Magdalenkowo-okrągłostołowa polska scena polityczna...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Oceniając nasze 25 lat pozornej wolności nieraz nasuwają się smutne refleksje, które są raczej czymś w rodzaju futurologii historycznej, nie znajdującej jak na razie potwierdzenia w faktach lub też owe fakty pozostają dla nas ukrytą tajemnicą.

 

Możemy tedy jedynie zastanawiać się i snuć nawet tylko hipotetyczne scenariusze możliwych ciągów historycznych zdarzeń, w tym też dotyczących naszej, przeszłej i obecnej polskiej sceny politycznej.

 

Taką - jedną z możliwych hipotez - przedstawiam poniżej, wierząc, że są to tylko moje nieuzasadnione dywagacje nie mające pokrycia w rzeczywistości...

 

Może więc - pokrótce i raczej ograniczając się do naszej, prawej strony sceny politycznej - było i jest tak...

 

Zdrada okrągłostołowo-magdalenkowa, której ustalenia trwają do dzisiaj ukształtowała być może funkcjonowanie polskiej sceny politycznej przez cały okres 25 lecia III RP.

 

Porozumienia tam zawarte określały więc podział sceny politycznej w taki sposób, aby nigdy oddolnie nie mógł powstać żaden patriotyczno-narodowy ruch wolnościowy samych Polaków... zgodnie zapewne ze scenariuszem A. Michnika vel. Szechtera, który onegdaj stwierdził, że nie pozwoli, aby w Polsce odrodził się jakikolwiek ruch polityczny na wzór polskiej przedwojennej endecji.

 

W Magdalence i przy OS wyznaczono więc określone osoby, które w Polsce będą zawsze na przemian rządziły oraz wśród nich takie, które skutecznie będą kanalizowały polskich, patriotycznych kontestatorów III RP (PRL-bis) i nie pozwolą na oddolne organizowanie się Polaków. Ta ostatnia rola być może przypadła braciom Kaczyńskim, którzy od początku mieli tworzyć partię raczej opozycyjną skupiającą wokół siebie masowy, niezadowolony z przemian ustrojowych i narodowo-patriotyczny polski elektorat... jednocześnie nie pozwalając na powstanie w naszym kraju prawdziwej partii polskich narodowych patriotów.

 

W takim kontekście warto zauważyć, że faktycznie - od początku przemian ustrojowych - bracia Kaczyńscy skutecznie być może odgrywali a dziś odgrywa jeden z nich swoją rolę. Obecnie jest to partia PiS, która kreuje się na jedynego przedstawiciela polskich patriotów, niechętnie odnosząc się do każdego oddolnego ruchu, choćby np. RN. Wściekłe tedy atakowanie PiS  i dziś J. Kaczyńskiego (a wcześniej również ś.p. L. Kaczyńskiego) przez piewców umów magdalenkowo-okragłowstołowych miało i ma zaś być może za zadanie ich uwiarygadniać w oczach polskich patriotów i tworzyć z partii PiS jedyną polityczną alternatywę wobec obecnego układu i jedyną prawicę kontestującą III RP i wokół której - jako jedynej - należy się gromadzić.

 

W nawiązaniu też do ostatniej konstatacji pośrednio też chodzi też o to, żeby utrzymywać Polaków w stanie wzajemnego skłócenia i podzielenia, co ułatwia rządzenie nimi w imię zasady "dziel i rządź". Przez ostatnie 25 lat zatomizowano i spauperyzowano Polaków i prowadzi się cały czas politykę ich wzajemnego skłócania. Być może więc jest to też część wspomnianych, zdradliwych rozmów i umów zawartych w Magdalence i przy OS. Bowiem naród wyniszczony, zubożony a dodatkowo skłócony nie jest w stanie wspólnie zorganizować się do swojej obrony i skutecznej walki o wolność.

