"Tarcza antykryzysowa" w wydaniu PO-KO: antypis i przełożenie terminu wyborów

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Wczoraj prezydent i premier spotkali się, aby dyskutować o tym co będzie się gospodarczo działo już po kryzysie związanym z koronawirusem. I w taki właśnie sposób należy traktować wszystkie działania rządu i prezydenta w obrębie gospodarki, czyli tak naprawdę w newralgicznym dla wszystkich aspekcie codziennego funkcjonowania.

 

Musimy sobie zdawać sprawę, że myśląc o przyszłości trzeba zadbać o to, aby teraźniejszość nie spowodowała przyszłej katastrofy gospodarczej naszego kraju. Jeżeliby tak się stało, to by znaczyło, iż mamy nieodpowiedzialnych i niewykwalifikowanych rządzących.

 

Jestem jednak przekonany, że obecna ekipa jest bardzo silna pod względem gospodarczym, co też wynika z charyzmy i wiedzy samego premiera M. Morawieckiego. Przez te lata swojego premierostwa udowodnił, że potrafi dobierać sobie kompetentnych współpracowników i poprowadzić naszą gospodarkę na coraz wyższe pułapy jej rozwoju a już tego kwintesencją było ustalenie na rok 2020 budżetu z zerowym deficytem, co zdarzyło się po raz pierwszy w nowej Polsce. Do tego mieliśmy rekordowo niskie bezrobocie i różnego rodzaju programy wspierające gospodarkę. Przez wielu byliśmy i jesteśmy stawiani w Europie za wzór, co jest jak najbardziej słuszne.

 

Przyszedł sobie do nas koronawirus i wywrócił wszystko do góry nogami... za wyjątkiem zimnej krwi naszych rządzących. Przyjęliśmy rozwiązania antywirusowe bardzo szybko. Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy stan zagrożenia epidemicznego i wszystkie z tym związane obostrzenia. I w tym przypadku jesteśmy stawiani za wzór i po nas podobne rozwiązania wprowadzają inni. To wszystko w zakresie zdrowia nas wszystkich.

 

Dziś zaś premier M. Morawiecki wraz z ministrami odpowiedzialnymi za gospodarkę przedstawił pakiet antykryzysowy dla gospodarki, który nazwał "Tarczą antykryzysową". Jest to pakiet innowacyjny i składający się z pięciu filarów, które ogólnie mają dać szansę na przetrwanie w dobrej kondycji naszej gospodarki przez ten nieuchronny kryzys. I znów mam wrażenie, że będzie kopiowany przez inne europejskie kraje, bowiem jest na wskroś całościowy i nie stanowi zbioru jakichś przypadkowych działań.

 

Pakiet zakłada bardzo wiele rozwiązań zarówno dla pracodawców i pracowników, jak i dla całego systemu finansowo-gospodarczego w naszym kraju. Jest to bufor, który ma zminimalizować negatywne skutki gospodarcze, które na pewno spowodują spowolnienie wzrostu gospodarek nie tylko europejskich.

 

O szczegółach premier poinformował w czasie konferencji prasowej i już niedługo znajdzie się on na stronach KPRM a dziś przedstawiają go portale internetowe [1], [2], [3], [4], [5], [6].

 

O szczegółach wypowiem się po przyjęciu jednej lub dwóch specustaw, które rząd ma zamiar przedstawić sejmowi do akceptacji i w nich to będą zawarte wszystkie propozycje... Na gorąco mogę tylko powiedzieć, że ich kompleksowość i szybkość wdrażania pozytywnie zapiera dech w piersiach ekonomisty :).

 

Natomiast nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdybyśmy mieli rządy PO-PSL to wszystko by po prostu naszą gospodarkę pogrążyło tak, że nasza, polska egzystencja byłaby zagrożona. Czy ktokolwiek z takich person jak D. Tusk, E. Kopacz czy też inni przywódcy opozycji byliby w stanie tak merytorycznie jak M. Morawiecki przedstawić (chociażby) taki plan i byliby zdolni do merytorycznych odpowiedzi? Wątpię i sądzę, że większość liderów opozycji w ogóle nie rozumiała tego, co mówią przedstawiciele rządu z premierem na czele.

