Wolność to prawda i sprawiedliwość

Obrazek użytkownika Kuki
Blog

Ciepła woda w kranie uczciwemu nie wystarczy, gdy wkoło kłamstwo i niegodziwość. Nie ma wolności bez prawdy i sprawiedliwości.

Pakty koncesjonowanej opozycji z moskiewskimi zaprzańcami, zawarte przy okrągłym stole, dały im wszelkie środki do utrzymywania Polaków w stanie zniewolenia. Czy można poczuć się wolnym, gdy trzymają cię za gardło? A trzymają już ponad dwa dziesięciolecia i łatwo nie dadzą odepchnąć się od koryta. To oni sprawują rząd dusz. Wyrwać się z tego uścisku nie sposób, bo to już ogromna siła, podstępna i brutalna.

Co to za wolność, gdy za porozumieniem uczestników zmowy wybiera się na prezydenta zdrajcę narodu, który powinien odpowiadać za swoje zbrodnie? Co to za wolność, gdy niedawni oprawcy śmieją się swoim ofiarom w twarz, a ofiarom nakazuje się od nich "odpierdolić". Co to za wolność, gdy ci, którzy powinni zostać osądzeni, ukarani i odejść w niesławie, rządzili i nadal rządzą Polską.

Dwudziestoletnia tresura Polaków zrobiła swoje. Niewielu ludziom przeszkadza to, że żyją w państwie zbudowanym na fałszu i obłudzie, Miałem nadzieję, że kiedyś poczuję się wolnym w Ojczyźnie. Chyba nie dożyję końca łajdactw i nikczemności. Oby moje dzieci tego doczekały i były wolne w kraju prawdy i sprawiedliwości.

Brak głosów

Komentarze

Tak szczerze... To mamy 4-5 lat, a później Polski nie będzie. Prawdę mówiąc z każdym miesiącem tej Polski jest mniej i mniej. Nie ma co się oszukiwać, Polakom to nie przeszkadza.
Pozdrawiam
p.s.
Nie widzę światełka w tunelu, warto przeczytać Jadwigę Staniszkis, która ostrzega, że jeśli PiS nie przyciągnie młodych to nie ma szansy na wygranie wyborów. Ale czy "starym działaczom PiS-u" zależy na tym, aby przyciągnąć młodych? No właśnie.
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#145809

Dobosz
przez 5 lat może się dużo zmienić nie koniecznie na gorsze,
więcej optymizmu
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#145816

Polski już nie ma, pytanie tylko czy była kiedykolwiek od 39-tego.PiS nie wygra żadnych wyborów,choć może osiągnąć najlepszy wynik.Zresztą PiS nie jest lekiem na cało zło, nie jest nawet namiastką leku.
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#145916

Ponure perspektywy roztaczasz. A przecież  1-go maja błogosławionym zostanie Ten, który Faustynę Kowalską wyniósł do świętości.To w Jej "Dzienniczku" Chrystus daje Polsce tak piękne perspektywy.Mam  pewność,że to ON się nie myli.Będzie Polska i obaj jej dożyjemy. A czy tych,którym nie przeszkadza ubywania Polski warto nazywać Polakami? Przecież sama nazwa "Polak" zobowiązuje.To tylko motłoch.Przepraszam za dosadność.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#145968

