Dekalog Polaka

Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

 

W grudniu 1940 r. to było coś oczywistego. Takie proste ABC. 80 lat później niektórzy czytają i nic nie rozumieją. ABC? Adamowicz, Boni, Celiński, Dulkiewicz, Engelking, Friszke, Grabowski, Huebner, Iwulski, Janda, Kijewski, Lempart... Oni naprawdę nie rozumieją, mimo że uważają się za elitę. Zofia Kossak-Szczucka rozumiała to doskonale. Ciekawe, co czuła, gdy pisała te słowa podczas okupacji pod koniec 1940 roku:

 

Jam jest Polską, Ojczyzną twoją, ziemią Ojców, z której wzrosłeś. Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz.

  1. Nie będziesz miał ukochania ziemskiego nade mnie.
  2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody.
  3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.
  4. Czcij Polskę, Ojczyznę twoją, jak matkę rodzoną.
  5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.
  6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem.
  7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego.
  8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem.
  9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę.
  10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.

Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością. Będziesz Ją miłował więcej niż siebie samego.

 

 

Niektórym – w tym osobom wymienionym na wstępie – wydaje się, że łatkę „antysemity” można przypiąć byle komu, za byle co i tak już zostanie do końca świata. Przed II wojną światową wielu polskich działaczy nacjonalistycznych nie pałało zbytnią miłością do Żydów. Jednak w obliczu okupacyjnej gehenny okazywało się, że konieczność ratowania żydowskich współbraci, traktowana jako moralny obowiązek, brała górę nad wyznawaną przed wojną doktryną polityczną. Jedną z takich osób była pisarka Zofia Kossak-Szczucka, związana z katolickimi(!) kręgami NARODOWYMI(!), które w przedwojennej Polsce odnosiły się z dużą rezerwą do Żydów i krytykowały środowiska żydowskie (dziś to już antysemityzm). Przypomnę fragment mojego artykułu „Jak znany Śpiewak falsetem śpiewał, czyli kto walczy z prawdą”, który zmyło portalowe tsunami:

 

W sierpniu 1942 roku, będąc wówczas przewodniczącą Frontu Odrodzenia Polski, opublikowała swój publiczny apel przeciwko prześladowaniom Żydów pt. „Protest!”[1]. Wyrażał on zdecydowaną niezgodę polskich środowisk katolickich wobec Holocaustu Żydów na terenie okupowanej Polski. Protest wydano konspiracyjnie w nakładzie 5000 szt. w Warszawie kilka tygodni po rozpoczęciu wielkiej akcji likwidacyjnej w getcie warszawskim, skąd Niemcy – w ramach Grossaktion in Warschau – rozpoczęli wywózkę ludności żydowskiej do obozów zagłady. Celem publikacji było określenie stanowiska polskich katolików wobec zagłady Żydów, dokonywanej przez władze niemieckie na terytorium okupowanej Polski. Dokument był apelem skierowanym do polskich katolików i powoływał się na zasady wiary katolickiej oraz uniwersalne WARTOŚCI MORALNE CHRZEŚCIJAŃSTWA – miłości bliźniego, niezależną od wyznawanego światopoglądu bądź religii.

 

Pierwsza część „Protestu” ma charakter opisowy i ukazuje ciężkie warunki bytowe getcie oraz okoliczności wywózek do niemieckich obozów koncentracyjnych w ramach Wielkiej Akcji. Druga część przedstawia i piętnuje powszechne milczenie:

 

„Świat patrzy na tę zbrodnię, straszliwszą niż wszystko, co widziały dzieje – i milczy. Rzeź milionów bezbronnych ludzi dokonuje się wśród powszechnego, złowrogiego milczenia. (...) Nie zabierają głosu Anglia ani Ameryka, milczy nawet wpływowe międzynarodowe żydostwo, tak dawniej wyczulone na każdą krzywdę swoich. Milczą i Polacy. (...) Ginący żydzi otoczeni są przez samych umywających ręce Piłatów”[1].

