"Jarek do wora, wór do jeziora"?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

 

- W tej chwili wszyscy zachowują się tak, jakby powrót Jarosława Kaczyńskiego do władzy nie był możliwy. Otóż on jest możliwy. Polski parlament powinien się przygotować na taką ewentualność, że PiS dostanie nawet bezwzględną większość. Ja bym się szykował jak na wojnę - przyznał w "Faktach po Faktach" w TVN 24 Roman Giertych.

„Dziś się nie uda. Wojna to za mało, by znowu wygrać” – przyznał Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla „Uważam Rze”

Nie wiem czy do młodych i dobrze wykształconych z dużych miast już dotarło, kto tak naprawdę wykopał z premedytacją topór wojenny i dał sygnał do wojny polsko-polskiej nie bacząc na jej skutki, których efekt będziemy jeszcze odczuwali przez lata.

Demokracja w polskim wydaniu to nic innego jak powtórka walki stalinowców z reakcją, której to reakcji przypisuje się najgorsze intencje i niemal zwierzęce instynkty.

Choć w demokracji rywalizujące partie walczą o władzę to w Polsce tylko PiS jest jej żądny. Choć w demokracji media służą głownie do patrzenia rządzącym na ręce to w III RP ich głównym zadaniem stało się zwalczanie opozycji.

W demokracji po polsku tylko jeden werdykt wyborczy, zgodny z gustami establishmentu III RP jest akceptowalny, bo jak nie to wojna, albo cytując klasyka Geremka „Polacy nie dorośli do demokracji”.

A z drugiej strony bardzo ciekawe, czym salon III RP uwiódł Romana Giertycha, kiedyś „niezłomnego” orędownika walki z systemem III RP i „narodowca”?

Czyżby skusiły go pamiętne umizgi młodzieży szkolnej, która ku uciesze salonu proponowała mu na transparentach pieszczoty w stylu kapitana Grzegorza Piotrowskiego „Giertych do wora, wór do jeziora”?
 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mnie od dawna nurtuje to pytanie: kim tak naprawdę jest Roman Giertych? Dlaczego przeszedł na stronę czerwonych, i stał się tak gorliwym wyznawcą Antypisa? To jest naprawdę sprawa nader dziwna, nawet przy uwzględnieniu wątków osobistych i jakichś spraw ambicjonalnych, i resentymentów. W co gra ten człowiek? Odnoszę wrażenie, że to ktoś bardzo bezwzględny, zdolny do każdego świństwa. Jego nienawiść do Kaczyńskiego przeraża mnie... Kim pan jest, panie mecenasie???
Dama Pik

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dama Pik

#140030

że platforma nienawiść cały czas podsyca,a pogarda i  gniew na po narastają wraz z wiedzą o nich i to jest naturalny odruch.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#140035

W co gra ten człowiek? To nie on gra. To grają nim. I to cała filozofia. W każdym razie Giertych nie powinien pojawiać się na politycznych salonach.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#140061

  --takie i myślenie...

----------------------------------------

Pozdrawiam Myślących!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

hejabar

#140072

Mnie nurtują wątpliwości kim jest J. Kaczyński jego brat Lech Kaczyński zablokował ekshumację w Jedwabnem gdy zaczęło wychodzić, że zginęło 200-300 Żydów a nie 1600 jak pisał Gross i to od broni palnej.Podpisał traktat Lizboński, a PIS nie dopuścił do   zmian w konstytucji dotyczącej ochrony nienarodzonych. Rozbili też koalicję prawicową co skończyło się wyborami i mamy PO u władzy.

Kazek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kazek

#140085

Cóż, człowiek czasami nie zna własnej żony i vice versa a co dopiero polityka i mecenasa p. Giertycha. Jest kilku polityków przepoczwarzonych tłumaczących że sytuacja tego wymagała.

Pewne prawdy jakoś nie mijają, powracają do ludzi wciąż - Jan Paweł II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pewne prawdy jakoś nie mijają, powracają do ludzi wciąż - Jan Paweł II

#140057

Długi Romek jest tym samym, czym był jego tatuś, czyli długi Maciuś Giertych! Agenciurą na utrzymaniu Moskwy!