Lektura sprawozdania zarządu z wykorzystania przez Telewizję Polską S.A. wpływów z opłat abonamentowych na realizację misji publicznej w 2009 roku. Załącznik do Uchwały Nr 189/2010 Zarządu Spółki TVP S.A. z dnia 11 marca 2010 roku nasuwa pytania:
- Dlaczego kanał TVP są kodowane na satelicie?
czy do obowiązków zarządu TVP nie należy informowanie telewidzów o możliwości odbierania naziemnej telewizji cyfrowej, dzięki wykorzystaniu telewizorów z tunerami cyfrowymi lub za pomocą oddzielnych tunerów cyfrowych?
- Czy etyczne jest puszczanie reklam konkurencji która sama nie wiele tworzy (TVN, Polsat) a głównie sprzedaje programy zrobione przez TVP które sama dla abonentów płacących szyfruje i nie udostępnia pomimo ustawowego obowiązku (czy tu nie ma działania na szkodę TVP)?
- Czy etyczne jest aby odebrać podstawowe kanały TVP 1 i 2 lub wszystkie które znajdują się na satelicie to trzeba skorzystać z operatorów satelitarnych lub kablowych (za opłatą przez abonenta, a TVP pokrywa koszty przekazywania sygnału przez satelitę gdzie interes!!!)?
- Czy etyczne jest aby odebrać podstawowe kanały TVP 1 i 2 lub wszystkie które znajdują się na satelicie to trzeba skorzystać z operatorów satelitarnych lub kablowych (za opłatą)?
- Za ile jest świadczona usługa wypożyczania sprzętu dla innych operatorów i ile jest płacone za programy nagrane wypożyczonym sprzętem?
- Ile wynoszą opłaty licencyjne płacone przez: cyfrowy polsat, telewizja cyfrowa, telewizja n, telewizja satelitarna cyfra plus, Aster, Multimedia, Vectra, UPC i innych mniejszych operatorów kablowych?
- W sprawozdaniu jest skarżenie się że w ramach abonamentu otrzymano tylko 300,6 mln zł. a nie widzę pozycji która powinna być znacząca, operatorzy satelitarni i operatorzy kablowi wykorzystują wszystkie kanały TVP do celów komercyjnych, pobierają od swoich klientów opłaty wcale nie małe ( a Pan Prezes się nie chwali sukcesami a może po prostu do kanału na przykład TVP Sport dopłaca a zyski inkasują: cyfrowy polsat, telewizja cyfrowa, telewizja n, telewizja satelitarna cyfra plus, Aster, Multimedia, Vectra, UPC i innych mniejszych operatorów kablowych.
- Aktualnie w Warszawie nadawany jest sygnał cyfrowy naziemny TVP nadaje puste kanały testowe dlaczego nie są udostępniane kanał TVP Sport, TVP HD, TVP Polonia (bo platformy cyfrowe nie miał by co sprzedać).
może kanał TVP Sport szykowany jest do kręcenia lodów w trakcie Euro 2012 oczywiście nie przez telewizję publiczną.
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#145961

tak to właśnie wygląda. płacąc abonament i podatki na część, która przypada mediom publicznym sponsorujemy prywaciarzy.

Farfała trzeba było utrącić za wszelką cenę (dobrze, że nie zginął tragicznie), zeby cofnąć jego słuszne decyzje o pełnej dostępności do kanałów satelitarnych TVP. wprowadzając na rynek dekodery TVP w prosty sposób można było zapewnić finansowanie mediów publicznych. to nie mogło przejść, bo za dużo niektórzy by stracili.

Vote up!
0
Vote down!
0
#146024

Proponuję system który może uszczelnić każde następne wybory :
- karty do głosowania z mennicy ze znakiem wodnym z numeracją do rozliczenia a nie karty które można na ksero skopiować z pieczątką,
- mamy już szkoły w których są monitoringi lub inne lokale publiczne w których można zorganizować (urna może znajduje się w zasięgu kamery przeliczanie głosów też w zasięgu kamer, jak jest wszystko poza zastrzeżeniami to nikt niczego się nie musi obawiać), komisja z protokołem przekazuje nagrania z monitoringu na płytach gdy będą problemy żeby sprawdzić gdzie kto co robił,
- w komisjach powinni być urzędnicy państwowi którzy w przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów przez nich, mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności z utratą pracy włącznie,
- zatrudnianie na umowę zlecenie jest kryminogenne, już nie mówiąc o przygotowaniu profesjonalnym do obowiązków w komisji,
- mężowie zaufania obowiązkowo (ze wskazaniem aby nie byli w swoich miejscach zamieszkania) w celu uniknięcia szykanowania tych osób, stworzyć system naboru aby wyeliminować osoby nie spełniające wymogów,
- ze względu na długość pracy od 8:00 do podliczenia głosów ( może być 12-20 godzin) dlatego wskazane było by był to grupy przynajmniej 2 osobowe + ktoś kto dostarczy pewny posiłek ( aby czegoś nie dosypali ),
- w miarę możliwości może warto przemyśleć prawne podstawy używania aparatów lub kamer do dyskretnego rejestrowania momentów spornych, ( lub jeżeli były by podstawy do legalnego wykorzystania kamer )
- szczególnie w okręgach gdzie PIS wysoko przegrał, bo może to nie jest przypadek,

Vote up!
0
Vote down!
0
#145964