Magiel na żywo

Obrazek użytkownika Kuki
Blog

Tomasz Lis prowadzi magiel. Jak ktoś nie wierzy, to niech przesłucha ostatni odcinek pt. "Polska podzielona":

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/tomasz-lis-na-zywo/wideo/polska-podzielona-2150/2559728

I jak? A tak jak maglu. Panie słychać doskonale - absolutnie wszystkie złośliwości, docinki, wycieczki są wyraźnie słyszalne. Za to pana profesora Krasnodębskiego nie słychać prawie wcale. Możliwe, że nie lubi przekrzykiwać się z babami, ale ja oceniam to jako problem techniczny i to sprowokowany przez akustyków. Nie wierzę, że w reżyserce tego nie zauważono.

Są momenty, gdy pani Środa odjeżdża całkowicie.
Przypisuje np. Jarosławowi Kaczyńskiemu postawienie krzyża - "totemu" po to, by pod nim zbierać swoich zwolenników. Jak wiemy krzyż postawili harcerze w kwietniu br. z myślą o przyszłym uczczeniu pamięci ofiar tragedii smoleńskiej w tym właśnie miejscu, a w kampanii prezydenckiej Jarosaw Kaczyński nie odwoływał się do wątków katastrofy.

Pani Środa - jak to w maglu - opowiada także niestworzone historie, kiedy twierdzi, że prof. Krasnodębskiego nie było w Polsce w stanie wojennym, gdy ten "w latach 1976–1991 wykładał socjologię teoretyczną i filozofię społeczną na Uniwersytecie Warszawskim" [za wikipedią].
Protesty pana profesora, który wie, gdzie był, zniknęły w czynionym przez obie panie rejwachu.
Posłowi Błaszczakowi odmawia prawa wypowiadania się o stanie wojennym, bo jest na to za młody (urodzony 1969, czyli w 1983 roku miał 14 lat), czym wywołuje rechot zgromadzonej gawiedzi.

Pomyliło się pani profesor Środzie (już pamięć nie ta?) - to siedzącej obok pani (Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein, córka hrabianki Marii Karoliny Plater-Zyberk z Wabolu herbu Plater i prof. Jacka Woźniakowskiego) nie było w latach 1981-1991 w Polsce, bo w 1981 roku wyszła za mąż i wyemigrowała. Przebywała głównie w Niemczech.

A teraz pani Thun jest szefową Reprezentacji Komisji Europejskiej w Polsce i posłanką do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO (po zaprawie w UD i UW).
Podobno "jest autorką tekstów publicystycznych i wystąpień konferencyjnych w Polsce, Francji, Niemczech i innych krajach europejskich, dotyczących przeważnie tematyki integracji europejskiej, drukowanych w pracach zbiorowych i periodykach[2]."
Pod [2] znalazłem "M.in. Wspólny dramat i szansa, [w:] Pamięć wypędzonych. Grass, Beneš i środkowoeuropejskie rozrachunki, Wyd. Więź, Warszawa 2003, ISBN 83-88032-59-3". Wyjaśniam, że chodzi o wspólny dramat Polaków i Niemców w czasie II wojny światowej. O jaką szansę chodzi? Naprawdę nie mam pojęcia.

W spisie treści wymienionej publikacji znajdujemy obok siebie prace dwóch "koleżanek" z europejskiej chadecji:
- Erika Steinbach Tylko w Berlinie
- Róża Woźniakowska-Thun Wspólny dramat i szansa
Są w spisie także teksty prof. Krasnodębskiego, które pani Thun kolekcjonuje, bo są wg niej "kuriozalne".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Tomasz Lis to "Czerwony Pajak" i karierowicz i ja bojkotuje wszystkie jego programy i wystapienia. Ten czlowiek nie ma nic wspolnego z dziennikarstwem to robota na zamowienie. Radze wszystkim po prostu Lisa bojkotowac, nie sluchac, bojkotowac jego wystapienia, programy i ludzi z nim zwiazanych a zobaczycie jak szybko zniknie z przestrzeni publicznej. To samo z reszta dotyczy reszty tej czerwonej choloty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#87746

Popieram bojkot, ale czasami  jednak trzeba słuchać wrogów, żeby wiedzieć co jest grane i jak sie bronić

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#87922

przeminie, a język lisi trzeba obciąć skoro nie potrafi sam go sobie odgryźć, bo jak wiemy lisy albo nie mają jaj albo mają bardzo małe orzeszki.

Pozdrawiam tych, którzy nie muszą dogryzać ani swojego języka ani swoich jaj.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#87766

 wstąpiłem na strony jąkały Michnika.

Byłem w piekle.Jak dobrze Ze jesteście.Tu jestem wśrod swoich.Za to Was lubię.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#87779

Sam sobie robisz krzywdę, wchodząc na strony GW-czej, łonetu, czy innych polskojęzycznych portali. Strata czasu i niepotrzebne nerwy. Ci ludzie służą Moskwie i Berlinowi.
To zdrajcy.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#87780

Rzadko zaglądam do lisiej( czytaj: śmierdzącej SLD-PO-wskiej) nory, jednak tym razem ze względu na obecność prof. Krasnodębskiego zerknąłem w tę cuchnącą Lisową czeluść. Ja również odniosłem wrażenie, że dwie panie (środek tygodnia i inna komuszka)zachowywały się jak przekupki na targu i przy współudziale akustyków TVN zagłuszały co cenniejsze wypowiedzi pana profesora.
Wygląda na to, że kultura wypowiedzi, wyciszenie, racjonalizm poglądów w cuchnącej norze Lisa ma niewielkie szanse przebicia się.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#87787

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

A ja nie ma telewizora i dobrze mi z tym :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

SpiritoLibero

#87802

Od dawna nie oglądam ani nie czytam Lisa - szkoda nerwów. Jak widzę, słusznie.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#87804

  nie oglądam od wielu lat i jest mi z tym dobrze.Polecam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#87811

Prasa służy do prasowania.

rys. Franciszek Maśluszczak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#87825

postawili krzyż. Niestety nie jesteś na bieżąco :) Otóż w programie Wildsteina niejaki Antoni Mężydło stwierdził, że nie wiadomo kto postawił krzyż i trzeba by się temu przyjrzeć. Oczywiście pisowski dziennikarz Wildstein twierdził uparcie, że to harcerze postawili krzyż. Co już samo dowodzi, że było na pewno inaczej - bo pisowscy dziennikarze to tylko kłamią i kłamią, jątrzą i jątrzą. Tak więc jasne jest że to wstrętny Kaczor ustawił krzyż a podstępnie przebrał się w harcerski mundurek. A że jest kurduplem (he, he, he) to nikt się nie pokapował. Taka jest prawda, którą zna dobrze arcybiskup Stella Maris Gocłowski i dlatego napisał list do Kaczora. No przecież wiadomo, że z tymi harcerzami to ściema.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#87845

Spóbujcie wyobrazić sobie, jak plugawe intencje
musi mieć ekipa, która dla realizacji swych zamysłów
posługuje się takim mętem :
http://www.youtube.com/watch?v=PmgS1n3GtSE&feature=player_embedded

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#87850