Stan klęski żywiołowej w Portugalii

Obrazek użytkownika Krispin
Świat

Rok temu w Portugalii wprowadzono stan wyjątkowy w związku z falą zachorowań na covid-19. Powrót „do normalności” miały zapewnić masowe szczepienia. Dane z połowy tego miesiąca wskazują, że w kraju tym zaszczepiono dwiema dawkami preparatów szczepionkowych prawie 90% społeczeństwa. Wczoraj premier Portugalii Antonio Costa zapowiedział, że w związku z nasilającą się falą zachorowań (to już piąta fala - mimo że zwykle po trzeciej epidemie wygasają) ogłosi w kraju stan klęski żywiołowej. Nowe restrykcje wejdą w życie 1 grudnia.

 


 

Do przylotów do Portugalii upoważnione będą tylko osoby z ważnym negatywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2.  Złamanie tej zasady będzie się wiązało z karą dla linii lotniczych w wysokości 20 tys. euro za każdego pasażera, który przybył do Portugalii bez ważnego testu.
(źródło: Onet/wiadomości/świat - ]]>Z powodu pandemii Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej]]>)

 

Szef rządu wyjaśnił, że w związku z nadejściem piątej w tym kraju fali Covid-19 konieczne jest ograniczenie interakcji społecznych w okresie poprzedzającym okres bożonarodzeniowy, a także w pierwszych dniach stycznia 2022 r. Costa zalecił, aby w okresie przedświątecznym spotykać się z innymi osobami w miejscach publicznych po wcześniejszym wykonaniu testów potwierdzających brak Covid-19. Premier wezwał pracodawców, aby w miarę możliwości od 1 grudnia kierowali załogę na pracę zdalną. Potwierdził też, że w pierwszym tygodniu 2022 r. telepraca będzie obowiązkowa w całym kraju, a szkoły będą zamknięte między 1 a 10 stycznia i przejdą na system zdalnego nauczania.
(źródło: msn.com.pl - ]]>Koronawirus. Portugalia wprowadzi stan klęski żywiołowej]]>)

 

Do portugalskich restauracji, sal gimnastycznych oraz hoteli wpuszczane będą osoby tylko na podstawie paszportu Covid-19. Z kolei do wejścia na teren barów, dyskotek, stadionów, a także szpitali i domów seniora dopuszczone zostaną tylko osoby, które posiadają aktualny negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.
(źródło: nczas.com - ]]>Portugalia wprowadza stan wyjątkowy w związku z COVID-19. A zaszczepili prawie 90 proc. mieszkańców]]>)

 

 

Ostatnie dane wskazują, że w Portugalii wykryto największą od lipca liczbę nowych infekcji w ciągu doby: 3150 przypadków, zmarło 15 osób chorych na covid-19. Na stronie worldometers.info w rubrykach „nowe przypadki” oraz „nowe przypadki śmiertelne” (dane z piątku 26/11/2021, g. 7:00) figuruje dwa razy „0” (słownie: zero). Może zatem premier Portugalii się pomylił?

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (10 głosów)

Komentarze

Gdy czytam jak poszczególne, najbardziej "wyszczepione" kraje wprowadzają coraz to nowsze   ograniczenia wolności, a  ogłupiali ze strachu ludzie to akceptują ,a nawet popierają, to nie dziwi, że  naziści w Niemczech zdobyli władzę  w demokratycznych wyborach.

Tak jak wtedy  IG Farben chciało jednego rynku zbytu na farmaceutyki, tak teraz właściciele patentów powstałych z badań medycznych przy obozach koncentracyjnych dążą  konsekwentnie do samonapędzającego się rynku zbytu na swoje produkty.

Ciekawe czy i  teraz sprawa się wymknie spod kontroli tak jak się wymknęła spod kontroli w 1939, czy odrobili lekcję i uda im się wszystkie społeczeństwa sprowadzić do roli potulnych konsumentów farmaceutyków tyrających za "miskę ryżu" bez wywołania wojny światowej?

A to, że kolejnym krajem będzie Portugalia to wiadomo było już w wakacje, gdy  po falach  zachorowań  i obostrzeń , poprzedzonych wysoką wyszczepialnością w Izraelu i Wielkiej Brytanii, ogłoszono, że  Portugalia  przoduje w szczepieniach.

