R.P.- Rezerwuar Parobków

Obrazek użytkownika pacyna
Kraj

      Dawno, dawno temu, w jednym ze swych felietonów, Stanisław Michalkiewicz, opowiadając o trudach przepoczwarzania się P.R.L. w III R.P. poruszył taką oto kwestię ( proszę wybaczyć, lecz nie mam niestety źródła- polegam na własnej pamięci). Gdy pod koniec lat 80-tych dla partyjnych notabli oczywistym stało się, iż oto właśnie rozpoczęły się drgawki przedśmiertne "starej komuny", postanowiono poluzować stary system tak, aby wraz z reglamentowaną opozycją ustawić się w nowym państwie. Nowym- starym, gdzie wszystko miało jedynie otrzymać marmurową oprawę od zewnątrz, by od wewnątrz nadal zionąć stęchlizną. Stanisław Michalkiewicz podkreślił we wspomniany tekście, iż jednym z fundamentów dla nowego tworu państwowego miał być brak jakiejkolwiek reprywatyzacji, uwłaszczeń, czy innych form przekazywania jakiegokolwiek majątku w ręce motłochu. Było to spowodowane tym, iż Polacy to ludzie obrotni, więc proletariat uwłaszczony stałby się automatycznie posiadaczem: mieszkań, działek ( choćby w ramach Ogrodów Działkowych), garaży itp., a to już byłby tylko jeden krok, aby tenże proletariat dzięki możliwości dysponowania własnym majątkiem stał się BURŻUAZJĄ. Żadne koła- ani żydowskie, ani niemieckie, ani żadne inne nie były tym zainteresowane. W tej kwestii nic nie zmieniło się aż po dzisiejszy dzień- o czym za chwilę. 

    Oczywiście przy wielu okazjach, Polacy zaczęli wchodzić w posiadanie choćby mieszkań, lecz tyczyło się to głównie osób, które posiadały lokale mieszkaniowe od dawna i mogły po korzystnych cenach stać się właścicielami zamieszkiwanych lokali. Przedsiębiorcy będący w latach komuny "ajentami", również brali kredyty, by nabyć zajmowane przez swe przedsiębiorstwa nieruchomości, lecz ilość takich przypadków była z oczywistych względów ograniczona.

   Ceny lokali mieszkaniowych w Polsce zaczęły rosnąć w latach 90-tych dosyć szybko, aby w tej chwili osiągnąć ceny horrendalne. Kredyty mieszkaniowe z wielu powodów, są bardzo drogie- w porównaniu do kosztów kredytów choćby w Wielkiej Brytanii czy w Niemczech. Banki niepewne Złotówki chętnie udzielały kredytów w walutach obcych, a szczególną popularnością cieszyły się te, we Frankach szwajcarskich, które nęciły bardzo korzystnym przelicznikiem. Jak słusznie ostatnio w swoim wpisie kolega blogger Fredd [1] był czas, że za jednego Franka płaciło się 2 Złote ( maj 1995) by w roku 2005 osiągnąć poziom ok 2.90 a dziś kurs Franka szwajcarskiego oscyluje wokół 3.50. Osobiście nie wierzę, iż zachodni bankierzy nie przewidzieli takiego scenariusza, lecz to już jest temat na osobny wpis. Mnie interesuje upór Polaków, którzy pomimo bezrobocia, wysokiego oprocentowania kredytów, ryzyka i niskich stosunkowo przychodów, niczym Michała Drzymała stawali i stają na głowie, by spełnić swe marzenie i zapewnić rodzinie własny dach nad głową. ONI to też wg. mnie zauważyli. Zauważyli i postanowili działać. 

   Polacy, którzy od 2017 roku będą chcieli wziąć kredyt hipoteczny, będą musieli posiadać 20 procentowy wkład własny. W roku 2016 obowiązywać będzie "przejściowe" 15% wkładu. Może nie jestem geniuszem ekonomii, ale wiem, iż młodzi ludzie będą mogli między bajki włożyć marzenia o własnym "M". Wszystko oczywiście z troski o obywatela i państwo. Tak dba o nas, Polaków, "nasza" Komisja Nadzoru Finansowego. Pierwszym efektem będzie oczywiście spadek inwestycji w budownictwie mieszkaniowym. To zapoczątkuje "efekt domina": wzrost bezrobocia- emigracja- spadek wpływów tak z podatków jak i składek zdrowotnych, emerytalnych etc.- WZROST PODATKÓW ( aby ratować kolejny budżet ze względu na malejące wpływy), no i oczywiście spadek cen na rynku wtórnym. Ja osobiście spodziewam się dosyć drastycznych redukcji cen na rynku wtórnym, szczególnie w mniejszych miastach i na prowincji. Warszawa, Kraków czy Łódź nie odczują tego tak bardzo jak Rzeszów, Kalisz czy zupełnie małe mieścinki- Choszczno, Chojnice, Lwówek Śląski etc. Czy aby nie jest to ciąg dalszy trzymania Polaków z dala od tego jednego kroku od stania się...burżujami? W końcu po spłaceniu lichwy, kolejne pokolenia będą miały prawo do dysponowania własnością odziedziczoną po rodzicach. Czy aby nowa komuna nie stoi na straży jednego z fundamentów swego sobiepaństwa? "Komu to służy?"

