Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika miarka
Blog

 W jednej z naszych rozmów stanął temat agresji patologii do naszego życia politycznego, a zaraz za tym padł wniosek, że aby się tym spokojnie zajmować jako Niepoprawni, powinniśmy sami być od tego wolni.

Był taki jeden, co swoją bandycką karierę rozpoczął od grasowania w nowojorskim parku z pałką. Nazywał się Al Capone.

U nas od jakiegoś czasu zagnieździła się na naszym forum już cała zbójecka...

3.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (18 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

 Opublikuję oddzielnie, żeby nie narazić się na zarzut rozwalania dyskusji do wpisu http://niepoprawni.pl/blog/gawrion/akcja-obrony-naszych-polskich-lasow , jak się to już zdarzyło, choć mój głos jej dotyczy jak najbardziej i ma cel konstruktywny, a także ze względu na obszerność treści.

Jazdyni, aktywny w tej akcji napisał dziś w swojej stopce: “Jestem grzybiarzem. Ratujmy polskie lasy!”. To...

4.2
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (26 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

  Prowokatorzy – to wszyscy, co dziś nawołują do protestów. I nie problem w tym, żeby potępiać prowokacje – one nie muszą być złe. Często są potrzebne, by pobudzić odwagę do łamania pozorów, kłamstw, martwych konwenansów, przesądów...

Liczy się to, kto stanie na ich czele, kto spije śmietankę, kto odniesie korzyść jeśli skutek będzie dobry, a kto gdy zły, kto zaś poniesie koszty. A cena jest...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (25 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Blog

 To temat inspirowany dyskusją na gadaczce, jednak mój wpis nie mieści się w limicie 800 znaków, stąd jest oddzielnym wpisem. Jednak w tym przypadku nie roszczę sobie pretensji do wpisu i proszę o potraktowanie go jak na gadaczce i nie punktowanie ani na minus, ani na plus, tylko o komentowanie i dyskusję.

Od dawna problem oceniania komentarzy (wpisów mniej) burzy nam krew. Pisałem już o tym (...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (13 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

 Odpowiadam na wpis: http://niepoprawni.pl/blog/cccpue/nowy-masonski-podatek-dla-zdrowia-rabow

Rozwijam temat, przedstawiając swój punkt widzenia, i szukając tłumaczenia zjawisk, które się z tym łączą, a więc i wskazują, gdzie i jak się tu możemy bronić. Moim zdaniem  problem masonerii, choć w całym tym problemie realnie i groźnie występuje (wraz ze stojącymi nad nią Iluminatami, którzy...

3.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (23 głosy)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

 Z trollingiem punktowym nie idzie sobie poradzić póki jest anonimowy. Pomysł, by tropić pałkowiczów, a wytropiwszy ich siadać i pałkować do skutku, aż stracą punkty, a więc i możliwość dalszego pałkowania (miarkować im ich miarką, żeby studzić emocje nadmierne i uczyć umiarkowania) jest niepoważny.

 

Są dwa tylko wyjścia

1. Odtajnić, kto dał pałkę w tabeli „moje punkty” (punktów dodatnich nie...

3.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (16 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

 W Hiszpanii okupowanej przez kilka stuleci przez Berberów kwitło zgodne życie tak ich cywilizacji islamskiej, jak cywilizacji chrześcijańskie, oraz liczych mieszkańców  reprezentujących cywilizację żydowską.

Nikt nikogo nie próbował nakłaniać do mieszania cywilizacji czy do jakiejś „tolerancji” Tolerancja była naturalna, bo każda z cywilizacji miała nastawienie pokojowe – każda żyła w swojej...

4.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (19 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

... trzeba opracować. Chciałbym się do tego przyczynić.
Od pół roku rzadko się odzywam na forum, co ma swoje przyczyny nie tylko osobiste. W szczególności to dosłużyłem się dwutygodniowego zawieszenia, ale to było krzywdząco za dużo i ochłonąłem (tydzień było do wytrzymania). Mimo że ochłonęła i administracja – w e-mailu: „Stęskniliśmy się za Tobą”, to odtąd chyba tylko raz zabrałem głos.
Doszła...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika miarka
Idee

rys. Andrzej Krauze

 za: fronda

 

Kolejny wpis z serii o kłamstwie, po Jeśli ktoś cię okłamuje, to chce cię okraść i . Odporność na kłamstwa i medialną manipulację

Jest podstawowa różnica między manipulacją a kłamstwem. Okłamany nie wie, że nim jest. On uważa, że chce i robi dobrze. Okłamany ma wciąż szansę, by otrzeźwieć, ochłonąć z emocji nadmiernych, obudzić się, zrozumieć swój błąd.

Z kolei...

4.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (13 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

To jest horrendalna łatwowierność i naiwność, a nawet karygodna głupota  żeby myśleć, że amerykańskie wojsko jest właśnie instalowane w Polsce dla obrony Polski i Polaków przed kimkolwiek.

Jest zupełnie odwrotnie - są po to, aby stabilizować obecną sytuację w naszym Państwie. Sytuację korzystną dla wrogów Polski jako niepodległego państwa i Narodu Polskiego, jako narodu suwerennego.

Jeżeli...

1.55
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.6 (17 głosów)

Strony