Schemat wszędzie jest taki sam: nakręcanie  paniki- wyszczepianie - wzrost (rzekomy lub prawdziwy- nie wiem) fali zachorowań- kolejne  restrykcje- dalsze nakręcanie paniki - kolejne  dawki szczepień- kolejny wzrost zachorowań (rzekomy lub prawdziwy -nie wiem) kolejne restrykcje -nakręcanie paniki -kolejne dawki szczepień itd.

Oczywiście można ten zaklęty krąg przerwać, ale wymagałoby to odważnych ludzi u władz, odważnych na tyle by się postawić żądaniom koncernów i zrobić to co np. w Japonii czy Meksyku.

O tym  co tam zrobiono pisałam w tym komentarzu: komentarz jak obiecałam

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636687

...2 osoby obraziły się na dane zawarte w tekście... lub na wzrost zachorowań w Portugalii. Jacy ci ludzie są dziś drażliwi...

Vote up!
7
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1636688

- podejrzewam że jak stawiają te pałki to doznają jakiegoś nowego orgasm-extremal-show.

Nimi powinna się zając nauka bo to są skutki uboczne notorycznego trollingu.

Vote up!
5
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1636717

"W dalekiej Australii mamy urzeczywistnienie "Nowego, Wspaniałego Świata" - jak z powieści Huxleya. Napiszmy to szczerze i otwarcie: Australia jest już tyranią, łącznie z obozami koncentracyjnymi dla opornych, czyli niezaszczepionych lub sprzeciwiających się segregacji sanitarnej, lub drakońskim obostrzeniom. Ale to daleko, nas nie dotyczy, prawda? No to Europa. Paszporty Szczepionkowe (Green Pass) panują już w całej Europie. Dziesiątki tysięcy pracowników opieki zostało zwolnionych za odmowę przyjęcia niebezpiecznego eksperymentalnego produktu, który nie zapobiega ani infekcji, ani transmisji, pozostawiając w ten sposób osoby starsze z domów opieki w rozpaczliwej sytuacji".

Całość tekstu: Szczepionkowcu, pobudka!

Myślę ostatnio o dwóch starszych osobach, które odwiedzałem w Domach Pomocy Społecznej. Jedna zmarła kilka miesięcy temu. Druga właśnie została zamknięta w swoim DPS-ie bez możliwości jego opuszczania i przyjmowania odwiedzających. Oczywiście można - jak z lekarzem - kontaktować się telefonicznie.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1636720

...że lepiej o tym nie widzieć. Where the f**k is Portugal?

Vote up!
4
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1636746

(1) do kwalifikowania zgonu jako spowodowanego przez COVID-19?

(2) do kwalifikowania zgonu po zaszczepieniu jako niespowodowanego przez CIVID-19?

(3) Czy czas, który upłynął od przyjęcia szczepionki do zgonu ma wpływ na potraktowanie Takiego zgonu jako śmierci człowieka "niezaszczepionego"?

(4) jakie sa wytyczne do kwlifikowania pogorszenia stanu zdrowia jako NOP-u?

 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1636752

Od tygodnia w w Austrii obowiązuje ogólnokrajowy lockdown dla osób niezaszczepionych przeciwko Covid-19 lub nie będących ozdrowieńcami. Lockdown obejmuje zakaz wychodzenia z mieszkań i domów wszystkich niezaszczepionych powyżej 12 roku życia. "Żadne testy na koronawirusa (ani testy PCR, ani testy antygenowe) nie są już honorowane jako dokument upoważniający do wstępu" (Austria: aktualne środki bezpieczeństwa).
https://www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi

Liczba nowych infekcji jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej" (PAP)
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C999735%2Cogolnokrajowy-lockdown-dla-niezaszczepionych-w-austrii-liczba-nowych

Aktualny poziom wyszczepienia w Austrii to ponad 74%.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1636801

Liczba nowych infekcji jest wyższa niż kiedykolwiek wcześniej" (PAP)

Co dowodzi skuteczności stosowania szczepionek i  obowiązku noszenia maseczek, oczywiście.

Tak samo zapewne skuteczny będzie lockdown. Skuteczny w promowaniu kolejnych  dawek szczepionki.

Vote up!
4
Vote down!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1636804