15 śmiesznych ludzi w kołnierzykach bebe

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Przyznam szczerze, że sam jestem mile zaskoczony stopniem przygotowania Prawa i Sprawiedliwości do sprawowania rządów i jego determinacją we wprowadzaniu szybkich zmian bez oglądania się na stado kundli ujadających głośno od Czerskiej przez Wiertniczą po Woronicza. Padł rekord III RP, jeżeli chodzi o szybkość powoływania rządu, a ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i ekspresowa wymiana szefów służb specjalnych zasługują na wielki szacun i świadczą o tym - używając terminologii sportowej, – że kadra doskonale przepracowała okres przygotowawczy i wybiegła na boisko w doskonałej formie. Obecność w rządzie Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobro i Mariusza Kamińskiego jest dowodem na to, że nikt - jak to mówią młodzi - nie będzie się cykał, dygał i schizował, czyli zważał na połajanki, wycie i jęki przerażonej sitwy. Już po upływie drugiej doby „pisowskiej okupacji” odezwał się na facebooku dziadek Waldek Kuczyński pisząc: Przyszedł czas budzenia oporu. Pewnie już niedługo powołają rząd na uchodźctwie i będą organizować tajne komplety oczekując aż na białym koniu przybędzie Adam Michnik. Póki co Adam jest jeszcze w okupowanym kraju i przyjmuje propagandowe zrzuty w postaci krytycznych dla okupacyjnej władzy artykułów z zagranicznej prasy produkowanych przez zaprzyjaźnionych lewackich pismaków. To było do przewidzenia, że czerwono-różowi w obronie dostępu do półki z konfiturami będą natychmiast organizowali „ruch oporu”.    

 

Kolejny bastion, który musimy koniecznie zburzyć to Trybunał Konstytucyjny, który przez ostatnie osiem lat obsadzony został nominatami Tuska, Millera, Kopaczowej, Piechocińskiego i Burego. Powoduje to, że nawet najbardziej uczciwa i zdeterminowana władza nie będzie mogła obalić III RP z jednego prostego powodu. Każda ustawa uderzająca w interesy magdalenkowej sitwy będzie momentalnie zaskarżana do Trybunału Konstytucyjnego, a ten – zapewniam - natychmiast przyklepie jej niekonstytucyjność. To dlatego w czerwcu koalicja PO-PSL dokonała ostatnim rzutem na taśmę zamachu na ustawę o trybunale przy kompletnej bierności zgrai „prawniczych autorytetów”, które dzisiaj wrzeszczą o tym jak to PiS strasznie zamachnął się na demokrację chcąc obsadzić trybunał „swoimi”.

 

Ja wiem, że już samo słowo TRYBUNAŁ budzi respekt i powala. Przymiotnik KONSTYTUCYJNY wzmaga ten patos wykorzystywany przez dziennikarską psiarnię do przedstawiania zasiadających tam sędziów-mędrców, jako strażników demokracji i konstytucji. Nie ulegajmy jednak tej fetyszyzacji ciała, które tak na prawdę jest ostatnią linią okopów III RP, którą trzeba roznieść bagnetami by odzyskać Polskę. Potem już tylko zmiana konstytucji.

Tych piętnastu sędziów w biretach przypominających nakrycia głowy pracowników firm pogrzebowych i odzianych w czarne togi z kołnierzykami typu „bebe”, spod których zwisają biało-czerwone żabociki to osobnicy oddelegowani tam przez funkcjonariuszy partyjnych, aby w interesie beneficjentów III RP osądzać prawo stanowione przez wybrańców narodu. Równie dobrze można by powtykać im w tyłki czerwono-różowe strusie pióra, a na głowy włożyć kwietne wianki. Może nie byłoby poważniej, ale przynajmniej oddawałoby to rzeczywistą naturę i niezależność tego towarzystwa.  W przedsiębiorstwie o nazwie PRL-bis Trybunał Konstytucyjny to taki ostatni punkt „kontroli jakości” obsadzony przez „przodowników pracy socjalistycznej” baczących, aby z taśmy produkcyjnej nie schodziły wyroby niezgodne z normami uzgodnionymi w 1989 roku przez Kiszczaka, Michnika i spółkę.                  

 

Pamiętajmy, że okupująca Polskę organizacja przestępcza o charakterze mafijnym nie może wprost wyartykułować prawdziwego powodu swojego strachu i przerażania, więc za każdym razem i przy każdej okazji podczas robienia w gacie będzie wrzeszczała o zamachu stanu i zagrożeniach dla demokracji, wolności, tolerancji i praw obywatelskich. Niech psy szczekają, a karawana jedzie dalej.  