   "Polin". To określenie pojawia się przy wielu okazjach. Wielu przestrzega przed czarnym scenariuszem, który ma zakończyć się powrotem "Ziem Odzyskanych" do macierzy, czyli IV Rzeszy i ustanowieniem Nowego Państwa Żydowskiego, gdzieś na terenach Generalnej Guberni. Powiem szczerze, że mi się to wszystko dodaje. Przecież tak KNF jak i politycy i ekonomiści zdają sobie sprawę, że jest to wyrok śmierci dla polskiego budownictwa. Ja osobiście jestem liberałem gospodarczym i uważam, że państwo powinno od gospodarki trzymać się z daleka, lecz z dwojga złego, wolę aby wspierało swoich obywateli, aniżeli rzucało im kłody pod nogi. A to już nie jest kłoda, lecz pień baobabu ciśnięty pod nogi dziecka. Rezonans jaki powstanie od owego pnia upadku zachwieje gospodarką całego kraju. Przykładowo Wielka Brytania już uruchomiła programy pomocowe dla tych, którzy pierwszy raz chcieliby nabyć nieruchomość, umożliwiają to tym, którzy posiadają 5 procentowy wkład własny! Przecież nie trudno się domyślić, iż już w tej chwili, w pewnych kręgach szykują się na zjazd cen nieruchomości, jaki za 3-4 lata nastąpi. Za długo już żyję, aby taką zmianę zignorować i uznać za zwykłe działanie w jakimś tam celu, jakiejś tam ochrony, jakichś tam konsumentów, rynku etc. Jeśli to zostanie utrzymane w mocy, to obudzimy się w świecie, gdzie ani ulice, ani kamienice nie będą nasze. Ciekawe o ile wówczas wzrosną ceny wynajmu, gdy także nieruchomości ( po bankach, fabrykach etc) trafią w obce ( niemieckie, żydowskie- niech każdy wstawi jakie chce i ile chce) ręce. Pętla się zaciska. 

   Jeśli Polakom odbierze sie administracyjnie możliwość posiadania własnego kąta metodą administracyjną ( choćby przez absurdalnie wysoki wkład własny), to oznacza, że zamknie się kolejnym pokoleniom jedyną drogę do samodzielności finansowej. Nieruchomość to kapitał, jakże niebezpieczny w polskich rękach dla okupantów. Przecież o własny dom, praktycznie każdy Polak jest gotów się bić, walczyć jak lew. ONI do tego nie dopuszczą. Jeśli Polacy nie staną się posiadaczami- to przez kolejne wieki będziemy R.P.- Rezerwuarem Parobków. 

   

    

 

 

  [1]   http://niepoprawni.pl/blog/fredd/strategiczne-bankructwo-w-polsce-mozliw...

  [2]   Obraz z  

]]>http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.piekneobrazy.pl%2...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)

Komentarze

Do słów Michalkiewicza dołączyłbym jeszcze i to, że umówiono się, iż Polacy nie mogą stworzyć swojej własnej, niezaleznej ekonomicznie, klasy średniej. Stąd własnie przez te lata utrudniano rozwój polskich małych i średnich firm. Bezpieczeństwo finansowe, ekonomiczne obywateli (w tym posiadanie przez nich własności) jest podstawą zdrowego i dobrze prosperującego państwa. I masz rację... do takiej niezalezności ekonomicznej Polaków nie mogli pozwolić budowniczy III RP (PRL-bis), tym bardziej że owi budowniczy w większości etnicznie nie byli i nie są Polakami. Polacy zaś mieli stać się niewolniczą siłą roboczą, bez własności, spauperyzowaną i zatomizowaną i tak... niestety sie stało. 

A'propos IV Rzeszy i jej zakusów na nasze zachodnie ziemie oraz Judeopolonii, która ma być stworzona na pozostałym terenie dziiejszej Polski... to wcale nie są teorie spiskowe...

Pozdrawiam

Vote up!
13
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1460489

Ja wcale nie uważam, że to teoria spiskowa. Ja tylko staram się wskazać na znaki o tym świadczące. Owe znaki stają się coraz bardziej wyraźne.

