Nie ma odwrotu z drogi nienawiści

Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

Zabawne jest to święte oburzenie, które połączyło wielu ludzi z obu stron politycznej barykady przeciw Mazurkowi. Nawet gdybym miał osobiste powody, żeby nie lubić Mazurka, to jednak stanę w jego obronie. Czy to dziwne, że dziennikarz, który wciąż zadaje niewygodne pytania wszystkim, bez wyjątku, jest jednak człowiekiem kulturalnym? Dużo bardziej kulturalnym od Olejnik, Lisa, czy Wołka? Czy nie dlatego przychodzą do niego, w płonnej nadziei, że tym razem uda im się wyjść z tarczą, a za każdym razem wychodzą na tarczy? Jednak przyjmują kolejne zaproszenia...

 

Czy możliwe jest, że minister Gliński wychodzi ze studia, ale jednak nie wpisuje Mazurka na listę wrogów, a on ministra – jak pewnie zrobiłaby to Werner czy Kolenda-Zaleska? Jeśli (bo nie wiem, czy tak było) Gliński pojawił się na imieninach Mazurka, nie dlatego, że tamto było ustawką, tylko przez szacunek dla dziennikarza. Niektórym się to w pale nie mieści, wiem.

 

Czy zasadne jest stwierdzenie, że politycy udają, że się nie lubią, ale tak naprawdę kumplują się i piją wódkę? Może w niektórych wypadkach tak, ale nie zawsze. Poza tym tu znaleźli się na neutralnym gruncie – zaproszeni przez dziennikarza. Mieli sprawdzać, czy nie został zaproszony ktoś z przeciwników politycznych? 

 

To, co spotkało Budkę i Siemoniaka to jakies kuriozum. Reakcja Donalda Tuska jest potwierdzeniem, że dla totalniaków z totalitarnej opozycji nie ma odwrotu z drogi nienawiści. Choć tu może głównie chodziło o usadzenie polityków za bardzo pretendujących do foteli, a może nawet do tego pierwszego fotela w PełO. Łoj, trzeba było się bardziej pilnować... Nie, nie trzeba było. Znalazłaby się inna okazja. Nienawiść zobowiązuje.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

... gdyż może coś przeoczyłem. Bo jeśli nie, to jaki byłby zwązek pomiędzy Mazurkiem i tymi dwoma w materii nienawiści, do śmierci (czyli bez odwrotu)?

Vote up!
3
Vote down!
-1

Apoloniusz

#1631491

...i mogę odpowiedzieć, naprawiając swoje błędy i wypaczenia. Chodzi o tego premiera, ale nie tego na uchodźctwie(*) tylko z uchodźctwa, co był premierem w TenKraju(**), a potem uszedł, został koronowany i stąd wybuchła pandemia, ale on w to nie wierzy, mimo że twierdzi, że jest wierzący, a w jego partii same katole (katują niemiłosiernie), więc powrócił (tu więcej na ten temat>>) i objął stery partii miłości do nienawiści, a nienawiść (nie wiem, czy wyssał z mlekiem matki) ma we krwi. Jak ktoś w jego partii za mało nienawidzi, to z niego ży... pardon, szydzi. A potem z niego szydzi ten z SLD... Czaruś... nie Czarek... nie, Włodek Czarzasty - szydzi, że chce z PIS-em konstytucję zmieniać, ale wszystkich, którzy zagłosują tak jak PIS, skróci o głowę i wywali z partii (albo na odwrót). Teraz już chyba jasne. Ale tylko schłodzone. Pozdrawiam. K.

(*) Ten na uchodżtwie nazywał się Sikorski, ale zginął. Ten co nie uchodzi też nazywa się Sikorski, ale on żyje i truje. Jest w tej samej partii co Spurek, ale ona jest za zdrowym odżywianiem, tyle że też truje. Może dlatego sa w jednej partii. Przepraszam, jeśli piszę truizmy.