Tatuś był członkiem komunistycznej tzw. Rady  Państwa, o czym dziś mało już kto pamięta, potem doradzał towarzyszowi Jaruzelowi, by jeszcze później udawać rzekomego ,,niezłomnego'' od zawsze, a jakże ,,antykomunistę''.

Jak zwykło się mówić, że... Niedaleko pada jabłko od jabłoni, tak też tą samą drogą co tatuś Maciuś, podążył synuś Romuś!

Romuś nie może darować Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ten odstrzelił mu jego sponsora, za którego pieniądze powstała  tzw. ,,Liga Polskich Rodzin'', niejakiego Ryszarda Krauzego ,,właściciela'' firmy Procom, która twórcami w rzeczywistości było sowieckie FSB.

Gdy uderzono w firmę towarzysza Krauzego, który musiał na pewien czas salwować się ucieczką z Polski, by nie oglądać świata w kratkę, w ciągu kilku dni wyschło źródełko finansowania Romka i jego ferajny, i tego Romek nie może do dziś darować Jarosławowi, że ten go rozgryzł, a przede wszystkim tych, na których krótkiej smyczy jest on prowadzony i jego Liga, która czuwa, liga radzi, liga nigdy cię nie zdradzi, no  chyba, że odetniesz ją od źródełka wszelkiej rozkoszy :-))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140064

I tu masz chyba rację z tym tatusiem, opozycjonistą niezłomnym acz koncesjonowanym. Jak Romek będzie fikał to wystarczy wyciągnąć kwity na tatusia i koniec zabawy. Jak będzie mało, to kolejne kwity jego łysych cudaków i ich związki z ciemnymi typami ze środowiska "Niklota" i "Odali". Jak by się Romek nie odwrócił to d... z tyłu. Inna sprawa, że powinien przynajmniej jadaczkę zamknąć a nie skamleć o okruszki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140079

marcopolo--
Black-masz racje,ten dlugi Macius faktycznie poparl stan wojenny bedac przy Radzie Panstwa i gen.Jaruzelskiego,a
najgorsze ,ze prosil go ( Jaruzela),aby nie odlaczal nas od ruskich (wystarczy wpisac w Google-Maciej Giertych i sprawa jasna!!Dlugi Romek to ostatnio kolezka Kalisza,
zreszta obaj uwazaja sie za najlepszych prawnikow w Polsce
!!SLD,to nie moja bajka,ale Napieralski jak nie pozbedzie sie Kalisza ,to bedzie mial klopot,a tak po prawdzie to nie wiadomo co Kalisz robi w Sejmie jako posel,kiedy ciagle "gra za telewizyjna gwiazde" w TVN,TVN24,moze kase "rabie i tu i tam?Trzeba Giertycha "nekac" prawda o tatusiu i wtedy bedzie ZATOPIONY!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#140110

W tym roku fundusz aktywizacji absolwentów studiów wyższych przyznano Urzędom Pracy na poziomie 30 % środków ubiegłorocznych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140060

... uwiesiłaby sobie na parszywym karku taka tabliczkę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140093

może tylko SMS względnie fejsbuk...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#140194

Czas pokazał, że to nie było wcale takie złe hasło...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140098

mial swoje 5 minut JAKO PRYZSTAWKA ;
teraz korzysta z relacj ministerialnych i choc marnym jest adwokatem to trzepie KASIORĘ !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Maciej61

#140108

widzę .... lub .... (kliknij w kropki)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140112

Manifestacje zorganizowali działacze Inicjatywy Uczniowskiej, których wsparli członkowie Czerwonego Kolektywu Lewicowej Alternatywy i górnicy z Wolnego Zwiazku Zawodowego "Sierpień 80".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140298

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Hasło nie jest aż takie złe: Wajda..., Olejnik..., Lis... żeby nie wspomnieć o tuz(k)ach naszej polityki. Ale przecież my litościwi demokraci jesteśmy, to może zamiast do jeziora, to do przyjaciół nad Morze Białe albo i Beringa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#140118

A może ktoś rozpozna to bezmózgowie z kartką pokazane na zdjęciu?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140239

ma na imię
Małgorzata

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140300

Tak przynajmniej wygląda (i to bardzo przechodzoną, przedeptaną lub jak kto woli zbyt często "zapinaną") i guzik obchodzi mnie to co powie na to jej tatuś. Urągajmy Gosi! Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#140330