 

Ostatni wyraz brzmi „Piłatów”, nie „Polaków”, jak czytają niektórzy pozujący na historyków socjologowie. Zofia Kossak wskazywała na polski antysemityzm, określający Żydów jako wrogów Polski, którego dowodem jest fakt, że Żydzi za swój los podczas II wojny światowej oskarżali Polaków, a nie Niemców (teraz chyba zaczyna być podobnie), oraz że nienawidzili Polaków bardziej, niż faktycznych architektów swojej zagłady - Niemców. Czy obecne nienawistne ataki ze strony Żydów nie są także pokłosiem tamtych oskarżeń?

 

We wrześniu 1942 ta sama Zofia Kossak-Szczucka z Wandą Krahelską powołała Tymczasowy Komitet Pomocy Żydom, przekształcony wkrótce w Radę Pomocy Żydom „Żegota”. Okazuje się, że była to jedyna organizacja w okupowanej Europie, którą powołano w celu ratowania życia Żydom! Za tę działalność Kossak-Szczucka została po wojnie odznaczona medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. „Żegota” to tajna organizacja afiliowana przy władzach Polskiego Państwa Podziemnego – PPP podlegała Rządowi RP na uchodźstwie, którego pionem wojskowym była... ARMIA KRAJOWA(!) – mająca za cel ratowanie żydowskich współobywateli masowo mordowanych przez OKUPANTA NIEMIECKIEGO w czasie wojny.

 

W marcu 2018 r. w holu Poczty Głównej (UP nr 1) w Warszawie podczas otwarcia wystawy pt. "Akcja+Żegota+Polski Podziemnej" (zaprezentowano kilkanaście plansz, ukazujących historię „Żegoty”) prezes IPN Jarosław Szarek mówił, że ratowanie Żydów było aktem heroizmu i szczytem człowieczeństwa. „Musimy pamiętać, ile osób nie będziemy w stanie pokazać, ilu znikło z naszej pamięci” – podkreślił prezes IPN. „Za każdą z tych osób stały dziesiątki, które każdego dnia, każdej godziny ryzykowały życie [pomagając Żydom]”. Niektórzy uratowani Żydzi mówią o ponad 40 osobach, którym zawdzięczają to, że przeżyli. Czterdzieści osób uczestniczących w łańcuchu pomocy jednego ocalonego... A ile drzewek, upamiętniających Polaków zasadzono w ogrodzie Instytutu w Jerozolimie?

 

Do tej pory Instytut wyróżnił ponad 26,5 tys. bohaterów, w tym 6706 Polaków, którzy tworzą największą grupę osób wśród pochodzących z 51 krajów świata.[2] (historykon.pl, 2017)

 

O 120 osób wzrosła liczba Polaków uhonorowanych tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata – wynika z danych Instytutu Yad Vashem. Do 1 stycznia 2019 r. było to 6992 osób, natomiast do 1 stycznia 2020 r. – 7112 osób. To najliczniejsza grupa narodowościowa na 51 krajów świata.[3] (dziennikzwiazkowy.com, wrzesień 2020)

 

7112 osób. Ile było ich naprawdę? Mimo to jesteśmy nazywani „antysemitami” i oskarżani o bierność podczas wojny w ratowaniu Żydów, za co tylko w Polsce groziła kara śmierci – to też dziś jest kwestionowane. Wszystko można zanegować, gdy nie będzie już ani jednego naocznego świadka. Przypomina się słynny proces babci Filomeny, która zdążyła przed śmiercią zarzucić oszczercom kłamstwo, a nawet wygrać w sądzie. Filomena Leszczyńska podjęła walkę o sprostowanie bezczelnego oszczerstwa w imieniu stryja – Edwarda Malinowskiego. Być może casus taki już się więcej nie powtórzy. „Prawda jest moją bronią, a oni posługują się kłamstwem” - mówiła babcia Filomena. "Cóż to jest prawda?" - jak pytał Piłat.

 

* * * * *

[1] ]]>„Protest” Zofii Kossak-Szczuckiej ]]>
[2] ]]>Polscy weterani II wojny światowej zwiedzili Yad Vashem]]>
[3] Instytut Yad Vashem: ]]>o 120 osób wzrosła liczba Polaków – Sprawiedliwych wśród Narodów Świata]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (18 głosów)

Komentarze

Dziękuję za Twoje wpisy. Dla mnie jesteś prawdziwym Polakiem.

