17 września 1939 - 24 lutego 2022, czyli ciągłość imperium zła...

Obrazek użytkownika maciej1965
Świat

Dziś 17 września. Data pamiętna, bo 83 lata temu Związek Sowiecki dopełnił swojej umowy z niemiecką III Rzeszą i zdradziecko napadł na Polskę. Dokonał razem z Niemcami kolejnego rozbioru Polski, udaremnił dalszą obronę Rzeczpospolitej przed teutońskim najeźdźcą. Przypomnijmy, że gwarancje francuskie i brytyjskie mówiły, że alianci powinni podjąć działania przeciw Niemcom dwa tygodnie po rozpoczęciu wojny. Oba te kraje wypowiedziały wojnę Rzeszy dopiero 3 września. Czyli wspomniane dwa tygodnie mijały dla nich właśnie 17 września. Czy wywiązaliby się z nich? Dziś trudno spekulować. Ale na pewno sowiecka agresja i chociażby konieczność opuszczenia przez rząd RP terenu kraju ze względu na stworzone przez Sowietów zagrożenie, były dla nich wygodnym alibi do dalszego prowadzenia "dziwnej wojny".

3+14=17. I to chociażby mówi samo za siebie.

Agresja sowiecka uniemożliwiła formowanie na wschodzie rezerwowych jednostek polskich, które mogłyby podjąć kontratak i spróbować wypchnąć Niemców z zajmowanych pozycji. Na wschodzie mieliśmy zapasy, siłę żywą kiepskie drogi. To ostatnie znacząco wyhamowywało niemiecki impet. Poza tym Niemcom wydłużyły się drogi zaopatrzeniowe i zaczęło brakować paliwa i amunicji. 

Pisał o tym zresztą na tych łamach Eugeniusz Kościesza, a wobec jego doskonale udokumentowanego artykułu mogę tylko chylić czoła:

Przemilczana prawda... cz.1

Przemilczana prawda... cz.2

Przy okazji nasunęła mi się wyraźna analogia między działaniami Stalina w 1939 roku, a Putina w 2022 roku. Zarówno 83 lata temu wobec Polski, jak i w tym roku wobec Ukrainy, rosyjski agresor nie wypowiedział wojny. Ba, nawet nie nazwał tego wojną. W 1939 roku pretekstem było wzięcie pod ochronę białoruskiej i ukraińskiej ludności wobec rzekomego rozpadu państwa polskiego. Skoro państwa według sowieckiej propagandy nie było, nie było też z nim wojny. To też była "specjalna operacja wojskowa", choć Stalin nie użył wprost takiego określenia. 

Putin wkroczył na Ukrainę ze "specjalną operacją wojskową" aby chronić Ukraińców (sic!) przed "nadużyciami i ludobójstwem reżimu kijowskiego". Do dziś w Rosji tej "operacji" nie wolno nazywać wojną!

Obie "operacje" łączą praktycznie identyczne zbrodnie. W tym mordowanie obrońców, zbrodnie na ludności cywilnej, egzekucje strzałami w tył głowy, listy proskrypcyjne, eksterminacja jeńców i na koniec masowe wywózki w głąb Rosji. Jak widać w ciągu 83 lat w Rosji nic się nie zmieniło!

Innym aspektem tych agresji jest współpraca Rosjan z Niemcami. W 1939 roku to Rosjanie wspomogli Niemców w podboju Polski, ciągnąc z tego również własne korzyści terytorialne. Obecna operacja Putina z kolei nie była by możliwa bez wcześniejszych decyzji Niemiec co do obu Nord Stream i wieloletniego futrowania rosyjskiego niedźwiedzia gazowymi Euro. Również po rozpoczęciu agresji, Niemcy na wszelkie sposoby starają się zablokować sankcje na Rosję i jednocześnie pomoc militarną dla Ukrainy. Owszem, potępiają agresję słowami, ale ich czyny mówią już co innego. W sumie trzeba pamiętać, że nazizm i komunizm również ideologicznie zwalczały się, co nie przeszkodziło w pakcie Ribbentrop - Mołotow.

Wygląda na to, że po latach każda awantura w tej części Europy wynika z mniej lub bardziej tajnego sojuszu Szwabów i Kacapów.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

szwabów i kacapów

:

Szwaby i Kacapy TO jest jedna nacja. 

Różnią się tylko językiem.

szwabski jest szwargot, kacapski jazgot. 

A czyny świadczą o wszystkiem. 

mordercy z lewa, i mordercy z prawa.

Miliony ludzkich istnień!

Historia PRAWDĘ mówi - HISTORIA krwawa! 

szwaby i kacapy TO diabelski POmiot!!!

dwa diabły bez rogów, ale z wąsami:

- Hitler i Stalin

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1647004

Na wPolityce i TVP.INFO teraz (jakieś dwa miesiące temu) zaczęło się chwalenie CDU/CSU. Czyżby już zaPOmnieli, kto budował rurę!?

Vote up!
2
Vote down!
0
#1647009

Donald jest skończony, BND i FSB już wydały na niego wyrok, pytanie kiedy?  Przed wyborami wykonają wyrok zwalą na PIS, w Polsce rozpęta się piekło, zamiennik Trzaskowski, poprowadzi PO do zwycięstwa! PIS albo pokaże że ma jaja, albo peowcy ich wywieszają! Myślenie nie boli !

Tusk zostanie męczennikiem, żyjącym z Adamowiczem Kulczykiem i całą resztą co na komunistycznej "pierestrojce" w Polsce się majątków "dorobili"

Vote up!
4
Vote down!
0

Niepoprawny

#1647012

<>

W ostatnim czasie trwa wojna między Kirgistanem i Tadżykistanem (TDŻ to postsowiecka dyktatura). Czytając media obu stron (kirgistan: azattyk.org; tadżykistan: pressa.tj) odnoszę wrażenie, że coś jest nie tak.

Co więc? Ino to, że:
-Kirgistan ma POparcie rosji
-Tadżykistan jest od 30-stu lat rządzony przez POstKOmuszego dyktatora.

Więc, sądze, że putin tam wkroczy i POwie, że niesie demokrację.
(czyli prosty sposób na POprawę reputacji).

A co jest nie tak? Właśnie to, że Tadżykistan POpiera rosję w wojnie na Ukrainie (NIE 'W' TYLKO 'NA'!!!!!!! wstętna nowomowa !!! PRECZ Z WIELKIM BRATEM !!!).

Vote up!
5
Vote down!
0
#1647013