 

Oczywiście umowy z Magdalenki i OS wyznaczały też odpowiednią rolę i dla innych osób, np. być może dla Janusza Korwin Mikkego jako takiego, który miał uniemożliwić powstanie silnej formacji liberalno-konserwatywnej, po części ją ośmieszając a po części aktywizując w taki ruch młodych ludzi tylko po to, aby ich zapał został w odpowiednim czasie rozmyty i zniszczony. Rolą JKM było też może ośmieszenie i zdezawuowanie idei lustracji i dekomunizacji.

 

W swoich - mając nadzieję, że się mylę - dywagacjach pomijam tutaj oczywistą rolę takich partii jak SLD, PO, PSL, TR i osoby z nimi związane. Dla mnie rzeczą oczywistą jest, że są to polscy ciemiężyciele utrwalający zdradliwy układ okrągłostołowy potwierdzony Nocną Zmianą z 1992 roku.

 

-----------------------------------

 

To tyle jeśli chodzi o moje - pojawiające się nieraz - wątpliwości, co do dzisiejszej sceny politycznej i roli jaką odgrywa w nich być może PiS. Oczywiście sądzę, że tak nie jest i faktycznie jedynymi z nielicznych i to nie wyznaczonymi, ale prawdziwymi kontestatorami układów zawartych w Magdalence i OS byli bracia Kaczyńscy a dziś jest dalszym kontynuatorem tej postawy politycznej J. Kaczyński.

 

Wierzę, że idea wolnej i niepodległej Polski jest naturalnym wyznacznikiem działań PiS, niemniej nieraz - patrząc na pewne ruchy tej partii - pojawiają się we mnie wątpliwości, które wyraziłem w dzisiejszym, krótkim tekście.

 

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:14)

Komentarze

Trudno wręcz przyjąc, że ktoś inteligentny rozważa mozliwośc faktycznej "wspołpracy" na rzecz "układu" az do gotowości poniesienia śmierci (Lech Kaczynski), wczesniej wysluchując nieprawdopodobnych obelg, chamstw, ośmieszania, wszelakich ataków w imię no czego, Panie Krzysztofie - zapewnienia stabilnego ukladu Magdalenkowego? Tak Pan naprawde myśli? Ten obecny atak na pozostałego PRZEZ PRZYPADEK przy życiu drugiego z Kaczynskich to tylko taka gra, w której Jarosław aktywnie uczestniczy bo chce utzrymac pana zdaniem stan skłócenia w narodzie? A to, że pan Krauze podczas krótkiego rządzenia PiS uciekł z Polski, a Pan Kulczyk w tym czasie z pierwszego miejsca najbogatszych Polaków spadł nisko bo swój majątek w Polsce przepisał na żonę (byłą) sobie zostawiając jedynie majątek poza naszymi granicami i także czasowo wyemigrował - to nic nie znaczy? To jest ten UKŁAD o którym Jarosław Kaczynski mówił a wszyscy się wyśmiewali. Teraz Pana zdaniem - to efekt świadomego mydlenia oczu Polakom. No cóż, ja tak nie myślę. Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1456081

Podsumowując swój tekst wyraziłem jednak wiarę, że moje wątpliwości są tylko i wyłącznie fałszywym ogladem rzeczywistości. Niemniej wyraziłem je w notce jako wyraz tego, że takowe u mnie się pojawiają. Oczywiście cezura zamachu smoleńskiego pozwaola oddzielić ziarna od plew, przy czym nie znamy jeszcze prawdziwych przyczyn zamachu... poza tak naprawdę dwoma: pierwszą jest ewentualna zemsta W. Putina za międzynarodową politykę wschodnią ś.p. Lecha Kaczyńskiego (w tym za uratowanie przez niego niepodległości Gruzji) a drugą jest być może zemsta układu okrągłostołowego właśnie za to, że Kaczyńscy świadomie z niego zrezygnowali. Oczywiście jest jeszcze trzecia opcja... że Smoleńsk to międzynarodowy spisek wymierzony w Polskę i jej propolskie elity.

Niemniej dalej uważam, że PiS popełnia wiele błędów, które nie pozwalają mu odnieść sukcesu politycznego. Chyba największym błędem było dobrowolne oddanie władzy w 2007 roku...

