Czy brak programu dla Polski może być takim programem?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Tytułowe pytanie wydaje się absurdalne, ale niestety totalna opozycja a przede wszystkim D. Tusk i jego zwolennicy w trwającej już kampanii wyborczej właśnie ten "brak programu" uważają za najlepszy dla Polski i Polaków program wyborczy. A ściślej słowami swojego idola mówią, że najlepszy program to "antypisizm" i odsunięcie PiS od władzy. I w sumie na tym opierają wszystkie swoje działania. 

 

Dochodzi nawet do takich śmiesznych sformułowań, że PO ma program, ale pokaże go dopiero po wygranych wyborach a to dlatego żeby PiS go nie przejął. Niezmiennie kiedy to słyszę moja przepona cierpi ze śmiechu, ale pojawia się u mnie też refleksja, którą można wyrazić pytaniem: "Dlaczego D. Tusk uważa swój elektorat za prymitywnych idiotów?". 

 

Osobiście nigdy na PO czy też na KO nie głosowałem, ale jestem Polakiem i chciałbym żeby liderzy partii opozycyjnych szanowali moich rodaków, także tych głosujących na te partie. 

 

Oczywiście wiem, że duża grupa wyborców PO czy też KO ma swoiste "klapki na oczach" i bezmyślnie oraz bezrozumnie chłonie niemal wszystkie kłamliwe bzdury wygadywane przez niestabilnego emocjonalnie D. Tuska. Oni są niereformowalnymi fanatykami, którzy są zdolni nawet do fizycznego ataku na zwolenników PiS. Mimo tego i tak mi jest ich żal, tak po ludzku i katolicku, chociaż wiem, że w sumie nie zasługują na takie moje empatyczne emocje, ale to jednak w większości jednak Polacy, moi rodacy. 

 

Poza tym chciałbym również po prostu poznać program ewentualnego rządzenia tych opozycyjnych partii, choćby tylko dlatego, żeby móc publicznie o nim dyskutować. 

 

A tak... Mogę tylko zmierzyć się ze sloganem "antypisizm" i po głębszym zastanowieniu dojść do wniosku, że ów slogan dla PO oznacza w rzeczywistości cofnięcie nas do roku 2015. W praktyce oznacza to ni mniej ni więcej jak w miarę możliwości likwidację wszystkiego, co PiS osiągnął i wprowadził w życie, ale również tego co dopiero ma w planach jak CPK czy unowocześnienie polskiej armii. Mogą zniknąć wszystkie programy społeczne począwszy od programu 500+ czy też na rozkaz Berlina wszystkie działania na rzecz suwerennej, silnej i niepodległej Polski a powróci idea "budowania" państwa z dykty, które ma być po prostu biednym landem niemieckim (unijnym). 

 

Do rządów PiS mam wiele zastrzeżeń, ale tak naprawdę tylko on w całej III RP zrobił coś wartościowego dla Polaków i myśli o naszej przyszłości a ponadto chociaż się stara pozytywnie dla nas reagować na obecny kryzys globalny. Co to by było, gdyby dziś rządził D. Tusk? Odpowiedzmy sobie szczerze na to pytanie a odpowiedź na nie może przyprawić o ból głowy. 

 

Jest takie powiedzenie "szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego" a Polacy wiedzą jakim szefem był D. Tusk. Czy chcemy ponownych jego rządów? To byłby koszmar dla nas wszystkich a jego program nawet po wygranych wyborach byłby tylko programem Niemiec wobec Polski. Stąd chyba dlatego nie chce go ujawnić, bo w razie wygranej i tak będzie tylko realizował zalecenia i polecenia swoich krajanów zza naszej zachodniej granicy a sam nie wie jeszcze jaki to będzie program.

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/ ]]>

kjahog@gmail.com 

 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 

Paypal: paypal.me/kjahog

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (8 głosów)

Komentarze

Dlugotrwala okupacja kolonialna czy polkolonialna produkuje miliony kolaborantow. Tak po prostu jest i kolaboranci ani ich potomstwo nie znikna nawet przez wieki bo aby zostac kolaborantem to trzeba miec jakies genetyczne predyspozycje. Moze pomijajac wyjatki mamy je wszyscy tylko jeni silniejsze a inni slabsze. Poza tym w najlepszych rodzinach rodza sie czarne owce. Niestety na dodatek wsrod Polakow sa miliony majace kompleks nizszosci wiec jest jak jest bo takie wychowanie i takie szkolnictwo mamy.

W konsekwencji milosnikow lizania panskich dup w Polsce sa miliony i oni beda glosowac na PO, PSL, SLD i im podobnych. A co do logiki to raz trzeba miec logiczny umysl i dostateczna wiedze a tego wiekszosc nie posiada wiec kieruja sie emocjami i wlasnym interesem tak jak ten interes pojmuja. Znaczna czesc wyborcow PiS tez tak ma bo zostali kupieni 500+ czy systematycznym podnoszeniem placy minimalnej. A tych co zarabiaja nieco wiecej na ogol zdobywa sie emocjami.

Moim zdaniem taragedia Polski jest, ze nie ma partii prawdziwie patriotycznej i kompetentnej. Dlatego antypisizm to dobry program wyborczy dla kolaboranckich rodzin i zakompleksinych europejczykow a znow pseudopatriotyzm gory PiS i programy socjalne to druga czesc medalu. Nie nalezy zapominac, ze to Kiszczak zaprosil Lecha Kaczynskiego do Magdalenki, to Lech podpisal Traktat Lizbonski bezwarunkowo a Jaroslaw tlumaczyl Gdowskiemu, ze nie pora wychodzic z programem odciecia dostepu do pozycji w administracji i sluzbie publicznej bylym SBekom i ich agentom i wspolpracownikom chocby na 10 lat co Gadowski z kolegami proponowal swego czasu gdy byl w takiej wlasnie komisji w Porozumieniu Centrum czy cos takiego.

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
-1

Vik

#1648347

Vote up!
0
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1648364