 

Tekst opublikowany w tygodniku Warszawska Gazeta

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:20)

Komentarze

bo jest... niekonstytucyjny.

Konstytucja gwarantuje dwuinstancyjnosc postepowania sadowego - tymczasem TK - to jedna i ostateczna instancja.

Zadania TK winny przejac  Sad Najwyzszy. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1500280

- Autor rozprawia się z tzw. Trybunałem Konstytucyjnym, natomiast komentator "mikołaj" porusza ze wszech miar istotną kwestię. Co stoi na przeszkodzie aby Sąd Najwyższy z jego Izbami, przejął kompetencje obu trybunałów; będzie taniej i klarowniej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1500301

Nie rozumiem też dlaczego sędziowie TK powoływani przez partie mają być przykładem demokracji. Jak tego typu demokracja wygląda, każdy widzi. Widocznie słowo demokracja służy politykom li tylko do wycierania ust we wszelkich sporach przy jednoczesnym braku rozumienia, co to w ogóle znaczy bo przecież demos to takie bardzo obce słowo, w dodatku nie angielskie.

A tak przy okazji byłabym również za zlikwidowaniem Trybunału Stanu, który orzeka tylko w obszarze odpowiedzialności sprawowania funkcji w organach władzy. Przecież orzekanie to może być przekazane do SN, który przy  rozpatrywaniu sprawy może równocześnie sięgnąć po k.k. Za jednym zamachem.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1500309

jest... kilkanascie bardzo dobrze platnych miejsc pracy dla Sedziow, oraz 120 miejsc pracy dla prawnikow i obslugi (srednie wynagrodzenie blisko 10 tys zl miesiecznie) Trybunal Konstytucyjny kosztuje Polakow pomad 30 mln rocznie... 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1500408

Na dzisiaj Trybunał Konstytucyjny (TK) należy natychmiast "ograniczyć",  może zachować nazwę i  strukturę, ale należałóby określić jego zakres pracy oraz jednoznaczne uprawnienia. TK powinien tylko w zakresie prawa wydawać opinie. Mógłby także zajmować stanowisko w sprawie wątpliwych wyroków sądowych - czy są zgodne z Konstytucją RP... TK  nie powinien być "ponad Prezydentem i Sejmem".

TK nie może decydować o tym jaka ustawa jest do przyjęcia, a jaka do odrzucenia. Taka sytuacja jest nie do przyjęcia. o tym powinien ostatecznie decydować ewentualnie Prezydent RP. Po to są wybory aby władzę miał Sejm RP w imieniu wyborców a nie TK. 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1500288

Niestety TK jest konstytucyjny , a konstytucja nawet okresla jego kompetencje. Pasztet prawniczy jest straszny, bo sędziów TK nie mozna wg konstytucyjnego bubla aktualnie obowiazujacego odwołać. Ograniczenie jego dzialalności wyłącznie do  zakresu przewidzianego konstytucją jest konieczne , ale niewystarczajace - nowe ustawy dalej moga byc blokowane przez TK. Paradoksalna sytuacja , że organy władzy wybrane przez Naród , majace jego legitymacje do sprawowania wladzy, czyli Prezydent  i Parlament moga być kontrolowane  i arbitralnie ograniczane przez TK , który takiej legitymacji nie ma.

Rozwiazanie jakie sie nasuwa to zmiana Konstytucji i zlikwidowanie TK jako organu zbędnego i hamulcowego dla zmian obojetnie czy koniecznych , czy niekoniecznych. Ale w obecnym układzie sił politycznych w parlamencie jest to niemozliwe ( PIS nawet z Kukizem nie maja potrzebnej wiekszosci konstytucyjnej). Jakie jest inne wyjście , żeby wola narodu dzialająca poprzez wybrane przez niego organy wladzy tj. Prezydenta i Parlament nie mogła byc blokowana przez nieposiadajacy takiej legitymacji TK , nie wiem. Pozostaje mieć tylko nadzieje , ze prawnicy PIS i Prezydenta coś wymyslą , lub da sie odwolać do woli Narodu ( np. w referendum) , która powinna być prawem najwyższym .

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1500304

A ja dzisiaj wspomnę zamiast komentarza słowa pięknej pieśni, bo wszak dziś rocznica tamtej Listopadowej Nocy. Bracia Nasi ruszyli na Moskala. I Warszawa Stała się Wolna.
Uwolnijmy Polskę od tych dziadków w kołnierzykach bebe. 
To śmiecie jest POtuskie, dokładnie takie, jak Przedstawiłeś powyżej Kokosie.
 
Precz z bandą TK !
 
