka wysuwana jest przez europosłów."

Jestem niemal pewna, że nie dopuszczą do tego Słowacy, Czesi i Rumuni... tak uważam, zobaczymy...

Będziemy na pewno świadkami budzenia się naszej części Europy z dominacji niemieckiej.

Polska nie może być "obsrywana" jak słusznie zauważył Marszałek :))

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1504268

Tam też (niezależna) znalazłem ciekawa informację o tym kto rozlicza nas że standardów demokracji? 
Kim jest naprawdę przedstawicielką KE Marzenną Guz-Vetter.
http://m.niezalezna.pl/74750-kto-rozlicza-nas-ze-standardow-demokracji-corka-dziennikarza-trybuny-ludu
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1504269

Zajrzałem z ciekawości na nasz "zaprzyjaźniony" portal ale już Twojego wpisu nie ma(sic) są za to aktywiści że "Strażnicy" z niezawodną Nianianowa jak też plejadą narodowców.
Ale nie o tym chciałem napisać.
Widać jak na dłoni że odsunięcie Ruszkiewicza od administrowania portalem to był strzał w dziesiątkę.Teraz pod redakcją Marx-a jak i przy Twoim wsparciu, portal przybiera ludzką twarz.Jest jeszcze sporo nawalanek ale nie tak częstych i nie tak napędzanych przez Ruszkiewicza jak jeszcze kilka m-cy temu.
Zastanawiam się czy aby nie "odpalić" wciąż aktywnego konta i coś napisać.
No ale jak przypomnę sobie kto mnie"wywalił" ;-)))))))))))
Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1504325

Ale jeszcze na samym dole jest :)

Ruszkiewicz był dobrym adminem, tak uważam... nic nie poradzę, że masz inne zdanie :))))))

Nawalanki są cały czas, tutaj też był taki okres... nie jest łatwo adminować.

Najchętniej wklejać dobre wpisy i je promować, ale czasem trzeba zapobiec ubliżaniu i poniżaniu innych blogerów.

Wtedy znów jesteś dyktatorem! UFFF!!

Jak masz aktywne konto to odpalaj!! :)))

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1504334

"Nawalanki są cały czas, tutaj też był taki okres... "

A to to pamiętam,pamiętam.a właściwie oboje pamiętamy ;-)))))))))))).Takie to były stare "dobre"czasy.wiele się tu jednak zmieniło. Wciąż mam przed oczyma portalową wokandę zwana działem naruszeń. Weteran

"Jak masz aktywne konto to odpalaj!! :)))"

Tak mam , ale jednak wolałbym założyć nowe i pisać pod prawdziwym nick-iem .Pomyśle

No to do zobaczenia

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1504339

Literka mi uciekła...

Przy okazji coś znalezionego w sieci czyli...

Edycja - widzę, że obrazek z Niedzicy się "zniknął" więc jeszcze raz + bonus:

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1504186

Są już efekty...

Dziś V. Orban w węgierskim radio publicznym oświadczył, że nigdy nie zgodzi sie na żadne sankce UE wobec Polski a Polska zasługuje na większy szacunek. Jest to o tyle istotne, że ewentualne sankcje i objęcie nadzorem muszą być zaakceptowane przez wszystkie kraje UE jednogłośnie. 

Ponadto V. Orban stwierdził, że Grupa Wyszehradzka będzie miała wspólne stanowisko wobec brexiutu UK z Unii Europejskiej. D. Cameron oswiadczył równiez, że jest gotowy na alternatywy w sprawie jego postulatu ograniczajacego socjal na Wyspach w ciagu pierwszych czterech lat po przybyciu do UK. 

To juz sa jak mi sie wydaje konkrety, wynikajace z rozmowy J. Kaczyńskiego z V. Orbanem, z tym ze takie ustalenia mozna było sporządzić w godzinę a oni gaworzyli przez 6. Co tam jeszcze było? Tego nie wiemy, ale moim zdaniem w takim czasie mozna było ustalic strategie działania i ustalić alternatywy działań w konkretnych przypadkach. Poza tym samo spotkanie ma ogromne znaczenie... pamietamy przecież, że J. Kaczyński swego czasu nie chciał sie spotkać z V. Orbanem w Polsce. Dziś jest inaczej i sądzę, że Polska, Wegry, Słowacja, Czechy, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Włochy, Hiszpania, Portugalia a nawet Francja w przyszłości razem z UK zmienią oblicze UE. 

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1504200

"Poza tym samo spotkanie ma ogromne znaczenie... pamietamy przecież, że J. Kaczyński swego czasu nie chciał sie spotkać z V. Orbanem w Polsce"

Odmówił wręcz spotkania na które zaprosił go Orban

"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie przyjął zaproszenia na spotkanie z premierem Węgier Viktorem Orbanem – mówił w czwartek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jak wyjaśnił, prezes PiS odmówił rozmowy ze względu na postawę Orbana, który „burzy solidarność europejską”.

Viktor Orban składa w czwartek wizytę w Polsce; spotka się z premier Ewą Kopacz, a także weźmie udział w debacie gospodarczej."

 

Okazuje się jednak, że "solidarność europejska" jest dziś dla Polaków bardzo groźna.

Uważam, że Orban ma prawo do własnej polityki wobec Rosji i ona niekoniecznie musi się podobać, ale należy docenić, że zawsze prowadził swoją politykę w trosce o bezpieczeństwo własnego państwa.

Zresztą PiS po zapowiedzi opodatkowania banków a przecież ogromna wiekszość to właśnie banki amerykańskie i niemieckie... no więc PiS ma teraz złą prasę w USA niestety ...

Pozdrawiam również bardzo serdecznie :))

 

Pozdrawiam

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1504206

To dość swobodna spekulacja ale być może panowie rozmawiali o nowej sytuacji w Europie czyli podziałach i rozbieżnościach interesów jakie się wykrystalizowały. Można się spodziewać szybko zmian w Wielkiej Brytanii i Rumunii,można oczekiwać że zachęcone przykładem Polski i Węgier inne kraje wschodniej Europy zaczną wyraźniej wyzwalać się z niemieckiego protektoratu. Południe Europy wpadło w niekończący się kryzys i nie widac żadnej nadzieji na przerwanie tego procesu. Jest jakaś erozja dotychczasowego układu w Holandii i Danii. Już nawet w krótkiej perspektywie nie da się realizować dotychczasowej koncepcji Unii , są zbyt duże różnice w dążeniach i celach poszczególnych państw.

Być może poruszano też tematy związane z bliskim otoczeniem obu krajów ,że tak eufemistycznie to wyrażę. Uzgodnienie jakiegoś wspólnego podejścia wymaga wielu nieformalnych i niejawnych wyjaśnień i ustaleń. Tym niemniej jest to możliwe bo kierunki ambitnej polityki są niekolizyjne. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1504287