Pazurki pana prezydenta

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Rozbawiła mnie uwaga towarzysza Marka Wikińskiego (SLD, b. PZPR), jakoby J.E. p. prezydent Bronisław Komorowski „pokazał pazurki” J.E. p. prezesowi Tuskowi kierując ustawę o racjonalizacji zatrudnienia do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Towarzysz Wikiński powinien się zapytać swych starszych kolegów z I PRL, jak to wyglądało pokazywanie pazurków w dobie tzw. Polski Ludowej. Oczywiście tow. Wikiński się cieszy z ruchu J.E, bowiem b. PZPR (SLD) też głosowało w Sejmie przeciwko tej ustawie. Ale

 

słabość

 

p. prezydenta do spadkobierców czewonego betonu wynika nie tylko z tradycji rodzinnych, lecz – a może przede wszystkim nawet – z fascynacji systemem, który tak ochoczo reanimuje wraz ze swymi licznymi przyjaciółmi po objęciu urzędu głowy państwa. Myli się

 

towarzysz

 

Wikiński, że p. prezydent się „emancypuje” i chce wejść w wiek dorosły, uciekając spod kurateli p. prezesa. Wikiński mówi wprawdzie to, o czym mówiła demokratyczna opozycja podczas kampanii wyborczej p. Komorowskiego, mianowicie, że pan Komorowski to

 

kreatura

 

pana Tuska, ale wyciąga fałszywe wnioski twierdząc, że będzie on teraz chciał „wybić się na niepodległość i samodzielność”. Nie, nie o to chodzi. Na to nie będzie go stać nigdy. Po prostu ustawa jest bublem,  jak niemal każdy projekt PO; dla p. prezydenta przecież

 

czystka

 

personalna to nie nowość – sam ją przecież pilnie realizował po objęciu władzy po 10 kwietnia, nie będąc jeszcze prezydentem. Nie,

czystka jest instrumentem strzeżenia władzy przez PO! I ustawy nie wymaga. A cała cała historyjka to kolejne przedstawienie na deskach

 

WKP

 

(warszawskiego kabaretu politycznego). Sztuczne zamieszanie to spektakl, mający na celu odwrócenie uwagi poturbowanych medialnie Polaków od drożyzny i wzrostu podatków; to po prostu bicie piany, element propagandowego populizmu, bo któż kocha urzędników?

 

A może by tak zmienić kraj? (z niego nie wyjeżdżając?).

 

Mamy na to szansę. W tym roku!

 

http://www.youtube.com/watch?v=fbcwteMBvFI&feature=related

 

 

Post scriptum: z danych GUS wynika, że w okresie roku zatrudnienie w administracji wzrosło o 7 procent. A ustawa zakłada 10. procentową redukcję.

 

Brak głosów

Komentarze

Dobosz
oczywiście ,że te pazurki to pic na wodę i odwracanie uwagi w myśl strategii najemnika piaru Igora Ostachowicza,
jedno dziadostwo przykrywamy innym jeszcze większym

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#122231

Jan Bogatko

...ale już machina działa - prezydent jest "niezależny" od rządu.

Dowcip stycznia,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#122236

Dobosz
tak to jest najlepszy wic stycznia w lutym będą nowe dowcipy
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#122287

POlicjanta.ot i cała prawda,jeden maca ilejeszczemożna,drugi

robi za dobrego,Dziadzia nauczył metod...

pazurki ale mocno lakierowane..........

pozdr:)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#122294

Jan Bogatko

...podzielam Pańskie zdanie w pełni,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#122304

Napisał Pan "Sztuczne zamieszanie to spektakl, mający na celu odwrócenie uwagi poturbowanych medialnie Polaków od drożyzny i wzrostu podatków; to po prostu bicie piany, element propagandowego populizmu,"

Moim zdaniem ta teza nie ma sensu, gdyż każdy Polak chodząc do sklepu widzi jakie są ceny w sklepach i NIC od tego nie odwróci uwagi.

Uważam, że to co prezydent teraz robi, to co w mainstreame jest nazywane "niezależnym działaniem ustawodawczym" jest niczym innym jak próbą stworzenia wizerunku "prezydenta niezależnego". Przypuszczam, że ośrodki dezinformacyjne będą próbowały wykreować konflikt między tuskiem a komorowskim.

Ciekawi mnie czy dojdziemy do sytuacji w której prezydent wetuje ustawy rządu, a tusk tłumaczy, że nie można przeprowadzać reform bo komorowski wetuje.

I wiecie co jest najśmieszniejsze?
To, że około 30% Wyborców by to kupiło. :)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#122311

Jan Bogatko

...oczywiście ma Pan rację pisząc, że chodzi o budowę wizerunku p. prezydenta, jako niezależnego, o tym też pisałem, ale w psychologii społecznej istnieje zjawisko odwracana uwagi od rzeczy ważnych nieistotnymi informacjami z pozozu szokującymi i tu właśnie jesteśmy świadkami takiego fenomenu.

Trafnie zwrócił na to uwagę Balcerowicz, mówiąc w związku z aferą emerytalną o traktowaniu Polaków, jak baranów. Jeżeli uda się wprowdzić zamęt informacyjny, to się wszystko uda i ludzie niczego nie widzą, czego widzieć nie mają.

Może oglądał Pan taki filmik: jakaś niby akcja, i padło pytanie, ile osób w nim grało. Wszyscy mówili dwie, a były trzy - w tym jedna ...przebrana za małpę, która szybko przeskakiwała z miejsca na miejsce, i nikt jej nie dostrzegł.

Pozdrawiam,

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#122361

w platformie wydawniczej, nielegalnych - bo wadliwych kart wyborczych - dla przegięcia „ważnych wyborów”...

Czyi ludzie na czyich - czają się do skoku na kasę...czy byle jaką klasę Obywateli Polski ?

Premier Rosji Wł.Putin : "" W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK "lekarze" KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI, ABY NA "leczeniu" ZARABIAĆ""...

Ten dyplomatyczny refleksyjny wytyk wyPOwiedziany 1.09,2009r.
na Westerplatte - został pazernie POlitycznie utajniony , czy lękliwie ocenzurowany (?) nie dając możliwości (spec służbom) cywilizowania państwa - ludzkimi PRAWAMI OBYWATELSKIMI.

Vote up!
0
Vote down!
0
#122327

PR -owcy Tuska zręcznie poprowadzili rudego.
Z jednej strony POlszewicy przecież spełniają obietnice wyborcze, nikt już im nie zarzuci lenistwa i unikania niewygodnych działań.
CHCĄ ZWALNIAĆ, CHCĄ OSZCZĘDZAĆ, CHCĄ POPRAWIAĆ BUDŻET I JUŻ NIE PATRZĄ NA POPARCIE.
Tylko dlaczego cała ta ustawa to taki knot?
Myślę, że jeżeli miała by naprawdę przejść to nigdy by nie powstała, a tak rudy ma czym się chwalić, bronek może pokazać pazurki, a winny będzie trybunał konstytucyjny.
Za takim PRem i lemingami można rządzić bezkarnie.

germario

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."
CKNorwid

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#122370

Jan Bogatko

...ale nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Powoli kruszy się obraz Wielkiego Reformatora,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#122378