Hej, kto Polak na bagnety

Żyj swobodo, Polsko żyj......
 
 

Warszawianka 1831

Oto dziś dzień krwi i chwały
Oby dniem wskrzeszenia był
W gwiazdę Polski Orzeł Biały
Patrząc lot swój w niebo wzbił
Tą nadzieją podniecany
Woła na nas z górnych stron
Powstań Polsko, skrusz kajdany
Dziś twój tryumf, albo zgon!

Ref.
Hej, kto Polak na bagnety
Żyj swobodo, Polsko żyj
Takim hasłem cnej podniety
Trąbo nasza wrogom grzmij

Grzmijcie bębny, ryczcie działa
Dalej dzieci w gęsty szyk
Wiedzie hufce wolność, chwała
Tryumf błyska w ostrzu pik
Leć nasz orle w górnym pędzie
Sławie, Polsce, światu służ
Kto przeżyje wolnym będzie
Kto umiera wolny już

[Ref. (x2)]

 

Cześć i Chwała Bohaterom Powstania Listopadowego !
 
NIECH ŻYJE POLSKA !

 

Warszawianka 1831 - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=ISkxeg8cG-8
Apr 9, 2011 - Uploaded by xzvozee

Warszawianka 1831. xzvozee. SubscribeSubscribedUnsubscribe 150150. Loading... Loading 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1500306

znalezione w cyberprzestrzeni

4 kadencja, 107 posiedzenie, 3 dzień (07.07.2005)

28 punkt porządku dziennego:
Powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich (druki nr 4208 i 4257).

Poseł Zygmunt Wrzodak:

Dziękuję, panie marszałku.

Wysoka Izbo! Chciałbym poprosić posłów wnioskodawców, którzy wnoszą o powołanie na rzecznika praw obywatelskich pana prof. Rzeplińskiego, żeby coś powiedzieli o jego przeszłości politycznej, bo od strony zawodowej ja go znam dość dobrze. Ale czy prawdą jest, że do 1982 r. był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim? I od kiedy był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej?

Po drugie, jak się odnosi poseł wnioskodawca do wypowiedzi pana profesora z 2001 r., że on ma żal do władz komunistycznych z lat 1944-1950, że tylko dziesięciu Polaków zostało skazanych za tzw. mord w Jedwabnem, a powinno być skazanych przynajmniej stu? Na jakiej biografii, na jakiej historii, na jakich informacjach opiera taką dziwną opinię pan Rzepliński?

I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński?

Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z więzienia.

Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych. To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem - podkreślam to.

Co zrobił pan prof. Rzepliński z tą informacją od 1990 r.?)
ALI55128.11 23:45"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

faxe

#1500328

Co zrobił ? No widać wyraźnie. To co mu kazali !  Morda w kubeł !!!

mózg się lasuje Szanowny Faxe:

spójrzcie na obu dziadków. Z tej samej "parafii".

niezawisły sędzia.

Od Prawa i od Sprawiedliwości !

a zawisły od:

Aj Waj

 

Prawda czasu, prawda ekranu. Zatrzymane w kadrze:

widać dokładnie kto czyją kukłą.

Widać bardzo dobrze.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1500329

TK poiwnien zostac zlikwidowany bo jest reloktem stanu wojennego z 1982 roku. Osobna sprawą sa obecni "sędziowie", mało kto wspomina manipulację PO i PSL, która obecnie pozwala obsadzać w roli "sędziów" TK osoby bez żadnego prawniczego dorobku, czyli partyjnych nominatów. A jeżeli TK pójdzie na wojne z PiS? To proste - wtedy potrzebna jest presja ulicy, podobnie jak w ub. roku presja garstki demonstrantów obaliła inny bastion sitwy - PKW....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1500342

W Ameryce łacińskiej mają tradycje zamachów wojskowych, a nasi bolszewicy chcą stworzyć nową formę dyktatury! Śmiem nazwać to JUNTA SĘDZIÓW. Nieomylny TK, nieomylny SN, niezależni od nikogo sędziowie i prokuratorzy, i jeszcze sobie przyznają prawo złożenia z urzędu legalnie wybranego Prezydenta! Po jakie licho wybory do Sejmu, Senat jak tych kilkunastu staruszków przyznaje sobie prawie boską władzę. Pozostaje jeszce tylko ustalić patrona, może dieduszka JS? czy łancuch na szyji mają być z diamentami? i kto znich najważniejszy? Reszta to wg tych śmiesznych ludzików drobiazgi.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_______________________________ Życie jest jak koszulka niemowlęcia: krótkie i zasrane. (klasyk)

http://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

#1500514