Co się stało z Magdą Ś.?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

W oryginale, grupa Perfect pytała w tytule przeboju, „Co się stało z Magdą K.?, ale ja chciałem dzisiaj zapytać, co się stało z Magdalena Środziną z domu Ciupak, która zapałała nagłą miłością do nadwornego mecenasa Platformy Obywatelskiej, Romana Giertycha, którego kiedyś szczerze nienawidziła i zwalczała. Po głośnej akcji napaści na ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego i gangsterskiej próbie skompromitowania go, nawet samorząd adwokacki nie miał wyjścia i przekazał sprawę Giertycha do rzecznika dyscyplinarnego. Wiadomo, że adwokata obowiązuje tajemnica adwokacka i nie może on działać na szkodę klienta. Tymczasem klient Giertycha, instruktor narciarski Łukasz G., niefortunny dostawca maseczek dla ministerstwa zdrowia, poniósł ewidentną szkodę po tym jak w kancelarii adwokata spotkał się nie tylko ze swoim pełnomocnikiem, ale również z cynglem Michnika z „Gazety Wyborczej”, Wojciechem Czuchnowskim. Skandal szeroko omawiały i opisywały media. Wypowiedziała się też etyczka i filozofka, Środzina, która w wywiadzie dla „Super Expressu” stwierdziła: „”Jeśli zdradził jakąś tajemnicę lub nie wywiązał się ze zobowiązania, to powinien ponieść jakieś konsekwencje, jak wszyscy. Choć bywa, że zdradzenie tajemnicy może być uzasadnione wyższą koniecznością społeczną. […] Mecenas Giertych jest profesjonalistą i nie sądzę, żeby w takiej sprawie zachował się nieprofesjonalnie… […] Nie sądzę, by złamanie tajemnicy było aż tak potężnym przestępstwem. Na pewno nie w tym przypadku”.

 

Jak widać nienawiść do PiS-u nawet etyczce z zawodu pozwala etykę zawiesić na kołku, bo przecież Giertych został neofitą i dołączył do salonu III RP. Henry Kissinger powiedział kiedyś o krwawym dyktatorze Nikaragui, Anastasio Somozie: „Somoza być może jest s…….nem, ale to nasz sk….syn”. To samo dzisiaj zdaje się mówić o Giertychu etyczka z Uniwersytetu Warszawskiego, Magdalena Środzina. A przecież jeszcze niedawno i już po przejściu Giertycha na michnikową stronę barykady ciągle nie mogła wybaczyć mu przeszłości pisząc: „Były wszechpolak, dawny siewca nienawiści, która dzisiaj kiełkuje w całej Polsce, umył jak Piłat ręce i ubrał się w skórę mądrej owcy. […] Jest coś bezwstydnego w jego dzisiejszej publicznej, gwiazdorskiej aktywności. […] Poglądy można zmieniać, ale – jak mówi stare polskie przysłowie – „nie można być panną młodą na każdym weselu”.

 

Moim zdaniem dzisiejszy Roman Giertych jest większym „siewcą nienawiści” niż był nim w czasach minionych. Jednak etyczka Środzina tę odwróconą w końcu we właściwą stronę nienawiść mu wybacza, bo przecież pan mecenas dzisiaj jest już „naszym s………m”. Jak widać nienawiść nie jedno ma imię i według lewackich standardów może być też uczuciem pozytywnym i pięknym pod warunkiem, że jest zaadresowana we właściwym i pożądanym kierunku. Szczerze mówiąc nawet i ja jestem zaskoczony ta wyjątkową lewacką obłudą i faryzejstwem. Środzina nie broniła Giertycha, kiedy w czasach pierwszego rządu PiS jako ministrowi edukacji narodowej wymachiwano mu przed oczami nienawistnymi transparentami z napisem „Giertych do wora, wór do jeziora”, co w sposób jednoznaczny nawiązywało do bestialskiego mordu junty Jaruzelskiego i Kiszczaka na księdzu Jerzym Popiełuszce. Jednak dzisiaj go broni, bo przecież już się uwiarygodnił i odkupił winy atakując PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Filozofia to według starożytnych Greków, umiłowanie mądrości zaś etyka jest jednym z działów filozofii. Myślę, że opanowany przez lewactwo Uniwersytet Warszawski powinien wybitnej filozof i etyczce, Magdalenie Środzinie z domu Ciupak jeszcze za życia postawić pomnik za propagowanie bolszewickiej anty etyki.

Opublikowano w „Warszawskiej Gazecie”                

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Nic się nie stało z Magdą Ś. Była, jest i będzie ideolożka, nie żadnym etykiem, bo o etyce nie ma ona zielonego pojęcia. Głosiła, głosi i głosić będzie wciąż to samo. Naprawdę niedorzeczny jest ten tytuł.

A to, co pisałem już kilka miesięcy temu: Środo! e-tyczko nasza!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1634996

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nie daje zadnej oceny, bo mi to wszystko pachnie maglem.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1634998

Henry Kissinger powiedział kiedyś o krwawym dyktatorze Nikaragui, Anastasio Somozie: „Somoza być może jest s…….nem, ale to nasz sk….syn”. 

 

Tę wypowiedź nie przypisuje się H.Kissingerowi a prezydentowi USA Franklinowi Delano Rooseveltowi.

Somoza od 1936 roku aż do śmierci(1956) to proamerykański i ultraprawicowy dyktator Nikaragui, twórca represyjnego reżimu.

Zmarł w 1956 roku(po postrzeleniu w zamachu w mieście León).

Rządy Anastasio Somozy nie przypadały na lata aktywności politycznej H.Kissingera, gdyż do śmieci Somozy studiował on nauki polityczne a potem  doktoryzował się, by w latach 60-tych XX wieku włączyć się aktywnie w działalność polityczną.)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1635007

oceniać Giertycha. Skoro zrobiła to zawodowo etyczka Środa (z domu Ciupak), musimy to przyjąć jako naukowe ustalenie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Leopold

#1635162

Odnosze wrazenie ze zmienila sie na czwartek albo szabes 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1635170