Oszustwo CETA

Obrazek użytkownika miarka
Świat

To, co nam się przedstawia jako umowa CETA  to w ogóle oszustwo. Ma nam wmówić, że podpisując ją, godzimy się na handel z Kanadą.

Tymczasem z już odtajnionych dokumentów wynika, że uprawnienia Komisji Europejskiej (z 2004 roku) do negocjacji takiej umowy zostały jej cofnięte (w 2009 roku) po  to, żeby dalej odbywały się już inne negocjacje.

„Po dyskusjach przeprowadzonych 23 kwietnia 2009 r. Komitet Stałych Przedstawicieli zgodził się zachęcić Radę, by w ramach punktów A na posiedzeniu 27 kwietnia 2009 r.: - upoważniła Komisję do negocjowania w imieniu Wspólnoty Europejskiej i jej państw członkowskich umowy o integracji gospodarczej z Kanadą”.

A więc CETA to jedna sprawa, a umowa handlowa, to inna sprawa – to tylko część CETA.

Przekręt jest gigantyczny, bo tam muszą być tysiące spraw, które nie mają nic wspólnego z umową handlową.

Wychodzi na to, że każdy z nas mógłby myśleć, że podpisując umowę CETA Rada Europejska podpisze tą wałkowaną w mediach umowę handlową i to tylko w małej części wejdzie ona w życie w ”tymczasowym stosowaniu”, a reszta pójdzie do ratyfikacji przez parlamenty.

Okazuje się, że prawdopodobnie jest inaczej - podpisuje „umowę o integracji z Kanadą”, której szczegółów wogóle nie znamy poza fragmentami umowy handlowej. Za to w „tymczasowe stosowanie” wejdzie umowa handlowa cała lub prawie cała, bo Komisja Europejska twierdzi, że ma to w kompetencji.

 

Nie jest możliwe, żeby Unia Europejska, która to „tymczasowe stosowanie” wymyśliła miała po temu legalne uprawnienia, bo to jest skrajnie niemoralne. Nie mogła być więc  wyrazicielem woli narodów, bo te właśnie na moralności stoją i nigdy by się na to nie zgodziły.

To, że twierdzą, iż taka decyzja leży w kompetencjach KE to nieprawda, to oszustwo, to bałamutna nadinterpretacja. A tych, co się godzą na „tymczasowe obowiązywanie”, to już by trzeba stawiać przed sądami.

Poza tym mamy demokrację, a w demokracji nie da się tworzyć praw i obowiązków bez narodu.  Juz samo to, że narody nie wystawiały tu swoich przedstawicieli do negocjacji, by z wyprzedzeniem i dogłębnie poznały szczegóły uzgodnień dyskwalifikuje tą umowę. Jakby tak korporacje prywatne już uprzednio nie miały zagwarantowanej pełnej przewagi nad małymi firmami, to dostały ją właśnie przez to.

Były co prawda zaproszonymi organizacje obywatelskie (co wynika z częściowo odtajnionych paru dokumentów) ale z tego, co nam wiadomo, to nawet i ta namiastka narodu o tym nie wiedziała.

Żadne prawodawstwo nie może być tymczasowe - zwłaszcza bez z góry określonego czasu, konkretnych warunków znanych wszystkim, bez określonego monitoringu, by przerwać eksperyment, kiedy jest choćby tylko podejrzenie, że coś źle idzie. A tak w ogóle to nie robi się eksperymentów na żywych organizmach społecznych. Nie wchodzą w rachubę eksperymenty zwłaszcza takie, które daje komuś przywileje i stanowi fakty dokonane, których skutki pozostaną.

Przywileje to nie tylko niesprawiedliwość – to również zabójstwo demokracji. A demokrację to mamy konstytucyjnie zagwarantowaną. Jej nie trzeba likwidować i zastępować faszyzmem liberalnym. Przeciwnie – trzeba ją wyleczyć z wszelkich republikanizmów z ich ideologicznymi szowinizmami, lewactwami i satanizmami, z całym korporacjonizmem-syjonizmem-globalizmem.

"Times New Roman";mso-ansi-language:PL;mso-fareast-language:ES-TRAD"> 

Chcą nam załatwić integrację gospodarczą z Kanadą i nic nie mówią?

Co to znaczy „integracja gospodarcza”? – Czy to jeden rząd gospodarczy?

Czy możliwy jest taki „rząd integracji” bez rządu handlowego? Tak. Bo już nie będzie handlu międzynarodowego – znikną cła i ograniczenia. Dokładnie wszystkie normy się wyrównają – i to wręcz nie możliwe, aby ku tym wyższym standardom – praktyka działania korporacji prywatnych wskazuje, że mogą to być tylko standardy najniższe możliwe. Z pewnością będzie w nich również GMO (cła dokładnie wszystkie miałyby według CETA zniknąć w 7 lat). To pewne, bo korporacje prywatne, to ten rodzaj faszyzmu, który „równa w dół” – inteligenta z robotnikiem, robotnika z chłopem, a chłopa z ziemią”. To nie demokracja, żeby „równała w górę”, żeby dawała ludziom szansę na pełnię życia.

A bez rządu ekonomicznego? Tak. Jak już będzie ustanowiony jeden bank centralny zintegrowanej Kanado-Europy. Przecież może dostać od rządów uprawnienia do pełnego, bezpośredniego rządzenia w gospodarce, nawet pobierania sobie podatków – a co? Kto im zabroni?

A to już grozi komunizmem „najgorszego sortu”.