 

Cały pakiet jest pozbawiony jakiejkolwiek polityki, jest na wskroś merytoryczny i miejmy nadzieję słuszny.

 

A co robi opozycja? No i oczywiście - jak można się było spodziewać - totalna opozycja już krytykuje ową Tarczę Antykryzysową,,, krytykują, aby krytykować, choć nie mają pojęcia co tak naprawdę krytykują.

 

Jedynym u nich planem antykryzysowym jest totalniacka i prostacka negacja wszystkiego co robi PiS i gdyby rządzili to takiego planu w ogóle by nie było. Innym elementem antykryzysowego planu opozycji jest... przełożenie wyborów prezydenckich...

 

To wszystko na co opozycję dzisiaj stać. Zero merytorycznych i realnych propozycji. Żałośni ludzie.

 

 

 

[1] ]]>https://wpolityce.pl/polityka/491760-najwiekszy-pakiet-antykryzysowy-co-zaklada-tarcza-sprawdz]]>

[2] ]]>https://www.salon24.pl/newsroom/1028499,pakiet-antykryzysowy-w-zwiazku-z-koronawirusem-wartosc-212-mld-zl-znamy-szczegoly]]>

[3] ]]>https://wpolityce.pl/gospodarka/491782-prezes-nbp-nie-musze-o-nic-prosic-za-granica-damy-rade]]>

[4] ]]>https://niezalezna.pl/317105-pracowniku-pracodawco-przeczytaj-pakiet-antykryzysowy-17-kluczowych-punktow]]>

[5] ]]>https://niezalezna.pl/317151-rzad-przeznaczy-dodatkowe-75-mld-zl-na-ochronezdrowia-w-planach-min-wzrost-swiadczen]]>

[6] ]]>https://niezalezna.pl/317149-emilewicz-wyplacimy-min-samozatrudnionym-swiadczenie-w-wysokosci-ok-2-tys-zl]]>

 

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... © Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) ]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]> kjahog@gmail.com

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (12 głosów)

Komentarze

#1622031

Niezłe to wycie, wyju, wyju i nic....

Pzdr

Vote up!
5
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1622035

Skoro nie można robić imprez powyżej 50 osób to Konfederacja spokojnie może zrobić zjazd wszystkich swoich członków.
Sondaże w górę.

8-))))))

Vote up!
6
Vote down!
0
#1622041

Taka filozoficzna zagadka:
uważam, że Premier Morawiecki i Prezydent Andrzej Duda i cały PIS właśnie pokazuje, że przerastają o galaktykę (intelektualnie i sprawczo) wszystkie ekipy rządzące po 1989r
dlatego, że jestem pisiorem ?
czy...
jestem pisiorem bo...
wiem, że przerastają?

Vote up!
6
Vote down!
0
#1622043

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ten cały pakiet to kolejna ściema jak i wcześniejsze niby mniejsze składki na ZUS - znajomy już dostał taki pakiet od ZUS-u jak wyczyścili mu co do grosza konto (bez żadnego wcześniejszego powiadomienia) - gościu wchodzi na konto aby zrobić przelewy za faktury dla kontrahentów, a tu kompletne 0zł. - nie wie, czy teraz są takie przepisy, że można czyścić do samego zera, czy banksterzy przekroczyli także swoje uprawnienia - bo kiedyś nie można było czyścić konta do zera) - fakt jest taki, że gościu teraz nie ma jak przelać kase kontrahentom, co za tym idzie już stracił część z nich, co za tym idzie przez ZUS zwija swoją mała dziełalność i co za tym idzie, na pewno też nie będzie miał kasy na opłacenie ZUS-u w przyszłości - ot i taki to mamy "pakiet wsparcia" od ZUS (czyt. państwa)

Ps. a niech teraz jeszcze zrobią (jak chce Morawiecki), aby była Polska bezgotówkowa i aby zrezygnować z pieniędzy gotówkowych i mieć tylko elektroniczne? Teraz to gościu jakoś przeżyje, a jak by go wyczyścili calutkiego, bo by była tylko kasa elektroniczna? Przecież to jest szybki i prosty sposób jak ludzi z dnia na dzień wsadzać pod mosty!