Vote up!
7
Vote down!
-1

              

#1460493

że  myślą przewodnią rządu PO-PSL właśnie jest to, aby Polacy byli biedni! Sami jednak tego nie wymyślili, są zbyt nisko w hierarchii globalnej wioski i innych bogatych nacji!

Vote up!
12
Vote down!
0

viki

#1460495

Oczywiście. Oni tylko wykonują. Sumiennie i za ochłapy.

Vote up!
6
Vote down!
-1

              

#1460498

PO-PSL robi dokładnie to samo co wszystkie poprzednie rządy.

Vote up!
0
Vote down!
-2

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1460606

Dodalbym jeszcze narzedzie do wywlaszczania emerytów w postaci tzw. odwroconej hipoteki. Plus to jak  ciągle np. w Śródmieściu  w Wwie "znalazł sìę właściciel"

No i w ogóle brawo Autor: temat i jego ujęcie nieczęsto wystepujace.

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1460501

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1460526

A gdzie ta "prawa prawica" się według Ciebie znajduje, poza Twoim zapieckiem oczywiście? Są jeszcze jacyś "Sprawiedliwi" w Sodomie?

Vote up!
6
Vote down!
0

              

#1460532

Oczywiscie oni zostana okrzyknieci jako ekstremisci,faszysci,a moze tez jako terrorysci no bo beda chcieli przejac wladze z rak UKLADU.
Ale jak widac po ciemnocie ,ktora tu sie objawila w postaci obroncow antypolaka Zyda Michalkiewicza to przeciwnicy prawicy moga spac spokojnie.

Proponuje obroncom Michalkiewicza ten tekst moze jasnosc zaswita w umyslach.Ilez czasu ciemnosc panowala w umyslach tych ,ktorzy by se reke dali obciac w obrone Bolka.

http://niepoprawni.pl/blog/5990/stanislaw-michalkiewicz-wierzacy-morderca-bandyta-i-klamca#comment-317863

Vote up!
3
Vote down!
-2
#1460636

Są, ale nie potrafisz nikogo wskazać.
Krytykujesz konkretną opinię Michalkiewicza, więc jak rozumiem zupełnie się z nią nie zgadzasz jak mniemam?
Z tego, co da się wyczytać z tekstu i komentarzy, nikt nie gloryfikuje tutaj samego Michalkiewicza. Ja jedynie nawiązałem we wstępie do tego, co napisał jakieś 15 lat temu. A Ty podważasz całą dyskusję, gdyż osobiście Michalkiewicza nie lubisz, więc każdy- nawet jeśli odniesie się do wypowiedzi wspomnianego w której ma rację- to ciemniak.
Na szczęście mamy Wielkiego Basiora, który wystawia jedynie słuszne cenzurki!

Vote up!
6
Vote down!
-1

              

#1460637

Od ośmiu lat PO przyspieszyło program zniszcznie narodowych zasobów, gospodarki, resztek przemysłu. Pozostanie kondominium, skansen ludzi w średnim i straszym wieku do administrowania przez Niemców i Żydów. przecież Tusk za darmo nie został "prezydĘtem"? To juz ostatni moment na odwojowanie Polski. KNF jest tylko trybem układu zniszcznie...

Vote up!
8
Vote down!
0

Yagon 12

#1460540

Dokładnie tak jak piszesz, niszczenie Polski za PO-PSL nabrało tępa i POśpiechu, a teraz kopara dalej to czyni, niszcząc przemysł górniczy. Huty, stocznie, fabryki i zakłady już POszły POd młotek, teraz kolej ma górnictwo, ziemie, lasy jeziora, i to co można jeszcze sprzedać, a co jest państwowe. Koniec Polski jest bliski.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1460593

i robią to wszystkie bez wyjątku od 1989 roku. Artykuł uważam za niezwykle trafny choć temat można by znacznie rozszerzyć. 

Vote up!
2
Vote down!
-1

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1460604

Tak jak napisałem w komentarzu poniżej, zapoczątkowane to zostało w 1989 roku i każdy rząd to kontynuował z mniejszym lub większym zaangażowaniem. http://niepoprawni.pl/polecanka/chronologia-grabiezy-majatku-narodowego-przez-kolejne-ekipy-chazarskich-pachciarzy Trzeba przyznać też że Partia Oszustów robi to wyjątkowo szybko bo niewiele już zostało.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1460605

to wprowadzi się podatek katastralny i skończą się mrzonki o własności. Też i ci co odziedziczyli po rodzicach będą zmuszeni sprzedać swoje nieruchomości.

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1460625

na chwilę wyciszono! Ale spokojnie, co się odwlecze to nie uciecze! Tak jak z górnictwem, przyczaili się, uspokoili i proszę  wprowadzają właśnie w czyn! 

Vote up!
4
Vote down!
0

viki

#1460642