Ten superrząd może wszelką produkcję kontraktować w ramach zamówień publicznych w każdym z państw, a później je rozsyłać po różnych krajach według rozdzielnika. Każde zaś z państw już musi je wykupić i zagospodarować. Każdą firmę można tu wypromować - również fuszeranckie i złodziejskie, czy trucicielskie, a każdą niewygodną zniszczyć brakiem choćby jednego podpisu. A na codzień Orwel: – „Rok 1984” – i dalej już tylko gorzej. Każdy będzie musiał „źreć, co mu rzucą”, bo wyboru przecież miał nie będzie. Normy jakościowe będą tak obniżone, że nawet składników żywności nie będzie drukowanych. Dla uczuleniowców i chorych jedzenie na receptę, ale tylko z początku, bo później i tak wszystkiego będzie brakowało, a w sklepach tylko ocet i nagie haki. Do tego wszechobecne usprawiedliwienie braków nie kończącą się wojną z terroryzmem i oczywiście kwadranse nienawiści do złego Putina wiecznie żywego. Szczególnie internauci go będą nienawidzili – po dwa kwadranse dziennie -  bo takie wirusy wypuści, że wszystkie komputery rozwali i fabryki będą musiały zrezygnować z bezsensownej produkcji coraz to nowych.

 

I tak już się dobrze przyjrzeć, to Kanada nie jest sama, tylko jest w NAFTA. Tak więc ona nie negocjuje w imieniu swoich suwerennych podmiotów gospodarczych, bo tych to prawie nie ma, tylko w imieniu wielkich korporacji prywatnych NAFTY, czyli Usraela w praktyce.

W rezultacie widać, że i całe rozmowy KE z Kanadę to fikcja. Prawdziwe rozmowy to się musiały odbyć między KE UE, a USA.

Ten faktyczny rząd ekonomiczny według CETA,  to już musi być bank centralny NAFTA-UE. Gigant nad giganty. Goliat nad Goliaty. I nie to martwi, że taki wielki, tylko to, że prywatny, że to korporacja prywatna, a więc, że jest poza kontrolą narodów, że funkcjonuje poza demokracją i poza jakąkolwiek stałą moralnością.

Owszem, stać go kupić polityków, co sprzedają nie swoje, czyli zdradzają, ale nas nie kupi, bo nasze walory są nie na sprzedaż.

 

 

Dlatego trzeba krzyczeć już, że dalsze prace nad CETA sensu żadnego nie mają. To już trzeba wyrzucić na śmietnik historii wraz z tymi, co je lansowali.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:17)

Komentarze

Najbardziej ucierpieliby polscy rolnicy, gdyż nie byliby w stanie konkurować z żywnością sprowadzaną z Kanady, której produkcja nie jest obłożona tak surowymi przepisami jak w Europie (chodzi o stosowanie środków chemicznych). Na domiar złego zboże kanadyjskie jest genetycznie modyfikowane, a skutki jego spożywania mogą okazać się delikatnie mówiąc negatywne. Myszy karmione genetycznie modyfikowanym zbożem dostają raka. Polscy rolnicy są jeszcze jednymi z niewielu, którzy produkują zdrową żywność i dlatego powinni otrzymywać wsparcie od posłów i rządu, to oni ich wybrali. Odrzucenie CETA to także szansa na eksport polskiej zdrowei żywności, a więc zamiast strat, zyski.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1523214

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523263

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523294

Od początku zamieszania z CETA zastanawiało czemu to Kanadzie zależy na terj "integracji" a nie USA. No i jasne, Kanada to podpucha tylko....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1523264

Rządowi kanadyjskiemu owszem, między innymi dlatego, że najważniejsi politycy często mają swoje udziały w korporacjach. Czyli Eldorado.

https://youtu.be/KgHEhEoX1Tw

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Lotna

 

#1523268

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1523487

Czytałem, czytałem, punkty dałem...

To jeszcze nie koniec. Walczymy dalej.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1523494

z Kanada.
Kanadyjczycy maja tyle wspolnego z NAFTA czy z CETA co pingwiny z marsjanami.
Na granicy USA/Canada trzepia jak w PRLu masz limity takie ze sie nie oplaca nic tam kupic jesli sie jest mniej niz 24godziny ,a i tak po tym czasie jest limit.
Tak ze wszelkie umowy typu CETA sa dla zydowskich biznesow okradajacych gojow

Widze ze Ztyr juz tu byl i opalowal jak kacapki cenzor Twoj wpis

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1523501

Ten faktyczny rząd ekonomiczny według CETA, to już musi być bank centralny NAFTA-UE. Gigant nad giganty. Goliat nad Goliaty ......!!!NAGA PRAWDA!! ale ....glowna przyczyna nienawisci i wrogosci do Rosjan ,Syrji i Iranu jest fakt ze te kraje produkuja ..ekologicznie czyste i nie zatrute PRZEZ GMO!! A WLSCICIELE! TYCHZE GIGA KORPORACJI MAJA PLAN ....zredukowania o 80% ziemskiej populacji " nieczystych zwierzat":).A Rosja szczegolnie ...juz kilka lat temu wyprzedzila najwiekszego producenta wszelkiej odmiany zborz .KANADE . Obecnie wiele farmerow z calego swiata zaczyna sprowadzac te zborza do swoich farm aby odbudowac zgliszcza w swoich inwentarzach jakich sami sie dopuscili omamieni propaganda ze GMO powiekszy ich plody:):) aby plany (redukcyjne poglowia ludzkiego) tychze prywatnych producentow zatrutej zywnosci mogly byc zrealizowane ? Rosja,Chiny,Iran,Korea i Syrja ,musza zostac "sprywatyzowane" przez te "megagiganty globalnej trucizny!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

antysemityzm = ksenofob.niepostepowiec,nacjonalista,oszolom:)

#1523668