Vote up!
1
Vote down!
-4

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1622045

Trudno mi się odnieść do przypadku tego Pana znajomego. Ja sam płacę indywidualnie swój ZUS i nie narzekam (mikrofirma). 

Natomiast co do gotówki to uważam, że zbrodnią są głosy wołające o wycofanie jej z obiegu. Musi po prostu pozostać wbrew knowaniom globalistów (NWO). \

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1622190

hm, a to jest Pan ewenementem na skale całego kraju, bo nie widziałem wcześniej nikogo kto musiałby miech w miech wyrzucać w błoto dla ZUS-u 1500zł i aby z tego powodu nie narzekał

Ps. właśnie Morawiecki jest jednym z takich globalistów (NWO).

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1622212

Płacę "mały ZUS" (jak na razie) i daleko mi do bulenia 1,5 tys zł (będę psioczył później) i dzięki temu korzystam też z takiego udogodnienia jak ubezpieczenie zdrowotne a z moim zdrowiem to różnie bywa. A z propozycji Tarczy Antykryzysowej chętnie skorzystam i to ze wszystkich udogodnień. Prowadząc działalność gospodarczą zawsze należy kalkulować swoje koszty a ZUS niestety jest takim kosztem stałym, który musimy brać pod uwagę. 

Co do Morawieckiego   to owszem można mieć wątpliwości, ale to temat na odrębną notkę. 

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1622220

"mały ZUS" - a to zmienia postać rzeczy ale po 2 latach od rozpoczęcia działalności zacznie się psioczenie (a Konfederacja w tym względzie chce zrobić aby takiego psioczenia nie było)

co do tarczy antykryzysowej, to od wielkiej ściemy zaczynał rząd, teraz PAD, chce choć troche zrobić aby to nie była całkowita ściema ale ślimaczą się z tym tak bardzo, ze niedługo nie będzie dla kogo robić takiej tarczy, bo przedsiębiorcy upadną

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1622994

Szczyt zachorowań w Polsce przypadnie na około 10-15 kwietnia, potem będzie coraz lepiej. W maju zaczniemy wracać do normalności.
Wybory się odbędą.
Możecie zapisać mój komentarz

ps.
A jeżeli opozycja chcę przełożenia wyborów to jestem za, nawet o całą kadencję. Niech mają, nie żałować im.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1622048

Też jestem za tym, że jeżelibyśmy mieli przełożyć wybory to na rok 2025 :)))). Ale wybory odbędą się w maju. 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1622191

Vote up!
4
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1622056

Mniej niż zero....

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#1622204

Przełożenie wyborów nie sprawi, że Kidawa-Błońska stanie się Skłodowską-Curie, Kosiniak-Kamysz – Witosem, a Bosak – Dmowskim.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1622156

a Duda - Piłsudskim

Vote up!
2
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1622196

 zajmowanie sie "opozycja" to strata czasu. Przeciez nawet dziecko moze dojrzec, ze jest to czerwona czern, na poziomie Bolka, Bula, Kidawy, Jachiry i im podobnych.

Dla mnie bardziej istotny jest los Polski, niz miedzypartyjne pozorne wojenki.

Dlatego uwazam, iz nalezy chwalic to co PiS, bedacy przy wladzy, robi dobrze, a krytykowac jego zaniechania, czy bledy. 

Naturalnie, ze nie mozna dopuscic by aferzysci znow przejeli wladze, ale na razie nie widac takiego zagrozenia.

Daleko mi do Twojej bezkrytycznej wiary w doskonalosc tego rzadu, ale wiem, ze nie mamy teraz zadnego innego wyboru. 

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623012