Pozdrawiam również

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1456097

Od zawsze śledzę z uwagą Pana wypowiedzi, i musiałem skomentowac negatywnie to, co MOIM ZDANIEM jest nieprawdopodobne - czyli udział ŚWIADOMY Kaczyńskich w układzie okrągłego stołu. Co do sentencji o błędach PiS czy braci Kaczyńskich to sie zgadzam, ich działania w sferze doboru partnerów (sławny Kaczmarek), Marcinkiewicz i wielu wielu innych pokazuje, że zbytnio wierza w dobre intencje tam, gdzie trzeba by gonic swołocz. Ale tak z drugiej strony - ogólnie polityka Kaczynskich jest by było uczciwie, to pasuje innym tylko do momentu, kiedy czerpia z tego korzyści - jak Marcinkiewicz. Potem nie ma zmiłuj - opluc, zmieszac z błotem, skarżyc do sądu byle tylko wrócic na świecznik już w innym ugrupowaniu. Nie jestem i nigdy nie byłem politykiem, więc pewnie moje wyobrażenia sa naiwne, ale widze że z jednej strony jest zwarty monolit, bo zainteresowany kasą w każdej także szemranej postaci, z drugiej PiS nawołujący do przejrzystości i legalności działan. W tym mieści się upadek rzadu (bo nie było to oddanie władzy, PiS jej nie miał samodzielnie, tylko z Samoobroną i LPR). Zapewne analitycy podpowiedzieli, że obalenie (karne) Leppera da PiS jego elektorat. No i oczywiście było to błędem, ale co mozna było zrobic innego, jeżeli Lepper gotów był za kasę zrobic przekręt z gruntami. Z perspektywy czasu widac, że dobrego wyjścia nie było, trzeba by jak PO godzic się na wszystkie afery, nie mając zarazem poparcia w mediach - oni ich by natychmiast rozłozyli. Mnie najbardziej ciekawi jakie kontakty miał Krauze - Lepper - Kaczmarek, ze ten ostatni leciał do Mariotta uprzedzic ich o planowanej akcji CBA. No i zaskakujący koniec p.Andrzeja w związku z "ciężką chorobą" syna, żyjącego do dzisiaj zresztą. Tych spraw nigdy nie poznamy. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1456213

Krauze-Lepper-Kaczmarek... Też mnie bardzo ciekawią owe realcje a w samobójczą śmierć A. Leppera nie wierzę o czym dawałem wielokrotnie wyraz. To kolejna ofiara układowego "seryjnego samobójcy" lub "nieszczęśliwego wypadku". 

Jeżeli zaś rozpatrujemy ewentualną mozliwość koncesjonowanej opopzycji tworzonej przez braci Kaczyńskich to należałoby się cofnąć do 1989 i Magdalenki oraz obrad przy OS. Jestem pewny, że podczas tych obrad padł pomysł zagospodarowania przeciwników tych obrad )rozmów z komunistami) wśród Polaków. Nie wiem czy tym mieli zająć się Kaczyńscy, ale wiem tylko jedno: własnie oni stworzyli pierwszą partię, która była antysystemowa i przeciw magdalenkowa i antywałęsowa (antybolkowa). Kwestią do historycznego rozstrzygnięcia jest czy rzeczywiście bracia Kaczyńscy naturalnie i propolsko przeciwstawili się III RP, czy zostali do tego wyznaczeni jako pewnego rodzaju wentyl bezpieczeństwa dla układu. 

Ja uważam, że jednak bracia Kaczyńscy od zawsze byli Polakami, niemniej nieraz pojawiają się u mnie wątpliwości, które - w co wierzę - już niedługo przeminą.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1456250

będzie jego stosunek do RN, niestety  po publikacji na Niezaleznej obawiam się że przedstawione przez Ciebie sugestie mogą być słuszne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

hobo

#1456101

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

i do innych prawicowych partii.Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1456252

w 100%. Rola JKM również znacząca. Jak chodzi o Smoleńsk - trzecia opcja.

http://niepoprawni.pl/blog/lotna/krzysztof-cierpisz-oszustwo-katastrofy-smolenskiej-dwa-samoloty-jeden-zamach

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Lotna

 

#1456171