Nie idziesz z wirowym prądem.

Widzisz jak Pan REZYDENT zapala jedną z 7 świeczek nad polskim grobem zamiast jej bronić... i pozostajesz człowiekiem.

 

Dla mnie jesteś Krispinem z Grabowa.

PS. Jak będą wybory, pisz na kogo głosować, będę Twoją szablą.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Szanuję dr Katarzynę Ratkowską za uczciwość w podejściu do Covid 19.

#1637268

To miłe i rzadkie. Nie czuję się powołany do roli Kasandra. Pozostanę Krispinem.

...ale kto wie, może jeszcze spotkamy się w lesie - jak niegdyś Żołnierze Wyklęci - aby walczyć o wolność od różnego rodzaju przymusów sanitarnych i zadłużania się przy kupowaniu kolejnych milionów dawek różnych mikstur. Dobra szabla nie jest zła :)

Vote up!
8
Vote down!
-4

Krispin z Lamanczy

#1637354

Lasy sprzedadzą a myślozbrodnia (punktowana tylko w Chinach i częściowo na Nieoprawnych) musi zostać w końcu potraktowana poważnie.

Vote up!
6
Vote down!
-4

Szanuję dr Katarzynę Ratkowską za uczciwość w podejściu do Covid 19.

#1637358

Sprawa Filomena Leszczyńska kontra Engelking-Boni i Grabowski pokazuje co to jest MYŚLOZBRODNIA (przeciw narodowi polskiemu).

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zmar%C5%82a-filomena-leszczy%C5%84ska-bojowniczka-o-prawd%C4%99/ar-AAPkMEP

Cytuję:
"Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł w sierpniu tego roku (2021), że prof. Engelking i prof. Grabowski nie muszą przepraszać za stwierdzenia z książki „Dalej jest noc”. Wyrok jest prawomocny. Tym samym sąd uwzględnił apelację badaczy i zmienił wcześniejszy wyrok, zgodnie z którym historycy mieli przeprosić za informacje z tej publikacji.

Oddalając powództwo Leszczyńskiej sąd zwrócił uwagę, że w tej sprawie doszło do zderzenia wartości: prawa do wolności badań naukowych i prawa do ochrony dóbr osobistych polegających na kulcie pamięci osoby zmarłej. Podczas prac nad książką - jak podkreśliła sędzia Joanna Wiśniewska-Sadomska - prof. Engelking zgromadziła obszerny materiał źródłowy, dokonała jego krytycznej oceny i ustaleń.

W takiej sytuacji, zdaniem sądu apelacyjnego, weryfikowanie i podważanie oceny pozwanej, do czego w istocie zmierza w tej sprawie strona powodowa, stanowi niedopuszczalną ingerencję w wolność badań naukowych i swobodę wypowiedzi

— wskazała sędzia. Zauważyła przy tym, że sąd nie przesądził o prawidłowości spornych wyników badań, ponieważ ocena metodologii badań historycznych, krytyka czy weryfikacja źródeł nie jest przedmiotem postępowania przed sądem."

Ale KTO jest odpowiedzialny za to, że Engelking-Boni i Grabowski oraz reszta pejsatej ferajny może bezkarnie w "BADANIACH" "___NAŁÓKOWYH___" (robionych za pieniądze z podatków płaconych przez Polaków!!!) ODDAWAĆ KAŁ I MOCZ NA POLAKÓW? Chcecie zgadywać?

Trudne pytanie? No to macie bez zgadywania:
https://swiatowid.video.blog/2019/06/23/coscie-wyborcy-pis-uczynili-z-tej-krainy/

Nawet ustawa o IPN uderzająca tylko w "publicystów" i pozostawiająca "badaczy" w spokoju nie mogła się w POLIN utrzymać, gdy USrAel i Israel tupnęły nogą. Dlaczego kwestionowanie mitów HOLOKAUSTU (choćby tych 6 milionów) jest penalizowane (wszędzie, gdzie sięgnęły żydowskie macki) NAWET dla badaczy naukowych, a szkalowanie Polaków przez żydowskich pseudohistoryków nawet w POLIN karane być nie może?