(**) TenKraj - kartonowe państwo gdzieś w Europie, rządzone kiedyś przez klikę haratających heretyków.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1631536

OK, wszystko zrozumiano akuratnie, dopytywałem tylko w kwestii "dożywotnich" ansów. gdyż to mnie trochę zmyliło. Oni nie na długo się znienawidzą, gdyż łączy ich o wiele większa nienawiść, tak prawdziwie śmiertelna, że inne nienawiści przy niej to raczej łaskotki.

A dopytywałem, w interesie tych wszystkich mało kumatych, którym niestety trzeba łopatą do kłębka, a i to nie pomaga, więc szkoda klepania w klawiaturę.

A Ty Krispinie pisz po swojemu.

Vote up!
2
Vote down!
0

Apoloniusz

#1631544

Jakby ktoś miał wcześniej jakiekolwiek wątpliwości w  sprawie czegokolwiek w tej sprawie, to już teraz  wie :-)))

I wszystko jasne, nawet jak nie schłodzone. Że też Cię na naszej imprezie z Waldemarem  pod Wawelem nie było .  Na tej  co  to napar (nie nalewkę??) z pigwy mogłeś wypić. Pasowałoby jak ulał albo  polał.

 

Vote up!
5
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631545

...to nie uciecze. Napar to nie dżin i z butelki nie ucieknie :)

Vote up!
3
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1631565

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1631505

Na Ciebie Husky można liczyć :) Szczególnie Budka przypadł mi do gustu :)

Vote up!
8
Vote down!
0

janksero

#1631515

Genialne :) zalogowałem się, żeby dać plusa. 

Vote up!
7
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1631521

Czytając  pomyślałem sobie : "Dobry tekst", nie za długi a trafiający w sedno. 

Vote up!
4
Vote down!
0

janksero

#1631514

Zwykle wychodzą mi dłuższe teksty. Muszę popracować nad skrótowością :) 

Vote up!
8
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1631522

Ja akurat lubię słuchać wywiadów Mazurka. Jako dziennikarz jest dociekliwy, dobrze przygotowany i rzeczywiście, jeśli się tylko należy, wali we wszystkich, niezależnie z jakiej strony sporu politycznego pochodzą. 

A co do kontaktów, to z jednej strony wszyscy politycy deklarują chęć zgody z innymi opcjami, a jak mają okazję spotkać się nieformalnie i swobodnie pogadać, wykorzystać okazję, żeby ustalić jakieś drogi do kompromisu, to wali się w nich jak w bębny! Szczególnie symptomatyczny jest cytat z Kierwińskiego: "Jesteśmy na "wojnie" z PiS-em, więc takie sytuacje nie powinny się zdarzać". CA to już poważny problemzyli co? PO przyznaje się, że zwalczanie konkurencji politycznej jest dla niej ważniejsze od dobra Polski? Ba, nie mówi się o konflikcie, o rozbieżności poglądów i interesów, ale o WOJNIE! Takie postawienie sprawy wyklucza jakiekolwiek porozumienie. Na wojnie wroga się niszczy wszelkimi środkami bez względu na koszty i konsekwencje. To stawia PO w pozycji partii ekstremistycznej.

Vote up!
5
Vote down!
0

M-)

#1631516

Młotek.

(pracuję nad skrótowością) 

Vote up!
3
Vote down!
0

Krispin z Lamanczy

#1631523

Coś się posypało w moim tekście. Powinno być na pewno "A to już poważny problem...." i niestety nie pamiętam, jak brzmiało dalej. Nie wiem też, jak to w części zniknęło, a w części wymieszało się....

Vote up!
2
Vote down!
0

M-)

#1631532

To młotek i już :)

Vote up!
1
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1631535

Przypuszczałem, że ten Młotek to było do mnie za bezsensowne zdanie :-(

A Mazurka i tak lubię, choćby za to, jakiego kwasu narobił w PO z okazji swoich 50-tych urodzin.

Vote up!
4
Vote down!
0

M-)

#1631543

Vote up!
3
Vote down!
-2

M-)

#1631606

Trzeba będzie przed każdą imprezką przeswietlić dokładniee uczestników. Moze i na pogrzebach frekwencja zmaleje?

Vote up!
4
Vote down!
-1

Krispin z Lamanczy

#1631646