I jeszcze jedno - dobrze zapoznajcie się z "METODĄ NAUKOWĄ" Engelking-Boni i Grabowskiego, opisaną w tekście https://www.magnapolonia.org/pozew-przeciwko-prof-barbarze-engelking-i-dr-janowi-grabowskiemu-za-publikowanie-klamstw/ .
I taką swołocz parchata sędzia Joanna Wiśniewska-Sadomska uwolniła od odpowiedzialności ... Lustracja wszystkich zawodów prawniczych jest konieczna. Ale nie "anty-TW" czy antykomunistyczna. Wszystkie zawody prawnicze w Polsce muszą zostać oczyszczone z Żydów, do ostatniego parcha, z bardzo dokładnym sprawdzeniem pochodzenia.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1637502

"Wszystkie zawody prawnicze w Polsce muszą zostać oczyszczone z Żydów, do ostatniego parcha, z bardzo dokładnym sprawdzeniem pochodzenia".

Moim zdaniem trochę za daleko posunięty postulat. 

Są Żydzi, którzy potrafią stanąć po stronie parawdy, np. B.Szenicer w filmie "Powrót do Jedwabnego", ale też uważam że sędziami jak i najwyższymi urzędnikami powinni być Polacy (m.in. ze względu na bezpieczeństwo obywateli - i to nie tylko Polaków; silna Polska może być jak silne drzewo...).

TRZEBA UPRASZCZAĆ PRAWO, by prawi ludzie, w dużej części odsunięci od zawodów prawniczych, mogli zostać sędziami.

Dobry pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości: "sędziowie pokoju" (chociaż w związku z tym będą grzebać w konstytucji, co budzi obecnie obawy). 

 

... a parchy działające na szkodę Polaków- usuwać z życia publicznego z pożytkiem zarówno dla Polaków jak i uczciwych Żydów

 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Szanuję dr Katarzynę Ratkowską za uczciwość w podejściu do Covid 19.

#1637606

Szkoda, że taki był finał sądowy tej sprawy. Pani Filomena zmarła i nie będzie już ciągu dalszego. Po ptakach. Ten haniebny wyrok sędzi Joanny Wiśniewskiej-Sadomskiej utwierdza w bezkarności Engelking i Grabowskiego, i im podobnych. Przecież nie chodziło o to, że Engelking "zgromadziła obszerny materiał źródłowy, dokonała jego krytycznej oceny i ustaleń", ale o błąd (w zaistniałej sytuacji śmiem twierdzić, że zamierzony), za który powinna przeprosić. Dla zasady.

Co do Twojej propozycji - podzielam zdanie wyrażone przez Ucznia - to byłoby niesprawiedliwe i szkodliwe. Nie wolno robić takich rzeczy. Można natomiast skrupulatnie rozliczać każdego. Tylko co z tego, skoro nie ma potem kto tego osądzić (patrz wyżej). Dlatego natychmiastowego uzdrowienia wymaga wymiar sprawiedliwości i... edukacja.

Feliks Koneczny pisał 100 lat temu: "Znaczenie nasze w Europie i dla Europy nie było dostateczne w porównaniu do naszych obszarów i gęstości zaludnienia, albowiem nie dopisywaliśmy naukowo, nusarchia [„władza rozumu" (nauki) w życiu publicznym - autorem tego pojęcia jest Koneczny] nasza szwankowała. Teraz doganiać! (...) Uniwersytety polskie mają zadanie podobne jak na przełomie XIV i XV wieku: stać się kuźnią pojęć na nowy okres dziejów". Czego kuźnią są polskie Uniwersytety dziś? Szkoda gadać...

Vote up!
4
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1637673

Całość moich przemyśleń w temacie doszlifowałem i zebrałem w notkę na moim blogu:

Dalej jest noc – czyli jak w Polin prawda zwycięża: Filomena Leszczyńska kontra B. Engelking i J. Grabowski
https://swiatowid.video.blog/2021/12/06/dalej-jest-noc-czyli-jak-w-polin-prawda-zwycieza-filomena-leszczynska-kontra-b-engelking-i-j-grabowski/

Będę wdzięczny za zalinkowanie przy jakiejś okazji.

//Co do Twojej propozycji - podzielam zdanie wyrażone przez Ucznia - to byłoby niesprawiedliwe i szkodliwe. Nie wolno robić takich rzeczy. Można natomiast skrupulatnie rozliczać każdego. Tylko co z tego, skoro nie ma potem kto tego osądzić (patrz wyżej). Dlatego natychmiastowego uzdrowienia wymaga wymiar sprawiedliwości i... edukacja.//

Odżydzenie zawodów prawniczych, uniwersytetów, środków masowego przekazu, całości zawodów opiniotwórczych jest po prostu KONIECZNE, jeśli Polacy mają kiedykolwiek pozbyć się pasożyta i stać się na stałe gospodarzami we własnym kraju. Tu nie ma mowy o żadnej "sprawiedliwości" czy "niesprawiedliwości" - rozmawiamy o PRZETRWANIU narodu polskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1637765

obniżył wartość wpisu.

Trudno to nawet skomentować.

Serdecznie pozdrawiam autora,

Vote up!
10
Vote down!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1637270

Przepraszam

To nie bylo umyslne

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1637274

Jak widzisz z pałami przyszło tu wielu tzw "patriotów". Widać coś w tym tekście im nie pasuje. Ciekawe co.

Vote up!
6
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1637355

Mimo to warto przypomnieć. Warto przypomnieć sobie i przekazać wnukom. Warto nauczyć najmłodsze pokolenie. Kiedy odwiedza mnie mój najmłodszy wnuk, wita się ze mną. Cześć dziadek! Ja odpowiadam; Cześć Kacper! I pytam; "Kto ty jesteś? Odpowiedź; Polak mały! itd. Mnie nauczono tego wierszyka jeszcze w szkole, mimo komuny. Wnuków już nie, w wolnej Polsce. 

Kryspin, cóż dziś znaczy takie dziesięć punktów, zwłaszcza dla takich lumpów jakich wymieniłeś na początku. To jest środowisko dla których "polskość to nienormalność" .

Pozwolę sobie zacytować wiersz, napisany przez blogera o nicku Rospin.

MY i ONI

My i Oni, paradoks historii
My, świadomi Lechickiej glorii
Oni, zgubiwszy swe w ziemi korzenie
idą w zatracenie.

My ,za siebie i innych narażamy życie
Oni, na polach bitew, trupy odzierają skrycie.
My Maryję w sercach i sztandarach mamy,
Oni zawzięcie na nas krzyczą "chamy".

Jakże mamy się z Obcymi jednać,
skoro rozum każe wrogów przegnać?
Jakże mamy zobaczyć w Nich brata
skoro nam ciągle powróz na szyi zaplata?

Jakże mamy Nomadów polubić,
jeśli wciąż ryją, aby Polskę zgubić?
Jakże mogliby Nas sobą wzbogacić,
kiedy w skrytości mordują nam Braci?

My i Oni! nie będzie równości!
Krzyczą o to Naszych Przodków kości.
Usłyszmy wreszcie do boju wołanie,
Albo z Rzeczypospolitej, historia zostanie.

Rospin

 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1637378

ale ani Ty (z tego, co piszesz nie masz już 20 lat), ani ja razem z Tobą nie obronimy Polski. Trzeba nam zdrowych fundamentów, mądrej polityki i wzrostu gospodarczego. No, nie wiem...

PS super ten wiersz!

Vote up!
6
Vote down!
-3

Krispin z Lamanczy

#1637403

za materiał,

który dobrze ilustruje filosemicką

hasbarę i rolę kneSejmu. Stąd pojawiający się wątek samoobrony... Coraz częstszy. 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

insurekcjapl

#1637450

na czele i czole

 

karty żydokomuny 

wyłożone na stole

pseudonarodowcy

z 447 na czole

 

PS Ach, te stare kacapskie kawały!

 

Vote up!
2
Vote down!
-4

jan patmo

#1637597

Do jakiej części mojej notki?

Vote up!
3
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1637862